Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα το έχω επιλέξει.... Και στο rom control

 

Στάλθηκε από το SM-N930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Νομιζω λιγο πιο πανω καποιος ανεφερε οτι παιζει μονο στα αγγλικα..

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Σας το είπα ότι δεν παίζει στα Ελληνικά. Όποιος θέλει να το δοκιμάσει πρέπει να γυρίσει τη γλώσσα της συσκευής στα Αγγλικά ή σε κάποια από τις άλλες υποστηριζόμενες γλώσσες του Google on tap.

 

Επίσης υπάρχει δυνατότητα ενεργοποίησης του Google assistant με εγκατάσταση του Assistant Enabler μέσα από το xposed και εγκατάσταση της beta έκδοσης του Google app.

Edited by aopvet

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

Η εγγύηση έληξε. Τι να βάλω τώρα; Τι ειναι ποιο σταθερό και battery friendly? :p

 

Αν διαβάσεις σε προηγούμενες σελίδες θα δεις ότι έχω δοκιμάσει όλες όσες κυκλοφορούν στο σχετικό νήμα στο xda.

Τελικά, μακράν η καλύτερη σε όλα τα επίπεδα είναι η Phronesis 6.5 έχω 3 βδομάδες που την έβαλα και δεν ξανάασχολήθηκα πλέον με το κινητό.

είναι 5.1.1 με εμφανισιακά στοιχεία από την 6.0.1 πραγματικά ότι καλύτερο έχω βάλει.

Και πιστεύω ότι και άλλοι εδώ θα συμφωνήσουν :)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει αυτήν εδω και κανα μήνα και δε χρειάζεται να αλλάξω τίποτε

Phronesis MM Rom v2.5[6.0.1][N5 Port]

Απλώς δεν βλέπω να βγάζουνε updates

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει αυτήν εδω και κανα μήνα και δε χρειάζεται να αλλάξω τίποτε

Phronesis MM Rom v2.5[6.0.1][N5 Port]

Απλώς δεν βλέπω να βγάζουνε updates

 

Και δεν θα ξανα βγαλουν γιατι ασχολουνται με την note 7 port mm..

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Και δεν θα ξανα βγαλουν γιατι ασχολουνται με την note 7 port mm..

Η οποία αν δεν λύσουνε το πρόβλημα με το bluetooth είναι άχρηστη..:(

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Παιδια χαιρετω την παρεά σας. Εχω το Note 3 και το έκανα root μεσω odin. Κατέβασα την phronesis 6.5 και την τοποθέτησα στην sd κάρτα στο φακελο downlod. προσπάθησα να την φλααάρω με TWRP manager αλλα δυστυχως το TWRP μου βγάζει το εξης μηνυμα: Ε: folder is wrong. Μήπως ξέρει κάποιος τι λάθος εχω κάνει και τι πρέπει να κάνω; Ευχαριστω εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Παιδια χαιρετω την παρεά σας. Εχω το Note 3 και το έκανα root μεσω odin. Κατέβασα την phronesis 6.5 και την τοποθέτησα στην sd κάρτα στο φακελο downlod. προσπάθησα να την φλααάρω με TWRP manager αλλα δυστυχως το TWRP μου βγάζει το εξης μηνυμα: Ε: folder is wrong. Μήπως ξέρει κάποιος τι λάθος εχω κάνει και τι πρέπει να κάνω; Ευχαριστω εκ των προτέρων

Αν έχεις εγκαταστήσει την έκδοση 3 του TWRP να την αλλάξεις με την έκδοση 2.8.7 που είναι συμβατή με όλες τις custom roms.

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

Η οποία αν δεν λύσουνε το πρόβλημα με το bluetooth είναι άχρηστη..:(

Ο dev ισχυριζεται οτι δεν εχει κανένα πρόβλημα με το bluetooth οποτε και δεν θα λυσει κατι..

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά... το πρόβλημα που λέτε με το bluetooth απ' ότι έχω καταλάβει γίνεται με αυτά που υποστηρίζουν Α2DP , δηλαδή μπορείς με το bluetooth να ακούσεις και μουσική.

 

Το βλέπει το κινητό ώς έτσι και περνάει όλους τους ήχους μέσα από αυτό.

 

Δηλαδή και παιχνίδι να παίξεις μέσα από το bluetooth θα ακούς

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να δοκιμάσει κάποιος τι συμβαίνει αν σύνδεσεις ένα ακουστικό bluetooth και του επιτρέψεις να συνδέεται μόνο με τον ήχο του τηλεφώνου και όχι με τα πολυμέσα;
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να δοκιμάσει κάποιος τι συμβαίνει αν σύνδεσεις ένα ακουστικό bluetooth και του επιτρέψεις να συνδέεται μόνο με τον ήχο του τηλεφώνου και όχι με τα πολυμέσα;

Παλι δεν θα αλλαξει κατι..ειχα κανει πολλες δοκιμες..ακομα και να αλλαξω τα sound mods..τιποτα...

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες καμία απο τις εφαρμογές που ενεργοποιουν και απενεργοποιουν αυτοματα πριν και μετά την κλήση το Bluetooth?

Βέβαια με την προϋπόθεση το ακουστικό να παραμένει ενεργοποιημένο όταν δεν είναι συνδεμενο σε συσκευή.

 

edit: Δοκίμασα το EZ Bluetooth από το play store, με το Sony MW600 . Όταν καλώ το τηλ, ενεργοποιείται το bluetooth αλλά δεν συνδέεται αυτόματα. Αν πατήσω το πλήκτρο απάντησης στο bluetooth, τότε συνδέεται (κάνει δύο με τρία δευτερόλεπτα) και ο ήχος σταματάει να ακούγεται από το ηχείο και ακουγεται από το bluetooth.' Οταν τερματίσω την κλήση απενεργοποιείται αμέσως το bluetooth του κινητού.

 

Στάλθηκε από το SM-N930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by djhoulio
gf768 ->s25 -> sl45 ->T68i ->sx1 ->N72 ->N81 ->OMNIA2 ->SGS3 ->note3
Link to comment
Share on other sites

Έχεις Φλασάρει κανείς την AryaMod Port S7Edge PortV6.5 να μας πει εντυπώσεις;

Εγώ. Την φλασαρα πριν ένα μήνα και από τότε δεν έχω σκεφτεί να δοκιμάσω κάτι άλλο. Όλα ρολόι εκτός από AlwaysOnDisplay το οποίο δεν με αφορά και κάποια modes στην κάμερα. Η ρομ τα σπάει! Και η μπαταρία αντέχει αρκετά.

Έχω φλασαρει lss kernel 3.6 και project grace.

Την προτείνω ανεπιφύλακτα. ;)

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ την Phronesis N7 v3.1 με το AOD fix και με τον "DarkLord-Kernel-Note7-hlte-eur-V1.0" το note 3 απλά Έχει μεταμορφωθεί στο τέλειο. Δουλεύει το AOD τελεία όπως και night edge. Επίσης το NFC μου λειτουργει αψογα και φυσικα ολα τα καλούδια της Phronesis Team. Το Note 3 μου έχει μεταμορφωθεί και δεν βρίσκω πλέον κανένα bug.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ την Phronesis N7 v3.1 με το AOD fix και με τον "DarkLord-Kernel-Note7-hlte-eur-V1.0" το note 3 απλά Έχει μεταμορφωθεί στο τέλειο. Δουλεύει το AOD τελεία όπως και night edge. Επίσης το NFC μου λειτουργει αψογα και φυσικα ολα τα καλούδια της Phronesis Team. Το Note 3 μου έχει μεταμορφωθεί και δεν βρίσκω πλέον κανένα bug.

 

Μετά το AOD fix δεν έχεις reboot κατά την φόρτιση γιατί έτσι αναφέρεται από κάποιους

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά βάση των υποδειξεων σας παιδιά. Πολύ όμορφη και γρήγορη η ρομ (phronesis 6.5). Εντυπωσιασμένος. Έχω ένα θέμα με τις επαφές όμως. Δεν σορταρει βάση επωνύμου. Κάπου διάβασα αν αλλάξεις το csc στρώνει. Δλδ να αρχίσω να αλλάζω csc με καθαρές εγκαταστάσεις μέχρι να μου κάτσει;

 

Edit. Greenify να βάλω ή δεν υπάρχει λόγος; (εχω την paid έκδοση)

 

edit 2. Υπάρχει η δυνατότητα κάποιες εφαρμογές να ανοίγουν μετά απο ριμπουτ μόνες τους;

Edited by gmo
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά βάση των υποδειξεων σας παιδιά. Πολύ όμορφη και γρήγορη η ρομ (phronesis 6.5). Εντυπωσιασμένος. Έχω ένα θέμα με τις επαφές όμως. Δεν σορταρει βάση επωνύμου. Κάπου διάβασα αν αλλάξεις το csc στρώνει. Δλδ να αρχίσω να αλλάζω csc με καθαρές εγκαταστάσεις μέχρι να μου κάτσει;

 

Edit. Greenify να βάλω ή δεν υπάρχει λόγος; (εχω την paid έκδοση)

 

edit 2. Υπάρχει η δυνατότητα κάποιες εφαρμογές να ανοίγουν μετά απο ριμπουτ μόνες τους;

Greenify δεν χρειαζεται..μεσα στην διαχείριση της ραμ βαζεις εσυ ποιες εφαρμογες θελεις να μενουν ανοιχτες!

Τι είναι αυτό το Aod fix που λες;;;

 

Sent from my SM-N930F using Tapatalk

Always on display..ειναι η εφαρμογη του s7 για να μενει η οθονη αυνεχεια ανοιχτη και να δειχνει το ρολοι και αμα εχεις καποια ειδοποιηση..

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υστερα απο σχεδον 3 χρονια και μιας και το note 7 δεν τα πηγε τοσο καλα αποχωριζομαι το note 3 και πηγαινω στο s7 edge..θα παρακολουθώ το νημα μιας και το κινητο θα παραμεινει στην οικογενεια με την απιστευτη 6.5 phronesis..θελω να ευχαριστήσω ολα τα παδια εδω μεσα καθως απο τον καθενα εμαθα και κατι αλλα κυριως τον @menioseten για την υπομονη του και για ολα οσα μου εμαθε!!

Το note 3 παει χαλαρα για αλλα 2 χρονια με την απίστευτη υποστήριξη που εχει!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις εγκαταστήσει την έκδοση 3 του TWRP να την αλλάξεις με την έκδοση 2.8.7 που είναι συμβατή με όλες τις custom roms.

 

Αυτό ήταν. Σε ευχαριστώ θερμά φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...