Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όσοι χρεισιμοποιήτε phronesis 6,5 τρώει που και που μερικά ψιλοσκαλώματα ή μόνο σε εμένα συμβαίνει;Πχ όταν πάω να φτίαξω ενεργό σημείωμα σε κλειστή οθόνη βγάζοντας το πενάκι αργεί πάρα πολύ.Επίσης όταν βγάζω το πενάκι και εμφανίζεται το αιωρουμενο εικονίδιο άλλες φορές θολώνει πίσω η οθόνη(όπως πρέπει να γίνεται)άλλες όχι.Ακόμα και το notification panel τρώει που και που σκάλωμα.Να δοκιμάσω άλλον kernel ή να έχω κάνει καμία βλακεία στην εγκατάσταση;

Στην κλειδωμένη οθόνη +σημειωμα που λες μήπως έχεις το τηλέφωνο σε αθόρυβο; γιατί αυτό έχει αναφερθεί σαν bug... Οσο για τα άλλα που λες δεν μπορώ να φέρω άποψη γιατί χρησιμοποιώ θέματα και launcher

 

.....................

Insult births impiety and phronesis the big wealth

Phronesis 6.5-N920C

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είπα να δοκιμάσω την Darklord Note 7 έτσι για αλλαγή από την phronesis αλλά ή έχει θέματα ή δεν έκατσε καλά στο note μου... Καταρχήν η συσκευή ζεσταίνεται ακόμα και όταν είναι stand by (στο cpu-z είδα θερμοκρασίες 50-55 βαθμούς) . Επίσης έχω μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας (10 λεπτά μετά από πλήρη φόρτιση και πέφτει στο 90-91%) . Επιπλέον αγανακτώ να βάλω το sim pin . Πάνω από 10 προσπάθειες για το δεχτεί χωρίς να μπλοκάρει η sim (;;;) και από σήμερα χάνει και το σήμα....Μάλλον θα κάνω restore την phronesis. Και όχι τίποτα άλλο ,μου αρέσει πάρα πολύ η συγκεκριμένη rom...
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Είπα να δοκιμάσω την Darklord Note 7 έτσι για αλλαγή από την phronesis αλλά ή έχει θέματα ή δεν έκατσε καλά στο note μου... Καταρχήν η συσκευή ζεσταίνεται ακόμα και όταν είναι stand by (στο cpu-z είδα θερμοκρασίες 50-55 βαθμούς) . Επίσης έχω μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας (10 λεπτά μετά από πλήρη φόρτιση και πέφτει στο 90-91%) . Επιπλέον αγανακτώ να βάλω το sim pin . Πάνω από 10 προσπάθειες για το δεχτεί χωρίς να μπλοκάρει η sim (;;;) και από σήμερα χάνει και το σήμα....Μάλλον θα κάνω restore την phronesis. Και όχι τίποτα άλλο ,μου αρέσει πάρα πολύ η συγκεκριμένη rom...

 

βαλε τα fixes και θα εισαι μια χαρα :D

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Το hitman sniper και το need for speed most wanted γιατί μου το βγάζει μη συμβατό με cm13? 50 Παιχνίδια έχω αγορασμένα αυτά δεν γίνεται να μπουν μέσω playstore. Η φάση είναι ότι με κατέβασμα του apk μπαίνουν αλλά αφού τα αγόρασα γιατί να τα κατεβάσω παράνομα. Το dpi το έχω στο 330 αλλά και 480να το βάλω που είναι το μανισιο πάλι τίποτα. Με άλλες Rom δεν υπάρχει θέμα αλλά από CM δεν φεύγω.

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το hitman sniper και το need for speed most wanted γιατί μου το βγάζει μη συμβατό με cm13? 50 Παιχνίδια έχω αγορασμένα αυτά δεν γίνεται να μπουν μέσω playstore. Η φάση είναι ότι με κατέβασμα του apk μπαίνουν αλλά αφού τα αγόρασα γιατί να τα κατεβάσω παράνομα. Το dpi το έχω στο 330 αλλά και 480να το βάλω που είναι το μανισιο πάλι τίποτα. Με άλλες Rom δεν υπάρχει θέμα αλλά από CM δεν φεύγω.

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δοκίμασε άλλο πακέτο Gapps από αυτό που φλασαρες

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε άλλο πακέτο Gapps από αυτό που φλασαρες

Έγινε θα δοκιμάσω αργότερα να δω γιατί πάντα τα ίδια gapps βάζω.

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα αυτο εδω το πραγματακι com.google.android.gms μου τρωει πολυ μπαταρια. Ανακαλυψα οτι ειναι το google play servoces και διαβασα οτι μπορω να το βαλω στο greenify. Το θεμα ειναι οτι δεν το βρισκω στην λιστα με τις υπηρεσιες στο greenify..... Μπορειτε να βοηθησετε ;

 

.....................

Insult births impiety and phronesis the big wealth

Phronesis 6.5-N920C

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα αυτο εδω το πραγματακι com.google.android.gms μου τρωει πολυ μπαταρια. Ανακαλυψα οτι ειναι το google play servoces και διαβασα οτι μπορω να το βαλω στο greenify. Το θεμα ειναι οτι δεν το βρισκω στην λιστα με τις υπηρεσιες στο greenify..... Μπορειτε να βοηθησετε ;

 

.....................

Insult births impiety and phronesis the big wealth

Phronesis 6.5-N920C

Μηπως ειναι ατην πληρωμενη εκδοχη του greenify;ή μηπως να επιλεξεις καπου που εχει ολες τς εφαρμογες να σου δειχνει;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ειναι ατην πληρωμενη εκδοχη του greenify;ή μηπως να επιλεξεις καπου που εχει ολες τς εφαρμογες να σου δειχνει;

Την πληρωμενη εχω και εχω βαλει να βλεπω και ολες τις υπηρεσιες που τρεχουν αλλα δεν υπαρχει google play

 

.....................

Insult births impiety and phronesis the big wealth

Phronesis 6.5-N920C

Link to comment
Share on other sites

Την πληρωμενη εχω και εχω βαλει να βλεπω και ολες τις υπηρεσιες που τρεχουν αλλα δεν υπαρχει google play

 

.....................

Insult births impiety and phronesis the big wealth

Phronesis 6.5-N920C

 

Πρεπει να ενεργοποίησεις από τις ρυθμίσεις του greenify την επιλογή για εφαρμογές συστήματος αν θυμάμαι καλά

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να ενεργοποίησεις από τις ρυθμίσεις του greenify την επιλογή για εφαρμογές συστήματος αν θυμάμαι καλά

Ναι το εχω κανει αυτό

 

.....................

Insult births impiety and phronesis the big wealth

Phronesis 6.5-N920C

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους! Εχω καταπιαστει και γω με τις ΜΜ ρομ και προσπαθω να αποφασισω ποια ειναι η καλυτερη για καθημερινη χρηση. Ημουν ευχαριστημενος με την Phronesis MM v1.2 μετα απο πολυ βελτιστοποιηση και ξεκαθαρισμα. Τωρα εβαλα την 2.2 και μου φαινεται πολυ πιο αργη με αρκετα κολληματα. Θα επιχειρησω την τελευταια 2.3 να δω αν παραμεινω σε αυτη τη ρομ.

 

Εσεις ποια θεωρειτε πιο σταθερη ΜΜ? Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους! Εχω καταπιαστει και γω με τις ΜΜ ρομ και προσπαθω να αποφασισω ποια ειναι η καλυτερη για καθημερινη χρηση. Ημουν ευχαριστημενος με την Phronesis MM v1.2 μετα απο πολυ βελτιστοποιηση και ξεκαθαρισμα. Τωρα εβαλα την 2.2 και μου φαινεται πολυ πιο αργη με αρκετα κολληματα. Θα επιχειρησω την τελευταια 2.3 να δω αν παραμεινω σε αυτη τη ρομ.

 

Εσεις ποια θεωρειτε πιο σταθερη ΜΜ? Ευχαριστω!

 

Η Darklord Note 7 είναι πολύ καλή. Γρήγορη, σταυθερή χωρίς lags. Σχεδόν κανένα bug (αν εχει καποιο ειναι σε κάτι που δεν χργησιμοποιώ). Λίγο η μπαταρία δεν μ΄αρέσει αλλά είναι ακόμα πρώτο release

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Διαβάζω τον τελευταίο καιρό για διάφορες roms στο xda (darklord, phronesis) αλλά δεν ξέρω τι ακριβώς παίζει με αυτούς.

 

Είμαι πάνω από 2 χρόνια μόνιμος χρήστης cyanogenmod γνωρίζοντας ότι είναι ασφαλές (open source). Τώρα όμως που απέκτησα το Note 3 μάλλον θα αφήσω το CM.

 

Μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει για αυτές τις roms στο xda; Είναι ασφαλείς; Ποιοι προγραμματιστές είναι πίσω από αυτές; Τι χάνω και τι κερδίζω αν αντικαταστησω την stock με κάποια από αυτές; Τέλος, ποια προτείνετε με βάση την σταθερότητα και την αξιοπιστία της;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, χρόνια πολλά σε όλο τον κόσμο!!

Φλασάρω την phronesis MM 2.3. Για να αλλάξω kernel και να χρησιμοποιήσω του darklord, κατεβάζω το αρχείο

"DarkLord-Kernel-Marshmallow-NewUX-hlte-eur-V2.0"?

 

(Με "ψαρώνει" το NewUX)...

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, χρόνια πολλά σε όλο τον κόσμο!!

Φλασάρω την phronesis MM 2.3. Για να αλλάξω kernel και να χρησιμοποιήσω του darklord, κατεβάζω το αρχείο

"DarkLord-Kernel-Marshmallow-NewUX-hlte-eur-V2.0"?

 

(Με "ψαρώνει" το NewUX)...

Ναι σωστός

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι στη darklord s7 αξιζει να παω στη note 7 που βγηκε η να περιμενω λιγο ακομα γιατι το εχω για καθημερινη χρηση το note 3 για αυτο ρωταω ευχαριστω
Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι στη darklord s7 αξιζει να παω στη note 7 που βγηκε η να περιμενω λιγο ακομα γιατι το εχω για καθημερινη χρηση το note 3 για αυτο ρωταω ευχαριστω
Εγώ την έχω από την μέρα που βγήκε και δεν έχω κάποιο θέμα.

Ναι είναι για καθημερινή χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έχω από την μέρα που βγήκε και δεν έχω κάποιο θέμα.

Ναι είναι για καθημερινή χρήση.

 

 

 

ωραια ευχαριστω για την απαντηση πρεπει να περασω και kernel μηπως η δεν χρειαζετε?

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

ωραια ευχαριστω για την απαντηση πρεπει να περασω και kernel μηπως η δεν χρειαζετε?

 

Έχει μέσα τον kernel αλλά αν δουλεύεις το s Pen έχει κολλήματα

Link to comment
Share on other sites

ωραια ευχαριστω για την απαντηση πρεπει να περασω και kernel μηπως η δεν χρειαζετε?

 

Έχει μέσα τον kernel αλλά αν δουλεύεις το s Pen έχει κολλήματα

Link to comment
Share on other sites

Έχει μέσα τον kernel αλλά αν δουλεύεις το s Pen έχει κολλήματα

 

Χρησιμοποιω τακτικα το πενακι για σημειωσεις και υπενθυμισεις να περιμενω μηπως βγαλει καμια καινουργια ρομ και αν δεν θα την περασω ετσι για να εχω note 7 στη καλυτερη τιμη της αγορας;)

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ

Μήπως γίνεται κανένα link για αυτόν τον κερνελ;;; Δουλεύει σε ένα phronesis mm 2.3??

 

Στάλθηκε από το SM-N920C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γίνεται κανένα link για αυτόν τον κερνελ;;; Δουλεύει σε ένα phronesis mm 2.3?

Στάλθηκε από το SM-N920C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εδω εισαι ετοιμος αλλα δεν ξερω αν δοθλευει σε phroenesis

https://www.androidfilehost.com/?fid=24572369242687310

και εδω ολα τα κερνελ του darkera

https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=34872

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...