Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα.έχω ένα μικρό πρόβλημα από τότε που που πήρα το κινητό όταν βγήκε.αργεί γύρω στα 30 με 40 δευτερόλεπτα να συνδεθεί στο wifi.δεν το έχω πειράξει καθόλου και έχω κάνει ότι αναβάθμιση έστειλε η Samsung.υπάρχει κάποια λύση.ευχαριστώ.
Αν δεν έχεις κάνει ποτέ επαναφορά εργοστάσιακων

ρυθμίσεων μετά από αναβάθμιση, πρέπει να κάνεις.

Πάρε backup από εσωτερική μνήμη,τηλέφωνο κτλ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα σε ολους.

Υπαρχει καποιο patch για το Blueborne για τις 5.1.1 rom?

Εχω βολευτει υπερβολικα την phronesis n5 6.5, διαφορετικα, μπορει καποιος να μου προτεινει παρομοιο rom/kernel?

Δοκιμασα τη magma προσφατα αλλα δε δουλευε καθολου το GPS που ειναι ακρως απαραιτητο για τη δουλεια μου και επισης ζεσταινοταν παρα πολυ ακομα και σε κανονικη χρηση.

εχω ηδη τα τελευταια modem κλπ

1610> GA628> 3110> GF788e> CD920> V2288> T200> T65> 3410> T310> 6600> P800> K500i> 6630> N70> N82> X10 mini> Desire> Desire S> S3 > Note 3 > Note 8 > Note 9 > Note 20 Ultra... ΟΥΦ! :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά στο note με magma rom θέλω να περάσω την τελευταία official για να το δώσω και μου βγάζει αυτό το πρόβλημα καμία βοήθεια;;;; ευχαριστώe863f2ecb6138b4c01104a5b9b5278f2.jpg

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά στο note με magma rom θέλω να περάσω την τελευταία official για να το δώσω και μου βγάζει αυτό το πρόβλημα καμία βοήθεια;;;; ευχαριστώe863f2ecb6138b4c01104a5b9b5278f2.jpg

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

 

Ξανακατεβασε την rom.

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι μου κάτοχος πρόσφατα ενός Note 3 με stock Lollipop 5.0, unrooted αποφάσισα να προχωρήσω στην εγκατάσταση custom rom και έχω καταλήξει στις ακόλουθες τρείς, την AspireTeam C9 Pro V3.01, την AryaMod V9.0 TW Lollipop Official PD3 και την Τesla-hlte-7.1.2.STABLE.v4.4-UNOFFICIAL-20170921-1208.

Τρία πράγματα με ενδιαφέρουν κυρίως η αυτονομία, η ποιότητα της κάμερας και να υποστηρίζει την ελληνική γλώσσα οπότε ακούω προτάσεις, ευχαριστώ πολύ!

Edited by ioannisman2
Link to comment
Share on other sites

AspireTeam C9 Pro V3.01, την AryaMod V9.0 TW Lollipop Official PD3 και την Τesla-hlte-7.1.2.STABLE.v4.4-UNOFFICIAL-20170921-1208.

Τρία πράγματα με ενδιαφέρουν κυρίως η αυτονομία, η ποιότητα της κάμερας και να υποστηρίζει την ελληνική γλώσσα οπότε ακούω προτάσεις, ευχαριστώ πολύ!

 

Μόνο AryaMod.

Υπάρχει και ένα mod να ανεβάσεις την ποιότητα της κάμερας.

https://forum.xda-developers.com/galaxy-note-3/themes-apps/mod-camera-mod-note-3-n9005-lollipop-5-0-t3067827

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στους φίλους.

Θα ηθελα λίγες ασφαλείς γνώμες για rom για τηλέφωνο φίλου που έχει ψιλοβαρεθει την τηλεφωναρα.

Θα ήθελα να δουλεύουν ολα μη ξενερώσει καθώς μη μυημένος σε αυτα και να μη χάσουμε ποιότητα στην κάμερα.

Για να μη με πείτε τεμπέλη σας εχω διαβάσει και ειμαι για magma (απο κερνελ το εχω χασει ΕΑΝ ειναι απαραίτητος αλλιως οκ καλύτερα).

Αν δε βαριεστε ρίξτε μερικές γνώμες.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στους φίλους.

Θα ηθελα λίγες ασφαλείς γνώμες για rom για τηλέφωνο φίλου που έχει ψιλοβαρεθει την τηλεφωναρα.

Θα ήθελα να δουλεύουν ολα μη ξενερώσει καθώς μη μυημένος σε αυτα και να μη χάσουμε ποιότητα στην κάμερα.

Για να μη με πείτε τεμπέλη σας εχω διαβάσει και ειμαι για magma (απο κερνελ το εχω χασει ΕΑΝ ειναι απαραίτητος αλλιως οκ καλύτερα).

Αν δε βαριεστε ρίξτε μερικές γνώμες.

Ευχαριστώ.

 

Σε όποια rom και αν πας θα χάσεις το hdr της κάμερας.Σταθερη rom είναι η phronesis 6.5 και η καλύτερη για μένα.Αν θες τρελές αλλαγές και ux πήγαινε στη magma που και εκεί δουλεύουν ολα ρολόι το μόνο μειονέκτημα είναι η μπαταρία που πέφτει νερό.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου σε ευχαριστώ πολυ για την συμβουλή.

Αυτο με την κάμερα κάπως μου εκατσε.

Ειχα εγω ενα s3 και οταν φλασαρα rom που ηταν βασισμένες στην samsung η κάμερα παρέμενε σε εξαιρετικά επίπεδα, μονάχα οταν πέρναγα aosp η cm roms έχανα αρκετά απο την ποιότητα.

Και κατι τελευταίο ειδα οτι εχει βγει v7 να την περάσω;και αν θες πες μου ποιόν κερνελ.

Edited by georgerapp
Link to comment
Share on other sites

Περασα την phronesis v7 και ενθουσιασμός πραγματικά ειναι υπέρ τούμπανο και γρήγορη (απορώ πως γίνετε με τοσο πλούσια rom).

Αλλά χάσαμε κάμερα παιδιά.σε βραδυ χασαμε πολύ ποιότητα.

Κάποια συμβουλή; περάσαμε απο aroma την κάμερα του n7.

Μπορούμε να πάμε στην δικιά μας stock εφαρμογή που ήταν σαφώς ανώτερη;

Link to comment
Share on other sites

Εσυ με αυτα τα app τραβας;απο το aroma ποια είχες επιλέξει;

Θα του περάσω και ενα zip αρχείο mod camera που δίνει ο δημιουργός στην αρχική σελιδα στο xda και θα σας πω τι έγινε.

Link to comment
Share on other sites

Βγαίνει note 8 Rom σήμερα αφήστε όλες τις άλλες.

 

Χθες συγκρινα S8 με το Note 3 σε εικόνα έχουν ακριβώς την ίδια χρώματα ποιότητα κτλ. Προφανώς αρκετά πιο χορταστική οθόνη το note 3 και πολύ μακρόστενο το S8. Στην ταχύτητα μια από τα ίδια ο stock TouchWiz λαγκαρε αρκετές φορές σε απλές λειτουργίες. Το δικό μας με custom πάει αρκετά καλύτερα. 4 χρόνια μετά και απορώ τι σκατα έχουν τα νέα κινητά σε σύγκριση με το δικό μας που είναι κορυφαίο ακόμα και σήμερα. Λιγότερες λειτουργίες έχουν παραπάνω ούτε κατά διάνοια κοροϊδεύουν τον κόσμο οι εταιρείες.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Βγαίνει note 8 Rom σήμερα αφήστε όλες τις άλλες.

 

Χθες συγκρινα S8 με το Note 3 σε εικόνα έχουν ακριβώς την ίδια χρώματα ποιότητα κτλ. Προφανώς αρκετά πιο χορταστική οθόνη το note 3 και πολύ μακρόστενο το S8. Στην ταχύτητα μια από τα ίδια ο stock TouchWiz λαγκαρε αρκετές φορές σε απλές λειτουργίες. Το δικό μας με custom πάει αρκετά καλύτερα. 4 χρόνια μετά και απορώ τι σκατα έχουν τα νέα κινητά σε σύγκριση με το δικό μας που είναι κορυφαίο ακόμα και σήμερα. Λιγότερες λειτουργίες έχουν παραπάνω ούτε κατά διάνοια κοροϊδεύουν τον κόσμο οι εταιρείες.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

Θα συμφωνήσω μαζί σου το note 3 ήταν ένα πολύ προσεγμένο και ολοκληρωμένο κινητό από τη Samsung.Μετα από αυτό το χάος.Προσθετουν λειτουργίες όπως τα custom δίπλα παράθυρα στο note 8 και το note 3 το είχε 3 χρόνια πριν.Ειμαι σε φάση που με ρωτάνε γιατί έχεις ακόμα το note και τους απαντάω "Και τι να παρω?". Note μέχρι να μου καεί στα χέρια!!!

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω μαζί σου το note 3 ήταν ένα πολύ προσεγμένο και ολοκληρωμένο κινητό από τη Samsung.Μετα από αυτό το χάος.Προσθετουν λειτουργίες όπως τα custom δίπλα παράθυρα στο note 8 και το note 3 το είχε 3 χρόνια πριν.Ειμαι σε φάση που με ρωτάνε γιατί έχεις ακόμα το note και τους απαντάω "Και τι να παρω?". Note μέχρι να μου καεί στα χέρια!!!

Έτσι ακριβώς αδερφέ απόρησα χτες με το S8 να το βλέπω να χωλαίνει περισσότερο από το δικό μου. Θέλω να πάω σε καινούργιο αλλά κανένα δεν έχει ir αποσπώμενη οθοναρα 16:9 flat και τόσες custom rom που κυκλοφορούν. Καταναλωτική μανία θεωρώ πως περνάει ο κόσμος κάθε χρόνο αλλαγή κινητού ενώ ξέρουν ότι κάνουν άψογα τη δουλειά τους με αυτό που έχουν θα πάνε σε καινούργιο. Πρέπει να έχω σίγουρα πάνω από 3000 φορτίσεις με λιώσιμο σε gaming στον ήλιο η να είναι σε φόρτιση χωρίς να καταλαβαίνει τίποτα. Το τελευταίο πραγματικό note μαζί με το Note 4 το n910c μοντέλο μιας και το n910f βγήκε σκάρτο.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλημέρα σε όλους. Εχει δοκιμάσει κανείς Phronesis Rom N7 v7.0 Feature Rich & Smooth ?

Δοκίμασε αυτήν https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3610152

Έχει καλύτερη ταχύτητα από την phronesis και πολύ καλύτερη μπαταρία από την MagMa-NX VX1.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Εχει δοκιμάσει κανείς Phronesis Rom N7 v7.0 Feature Rich & Smooth ?

 

Δοκίμασε αυτήν https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3610152

Έχει καλύτερη ταχύτητα από την phronesis και πολύ καλύτερη μπαταρία από την MagMa-NX VX1.

 

και αν περιμενει λιγες μερες θα μπορει να βαλει κατευθειαν την εκδοση 4.0.... οχι οτι η 3.01 δεν ειναι καλη, απλα να μην φλασαρει σε μικρο διαστημα 2 φορες :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αυτήν https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3610152

Έχει καλύτερη ταχύτητα από την phronesis και πολύ καλύτερη μπαταρία από την MagMa-NX VX1.

 

Καλυτερη μπαταρία δεν το λές όταν σε 3 λεπτά του κατεβάζει 5%..

Δες το βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερη μπαταρία δεν το λές όταν σε 3 λεπτά του κατεβάζει 5%..

Δες το βίντεο.

Δεν ξέρω τι κάνει στο βίντεο.... δεν το είδα κιόλας :) , αλλά σε μένα η μπαταρία είναι σκυλί... ειδικά από τότε που πήρα καινούργια , μέχρι και 6 ώρες SOT με FB Youtube, και διάφορα άλλα καθημερινά....

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τα παιδιά μετά από πολύ καιρό , εννοείται έχω ακόμη το Note 3 αν και είχα αφοσιωθεί στο S7.

Είστε όλοι καλά ;

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,θα ηθελα να περασω την rom του note8 στο κινητο μου.ειμαι με την στοκ εδοση 5.0,δεν το εχω σκαλισει ποτε και ειναι η πρωτη μου αποπειρα.προσπαθησα καποιες φορες με καποια βιντεακια απο το youtube αλλα ματαια εφαγα 7-8 ωρες.μπορει καποιος να μου δωσει τα φωτα του.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...