Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν είναι αυτή που νομίζω, είναι γραμμή που δείχνει την μπαταρία.Πήγαινε στην εφαρμογή της Χνοτε μπες στα extras και πάτα στο battery bar settings.

 

Εισαι ωραιος εφυγε.Εβαλα και softkey κουμπια γιατι δεν παιζει να συνηθησω το κεντρικο hardware button με τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παρε και ενα ξεχωριστό back up τον efs folder..

 

Θέλω να ρωτήσω, για backup του efs folder , μπήκα με τον root explorer και αντεγραψα το φάκελο σε ένα ασφαλές σημείο στο pc μου.Είναι αρκετό;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν φλασάρω επίσημη rom μέσω ODIN θα αυξήσω τον Know Counter?

 

Ευχαριστώ!

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 1 μερα χρησης με xnote μπορω να πω οτι το κινητο ειναι αψογο.Εβαλα swype home button και gravity screen pro και δεν παταω ποτε κουμπια.

 

Antutu εβγαλα 36500 και απο παιχνιδια εβαλα gangstar vegas nova 3 sam andreas modern combat 4 nfs most wanted mass effect dark knight rises amazing spiderman και καμια 50αρια ακομα και τα παιζει νερακι ολα.

 

Η μνημη ειναι μονιμως στο 1+gb ελευθερη και δεν με εχει σκαλωσει πουθενα.

 

2 προβληματακια που συναντησα ειναι οτι με rom manager δοκιμασα να βαλω lean kernel 2.3 και εγραψε aborted και οτι διεγραψα το samsung hub και διαγραφετε και ενα αρχειο lib απο το system αυτοματα που χαλαει το rotation.Το ξανα περασα με root explorer και ολα ετοιμα.

 

Για 400 ευρο το κινητο ειναι πραγματικα vfm.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι κάνεις λάθος και lean έχω και το hub το έχω σβήσει και rotation έχω

 

http://androtransfer.com/?developer=imoseyon&folder=hlte-others τον δεύτερο

Edited by kaeser
Link to comment
Share on other sites

Κάτι κάνεις λάθος και lean έχω και το hub το έχω σβήσει και rotation έχω

 

http://androtransfer.com/?developer=imoseyon&folder=hlte-others τον δεύτερο

 

Θα δοκιμασω απευθειας απο recovery να το βαλω.

Για το rotation εχει αναφερθει το προβλημα:

forum.xda-developers.com/showpost.php?p=50250038&postcount=5974

 

Εσβησα σχεδον ολες της εφαρμογες samsung μπορει να εφταιγε καμια αλλη εφαρμογη.

 

Τελικα εφταιγε ο rom manager.Χειροκινητα τον περασα μια χαρα

Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω, για backup του efs folder , μπήκα με τον root explorer και αντεγραψα το φάκελο σε ένα ασφαλές σημείο στο pc μου.Είναι αρκετό;

 

Ναι ειναι αρκετό. Τι αρχεία σου έδωσε το backup ? Στο note 3 που έχει qualcomm δεν έχει ουσία να γίνει backup μόνο το efs.img

Αυτό γιατί το imei αποθηκεύετε σε δύο partition ModemST1 και ModemST2.

Χρησιμοποίησε την παρακάτω εφαρμογή εδώ για το σωστό efs backup το οποίο δίνει 3 αρχεία και extra και το build.prop εκείνη τι στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Πω πω ρε παιδιά δεν παίζεστε, μας έχετε κάψει και τρέχουνε τα σάλια! Στο Galaxy S ήμουνα άρχοντας με CM 11 και τώρα δεν το έχω ρουταρει καν (αυτο ειδικα με ζοριζει λιγο) λόγω εγγύησης. Όπως και να έχει είναι κρίμα όταν είναι όλο καινούργιο κινητό και αφού έτσι κι αλλιώς φοράει 4.4.2 υπομονή και απλό customizing με αφαίρεση των παπαρούνα της Samy.

Από Σεπτέμβριο που θα κάνει την εμφάνιση του το Note 4 και θα βγει καμιά καινούργια έκδοση Android Halvas τα ξαναλέμε. Μέχρι τότε, στο ρελαντι η Ferrari!

Current: Samsung Galaxy S9+ G965F/DS

Armory: Samsung Galaxy Note 3 N9005 | Samsung Galaxy S I9000 | HTC P3650 Touch Cruise | HTC V1240 [Qtek 8310]

Link to comment
Share on other sites

Εγω που δεν εχω κανει efs backup πειραζει πολυ ?

 

Λιγο...πολυ... μια φορα θα το χρειαστεις.....καντο και αστο να υπαρχει....

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Ο efs folder περιεχει σημαντικά στοιχεία της συσκευής οπως το IMEI πχ και αν για καποιο λογο η συσκευη χασει το IMEI της δεν μπορειτε να την επαναφερετε χωρις τον efs folder.

Δεν ειναι σπανιο εχει συμβει και σε μενα παλαιοτερα σε note ii.

Ενα απλο copy paste του φακελου δεν αρκει, το κάνετε μεσω εφαρμογης ή μεσω philz recovery στο advanced back up.

Στο xda εχει διαφορους τροπους επισης.

Με οποιο tool κανετε το back up τελικα, με το ιδιο θα κανετε και το restore αν χρειαστει.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει. Κανείς γιατί μου πετάει αυτό συνέχεια [ATTACH]43691[/ATTACH]
Κάποιο αρχείο ,σου κάνει την δουλεία. Σε βλέπω για hard reset.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει. Κανείς γιατί μου πετάει αυτό συνέχεια [ATTACH]43691[/ATTACH]

Από το Applications Manager κάνε clear data, clear cache και force stop το Contacts Storage (φρόντισε να έχεις backup τις επαφές σου κλπ καλού, κακού).

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω ασχολειθει με ρουτ κτλπ, οποτε δεν καταλαβαινω γρι...:lol: εχω την σοκογκοφρετα εγκατεστημενη, εχει βγει κατι για δαυτην ή ειναι νωρίς ακομα? και δευτερον, απο την στιγμη που το πηρα δεν εγκατεστησα αυτο το κνοξ, ουτε καν το αγγιξα δλδ, παιζει ρολο αυτο οταν καποια στιγμη το ρουταρω?
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς κανένα toolkit και συγκεκριμένα του mskip? Έχω την donate έκδοση από την εποχή του nexus 4 ακόμα και έλεγα να δω τι κάνει.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα που συνεχιζει το συστημα android να ειναι πρωτο και να μου τρωει μπαταρια αβερτα τι κανω;εκανα επανρκκινηση αλλα δεν εφτιαξε..εγινε πληρης φορτιση και παλι συνεχιζει.. Edited by arxontas2323

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Γραφεις σε ενα απο τα 2 θεματα για να μπορουν να συζητησουν τα παιδια που ξερουν

Phone : LG D802 G2 16gb

Rom : CloudyG3 2.0

Kernel : Dorimanx 8.5

Link to comment
Share on other sites

Εμενα που συνεχιζει το συστημα android να ειναι πρωτο και να μου τρωει μπαταρια αβερτα τι κανω;εκανα επανρκκινηση αλλα δεν εφτιαξε..εγινε πληρης φορτιση και παλι συνεχιζει..
Λογικά έχεις 4.4, εάν ναι, είσαι από αυτούς που δεν έκατσε καλά η ρομ , να κάνεις ένα hard reset και βλέπουμε.
Link to comment
Share on other sites

Περνα ξανα την ρομ. Δεν γραφει ο knox. Περνα και μιας χωρας που περνει γρηγορα ενημερωσεις

Phone : LG D802 G2 16gb

Rom : CloudyG3 2.0

Kernel : Dorimanx 8.5

Link to comment
Share on other sites

Περνα ξανα την ρομ. Δεν γραφει ο knox. Περνα και μιας χωρας που περνει γρηγορα ενημερωσεις

αν λες εμενα πως το κανω αυτο?αμα κανω επαναφορα εργοστασιακων δεδομενων ειναι το ιδιο??

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

αν λες εμενα πως το κανω αυτο?αμα κανω επαναφορα εργοστασιακων δεδομενων ειναι το ιδιο??

 

Αν κάνεις reset θα χάσεις οτιδήποτε εχεις στην εσωτερική sd ,ενω αν περάσεις ξανά την rom δεν χάνεις τίποτα .

Εγώ πάντως προτείνω hard reset .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...