Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει προβλημα ο συγκεκριμενος governor conservativex στη στοκ συχνοτητα 2.2 ?? Γιατι δουλευεις undervolt εφοσον εχεις κατεβασει την μεγιστη συχνοτητα στα 1.958 ?

 

Ναι με βλεπω να μενω με ultimate

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχει προβλημα ο συγκεκριμενος governor conservativex στη στοκ συχνοτητα 2.2 ?? Γιατι δουλευεις undervolt εφοσον εχεις κατεβασει την μεγιστη συχνοτητα στα 1.958 ?

 

Ναι με βλεπω να μενω με ultimate

 

Δεν ξερω αν εχει προβλημα Κοσμα και uv εκανα μπας και βγαλει παραπανω μπαταρια,θα τσεκαρω παλι την συχνοτητα.ultimate δουλευεις στοκ ρυθμισεις? Ειναι καλυτερος απο lean και skyhigh? Εβαλα interactivex και παει στα 2265 κανονικα

Edited by bolek76
Link to comment
Share on other sites

Ναι στοκ.Στην εμπειρια χρησης δεν μπορω να καταλαβω διαφορα. Στην μπαταρια μπορω να σου πω πως ισως ειναι λιγο καλυτερος. Και με το sky εφτανα 4 ωρες οθονη στο 50%. Ο ultimate εχει και λειτουργια powersave στο ntweaks το οποιο δε δοκιμασα οποτε θεωρητικα θα βγαζει καλυτερη αποδοση στη μπαταρια. Στο xda καποιος που τον δουλευει με powersave αναφερε οτι δεν χανει σε αποδοση και παραμενει smooth.

Οποτε εγω μενω ultimate να δω αν θα μου βγαλει 6:45 ωρες οθονη μεχρι να φορτισω. Τοσο ειχα βγαλει με skyhigh.

Link to comment
Share on other sites

Ναι στοκ.Στην εμπειρια χρησης δεν μπορω να καταλαβω διαφορα. Στην μπαταρια μπορω να σου πω πως ισως ειναι λιγο καλυτερος. Και με το sky εφτανα 4 ωρες οθονη στο 50%. Ο ultimate εχει και λειτουργια powersave στο ntweaks το οποιο δε δοκιμασα οποτε θεωρητικα θα βγαζει καλυτερη αποδοση στη μπαταρια. Στο xda καποιος που τον δουλευει με powersave αναφερε οτι δεν χανει σε αποδοση και παραμενει smooth.

Οποτε εγω μενω ultimate να δω αν θα μου βγαλει 6:45 ωρες οθονη μεχρι να φορτισω. Τοσο ειχα βγαλει με skyhigh.

 

Ναι το διαβασα αυτο που λες,με μια φορτιση μετρας τον κερνελ η με δυο που λενε οι περισσοτεροι?

Θα περιμενω να μου πεις ποσες ωρες οθονη εβγαλες αν και με lean χθες εβγαλα 7 ωρες αλλα χωρις κλησεις ενω με ultimate ειχα βγαλει 6 οθονη σε 26 ωρες με 1ωρα κλησεις και 42 λεπτα chrome συν το viber

Link to comment
Share on other sites

Ναι στοκ.Στην μπαταρια μπορω να σου πω πως ισως ειναι λιγο καλυτερος. Και με το sky εφτανα 4 ωρες οθονη στο 50%. .
ultimate 4 ωρες οθονη στο 52%. πολύ άνετα .

Οθόνη -2 auto, ρυθμίσεις στοκ.

Link to comment
Share on other sites

βάλε και τα 3 zip αρχεία που είχα ανεβάσει σε προηγούμενη σελιδα, αν δεν τα έχεις βάλει ήδη.Η rom είναι καταπληκτική πιο σταθερή και smooth από την omega v17 που είχα.

 

ναι τα εχω περασει και τα τρια σε ευχαριστω!!:) Compulsion Kernel τον βρίσκω καταπληκτικό μέχρι στιγμής το απόλυτο smoothnes και σφαιρα!!!μαλλον ειναι ο καλυτερος απο ολους και δεύτερος έρχεται ο ultimate!! θα δω και πως τα παει απο μπαταρια φυσικα για να εχω πλήρη εικονα!!

και η ρομ ειναι καταπλικτικη!!

Link to comment
Share on other sites

για αυτόν λέτε ότι είναι καλός σωστά; (Compulsion kernel)

 

υπάρχει κάπου στο xda δεν μπορώ να τον βρω.

Link to comment
Share on other sites

για αυτόν λέτε ότι είναι καλός σωστά; (Compulsion kernel)

 

υπάρχει κάπου στο xda δεν μπορώ να τον βρω.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=46397154

Link to comment
Share on other sites

 

σε ευχαριστώ τον έβαλα και εγώ να τεστάρω.

ρυθμίσεις να αφήσω ως έχουν ε δεν χρειάζεται να αλλάξω κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Ναι βαλε trickster απο το playstore αλλα αφησε τα ολα μαμα.

 

Περιμενουμε εντυπωσεις

 

Τι ειναι το trickster

Link to comment
Share on other sites

Ναι βαλε trickster απο το playstore αλλα αφησε τα ολα μαμα.

 

Περιμενουμε εντυπωσεις

 

η πρώτη και σίγουρη εντύπωση είναι πως από ταχύτητα είναι πολύ goooood δεν έχει να ζηλέψει τίποτα και ίσως να είναι και ένα κλικ ταχύτερος αλλά ούτε εγώ μπορώ να το πιστέψω αν δεν με ξεγελά το μάτι μου είναι πιο σπορτοζος....

καλύτερα να κάνω σχόλια αύριο γιατί βιάζομαι χαχχα.......

Link to comment
Share on other sites

Προγραμμα για ελεγχο του κερνελ. Οπως το synapse

 

Σαν το cpu spy ας πουμε;εγω ρυθμισα την cpu απο την εφαρμογη της rom 300/2500 οπως μου ειπε καποιος gianton στο νημα του s5 v5 ο οποιος οτι γραφει ειναι λυρα εκατο.

Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ασχετη ερωτηση για note 8...αν μπορουν οι ειδικοι μια βοηθεια.

εχοντας στο note 8 την 4.2.2 (XEF) και επειδη βγηκε η 4.4.2 (DBT ) official απο αλλη χωρα ειπα να την περασω μεσω odin. αλλα ειπα πρωτα να περασω την 4.2.2(DBT) και μετα να δει σαν αναβαθμιση την 4.4.2...

Αλλα πρωτα δεν εκανα wipe/data/cache αλλα επαναφορα εργοστασιακων...

Μετα περασα με odin την 4.2.2(DBT) ...και βλεπω οτι δεν εχει αλλαξει το CSC....

παω να κανω μεσω stock recovery wipe cache και βγαζει error....

Παω να περασω ξανα μεσω kies την 4.2.2 (XEF). .. και δειχνει να μην την περναει αφου στο τελος της διαδικασιας το tab ειναι παλι στημενο με gmail κλπ οπως ηταν πριν....

Ξαναπερασα με ODIN την 4.2.2 (DBT).... αλλα δεν αλλαξε τπτ...

Ειμαι στοκ

 

Καποια γνωμη??

 

sorry για το off topic

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Και γω με ultimate kernel εδω και λιγες μερες.Αψογος πολυ καλυτερος στα παιχνιδια απο lean με μεγαλη διαφορα και η μπαταρια με 50% φωτεινοτητα παντα βγαζει ανετα 7ωρες+ αναλογα τη χρηση.Οσο παει και καλυτερευει το noteli μας.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω κατεβάσει ενα zip αρχείο απο νεότερη έκδοση της twrp recovery που χρησιμοποιώ για να το εγκαταστήσω τι κάνω μπαίνω σε recovery και απλώς κανω install η χρειάζεται να κάνω κάτι αλλο(wipe);Τι πρέπει να προσεξω;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω κατεβάσει ενα zip αρχείο απο νεότερη έκδοση της twrp recovery που χρησιμοποιώ για να το εγκαταστήσω τι κάνω μπαίνω σε recovery και απλώς κανω install η χρειάζεται να κάνω κάτι αλλο(wipe);Τι πρέπει να προσεξω;
το recovery μπαίνει μέσω odin.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σου Μένιο Καλημέρα είπα μήπως υπάρχει κάνεις πιο εύκολος τρόπος μιας και τον υπολογιστή έχω να τον δουλέψω κανένα μήνα, τα κάνω όλα από το νοτελι.:cool:
Link to comment
Share on other sites

Γειά σου Μένιο Καλημέρα είπα μήπως υπάρχει κάνεις πιο εύκολος τρόπος μιας και τον υπολογιστή έχω να τον δουλέψω κανένα μήνα, τα κάνω όλα από το νοτελι.:cool:
Καλημέρα, αφού αυτό που έχεις δουλεύει που πας να μπλέξεις.
Link to comment
Share on other sites

Η καλυτερη μπαταρια που ειχα ποτε και με 25 λεπτα κλησεις εκανα και ενα reboot και μου εκοψε καπου 30 λεπτα απο τα στατιστικα που ειχα κανονικα κερνελ compulsion 14

 

[ATTACH]46461[/ATTACH][ATTACH]46462[/ATTACH][ATTACH]46463[/ATTACH]

Edited by bolek76
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...