Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκανα το towelroot εβαλα superSU και μετα exposed installer και wanam xposed εφαρμογη. Κατι ηξερα που ελεγα οτι για καθε πειραγμα στο κινητο θα εχεις 5 καλα και 500 μικροπροβληματακια. Για να εχω ενα πιο ωραιο στατους μπαρ και δυο εφαρμογες παραπανω στο multiwindow οι εφαρμογες κρασαρουν 10 φορες πιο συχνα και ειναι ολα πιο ασταθη γενικως.

 

Τελικα δεν ειναι να εμπιστευεσαι τα διαφορα φορουμ που κανουν ολο κολπα με modules και βλακειες οταν το 90% ειναι χαλαροι σπιτι τους και δοκιμαζουν βλακειες ενω εσυ το θες για σχεδον επαγγελματικη χρηση να δουλεψει τελεια οταν πρεπει. Παραλιγο με κρασαρισματα του maps και του tapatalk να παθω ζημια σημερα. Ελεος.

 

Ξανα στοκ ολα να τελειωνουμε. Δε μπορω να στηρίζομαι στα κεφια καθε developer.

 

Με towelroot και xposed installer και αλλαγή σε S5 status bar δεν έχω παρατηρήσει κανένα πρόβλημα σε καμια εφαρμογή που έχω χρησιμοποιήσει ως τώρα, ούτε οι χάρτες. Με stock rom και root δεν έχει καμία διαφορά από το να είσαι unroot. Το ίδιο λειτουργεί.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ειναι αληθεια οτι οταν γραψει 3 στο knox κλειδωνει η συσκευη και δεν υπαρχει τροπος να ξεκλειδωσει?

Που το διάβασες αυτό;

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Καλήσπερα.

Αν μπορούν ας απαντήσουν οι χρήστες της omega.

Και με το s3 που είχα και στο note 3, όταν έχω omega, κάνοντας χρήση κάποιου adaway προγράμματος, έχει σα συνέπεια να μη μπορώ να ανοίξω συνδέσμους που παραθέτουν οι χρηστες από το tapatalk. Αυτό δε συμβαίνει με την X note και οφείλεται στο ενσωματωμένο adaway της x note.

Υπάρχει κάποια λυση γιατί θέλω να επιστρέψω σε omega ? Να εχω adfree κινητό αλλά να μπορώ να επιλέξω και τους συνδέσμους.

Ευχαριστώ

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Καλήσπερα.

Αν μπορούν ας απαντήσουν οι χρήστες της omega.

Και με το s3 που είχα και στο note 3, όταν έχω omega, κάνοντας χρήση κάποιου adaway προγράμματος, έχει σα συνέπεια να μη μπορώ να ανοίξω συνδέσμους που παραθέτουν οι χρηστες από το tapatalk. Αυτό δε συμβαίνει με την X note και οφείλεται στο ενσωματωμένο adaway της x note.

Υπάρχει κάποια λυση γιατί θέλω να επιστρέψω σε omega ? Να εχω adfree κινητό αλλά να μπορώ να επιλέξω και τους συνδέσμους.

Ευχαριστώ

 

 

δωσε λιγο ενα λινκ ετσι ακριβως οπως το ανοιγεις απο το tapatalk για να το δουμε?

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αληθεια οτι οταν γραψει 3 στο knox κλειδωνει η συσκευη και δεν υπαρχει τροπος να ξεκλειδωσει?

μα ο αριθμός του κνοξ δεν ανεβενει πάει μέχρι 1 και εκεί μένει

όχι δεν είναι αλήθεια αυτό.

 

 

 

 

Καλήσπερα.

Αν μπορούν ας απαντήσουν οι χρήστες της omega.

Και με το s3 που είχα και στο note 3, όταν έχω omega, κάνοντας χρήση κάποιου adaway προγράμματος, έχει σα συνέπεια να μη μπορώ να ανοίξω συνδέσμους που παραθέτουν οι χρηστες από το tapatalk. Αυτό δε συμβαίνει με την X note και οφείλεται στο ενσωματωμένο adaway της x note.

Υπάρχει κάποια λυση γιατί θέλω να επιστρέψω σε omega ? Να εχω adfree κινητό αλλά να μπορώ να επιλέξω και τους συνδέσμους.

Ευχαριστώ

 

όταν είχα την ωμέγα προ 1 μήνα περίπου δεν είχα τέτοιο πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

 

 

όταν είχα την ωμέγα προ 1 μήνα περίπου δεν είχα τέτοιο πρόβλημα

 

Είχε η omega κάτι προεγκατεστημένο? Με ποιο πρόγραμμα έκανες adaway?

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Αν και είμαστε οφ τοπικ

 

Είχε η omega κάτι προεγκατεστημένο? Με ποιο πρόγραμμα έκανες adaway?

δεν θυμάμαι αν τα είχε η ρομ αλλά και να μην τα είχε τα περνάω εγώ

1) adaway

2) adfree

googlάρε και θα τα βρεις.

Υπάρχει κάποιος πλοηγός, πού να δουλεύει χωρίς να χρειάζεται να είμαι συνδεδεμένος στο ίντερνετ

 

το sygic που έχω δεν θέλει αλλά δεν ξέρω αν υπάρχει και άλλο.

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Ειναι αληθεια οτι οταν γραψει 3 στο knox κλειδωνει η συσκευη και δεν υπαρχει τροπος να ξεκλειδωσει?

 

Αν και σχετικά νέος στο note 3 δεν νομίζω. Πρώτη φορά το ακούω.

 

 

 

Σχετικά με το GPS που ρώτησε φίλος ποιο πίσω εκτός από το sygic κάνει και το navigon νομίζω.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια ! σημερα αποφασισα να αναβαθμισω και Modem και bootloader για να περασω xnote v17 . καθε φορα που τελειωνα με το στησιμο της ρομ και περναγα και wanam για τα τελευταια , μου προκαλουσε ενα θεμα . με παρατεταμενο το power button δεν μου ειχε καμια επιλογη . ουτε σιγαση , ουτε αεροπλανο , ουτε reboot τιποτα . αφου εκατσα να το παρατηρησω αρκετη ωρα καθως σβηνω πολλα με titanium backup μαλλον δημιουργειτε καποιο θεμα με την εφαρμογη . αποφασισα να μην την βαλω αφου δεν μου δινει και τιποτα σπουδαιο . παρακατω τωρα . πριν λιγο δεν μου ανοιγε to store . δηλαδη μου εδειχνε οτι δεν εχω συνδεσει . βρηκα ομως το fixaki για το αρχειο hosts και το φτιαξαμε και αυτο . να δουμε τι αλλο θα προκυψει πια .... εγω περιμενω με αγωνια ομως !! την επομενη εκδοση καθως και η NE4 αλλα και η ΝF3 ειναι απο οτι καταλαβα κορεατικες . με την μαλα**κια του civato με το να καταστρεψει αρκετα τηλεφωνα που εγραφαν null/null αναγκαστικα να περαστω NF3 για να μπορω να περασω και αλλες rom . Η nf3 απο οτι καταλαβα απο το ποστ για xnote ειναι fixαρισμενη για International Κινητα . περιμενουμε την μαμα sammy για μια oficial ευρωπαικη μπας και βρουμε καμια καλη ρομ . καμια αλλη να προτινεται πλακα πλακα καλη με nf3 ??

Phone : LG D802 G2 16gb

Rom : CloudyG3 2.0

Kernel : Dorimanx 8.5

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε echoe. Ο σημαντικος λογος που εμεινα στην xnote 14 που ειναι ευρωπαικο ND5 ηταν αυτο που λες. Την ψιλιαστικα οτι θα ειχαμε θεματα με τα ασιατικα firmwares εστω και μονταρισμενα Edited by kosmasgr
Link to comment
Share on other sites

ξαναλέω πως είμαι με xnote17 και είναι ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει.

τα προβλήματα που αναφέρεις μπορεί να είναι και από το γουαναμ να ξέρεις αυτό όπως και το γκραβιτι μποξ με το που τα έχεις μέσα στο κινητό μαι ας μην τα πειράξεις έχουν κάποιες ρυθμίσεις που αλλάζουν Πόλα στο κινητό ίσως να υπάρχει ασυμβατοτιτα σε συνδιασμο με άλλες εφαρμογές που έχεις.

εγώ έβαλα το λεδερ θέμα τής ( που είναι υπέροχο ) και δεν δούλευε καλά έσβησα το γκραβιτι επανεκκίνηση και όλα τέλεια.

 

 

 

να πω και κάτι άλλο μετά από 1 χρόνο περίπου είπα να μην βάλω το greenify να δω πως πάει το αποτέλεσμα είναι απίστευτο όλα ανοίγουν αστραπή και ας νόμιζα πως και με το γκρενιφι ήταν καλά όχι δεν ήταν.

από μπαταρία δεν έχω ακόμα εικόνα ίσως αύριο βέβαια δεν άντεξα το ξαναεβαλα και πάγωσα όσες δεν χρειάζεται να δουλεύω συχνά .

Αυτό δεν είναι κάτι που δεν ήξερα αλλά το έχανα στον βωμό της καλύτερης μπαταρίας.

στα κομμάτια ή μπαταρία ούτως ή άλλως μου περισσεύει ...

Link to comment
Share on other sites

Greenify ειναι must. Πρεπει να υπαρχει σε ολα τα rooted κινητα.

araditsas καλα εκανες και την εβαλες αλλα θα προτιμουσα να βαλω καποιο ευρωπαικο firmware οταν βγει :-)

Link to comment
Share on other sites

οτιδηποτε εχει η χνοτε που δεν χρησιμοποιω εχει φαει στην καλυτερη freeze και στην χειροτερη uninstall . δεν εχω wanam Πλεον και οτι παιζω παιζω μονο με xtools . φαντασου οτι αυτα που εχω κρατησει ειναι για τα dpi , xposed και topntp . το τελευταιο ξερει κανεις πως λειτουργει και αν λειτουργει στο note 3 ? γενικα ειναι μεγαλη η σαπιλα τον μη ετοιμων modem - bootloader Και την ειχα πατησει πολυ ασχημα . οχι οτι δεν ειναι καλο , αλλα ρισκαρεις . εγω με την πρωτη ευρωπαικη εφυγα !!! απο εκει και περα θα δω την σταθεροτητα του κινητου και βλεπουμε

Phone : LG D802 G2 16gb

Rom : CloudyG3 2.0

Kernel : Dorimanx 8.5

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την δοκίμασα εχθές και να πω την αλήθεια μου φάνηκε πάρα πολύ καλή !!! Αλλά μετά από μισή μέρα περίπου διάβασα εδω είχε ένα παιδί ενα πρόβλημα με gps και είπα να δοκιμάσω και εγώ και βλέπω οτι δεν έπιανε ουτε ενα δορυφόρο οτι και να έκανα! !!!:(

εκανα restore σε προηγούμενη ρομ και έπιασε σε δευτερόλεπτα!!! Στο xda δεν είδα ομως κάποιος να κάνει παράπονά για gps οποτε λέω μήπως δεν μου έκατσε καλα η ρομ!!!

 

Όσο για τα κερνελ παιδιά ο καθένας έχει οτι του κάθεται καλύτερα στο κινητό του!!! Σε εμένα έχει κάτσει πάρα πολύ καλά ο N9005_Compulsion_Kernel_KK_15_ULTIMATE.zip !!!!:D

 

Παιδιά μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει αυτά που γράφει το παίδι για να μην περνάω τζάμπα την ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι παω να βαλω την καινουργια ομεγα χωρις καθαρη εγκατασταση (απο nf1->nf3) και κανω εγκαταστση κτλ και σαν να μου κανει bootloop στην εικονα που γυρναει γυρω γυρω με το logo της ομεγα...Ξερει κανεις τι φταιει...??
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει αυτά που γράφει το παίδι για να μην περνάω τζάμπα την ρομ.

σε κάποιους όντος δεν δουλεύει σε εμένα δουλεύει κανονικά.

Εγω παλι παω να βαλω την καινουργια ομεγα χωρις καθαρη εγκατασταση (απο nf1->nf3) και κανω εγκαταστση κτλ και σαν να μου κανει bootloop στην εικονα που γυρναει γυρω γυρω με το logo της ομεγα...Ξερει κανεις τι φταιει...??

αν δεν έφτιαξε δοκίμασε με καθαρή εγκατάσταση και πες μας. έχεις τσεκάρει το md5 ότι έχει κατέβει σωστά η ρομ?

τέτοια είδους κολλήματα είναι γνωστά κατά το φλασαρισμα κάποιες φορές τυχαίνει και θέλει πάλι.

Link to comment
Share on other sites

σε κάποιους όντος δεν δουλεύει σε εμένα δουλεύει κανονικά.

 

αν δεν έφτιαξε δοκίμασε με καθαρή εγκατάσταση και πες μας. έχεις τσεκάρει το md5 ότι έχει κατέβει σωστά η ρομ?

τέτοια είδους κολλήματα είναι γνωστά κατά το φλασαρισμα κάποιες φορές τυχαίνει και θέλει πάλι.

 

Εννοείται ότι θα καθαρίσω τα πάντα πριν τη περάσω!Άντε ωραία γιατί δεν κρατιέμαι άλλο :P

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι θα καθαρίσω τα πάντα πριν τη περάσω!Άντε ωραία γιατί δεν κρατιέμαι άλλο :P

Δεν έχεις να χάσεις τίποτα όταν την βάλεις έχει μέσα η Xnote v17 ρομ και μια εφαρμογή για το gps (topNTP) δούλεψε την και πες μας.

Link to comment
Share on other sites

δωσε λιγο ενα λινκ ετσι ακριβως οπως το ανοιγεις απο το tapatalk για να το δουμε?

 

Καλημέρα και ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. Δε μπορώ να δώσω link γιατί τώρα είμαι με x note.

Αν παραμένει το πρόβλημα όταν ξαναφλασάρω omega θα επανέλθω.

Πάντως μου έβγαζε κάτι του στιλ ότι το tapatalk δε μπορεί να εμφανίσει το περιεχόμενο, με έστελνε στο google με την ερώτηση ".....μήπως εννοείτε αυτό..." και μου πρότεινε ένα σύνδεσμο που δε μπορούσα να ανοίξω.

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα με τον ultimate kernel η μεταφορά και εγγραφή αρχείων στην καρτα μνήμης γίνεται πολύ αργά 10 φορές πιο αργά απο ότι με άλλους kernel, περίπου με 1,5mb και πολλες φορές τα αρχεία βγαίνουν off.Εβαλα και τις ρυθμίσεις του Κοσμά, έβαλα και της stock αλλά τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα με τον ultimate kernel η μεταφορά και εγγραφή αρχείων στην καρτα μνήμης γίνεται πολύ αργά 10 φορές πιο αργά απο ότι με άλλους kernel, περίπου με 1,5mb και πολλες φορές τα αρχεία βγαίνουν off.Εβαλα και τις ρυθμίσεις του Κοσμά, έβαλα και της stock αλλά τίποτα.
Βαλε τον lean, καθεται καλυτερα στην ρομ σου.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. Δε μπορώ να δώσω link γιατί τώρα είμαι με x note.

Αν παραμένει το πρόβλημα όταν ξαναφλασάρω omega θα επανέλθω.

Πάντως μου έβγαζε κάτι του στιλ ότι το tapatalk δε μπορεί να εμφανίσει το περιεχόμενο, με έστελνε στο google με την ερώτηση ".....μήπως εννοείτε αυτό..." και μου πρότεινε ένα σύνδεσμο που δε μπορούσα να ανοίξω.

ΔΟΚΊΜΑΣΕ από το Xposed το crappaLinks module (κανε το αναζήτηση από την εφαρμογή) είναι για τέτοια θέματα .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...