Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μηπως εχεις καπιον λινκ;;;

 

https://forum.xda-developers.com/galaxy-note-3/development/rom-magma-nx-rom-t3508672

 

Μήπως κάποιο λινκ για τον τελευταίο phantom κερνελ;; Ευχαριστώ

 

Sent from my SM-N930F using Tapatalk

 

https://forum.xda-developers.com/galaxy-note-3/development/kernel-phantom-kernel-android-6-0-1-t3534297

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έβαλα και εγώ την magma τελικά μετά την phronesis 5.1.1.Πολύ όμορφη και γρήγορη!Όταν χρησιμοποιώ το AOD δεν μπαίνει σε deep sleep το κινητό.Έτσι πρέλει να γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγώ την magma τελικά μετά την phronesis 5.1.1.Πολύ όμορφη και γρήγορη!Όταν χρησιμοποιώ το AOD δεν μπαίνει σε deep sleep το κινητό.Έτσι πρέλει να γίνεται;

Ναι ειναι λογικο να μην μπαινει....

Link to comment
Share on other sites

Και γω με magma από χθες. Από όσο διαβάζω (μόλις τώρα) είναι γνωστό bug ότι δεν ακούγεται ο ήχος κλήσης αν είναι συνδεδεμένο το bluetooth headset.....

  1. Ξέρετε αν υπάρχει κάποιο fix?
  2. Πριν περάσω τη magma, ήμουν με civato non root. Την έχω εννοείται σε nandroid backup. Αν το κάνω restore θα γίνει επαναφορά στα πάντα? (π.χ. και στον kernel? που εννοείται ότι τον άλλαξα πριν περάσω τη magma). Και θα επανέλθω σε κατάσταση non root?
  3. Η Darklord reborn ξέρετε αν έχει το ίδιο bug? (bluetooth)

 

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Edited by sirgab
Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Και γω με magma από χθες. Από όσο διαβάζω (μόλις τώρα) είναι γνωστό bug ότι δεν ακούγεται ο ήχος κλήσης αν είναι συνδεδεμένο το bluetooth headset.....

  1. Ξέρετε αν υπάρχει κάποιο fix?
  2. Πριν περάσω τη magma, ήμουν με civato non root. Την έχω εννοείται σε nandroid backup. Αν το κάνω restore θα γίνει επαναφορά στα πάντα? (π.χ. και στον kernel? που εννοείται ότι τον άλλαξα πριν περάσω τη magma). Και θα επανέλθω σε κατάσταση non root?
  3. Η Darklord reborn ξέρετε αν έχει το ίδιο bug? (bluetooth)

 

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

Θα σου απαντήσω στο δεύτερο ερώτημα σου. Θα επανέλθει κανονικά η rom όπως ήταν το εχω δοκιμάσει.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου απαντήσω στο δεύτερο ερώτημα σου. Θα επανέλθει κανονικά η rom όπως ήταν το εχω δοκιμάσει.

Ευχαριστώ πολύ. Επίσης σας ενημερώνω ότι του darklord reborn δεν έχε το bug του Bluetooth

 

Στάλθηκε από το SM-N930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Παίδες επειδή έχω δει 2-3 φορές να κάνει μόνο του restart το κινητό στην magma λέω να αλλάξω κερνελ.Ποιόν θεωρήτε ποιο σταθερό;Τώρα είμαι με lsskernel.Επίσης είναι συνέχως στην status bar το εικονίδιο από το ξυπνητήρι χωρίς να έχω βάλει κάποιο.Καμιά ιδέα για το πως να φύγει;
Link to comment
Share on other sites

Παίδες επειδή έχω δει 2-3 φορές να κάνει μόνο του restart το κινητό στην magma λέω να αλλάξω κερνελ.Ποιόν θεωρήτε ποιο σταθερό;Τώρα είμαι με lsskernel.Επίσης είναι συνέχως στην status bar το εικονίδιο από το ξυπνητήρι χωρίς να έχω βάλει κάποιο.Καμιά ιδέα για το πως να φύγει;

 

Μπορεις να βαλεις guguodas kernel ή phantom kernel.Ο δεύτερος είναι λίγο πιο αργός αλλά έχει καλύτερη διαχείριση μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Έχει βρει κανείς πρόβλημα / λύση με τη μη εμφάνιση ειδοποιήσεων σε darklord reborne? Δε λαμβάνω messager / viber. Που έχει τη βελτιστοποίηση? (μάλλον κάτι τέτοιο παίζει)
Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Έχει βρει κανείς πρόβλημα / λύση με τη μη εμφάνιση ειδοποιήσεων σε darklord reborne? Δε λαμβάνω messager / viber. Που έχει τη βελτιστοποίηση? (μάλλον κάτι τέτοιο παίζει)

 

Μπες συντήρηση συσκευής ram εφ.αυτ.εκτ. Και τικαρε ποιες θες να παραμενουν ενεργές για να λαμβάνεις ειδοποιήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έβαλα την magma και είναι όντως απίστευτη!!!!. Μια παράκληση. Θέλω αν ξέρει κάποιος να μου απαντήσει πως γίνεται(αν γίνεται) να μην είναι root.

 

ευχαριστώ,

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έβαλα την magma και είναι όντως απίστευτη!!!!. Μια παράκληση. Θέλω αν ξέρει κάποιος να μου απαντήσει πως γίνεται(αν γίνεται) να μην είναι root.

 

ευχαριστώ,

Δεν θα διαλέξεις απο το άρωμα τις επιλογές για root.
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα διαλέξεις απο το άρωμα τις επιλογές για root.

το έκανα αλλά δεν πετυχαίνει.

 

στο titanium backup μου βγαζει δεν ειναι root αλα στο cosmote tvgo οτι είναι root.

καμιά ιδέα??????

Link to comment
Share on other sites

το έκανα αλλά δεν πετυχαίνει.

 

στο titanium backup μου βγαζει δεν ειναι root αλα στο cosmote tvgo οτι είναι root.

καμιά ιδέα??????

 

Βαλε την εφαρμογη root switch και οταν θες να δουλεψεις το cosmote tvgo δουλευει κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Βαλε την εφαρμογη root switch και οταν θες να δουλεψεις το cosmote tvgo δουλευει κανονικα

 

Καταρχήν σε ευχαριστω για την άμεση απάντηση. Ενοείς το supersu?

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν σε ευχαριστω για την άμεση απάντηση. Ενοείς το supersu?

 

Οχι ειναι μια εφαρμογη που στην ουσια σε κανει unroot για δουλεψεις εφαρμογες που δεν δουλεουν με root .Καπου στο xda την ειχα βρει γιατι ειχα θεμα με το cosmote tvgo.Οταν τελειωσεις με την εφαρμογη που θες ξανα ανοιγεις το root switch και εισαι παλι root χωρις να χρειαζεται ουτε επανεκινηση το κινητο.Αν θυμαμαι καλα ή στο θεμα της phronessis rom ή στο θεμα της magma rom στο xda καποιος το εχει ανεβασει αλλα θελει ψαξιμο

Link to comment
Share on other sites

Οχι ειναι μια εφαρμογη που στην ουσια σε κανει unroot για δουλεψεις εφαρμογες που δεν δουλεουν με root .Καπου στο xda την ειχα βρει γιατι ειχα θεμα με το cosmote tvgo.Οταν τελειωσεις με την εφαρμογη που θες ξανα ανοιγεις το root switch και εισαι παλι root χωρις να χρειαζεται ουτε επανεκινηση το κινητο.Αν θυμαμαι καλα ή στο θεμα της phronessis rom ή στο θεμα της magma rom στο xda καποιος το εχει ανεβασει αλλα θελει ψαξιμο

σε ευχαριστω παρα πολυ. θα το ψαξω. καλη σου μερα!!!

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω παρα πολυ. θα το ψαξω. καλη σου μερα!!!

 

https://mega.nz/#!KBJiyIiA!ftQ9ZYYlV2MdGSsU2V6QDINV-5HD_2nxF54b3oXjY8I

Φιλε μου ειναινη εφαρμογη.Μολις την χρεισιμπποιησεις σιγουρεψου πως εχεις κλεισει την εφαρμογη cosmote tvgo απο τις προσφατες για να καταλαβει πως δεν εχεις ρουτ

Edited by djchristakis
Link to comment
Share on other sites

https://mega.nz/#!KBJiyIiA!ftQ9ZYYlV2MdGSsU2V6QDINV-5HD_2nxF54b3oXjY8I

Φιλε μου ειναινη εφαρμογη.Μολις την χρεισιμπποιησεις σιγουρεψου πως εχεις κλεισει την εφαρμογη cosmote tvgo απο τις προσφατες για να καταλαβει πως δεν εχεις ρουτ

Από ότι διάβασα δεν είναι τόσο απλό όσο το περιγράφεις (εκτός αν κάτι άλλαξε)

θέλει να κάνεις Un root να κατεβάσεις το systemless root & systemless Xposed να έχεις περασμένες τις εφαρμογές (και να δουλεύουν όσο είσαι unroot) και μετά να περάσεις το apk.

αν κάνω λάθος διόρθωσε με σε παρακαλώ για να ξέρω τι ισχύει....

εκτός όλων αυτών διάβασα ότι δεν "παίζει" σε note7 ported rom....

Link to comment
Share on other sites

Από ότι διάβασα δεν είναι τόσο απλό όσο το περιγράφεις (εκτός αν κάτι άλλαξε)

θέλει να κάνεις Un root να κατεβάσεις το systemless root & systemless Xposed να έχεις περασμένες τις εφαρμογές (και να δουλεύουν όσο είσαι unroot) και μετά να περάσεις το apk.

αν κάνω λάθος διόρθωσε με σε παρακαλώ για να ξέρω τι ισχύει....

εκτός όλων αυτών διάβασα ότι δεν "παίζει" σε note7 ported rom....

 

Τι να σου πω φιλε μου...εγω την εβαλα την εφαρμογη και το cosmote tvgo δουλεψε κανονικα.Δεν χανεις κατι να δοκιμασεις

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κάνεις την καινούργια phronesis v5.1 να μας πει εντυπώσεις σε σχέση με την magma

Εγώ την έχω. Με το δικό της κερνελ πηγαίνει καλά, αλλά έχω βάλει τις κλίμακες των γραφικών στο 1χ. Στο 0.25χ, παρατήρησα σκαλώματα. Η magma μου καθυστερούσε πολύ στο άνοιγμα της οθόνης, ειδικά όταν έπρεπε να απαντήσω σε κλήσεις. Γι'αυτό την έβγαλα. Κατά τα άλλα η magma μου άρεσε πιο πολύ γενικά σαν αίσθηση. Επίσης το φίλτρο μπλε φωτός στη magma λειτουργεί κανονικά ενώ στη phronessis υπολειτουργεί.

 

Στάλθηκε από το SM-N930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

gf768 ->s25 -> sl45 ->T68i ->sx1 ->N72 ->N81 ->OMNIA2 ->SGS3 ->note3
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο μου έκανε και εμένα ή magma.Δηλαδή αργούσε να ανοίξει η οθόνη όταν μου έκαναν κλείσεις.Άλλαξα ήχο κλήσης και δεν μου το έχει κάνει πάλι.Μπορεί να είναι και τυχαίο.Επίσης είχε κολλήσει η περιστροφή της οθόνης αλλά μετά από μια επανεκκίνηση λύθηκε το πρόβλημα.Αύτο που δεν μπορούσα να φτιάξω με τίποτα ήταν ότι δεν έφευγε με τίποτα το εικονίδιο από το ξυπνητήρι στην status bar χωρίς να το έχω ενεργοποιημένο.Αναγκάστικα και ξανα πέρασα την ρομ από την αρχή για ******* λόγο.

Edit:Μόλις ανακάλυψα ότι δεν δουλεύει και το gps.Θα γυρίσω σε phronesis 5.1.1 μου φαίνεται.

Edited by Dimitris_1386
Link to comment
Share on other sites

https://mega.nz/#!KBJiyIiA!ftQ9ZYYlV2MdGSsU2V6QDINV-5HD_2nxF54b3oXjY8I

Φιλε μου ειναινη εφαρμογη.Μολις την χρεισιμπποιησεις σιγουρεψου πως εχεις κλεισει την εφαρμογη cosmote tvgo απο τις προσφατες για να καταλαβει πως δεν εχεις ρουτ

 

Φίλε την βρηκα την εφαρμογή και έπαιξε κανονικά. Πρόσεχε να δεις τι γίνεται όμως. Όταν την έβαλα δεν έπαιξε. Μπήκα στην εφαρμογή cosmote έκανα reset σε όλα και στην συνέχεια με το switch root πάτησα off. Αυτό ήταν έπαιξε κανονικά.

Επί την ευκαιρία να σημειώσω ότι με την magma είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος χωρίς κανένα πρόβλημα. Το μονο που δεν θυμάμαι είναι πως αφαιρώ τις διαφημίσεις. Αν ξέρει κάποιος ας μου πει. Είχα καιρό να κάνω root συσκευή μου.

Edited by halkpao
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο μου έκανε και εμένα ή magma.Δηλαδή αργούσε να ανοίξει η οθόνη όταν μου έκαναν κλείσεις.Άλλαξα ήχο κλήσης και δεν μου το έχει κάνει πάλι.Μπορεί να είναι και τυχαίο.Επίσης είχε κολλήσει η περιστροφή της οθόνης αλλά μετά από μια επανεκκίνηση λύθηκε το πρόβλημα.Αύτο που δεν μπορούσα να φτιάξω με τίποτα ήταν ότι δεν έφευγε με τίποτα το εικονίδιο από το ξυπνητήρι στην status bar χωρίς να το έχω ενεργοποιημένο.Αναγκάστικα και ξανα πέρασα την ρομ από την αρχή για ******* λόγο.

Edit:Μόλις ανακάλυψα ότι δεν δουλεύει και το gps.Θα γυρίσω σε phronesis 5.1.1 μου φαίνεται.

 

Εγώ που έχω περάσει όλες τις rom για το κινητό μας κατέληξα σε phronesis 5.1.1.ολα δουλεύουν τέλεια και έχω 5-5.30 ώρες οθόνη. Καλές οι port mm αλλά μια το GPS μια η οθονη δεν άνοιγε στις κλήσεις συν με το ζόρι 3 ώρες οθόνη. Για μένα 2 είναι οι rom που κάθονται τέλεια στο κινητό μας AryaMod v9 και η Phronesis v6.5

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...