Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια θελω μια σταθερη custom χωρις κανενα προβλημα (κολληματα κτλ ) ακομη και αν δεν εχει πολλα φρου και αρωματα για το note 3 του αδερφου μου...φευγει αυριο θα κανω να τον δω καιρο και θα ηθελα να του βαλω μια οσο πιο δυνατον σταθερη custom που θα του βγαλει αρκετο καιρο ...

απο την αλλη σκεφτομαι να του περασω στοκ και να ρουταρω απλα (μια και το κινητο δεν εχει πλεον εγγύηση ) αλλα αν υπαρχει καποια καλη custom δεν θα ελεγα οχι ..:)

thanks ..

 

Aryamod 8.3 Lollipop αποκλειστικά για Note 3.

 

Έχει διάφορα αισθητικά mods να παίξεις για αλλαγή εμφάνισης, αλλά η βάση είναι ίδια να μην ψάχνει εφαρμογές που έχει συνηθίσει και σε βρίζει. Αν πάλι δε θέλει τις samsung εφαρμογές μπορείς να μην τις κάνεις εγκατάσταση από την αρχή.

 

Ρώτα τον πρώτα αν χρησιμοποιεί και καμιά εφαρμογή NovaGo ή OTEgo που δεν παίζουν σε ρουτ.

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Aryamod 8.3 Lollipop αποκλειστικά για Note 3.

 

Έχει διάφορα αισθητικά mods να παίξεις για αλλαγή εμφάνισης, αλλά η βάση είναι ίδια να μην ψάχνει εφαρμογές που έχει συνηθίσει και σε βρίζει. Αν πάλι δε θέλει τις samsung εφαρμογές μπορείς να μην τις κάνεις εγκατάσταση από την αρχή.

 

Ρώτα τον πρώτα αν χρησιμοποιεί και καμιά εφαρμογή NovaGo ή OTEgo που δεν παίζουν σε ρουτ.

 

 

φιλε σε ευχαριστω ηδη κατεβαινει η ρομ να εισαι καλα :):)

θυμαμαι απο παλι οι aryamod ηταν παντα εγγυηση .. ;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω μια σταθερη custom χωρις κανενα προβλημα (κολληματα κτλ ) ακομη και αν δεν εχει πολλα φρου και αρωματα για το note 3 του αδερφου μου...φευγει αυριο θα κανω να τον δω καιρο και θα ηθελα να του βαλω μια οσο πιο δυνατον σταθερη custom που θα του βγαλει αρκετο καιρο ...

απο την αλλη σκεφτομαι να του περασω στοκ και να ρουταρω απλα (μια και το κινητο δεν εχει πλεον εγγύηση ) αλλα αν υπαρχει καποια καλη custom δεν θα ελεγα οχι ..:)

thanks ..

 

 

Βάλε αυτήν του civato για να έχεις ήσυχο το κεφάλι σου πάει τρένο είναι σχεδόν stock με λίγα πολύ καλά extra

 

http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-3/development/rom-civz-flexlollipop-rev1-2-aroma-t2987732

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

----- προσθήκη μηνύματος 111 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έβαλα αυτή την rom note 7 port και είναι πολύ σταθερή

http://www.androidiani.com/forum/modding-samsung-galaxy-note-3/518301-rom-mm-6-0-1-delirium-n9005-graceux-full-porting-note7.html

Link to comment
Share on other sites

το media fire δεν δουλευει πως την κατεβασες?

[/color]Έβαλα αυτή την rom note 7 port και είναι πολύ σταθερή

http://www.androidiani.com/forum/modding-samsung-galaxy-note-3/518301-rom-mm-6-0-1-delirium-n9005-graceux-full-porting-note7.html

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

το media fire δεν δουλευει πως την κατεβασες?

[/color]Έβαλα αυτή την rom note 7 port και είναι πολύ σταθερή

http://www.androidiani.com/forum/modding-samsung-galaxy-note-3/518301-rom-mm-6-0-1-delirium-n9005-graceux-full-porting-note7.html

 

Εχτές την κατέβασα την ανεβάζω στο mega upload το πρωί θα βάλω link

Edited by liam69
Link to comment
Share on other sites

το media fire δεν δουλευει πως την κατεβασες?

 

Πρέπει να την κατέβασε. Γράφει στη δεύτερη σελίδα ότι ετοιμάζει V2 με όλα τα fix. Λογικά αύριο θα την ανεβάσει.

 

Να τη δούμε κι αυτή. Τώρα που έγινε το κακό... αχαχαχ

 

ps. Είχα σταματήσει να βάζω το greenify γιατί μου έσβηνε όλες τις εφαρμογές και βαριόμουν να τα ρυθμίζω ένα ένα. Και τώρα έχουμε τη μλκια το smart manager... OMG...

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Thanks εγώ έβαλα τον v1.0 kernel στην music of life και δείχνει να έστρωσε ..δεν έχει κάνει restart από το απόγευμα..πολύ ενθαρυντικο.
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να την κατέβασε. Γράφει στη δεύτερη σελίδα ότι ετοιμάζει V2 με όλα τα fix. Λογικά αύριο θα την ανεβάσει.

 

Να τη δούμε κι αυτή. Τώρα που έγινε το κακό... αχαχαχ

 

ps. Είχα σταματήσει να βάζω το greenify γιατί μου έσβηνε όλες τις εφαρμογές και βαριόμουν να τα ρυθμίζω ένα ένα. Και τώρα έχουμε τη μλκια το smart manager... OMG...

 

Το καλό είναι ότι έχουν δικό τους kernel

Link to comment
Share on other sites

Το καλό είναι ότι έχουν δικό τους kernel

Δοκίμασες καθόλου αν παίζει Bluetooth με ήχο κλήσης πρόβλημα όπως στις άλλες 2 NOTE 7 roms ?

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Phronesis αναβάθμιση και με Nfc όλα δουλεύουν

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Χρειάζεται να κάνεις και το copy paste που γράφει η μόνο φλασαρεις το ζιπ.. Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το SM-N920C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται να κάνεις και το copy paste που γράφει η μόνο φλασαρεις το ζιπ.. Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το SM-N920C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βάζεις τη 2.3 και μετά το μικρό patch 2.4

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα σήμερα αυτή την Rom http://n2orom.blogspot.gr/2016/08/hello-everyone-today-i-will-write-about.html?m=1

Που την κατέβασα από εδώ https://mega.nz/#!jMFW1AzY!IC_chpKpPtwt7NylKEgw1Nw6kzaHnOiAERs2wuUk3So

Και είναι η καλύτερη note 7 που έχω δοκιμάσει δεν έχει την εφαρμογή Samsung notes αλλά εγώ την έκανα εξαγωγή από την phronisis v2.3 και την εγκατέστησα και δεν έχει τα κωλυματα που είχε πριν αυτή η εφαρμογή χρειάζεται για να δουλέψει το screen off memo

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη εχω καιρο να μπω μπορει να μ πει καποιος η Phronesis note 5 v2.5 λεει τιποτα?Ειμαι με s7 darklord και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος.Καποιος π να την εχει περασει και με ποιον kernel.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα περασα τη Phronesis Note 5 v2.5 και δε το μετάνιωσα.Ολα δουλευουν βούτυρο και θα ελεγα πολύ πιο γρηγορα απο τη Darklord s7.Με το stock kernel τη προτεινω ανεπιφύλακτα.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα περασα τη Phronesis Note 5 v2.5 και δε το μετάνιωσα.Ολα δουλευουν βούτυρο και θα ελεγα πολύ πιο γρηγορα απο τη Darklord s7.Με το stock kernel τη προτεινω ανεπιφύλακτα.

Για δες λιγο πως παει η μπαταρια!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Παρέα Καλησπέρα.

Κάτοχος και εγώ πλέον του κτήνους από χθες. Πρώτη δουλειά σήμερα το βράδυ... ρουτ και αλλαγή ρομ. Επειδή όμως ο χρόνος είναι λίγος θα ήθελα μια βοήθεια πριν αρχίζω να διαβάζω τις 1000+ σελίδες.

Ποια ρομ μου προτείνετε για αρχή? Θέλω μια με καλή μπαταρία και χωρίς προβλήματα. Τις πιο ψαγμενες θα τις δοκιμάσω εν καιρό, τώρα λέω να αρχίσω με κάτι σταθερό και δοκιμασμένο.

 

send from my galaxy note 3

Link to comment
Share on other sites

Παρέα Καλησπέρα.

Κάτοχος και εγώ πλέον του κτήνους από χθες. Πρώτη δουλειά σήμερα το βράδυ... ρουτ και αλλαγή ρομ. Επειδή όμως ο χρόνος είναι λίγος θα ήθελα μια βοήθεια πριν αρχίζω να διαβάζω τις 1000+ σελίδες.

Ποια ρομ μου προτείνετε για αρχή? Θέλω μια με καλή μπαταρία και χωρίς προβλήματα. Τις πιο ψαγμενες θα τις δοκιμάσω εν καιρό, τώρα λέω να αρχίσω με κάτι σταθερό και δοκιμασμένο.

 

send from my galaxy note 3

Phronesis v.6.5 lollipop

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν εννοείς?

θέλει κάτι να προσέξω?

Ναι αυτην εννοω!!την κανεις εγκατασταση απλα..τιποτα αλλο!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Συνεχιζουμε με Phronesis v2.5 η μπαταρία σε επίπεδα darklord s7(αρχαια μπαταρια 2 χρόνων 4+ ωρες οθόνης) και γενικα απροβληματιστη ολα δουλεύουν ενα κλικ πιο γρήγορα σε σχεση με αλλες rom.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...