Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για όσους ενδιαφέρονται, κυκλοφόρησε η έκδοση 3 της phronesis N7.

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για όσους ενδιαφέρονται, κυκλοφόρησε η έκδοση 3 της phronesis N7.

 

είδη την κάνω εγκατάσταση ....

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ενδιαφέρονται, κυκλοφόρησε η έκδοση 3 της phronesis N7.

Αμα την βαλεις δοκιμασε το bluetooth και πες μας..αλλα δοκιμασετο χωρις να εγκαταστησεις τιποτα

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μόλις πέρασα την v3 με κερνελ lsskernel 3.7 και κρασαρει η κάμερα αρκετές φορές

 

 

Στάλθηκε από το SM-N930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αμα την βαλεις δοκιμασε το bluetooth και πες μας..αλλα δοκιμασετο χωρις να εγκαταστησεις τιποτα

Καμία αλλαγή δυστυχώς. Και από ότι αντιλαμβάνομαι δεν πρόκειται να το διορθώσουν. :(

 

Καλησπέρα. Μόλις πέρασα την v3 με κερνελ lsskernel 3.7 και κρασαρει η κάμερα αρκετές φορές

 

Ποιά κάμερα έβαλες; Εγώ με την στοκ (N4) και darklord 2 kernel δεν έχω πρόβλημα.

 

Σε ότι αφορά το Google on tap δεν δουλεύει αν η γλώσσα της συσκευής είναι στα Ελληνικά!!!

Edited by aopvet

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

Ειδα οτι εχουν θεματα και βγαλαν v3.1,Θα παραμεινω στην 6.5 που ειναι παρα πολυ καλη..λογικα θα προχωρησω αυτη ή την επομενη εβδομαδα στην αγορα του s7 edge μιας και το νοτε 7 απετυχε..

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Η 3.1 βγήκε για να διορθώσει την 3.0 αλλά μάλλον δεν διόρθωσε τίποτε! Έχει δρόμο μέχρι να σταθεροποιηθεί.

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έβαλα καινούργιους bl and cp και με dirty install την phronesis v3..... Αλλά τίποτα ίσα ίσα περισσότερα πρόβληματα το ειδικά με το Samsung cloud συνεχίζει το πρόβλημα..... Μετά έβαλα τι fix v3 αλλά και πάλι τίποτα ίσα ίσα που επανήλθε το πρόβλημα με την καθυστέρηση στο να ανοίξει η οθόνη όταν χτυυτο τηλέφωνο προφανώς λόγω κερνελ είχα darklord v2 ενώ τώρα lss 3.6 περιμένοντας τον 3.7 και το επόμενο fix

 

Στάλθηκε από το SM-N930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έβαλα καινούργιους bl and cp και με dirty install την phronesis v3..... Αλλά τίποτα ίσα ίσα περισσότερα πρόβληματα το ειδικά με το Samsung cloud συνεχίζει το πρόβλημα..... Μετά έβαλα τι fix v3 αλλά και πάλι τίποτα ίσα ίσα που επανήλθε το πρόβλημα με την καθυστέρηση στο να ανοίξει η οθόνη όταν χτυυτο τηλέφωνο προφανώς λόγω κερνελ είχα darklord v2 ενώ τώρα lss 3.6 περιμένοντας τον 3.7 και το επόμενο fix

 

Στάλθηκε από το SM-N930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχω και τα 2 αυτά που αναφέρεις. Το samsung cloud δεν μπορούμε από κάπου να το παγωσουμε;

 

Η καμερα είναι από ν7 απο χθες δεν μου έκανε ξανά κάποιο πρόβλημα

 

Στάλθηκε από το SM-N930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Περασα τα δύο fix για το cloud και για το save mb και δεν ξαναβγηκε η ειδοποίηση

Edited by stelioz350
Link to comment
Share on other sites

φανταζεσαι η αναφλεξη να προκαλειται απο την ...ρομ :lol::lol::lol:

θα μας τα αντικαταστησουν λετε?

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Σε Phonesis Rom 5.1.1 έβαλα την Note 4 Camera και εγκατέστησα κάποιοες επιπλέον εφαρμογές για την κάμερα από το Galaxy apps.

Δείχνει να τις έχει κατεβάσει κανονικά αλλά όταν πατάω πάνω του (τα εικονίδια είναι γκριζαρισμένα) μου βγάζει μια μαύρη οθόνη με το όνομα του Mod πανω. όταν πατήσω Back το κινητό δουλεύει κανονικά.

Έχετε καμία ιδέα τι παίζει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Σε Phonesis Rom 5.1.1 έβαλα την Note 4 Camera και εγκατέστησα κάποιοες επιπλέον εφαρμογές για την κάμερα από το Galaxy apps.

Δείχνει να τις έχει κατεβάσει κανονικά αλλά όταν πατάω πάνω του (τα εικονίδια είναι γκριζαρισμένα) μου βγάζει μια μαύρη οθόνη με το όνομα του Mod πανω. όταν πατήσω Back το κινητό δουλεύει κανονικά.

Έχετε καμία ιδέα τι παίζει;

 

Ότι έξτρα βαζεις δεν δουλεύουν

Link to comment
Share on other sites

Ότι έξτρα βαζεις δεν δουλεύουν

Οπότε καλύτερα με Note 3 Camera...

Εσένα ποια θεωρείς καλύτερη;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εχω ενα Note 3 με Android 4.3 και οταν κανω έλεγχο ενημερώσεων μου λέει οτι δεν υπαρχουν. Μπορεί κάποιος με απλα ελληνικά να μου πει τη να κάνω για να κανω αναβάθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Οπότε καλύτερα με Note 3 Camera...

Εσένα ποια θεωρείς καλύτερη;

 

Εγώ όταν είχα την phronesis v6.5 είχα την note 4 και νομίζω αυτήν προτείνουν και οι δημιουργοί της rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εχω ενα Note 3 με Android 4.3 και οταν κανω έλεγχο ενημερώσεων μου λέει οτι δεν υπαρχουν. Μπορεί κάποιος με απλα ελληνικά να μου πει τη να κάνω για να κανω αναβάθμιση.

 

Κατέβασε το Smart Switch , σύνδεσε το κινητό σου και θα δεις τι πρέπει να κάνεις...

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και μου λεει 《το λογισμικό της συσκευής σας ειναι ενημερωμένο: MJ7(CYO)》.

Πολυ παραξενο να εισαι ακομα στην 4.3...μηπως ειναι το note 2;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και συγνώμη για το offtopic: Αντιμετωπίζετε πρόβλημα συγχρονισμού με το google account χθες και σήμερα? Δε μου συγχρονίζει το gmail / keep / calendar..... έτσι στα ξαφνικά.... (Επαφές π.χ. συγχρονίζει κανονικά) Edited by sirgab
Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Μιά χαρά μου συγχρονίζει το gmail (μόνο αυτό συγχρονίζω , με τα υπόλοιπα δεν ασχολούμαι) τώρα που το δοκίμασα σε δύο συσκευές.

 

Κάνε μιά εκκαθάριση δεδομένων στις Υπηρεσίες Google και στις εφαρμογές που σε ενδιαφέρουν

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μια βοήθεια έχω ένα θέμα με το Google on tap στην phronesis.... Ενώ πατάω το home button μου ανοίγει η εφαρμογή Google Search...

 

Στάλθηκε από το SM-N930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μια βοήθεια έχω ένα θέμα με το Google on tap στην phronesis.... Ενώ πατάω το home button μου ανοίγει η εφαρμογή Google Search...

 

Στάλθηκε από το SM-N930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το έχουν διορθώσει στη 3.1 απλά το επιλέγεις όταν περνάς τη ρομ μέσω του aroma installer.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...