Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ευχαριστώ πολύ τελικά την έβαλα αλλά την έβγαλα σε 2 μέρες και γύρισα σε Aryamod που είναι εξαιρετική.

 

https://basketbuild.com/devs/temasek/Samsung%20Galaxy%20Note%203%20-%20HLTE/CM12.1

Αν δουλεύεις πενάκι μην βάλεις cm , έχει κάποιες μόντες αλλά καμία σχέση με TW.

Multi window όχι .Αν θυμάμαι είχαν οι cm12 δυο παραθυρα αλλα τωρα δεν το βλεπω αυτό ,ίσως κάνω λάθος.

Αυτό που βλέπω σήμερα πρώτη φόρτιση και έχοντας βάλει Faux123 Kernel με κάποιες ψιλό ρυθμίσεις η μπαταρία είναι σε πολύ καλά επίπεδα σε σχέση με την ταχύτητα .

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει ασχοληθεί κανείς με τα bootanimation? Αυτά που βρίσκω έτοιμα είναι τραγικά... Έφτιαξα ένα, οι παράμετροι κι όλα κομπλέ... αλλά το ζιπάρισμα πρέπει να έχει θέμα.. Έχετε κανένα μυστικό επιτυχίας?

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Με AryaMod 5.4 χάθηκε η επιλογή στο Aroma για το increase στο τηλέφωνο. Δώστε μου μια εφαρμογή ώστε να χτυπάει δυνατά το τηλ σε κάθε κλίση από την πρώτη στιγμή
Link to comment
Share on other sites

Με AryaMod 5.4 χάθηκε η επιλογή στο Aroma για το increase στο τηλέφωνο. Δώστε μου μια εφαρμογή ώστε να χτυπάει δυνατά το τηλ σε κάθε κλίση από την πρώτη στιγμή

Settings.-extra features-phone settings. ....Νομίζω υπάρχει αυτό που λες εκεί

Link to comment
Share on other sites

Για στην παρέα από εχθές είμαι κάτοχος του note 3 N9005 με stock kitkat 4.4.2 την οποία έχω κάνει root με το towelroot αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι το exposed framework δουλεύει σε εμένα η θέλει costum rom ?

Και κάτι τελευταίο πως ενεργοποιώ την εγγραφή κλήσης ότι βρήκα στο Google δεν δούλεψε φοράει την N9005XXUGNG1 το κινητό

Edited by liam69
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να κανω internal storage την sdcard ,ξερετε καποιον οδηγο εχω τρελαθει να ψαχνω. γινεται? η οχι:(

100% αλλαγή όχι δεν γίνεται, μπορείς να δοκιμάσεις όμως την εφαρμογή Foldermount, κάνει παραπλήσια δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, μετά απο καιρό με aryamod 5.3 Και ύστερα τώρα πριν λίγες μέρες την 5.4 δεν έχω μείνει ικανοποιημένος απο ταχύτητα και σταυθερότητα, επίσης το κινητό κατακαίει ....το cpu.Οι εφαρμογές που χρησιμοποιώ είναι συγκεκριμένες....

Επίσης το /sbin/adbd χρησιμοποιεί αρκετή cpu Και το kswapd0.Παρακαλώ πολύ προτείνετε μου κάποια ρομ Lollipop αναγκαστηκά να δουλεύει το κινητό γρήγορα σταθερά και να έχει όσον το δύνατον καλύτερη μπαταρία!Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, μετά απο καιρό με aryamod 5.3 Και ύστερα τώρα πριν λίγες μέρες την 5.4 δεν έχω μείνει ικανοποιημένος απο ταχύτητα και σταυθερότητα, επίσης το κινητό κατακαίει ....το cpu.Οι εφαρμογές που χρησιμοποιώ είναι συγκεκριμένες....

Επίσης το /sbin/adbd χρησιμοποιεί αρκετή cpu Και το kswapd0.Παρακαλώ πολύ προτείνετε μου κάποια ρομ Lollipop αναγκαστηκά να δουλεύει το κινητό γρήγορα σταθερά και να έχει όσον το δύνατον καλύτερη μπαταρία!Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Εγώ πέρασα 5 .4 προερχόμενος από στοκ. Άψογη η ρομ γρήγορη σταθερή κανένα παράπονό

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασες με full wipe? Κι εγώ είχα τεμπελιασει και την πέρασα απλα με το wipe μέσω αρομα, αλλα εκατσε χαλια... Οποτε την ξαναπερασα και ολα καλα. Επίσης αν ήσουν καλα με 5.3 γτ ψάχνεις αλλη και δε γυρνάς εκει?

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, μετά απο καιρό με aryamod 5.3 Και ύστερα τώρα πριν λίγες μέρες την 5.4 δεν έχω μείνει ικανοποιημένος απο ταχύτητα και σταυθερότητα, επίσης το κινητό κατακαίει ....το cpu.Οι εφαρμογές που χρησιμοποιώ είναι συγκεκριμένες....

Επίσης το /sbin/adbd χρησιμοποιεί αρκετή cpu Και το kswapd0.Παρακαλώ πολύ προτείνετε μου κάποια ρομ Lollipop αναγκαστηκά να δουλεύει το κινητό γρήγορα σταθερά και να έχει όσον το δύνατον καλύτερη μπαταρία!Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Εδώ είσαι http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-3/development/rom-civz-flexlollipop-rev1-2-aroma-t2987732 την έχω από το πρωί πάει σφαίρα και νορμάλ θερμοκρασίες.
Link to comment
Share on other sites

με φουλ wipe την ειχα περασει.Θα δοκιμασω αυτη που λεει ο φιλος απο πανω.Ο bootloader που εχω τωρα απ οτι βλεπω ειναι ο n9005xxugb0b6.Ειμαι οκ;
Link to comment
Share on other sites

με φουλ wipe την ειχα περασει.Θα δοκιμασω αυτη που λεει ο φιλος απο πανω.Ο bootloader που εχω τωρα απ οτι βλεπω ειναι ο n9005xxugb0b6.Ειμαι οκ;
Ναι.Ειναι από τις καλύτερες ρομ +κερνελ.
Link to comment
Share on other sites

Ναι.Ειναι από τις καλύτερες ρομ +κερνελ.

 

Downloading....Τώρα είδα ότι το έγραψε και ο Menios που στο παρελθον ότι μου έχει πει είναι εγγύηση!:)

 

παιδια κανω format full wipe Και εγκαθιστω σωστα;

Edited by apsogos
Link to comment
Share on other sites

παιδια κανω format full wipe Και εγκαθιστω σωστα;

 

Ναι, σωστά.

Μήπως να άνοιγε ένα poll με το πια rom έχει ο καθένας?

Η aryamod παίζει πολύ, του civato επίσης, όπως και η audax.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα τη civato 2.8 με πληρης format και wipe.Φαινεται πολυ καλυτερη απο την aria.Τελος παντων ρε παιδια καιρο δεν εχει η ρομ;επισης myfiles;
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα τη civato 2.8 με πληρης format και wipe.Φαινεται πολυ καλυτερη απο την aria.Τελος παντων ρε παιδια καιρο δεν εχει η ρομ;επισης myfiles;
Έχει, δεν τα έβαλες από το άρωμα.
Link to comment
Share on other sites

Έχει, δεν τα έβαλες από το άρωμα.

μπορω να τα προσθεσω; η πρεπει να εγκαταστησω παλι την ρομ; ποιες επιλογες ειναι θυμασαι;

Link to comment
Share on other sites

μπορω να τα προσθεσω; η πρεπει να εγκαταστησω παλι την ρομ; ποιες επιλογες ειναι θυμασαι;
Βάλε την ρομ από πάνω χωρίς wipe και διάβασε τις επιλογές στο άρωμα .
Link to comment
Share on other sites

Παντως γενικος εν χρηση το κινητο πισω δεν μπορω να πω οτι δεν ζεσταινεται,βαζω χερι πισω και ειναι αρκετα ζεστο...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...