Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι λάθος να κάνεις σε αυτήν την απλή διαδικασία ? :)
χαχα άλλο λλέει ρε συ.

Το θέμα είναι σε μια μίνι κουβέντα που κάναμε με τον αραμπιτσα είναι ότι ο civz είναι πιο γρήγορος και έχει την ίδια μπαταρία με τον lean.

Link to comment
Share on other sites

Από ότι κατάλαβα η δικιά σου χρειαζόταν και του Κοσμά ήταν εντάξει.

Εμένα μάλλον θα μου μιλάμε σε λίγο και θα το ζητάγε μόνη της. Βλέπω τεράστια διαφορά αλλά δεν μπορώ να πιστέψω ότι είναι αλήθεια λογικά θα αρχίσει να πέφτει σαν τρελή από κάποιο σημείο τι να πω και δεν θα μπορέσω να τεστάρω σήμερα γιατί πρέπει να φορτώσω το βράδυ το χρειάζομαι αύριο όλη μέρα.....

Είμαι στο 90 με 2ωρες και 40 αναμονή και 1 και 7λεπτα οθόνη εγώ τέτοια πρώτη ώρα δεν έχω ξαναδεί στο κινητό μου για να δουμε.

Link to comment
Share on other sites

Ελα ρε με την xnote 14 ειχα και 1:30 ώρα οθόνη μέχρι το 90%. Δεν ειναι και τόσο και απίθανο νούμερο αυτό που έχεις
Link to comment
Share on other sites

Διαμάντι. Δεν τρέχει καμία σαβούρα.

Εγώ την δικιά μου την έβαλα στην καλήμπρα που φτιάχνουν τα αυτοκίνητα όταν τρακάρουν.

Link to comment
Share on other sites

 

Αν είσαι root με know 0x1 βάλε recovery και τρέξε το fix.

Μπορεις να μου στειλεις ενα λινκ σε παρακαλω γιατι δε το καταλαβαινω... Με towelroot εκανα root.

Link to comment
Share on other sites

Ποια καλίμπρα ρε ? Εσύ κανεις χρήση απλού τηλεφώνου στο note 3. ΧΑΧΑ. Ενα browser ανοιγεις
χαχα με πέθανες. Ρε συ από το πρωί γράφω στο φόρουμ και αλλού ,αυτό νομίζεις δεν τρώει μπαταρία. Απλός εγώ τα κάνω όλα από τον browser δεν έχω τις σαβούρες τύπου fb.

 

Μπορεις να μου στειλεις ενα λινκ σε παρακαλω γιατι δε το καταλαβαινω... Με towelroot εκανα root.
Δεν μπορείς να βάλεις recovery νομίζω θα γράψει ο knox, για κερνελ είμαι σίγουρος ότι γράφει ,ας μας πει κάποιος που είναι με towelroot.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μου στειλεις ενα λινκ σε παρακαλω γιατι δε το καταλαβαινω... Με towelroot εκανα root.

 

κατεβασε το phone info απο το play store και δες εκει γραφει knox varianty αν θυμαμαι καλα αν ειναι 0x1 βαλε custom recovery και custom rom αν ειναι 0x0 μην κανεις τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

κατεβασε το phone info απο το play store και δες εκει γραφει knox varianty αν θυμαμαι καλα αν ειναι 0x1 βαλε custom recovery και custom rom αν ειναι 0x0 μην κανεις τιποτα.

 

0x0 ειναι.

Link to comment
Share on other sites

0x0 ειναι.

για δωσε λεπτομερειες τι καρτα μνημης εχεις και τι αρχεια θελεις να περασεις στην καρτα και απο που

Link to comment
Share on other sites

για δωσε λεπτομερειες τι καρτα μνημης εχεις και τι αρχεια θελεις να περασεις στην καρτα και απο που

 

Παιδια, δοκιμασα και στο λαπτοπ και μπορω να αντιγραψω. Μαλλον το pc φταιει. Τωρα δε μου αναγνωριζει καν το S3 που δεν ειχε προβλημα!!! Μαλλον θα παω για format. Αλλο προβλημα τωρα... Δε μου αναγνωριζει κανενα bluetooth!!! Και εχω 3!!! Θα το σπασω το (*&^*&^(*!!! :mad:

Link to comment
Share on other sites

Ποια καλίμπρα ρε ? Εσύ κανεις χρήση απλού τηλεφώνου στο note 3. ΧΑΧΑ. Ενα browser ανοιγεις
έλα αγόρι ο ael έχει ίδια μπαταρία με εμένα http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=55567912&postcount=968 χωρίς browsing και το δουλεύει και δυπήρινα.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ calibrated με τον κωδικό που αναφέρατε. Την πρώτη φορά όταν έκανα αποσύνδεση μου πήγε 92%, με 2,3 φορές ακόμα έφτασε στο τελικό αποτέλεσμα. Αυτό που είδα εγώ είναι πως μετά από αυτό άργησε να ξεκολλήσει η μπαταρία από το 100%.
1. Nokia 6600, 2. Nokia N96, 3. Nokia E72, 4. iPhone 3GS, 5. iPhone 4, 6. iPhone 4S, 7. galaxy s2, 8. galaxy s3, 9. galaxy s4, Samsung Note 3, Sony Xperia Z5, Xiaomi mi5s
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αλλάζοντας τα DPI όταν παταω το κουμπί στο s pen και ανοίγει το air command δεν φαίνεται καλά. Π πως το φτιάχνω?
Νέα ARoMA-CN-28s-Rooted- και Debloated
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αλλάζοντας τα DPI όταν παταω το κουμπί στο s pen και ανοίγει το air command δεν φαίνεται καλά. Π πως το φτιάχνω?

 

Δοκίμασε να αλλάξεις το dpi για την εφαρμογή air command μέσα από το app settings. Το τελευταίο είναι πρόσθετο του xposed. Αν δεν το έχεις εγκατεστημένο βρες το στα μέσα από το xposed και εγκατέστησέ το.

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

Δεν το βρίσκω το air command στο app settings:-(

 

GMD Air Command

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ το calibrate τελικά να δοκιμάσω. Τις πρώτες τρεις φορές ήταν κολλημένο στο 95%. Τις επόμενες δύο στο 97% και μετά πήγε στο 100%. Τώρα είμαι ήδη μια ώρα από τον φορτιστή 15 λεπτά οθόνης και είναι ακόμα 100%.Άιντε να δούμε!
Link to comment
Share on other sites

Τον πέρασα και βλέπουμε. Ως αρχείο έχει λίγο μικρότερο μέγεθος από τον 3.8. και δεν έχει πει ακόμη τι άλλαξε. Πάντως μέσα από το lkconfig οι επιλογές είναι ίδιες.

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

Σασυρμας κυριακη πρωι :#) lean 3.9
χα χα όταν ξυπνήσουν θα πάθουν πλάκα, εγώ πρώτη φορά είδα τέτοια νούμερα.

Και από ταχύτητα βολίδα.

Link to comment
Share on other sites

Χθες το βράδυ μου έκανε ένα κουφό. Το άφησα εκτός φορτιστή για να δω τι κατανάλωση θα είχε το βράδυ και πόσο θα πήγαινε συνολικά η μπαταρία μετά από το καλιμπράρισμα και το πρωί το βρήκα με αναμμένη οθόνη και μπαταρία στο 9%. Η οθόνη δεν έσβησε όλο το βράδυ και δεν ξέρω γιατί. Καμιά ιδέα;

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...