Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ που έχω περάσει όλες τις rom για το κινητό μας κατέληξα σε phronesis 5.1.1.ολα δουλεύουν τέλεια και έχω 5-5.30 ώρες οθόνη. Καλές οι port mm αλλά μια το GPS μια η οθονη δεν άνοιγε στις κλήσεις συν με το ζόρι 3 ώρες οθόνη. Για μένα 2 είναι οι rom που κάθονται τέλεια στο κινητό μας AryaMod v9 και η Phronesis v6.5

 

Συμφωνώ και επαυξάνω. Ολα δουλεύουν ρολόι.

Samsung note 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, «παίζουν» τέτοιες (και αυτή) μνήμες στο τηλέφωνο;

 

Τις έχει δουλέψει κανείς; Τις αναγνωρίζει και δουλεύουν κανονικά; Είμαι κάτοχος του Note 3 εδώ και 1 εβδομάδα και θέλω να αγοράσω κάποια από αυτές. Ευχαριστώ.

Lenovo K3 Note

Samsung Note3 MagMa UX9.5 gugu0das

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ναι, κάνουν.

Ωραία, σ' ευχαριστώ πολύ!

Υπάρχει κάποια με καλές κριτικές, να διαλέξω; Επειδή βρήκα και Kingston με πολλά παράπονα. Δεν θέλω να κάνω πειράματα. Είναι και αρκετά τα GB!

Lenovo K3 Note

Samsung Note3 MagMa UX9.5 gugu0das

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, σ' ευχαριστώ πολύ!

Υπάρχει κάποια με καλές κριτικές, να διαλέξω; Επειδή βρήκα και Kingston με πολλά παράπονα. Δεν θέλω να κάνω πειράματα. Είναι και αρκετά τα GB!

class 10 να είναι μέχρι 64 μετά είναι υπερβολή πιστεύω.
Link to comment
Share on other sites

class 10 να είναι μέχρι 64 μετά είναι υπερβολή πιστεύω.

Λες;

Μ' ενδιαφέρει να έχω καλή ταχύτητα R/W επειδή τραβάω φωτογραφίες καθημερινά, τις οποίες κρατάω στην κάρτα. Ήμουν έτοιμος να παραγγείλω Samsung 64άρα class 10 από το e-shop, μέχρι που είδα το U3...

10mb/s σε σχέση με τα 45, στην ανάγνωση κάνουν διαφορά πάντως!

 

Αν μπορεί κάποιος που έχει δοκιμάσει και τις 2 (class 10 και U3), να μας πει τις κριτικές του.

Lenovo K3 Note

Samsung Note3 MagMa UX9.5 gugu0das

Link to comment
Share on other sites

Λες;

Μ' ενδιαφέρει να έχω καλή ταχύτητα R/W επειδή τραβάω φωτογραφίες καθημερινά, τις οποίες κρατάω στην κάρτα. Ήμουν έτοιμος να παραγγείλω Samsung 64άρα class 10 από το e-shop, μέχρι που είδα το U3...

10mb/s σε σχέση με τα 45, στην ανάγνωση κάνουν διαφορά πάντως!

 

Αν μπορεί κάποιος που έχει δοκιμάσει και τις 2 (class 10 και U3), να μας πει τις κριτικές του.

 

Δεν έχω κανένα πρόβλημα με τις φωτογραφίες σε class10, ακόμα και σε βίντεο slow motion που τραβάει μεγάλα fps.

Όταν φτάσουν τα κινητά να γίνουν slr τότε το ξανασυζητάμε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κανένα πρόβλημα με τις φωτογραφίες σε class10, ακόμα και σε βίντεο slow motion που τραβάει μεγάλα fps.

Όταν φτάσουν τα κινητά να γίνουν slr τότε το ξανασυζητάμε.

Ευχαριστώ πολύ @StratosGr και @menioseten για το feedback!

 

Μετά από αρκετό «κάψιμο» στην περιήγηση, λέω να περάσω αυτή, μαζί με τα Gapps (Το link στους xda δεν λειτουργεί). Κάποιες γνώμες, κριτικές, παρατηρήσεις;

Edited by Vassilis_u8800

Lenovo K3 Note

Samsung Note3 MagMa UX9.5 gugu0das

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με την phronesis 6.5 μήνες τώρα και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Μόνο η μεγάλη κατανάλωση της μπαταρίας με ενοχλεί λίγο. Με άλλον κερνελ (δεν τον έχω αλλάξει ποτέ) θα δω διαφορά; Αν ναι, ποιον προτείνετε;

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με την phronesis 6.5 μήνες τώρα και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Μόνο η μεγάλη κατανάλωση της μπαταρίας με ενοχλεί λίγο. Με άλλον κερνελ (δεν τον έχω αλλάξει ποτέ) θα δω διαφορά; Αν ναι, ποιον προτείνετε;

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

idleKernel-hlte-eur-6.6.3-note5port

Δοκιμασμενος μετά δύο μέρες θα δεις διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

idleKernel-hlte-eur-6.6.3-note5port

Δοκιμασμενος μετά δύο μέρες θα δεις διαφορά.

 

Καλησπερα στην παρεα...μιας και μιλατε για κερνελ σε magma αναμεσα σε shinto kernel και lss3.8 ποιον προτεινεται?Ή και καποιον αλλο αν ξερετε...ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα...μιας και μιλατε για κερνελ σε magma αναμεσα σε shinto kernel και lss3.8 ποιον προτεινεται?Ή και καποιον αλλο αν ξερετε...ευχαριστω
Ο shinto τέλος, ο lss δεν θυμάμαι να να τον έχω δοκιμάσει οπότε δεν έχω άποψη.

Ο phantom όμως σε magma που έχω δοκιμάσει τα πάει περίφημα και δίνει συνεχώς update.

Link to comment
Share on other sites

idleKernel-hlte-eur-6.6.3-note5port

Δοκιμασμενος μετά δύο μέρες θα δεις διαφορά.

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ :-D Επειδή έχω ξεμείνει από υπολογιστή, μήπως θα μπορούσες να μου δώσεις λινκ; Ψάχνω από το κινητό αλλά δεν βγάζω άκρη. Σε ευχαριστώ και πάλι ;-)

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ :-D Επειδή έχω ξεμείνει από υπολογιστή, μήπως θα μπορούσες να μου δώσεις λινκ; Ψάχνω από το κινητό αλλά δεν βγάζω άκρη. Σε ευχαριστώ και πάλι ;-)

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

https://www.dropbox.com/s/p1lpuja1ukv6rfz/idleKernel-hlte-eur-6.6.3-note5port.zip?dl=0

Χωρίς wipe τον βάζεις ,μην πειράξεις τίποτα οι stock ρυθμίσεις είναι ότι καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Ο shinto τέλος, ο lss δεν θυμάμαι να να τον έχω δοκιμάσει οπότε δεν έχω άποψη.

Ο phantom όμως σε magma που έχω δοκιμάσει τα πάει περίφημα και δίνει συνεχώς update.

 

Σε ευχαριστω πολυ.Θα δοκιμασω τον phantom με την πρωτη ευκαιρια

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μπορει καποιος να μου δωσει λινκ για την aryamod?Εχω την blackrose note5 με κερνελ 3,4,0 darklord eur-V2.0.Θα χρειαστει και αλλαγη κέρνελ?Επισης αν μπορειτε να μου πέιτε τα βήματα για την αλλαγη?Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μπορει καποιος να μου δωσει λινκ για την aryamod?Εχω την blackrose note5 με κερνελ 3,4,0 darklord eur-V2.0.Θα χρειαστει και αλλαγη κέρνελ?Επισης αν μπορειτε να μου πέιτε τα βήματα για την αλλαγη?Ευχαριστώ.

Καλησπέρα

 

https://forum.xda-developers.com/galaxy-note-3/development/rom-aryamod-v1-tw-lollipop-t2990920

 

Δώσε βάση όμως στο "Notice" που υπάρχει κάτω από τα download links, στο 2ο παθάθυρο που θα ανοίξει. Δεν την έχω δοκιμάσει ο ίδιος, ακόμη, οπότε δεν μπορώ να σε βοηθήσω παραπάνω. Πρέπει να το ψάξεις μόνος σου, εκτός αν γνωρίζει κάποιος άλλος.

Lenovo K3 Note

Samsung Note3 MagMa UX9.5 gugu0das

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ..λέει όμως

B: Coming from any rom than official TW 5.0: like KK, CM, AOKP, ANY Port rom

Flash odin stock N9005XXUGBPD3 firmware using PC ODIN utility

Root it

Flash a custom recovery

τι εννοεί?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ..λέει όμως

B: Coming from any rom than official TW 5.0: like KK, CM, AOKP, ANY Port rom

Flash odin stock N9005XXUGBPD3 firmware using PC ODIN utility

Root it

Flash a custom recovery

τι εννοεί?

Απ' ό,τι καταλαβαίνω δεν είσαι εξοικιωμένος με την ορολογία και τις διαδικασίες flashing. Καλό θα είναι πριν προχωρήσεις σε οποιαδήποτε κίνηση που μπορεί να είναι μοιραία και να πελαγώσεις, να αφιερώσεις χρόνο για να διαβάσεις και να μάθεις τα βήματα που απαιτούνται, ώστε να είσαι απόλυτα σίγουρος για το τι κάνεις κάθε φορά, εκτός κι αν θέλεις να πειραματιστείς, με δική σου πάντα ευθύνη. Όλοι μας κάπως αντίστοιχα ξεκινήσαμε και χαλάσαμε-ξαναφτιάξαμε συσκευές (σε software επίπεδο πάντα).

 

Αν κάνεις αναζήτηση (εδώ, στη google, στους xda) θα βρεις εύκολα όποια πληροφορία χρειάζεσαι.

 

Προσωπικά, πρώτη φορά έχω στα χέρια μου samsung (γενικά τα υπόλοιπα μοντέλα της, πέρα από note, δεν με «γέμισαν» ποτέ). Τα υπόλοιπα που είχα, ήταν όλα με MTK και άρα διαφορετικά προγράμματα γι' αυτές τις διαδικασίες. Όσο ζω μαθαίνω..!

 

Φιλικά πάντα έτσι..;

Lenovo K3 Note

Samsung Note3 MagMa UX9.5 gugu0das

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ..λέει όμως

B: Coming from any rom than official TW 5.0: like KK, CM, AOKP, ANY Port rom

Flash odin stock N9005XXUGBPD3 firmware using PC ODIN utility

Root it

Flash a custom recovery

τι εννοεί?

 

Έχω γυρίσει και γω από την.6.0.1 σε 5.0 απλά.

Φλασαρεις την rom έχει kernel μέσα.

Απλά πρώτα κάνεις wipe τα πάντα εκτός την Micro sd όπου έχεις και την rom.

Το βασικό πριν από όλα αυτά είναι να πάρεις ένα back up από recovery μήπως στραβωσει τίποτα.

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολυ για τις απαντησεις. Οπότε δεν παιζει ρόλο αν γυρνάς απο 6 σε 5 έκδοση απότι κατάλαβα,απλά κάνεις τα ιδια βήματα -backup,wipe,install-.Το μονο που έμεινε να ρωτήσω είναι με τον κέρνελ πως γίνεται η αλλαγή.Ευχαριστώ και πάλι.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολυ για τις απαντησεις. Οπότε δεν παιζει ρόλο αν γυρνάς απο 6 σε 5 έκδοση απότι κατάλαβα,απλά κάνεις τα ιδια βήματα -backup,wipe,install-.Το μονο που έμεινε να ρωτήσω είναι με τον κέρνελ πως γίνεται η αλλαγή.Ευχαριστώ και πάλι.

 

Ο κερνελ ή θα βρίσκεται μέσα στη ρομ που θα φλασαρεις ή θα ψάξεις να βρεις κάποιον για 5.0 έκδοση γιατί δε μπορεις να κρατήσεις τον ίδιο απο τις 6.0 MM port rom.Μετα την εγκατάσταση και αφού έχεις κανει ολα τα βήματα backup,wipe, install αν δεν υπάρχει κερνελ ηδη στη rom φλασαρεις τον kernel χωρις τα προηγούμενα βήματα απλα flash και reboot.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα Παιδια,

 

εχω την Phronesis Rom N7 v5.1 Feature Rich & Smooth.Εχω εγκαταστησει καποιεσ εφραμογες του τυπου wps wpa tester,androdumpper και οταν χρησιμοποιω την επιλογη root methot το κινητο κανει restart.

 

καμμια ιδεα;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...