Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Greenify δεν χρειαζεται..μεσα στην διαχείριση της ραμ βαζεις εσυ ποιες εφαρμογες θελεις να μενουν ανοιχτες!

 

Always on display..ειναι η εφαρμογη του s7 για να μενει η οθονη αυνεχεια ανοιχτη και να δειχνει το ρολοι και αμα εχεις καποια ειδοποιηση..

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υστερα απο σχεδον 3 χρονια και μιας και το note 7 δεν τα πηγε τοσο καλα αποχωριζομαι το note 3 και πηγαινω στο s7 edge..θα παρακολουθώ το νημα μιας και το κινητο θα παραμεινει στην οικογενεια με την απιστευτη 6.5 phronesis..θελω να ευχαριστήσω ολα τα παδια εδω μεσα καθως απο τον καθενα εμαθα και κατι αλλα κυριως τον @menioseten για την υπομονη του και για ολα οσα μου εμαθε!!

Το note 3 παει χαλαρα για αλλα 2 χρονια με την απίστευτη υποστήριξη που εχει!

Σε έμενα τις επιλέγω αυτές που θέλω και μετά από λίγο ανοίγουν και οι υπόλοιπες...... Η όταν ανοίγω μια από τις κλειστές δεν ξανακλεινει

 

Sent from my SM-N930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε έμενα τις επιλέγω αυτές που θέλω και μετά από λίγο ανοίγουν και οι υπόλοιπες...... Η όταν ανοίγω μια από τις κλειστές δεν ξανακλεινει

 

Sent from my SM-N930F using Tapatalk

Θ κλεισει μετα απο λιγο

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Μετά το AOD fix δεν έχεις reboot κατά την φόρτιση γιατί έτσι αναφέρεται από κάποιους

 

Έχω περάσει την Phronesis Rom N7 v3.1 Πρέπει να βάλω και το patch του ???

Μπορώ να αλλαξω το στυλ που όταν σε καλούν η φωτογραφία αυτού που σε καλεί να είναι foul screen και όχι ένα μικρο στρογγυλό που έχει μέσα μια φωτογραφία ??????

Πάντως παιδιά για να πούμε και του στραβού το δίκαιο ......τρώει κάτι reboot και κάτι ψιλό κωλύματα όταν σε καλούν,

κατά την γνώμη μου απαράδεκτα .

Είχα πάρα πολλά χρόνια την XNOTE 2.1 είχα ξεχάσει πως φλασάρουν .... :X

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει την Phronesis Rom N7 v3.1 Πρέπει να βάλω και το patch του ???

Μπορώ να αλλαξω το στυλ που όταν σε καλούν η φωτογραφία αυτού που σε καλεί να είναι foul screen και όχι ένα μικρο στρογγυλό που έχει μέσα μια φωτογραφία ??????

Πάντως παιδιά για να πούμε και του στραβού το δίκαιο ......τρώει κάτι reboot και κάτι ψιλό κωλύματα όταν σε καλούν,

κατά την γνώμη μου απαράδεκτα .

Είχα πάρα πολλά χρόνια την XNOTE 2.1 είχα ξεχάσει πως φλασάρουν .... :X

 

Πότε Ποτέ δεν είχα reboot Γιατί έχω πάντα σε όλες τις note 7 roms για kernel τον darklord v1 η v2 εσύ τι kernel έχεις

Link to comment
Share on other sites

Πότε Ποτέ δεν είχα reboot Γιατί έχω πάντα σε όλες τις note 7 roms για kernel τον darklord v1 η v2 εσύ τι kernel έχεις

 

Έχω και εγώ darklord v2 από μπαταρία αρκετά καλά .

Σήμερα συγκεκριμένα στο Mikel είχα ανοιχτό το wifi και μου λέει η παρέα μου να στύλο μια φωτογραφία, ανοίγοντας το Blutooth δυο φορές μου έκανε επανεκκίνηση και μετά έκλεισα το wife και έκανα την δουλειά μου ....(τυχαίο ...δεν ξέρω)

Και όταν με καλούν κάνει 2-3 δευτερόλεπτα να ανοίξει η οθόνη (αυτό έχει αναφερθεί και από άλλο φίλο εδώ μέσα) .

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ darklord v2 από μπαταρία αρκετά καλά .

Σήμερα συγκεκριμένα στο Mikel είχα ανοιχτό το wifi και μου λέει η παρέα μου να στύλο μια φωτογραφία, ανοίγοντας το Blutooth δυο φορές μου έκανε επανεκκίνηση και μετά έκλεισα το wife και έκανα την δουλειά μου ....(τυχαίο ...δεν ξέρω)

Και όταν με καλούν κάνει 2-3 δευτερόλεπτα να ανοίξει η οθόνη (αυτό έχει αναφερθεί και από άλλο φίλο εδώ μέσα) .

 

Δεν έχω τέτοια θέματα μου έχει κάτσει πολύ καλά η Rom στην αρχή είχα τον kernel που έχεις εσύ τώρα έχω των darklord note 7 v1

Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ darklord v2 από μπαταρία αρκετά καλά .

Σήμερα συγκεκριμένα στο Mikel είχα ανοιχτό το wifi και μου λέει η παρέα μου να στύλο μια φωτογραφία, ανοίγοντας το Blutooth δυο φορές μου έκανε επανεκκίνηση και μετά έκλεισα το wife και έκανα την δουλειά μου ....(τυχαίο ...δεν ξέρω)

Και όταν με καλούν κάνει 2-3 δευτερόλεπτα να ανοίξει η οθόνη (αυτό έχει αναφερθεί και από άλλο φίλο εδώ μέσα) .

Βάλε καινούργιο modem και bl ,θα φτιάξουν όλα όσα γράφεις.
Link to comment
Share on other sites

Πια είναι τα πιο πρόσφατα modem και bl και άμα είναι εύκολο κάποιο λινκ??

 

Στάλθηκε από το SM-N930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

Πια είναι τα πιο πρόσφατα modem και bl και άμα είναι εύκολο κάποιο λινκ??

 

Στάλθηκε από το SM-N930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εδώ είναι

BL https://mega.nz/#!wZkk1Tob!oBUap8MtaanBkKMCr_2b-9Ued7QZosjfqULJNYvdEU8

Modem https://mega.nz/#!tRsyQYqL!ooqbleivJ3XYOqAhqAII0R4jjIbovrPf7lSVhCPFFNw

Edited by liam69
Link to comment
Share on other sites

Για το πρωτο ερώτημα σου κοίτα καποιες σελίδες πίσω εχει απαντηθεί πρέπει να υπάρχουν ρυθμίσεις στις επιλογές προγραμματιστη.Για το δεύτερο ερώτημα πήγαινε στη έξυπνη διαχείριση στη RAM Εφ.Αυτ.Εκτ. Και άνοιξε οποια εφαρμογή θες να μη κλεινει οταν σβηνεις την οθόνη.

 

Φίλε σε ευχαριστώ κι εγώ. Μου έλυσες τα χέρια! :D

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Φίλε σε ευχαριστώ κι εγώ. Μου έλυσες τα χέρια! :D

 

Αμήν! :lol:

 

Ευχαριστώ.

 

5 csc δοκίμασα για το πρόβλημα με το σορτάρισμα των επαφών και δεν έφτιαξε. Αν κάποιος έχει καμιά ιδέα ας την γράψει.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ τα έβαλα μέχρι τώρα δεν μου έχει κάνει κάτι, θα το παρακολουθήσω και θα σας ενημερώσω εδώ.

Ρώτησα λίγο πιο πάνω εάν ξέρει κανείς όταν μας καλούν να εμφανίζεται foul screen η φωτογραφία αυτού που μας καλή, γιατί σε εμένα βγαίνει ένα στρογγυλό και μέσα εκεί εμφανίζεται η φωτογραφία, ξέρει κανείς κάτι???

 

Στάλθηκε από το SM-N930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ τα έβαλα μέχρι τώρα δεν μου έχει κάνει κάτι, θα το παρακολουθήσω και θα σας ενημερώσω εδώ.

Ρώτησα λίγο πιο πάνω εάν ξέρει κανείς όταν μας καλούν να εμφανίζεται foul screen η φωτογραφία αυτού που μας καλή, γιατί σε εμένα βγαίνει ένα στρογγυλό και μέσα εκεί εμφανίζεται η φωτογραφία, ξέρει κανείς κάτι???

 

Στάλθηκε από το SM-N930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στις marshmallow roms ετσι ειναι δεν ξερω αν υπάρχει κατι για να γινει αυτο που θες

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με phronesis v6.5 και θέλω να κάνω install το σωστό xposed framework

ποιο είναι ξέρει κανείς;

Μήπως είναι αυτο;

xposed-v86.0-sdk22-arm-custom-build-by-wanam-20160709.zip

 

Edit:το βρήκα

xposed-v73-sdk22-tw-arm-custom-build-by-wanam-2015

Edited by serkos

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

Υστερα απο σχεδον 3 χρονια και μιας και το note 7 δεν τα πηγε τοσο καλα αποχωριζομαι το note 3 και πηγαινω στο s7 edge..θα παρακολουθώ το νημα μιας και το κινητο θα παραμεινει στην οικογενεια με την απιστευτη 6.5 phronesis..θελω να ευχαριστήσω ολα τα παδια εδω μεσα καθως απο τον καθενα εμαθα και κατι αλλα κυριως τον @menioseten για την υπομονη του και για ολα οσα μου εμαθε!!

Το note 3 παει χαλαρα για αλλα 2 χρονια με την απίστευτη υποστήριξη που εχει!

 

Καλορίζικο το S7 Edge. Το έχω από αρχές καλοκαιριού μαζί με το υπέροχο μας Note 3.

Θα το απολαύσεις φίλε ;)

 

 

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο το S7 Edge. Το έχω από αρχές καλοκαιριού μαζί με το υπέροχο μας Note 3.

Θα το απολαύσεις φίλε ;)

 

 

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Σ ευχαριστώ πολυ!!το κινητο ειναι υπεροχο και δεν κολλαει καθολου..μπαταρια δε απιστευτη..

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με phronesis v6.5 και θέλω να κάνω install το σωστό xposed framework

ποιο είναι ξέρει κανείς;

Μήπως είναι αυτο;

xposed-v86.0-sdk22-arm-custom-build-by-wanam-20160709.zip

 

Edit:το βρήκα

xposed-v73-sdk22-tw-arm-custom-build-by-wanam-2015

 

Επειδή θέλω και εγώ να το εγκαταστήσω το v86 που αναφέρεις δεν είναι συμβατό με αυτή τη Rom?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή θέλω και εγώ να το εγκαταστήσω το v86 που αναφέρεις δεν είναι συμβατό με αυτή τη Rom?

Είχα περάσει κάποια v86 και κόλλησε σε bootloop.

Αυτή η έκδοση που εβαλα δουλεύει σωστά οπότε δεν την αλλαζω

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να αλλάξω το όνομα του μοντέλου για να μπορέσω να κατεβάσω το sure remote από το play store? :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα λογικά ήρθε και σε εσάς ότι από αρχές του άλλου μήνα θα μπλοκάρει τα τηλέφωνα η και φορτιζουν μέχρι 60%;;;ισχύει η ******** λεω

 

Sent from my SM-N930F using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά και κάτι άλλο έκανα μια ******* αλλά μην με κραξετε....... Βρήκα ένα πρόγραμμα από το store που μέσω Sd αυξάνει την ram.... Λόγω χαλαρωτητας σήμερα στην δουλειά λέω δεν γαμεις θα το δω και μετά από μια λάθος επιλογή μου έσβησε όλη την sd....... Και κλαίω απο την ******* μου...... Καμιά λύση παίζει για να επαναφέρω ότι μπορέσω... Ευχαριστώ

 

 

Sent from my SM-N930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ τα έβαλα μέχρι τώρα δεν μου έχει κάνει κάτι, θα το παρακολουθήσω και θα σας ενημερώσω εδώ.

Ρώτησα λίγο πιο πάνω εάν ξέρει κανείς όταν μας καλούν να εμφανίζεται foul screen η φωτογραφία αυτού που μας καλή, γιατί σε εμένα βγαίνει ένα στρογγυλό και μέσα εκεί εμφανίζεται η φωτογραφία, ξέρει κανείς κάτι???

 

Στάλθηκε από το SM-N930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για να εμφανίζεται foul screen η φωτογραφία αυτού που μας καλή

 

https://cloud.tapatalk.com/s/580f31bf20d65/InCallUI-FixPhronesisDaOldMan.zip

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα λογικά ήρθε και σε εσάς ότι από αρχές του άλλου μήνα θα μπλοκάρει τα τηλέφωνα η και φορτιζουν μέχρι 60%;;;ισχύει η ******** λεω

 

Δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση .

 

Από εχθές δοκιμάζω τον ShinToKernel-ShinTo-L22A02-UX-N9005-601

 

Έχει δυνατότητα double tap wake up και το σημαντικό είναι ότι μπαίνει σε deep sleep :cool:

Από μπαταρία φαίνεται να έχει καλύτερη κατανάλωση αλλά είναι νωρίς για να βγάλω συμπέρασμα.

 

 

@arxontas2323 καλορίζικο το νέο εργαλείο αλλά είδα ότι έχεις κρατήσει το Ν3 για να αλλάζεις καμία ρομ γιατι με το S7E σε βλέπω να το βαριεσε no root.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση .

 

Από εχθές δοκιμάζω τον ShinToKernel-ShinTo-L22A02-UX-N9005-601

 

Έχει δυνατότητα double tap wake up και το σημαντικό είναι ότι μπαίνει σε deep sleep :cool:

Από μπαταρία φαίνεται να έχει καλύτερη κατανάλωση αλλά είναι νωρίς για να βγάλω συμπέρασμα.

 

 

@arxontas2323 καλορίζικο το νέο εργαλείο αλλά είδα ότι έχεις κρατήσει το Ν3 για να αλλάζεις καμία ρομ γιατι με το S7E σε βλέπω να το βαριεσε no root.

Μήπως έχεις κάποιο link για τον κερνελ

 

Sent from my SM-N930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...