Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια παρακαλω για απαντηση απο καποιον που γνωριζει καλα

Θελω να μείνω stock

-Μπορω να χρησιμοποιησω custom kit kat kernels του xda με stock rom για 4.4.2?

-Αν ναι ποιον μου προτεινετε?

-Με backup απο recovery ( Philz) επανερχεται ο stock kernel?

-Υπαρχει ο stock kernel για να τον κατεβασω?

Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

βασικά ότι και αν κάνεις από αυτά θα χάσεις την εγγύησή σου.

δεύτερων μην περιμένεις να δεις καμία τρελή διαφορά με τους μέχρι τώρα κερνελ. και πότε δεν θα μπορέσεις να το επαναφέρει δε κατάσταση για να έχεις εγγύηση υπάρχει το λεγόμενο κνοξ που αν γράψει δεν ξεγράψει .

μείνε ως έχεις και όταν το αποφασίσεις πας μια και καλή σε κουστομ καταστάσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από μπαταρία η x-note σε σχέση με official 4.4.2 πως είναι; Πάντως εγώ με 4.4.2 official france σε σχέση με την 4.3 έχει αρκετή διαφορά προς το χειρότερο βέβαια η 4.4.2.

 

 

Δεύτερη μέρα με X-NOTE build 11.0 απλά απίστευτη σε ολα και πολυ πιο stable απο official. Άποψη ενος ατόμου που κατά 90% φόραγα σε ολα τα τηλ. μου official rom.Απο μπαταρία δεν το συζητάμε σφαίρα, τι εχει κανει οτυπος!!!!!! άπαιχτος Dev.

Link to comment
Share on other sites

Ενω εγραφε hidden στις επιλογες αυτα εμφανιζονταν. πατησα κ τα εκανα να εμφανιζονται κ μετα παλι hidden κ αφαιρεθηκαν..

 

Τελικα με αυτο εβγαλες ακρη ή μπα?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Τελικα με αυτο εβγαλες ακρη ή μπα?

 

Εβγαλα ναι..καταφερα κ τ'αφαιρεσα. Αλλα τελικα αλλαξα κ ρομ γιατι μου εκανε κατι θεματα με την καμερα κ κολλουσε το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

βασικά ότι και αν κάνεις από αυτά θα χάσεις την εγγύησή σου.

δεύτερων μην περιμένεις να δεις καμία τρελή διαφορά με τους μέχρι τώρα κερνελ. και πότε δεν θα μπορέσεις να το επαναφέρει δε κατάσταση για να έχεις εγγύηση υπάρχει το λεγόμενο κνοξ που αν γράψει δεν ξεγράψει .

μείνε ως έχεις και όταν το αποφασίσεις πας μια και καλή σε κουστομ καταστάσεις.

 

Ευχαριστω ημουν ήδη root τελικά μετα απο 3-4 rom αποφασισα και έβαλα omega 10 αν και διαβασα στο xda οτι ο faux123 θα βγάλει καινούργιο kernel για τον καινουργιο bootloader. Για να δούμε.. βλέποντας και κάνοντας!!

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω ημουν ήδη root τελικά μετα απο 3-4 rom αποφασισα και έβαλα omega 10 αν και διαβασα στο xda οτι ο faux123 θα βγάλει καινούργιο kernel για τον καινουργιο bootloader. Για να δούμε.. βλέποντας και κάνοντας!!

 

οκ δεν το ήξερα μια χαρά σήμερα ο ιντι ξεκινάει την ωμέγα ν11 έχω μείνει πολύ ευχαριστημενος με ωμέγα αλλά πριν βάλω την 11 θα ρίξω μια ματιά και σε καμία άλλη μάλλον στην xnot.

Η ν11 είναι στην nb7 και όλες οι άλλες ρομ είναι σε παλαιότερο φιρμ κατεβάζω την 11 και βλέπω η 10 δεν μου άρεσε θα βάλω την 11 με φουλ να είμαι σιγουρος.

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Παιδια στην X Note σας λειτουργει το No Increasing Ringtone? Το εχω ενεργοποιησει στο Xposed αλλα δε μου λειτουργει.. Εχει πεσει κανεις σας σε κανενα flashable zip που να το διορθωνει?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στην X Note σας λειτουργει το No Increasing Ringtone? Το εχω ενεργοποιησει στο Xposed αλλα δε μου λειτουργει.. Εχει πεσει κανεις σας σε κανενα flashable zip που να το διορθωνει?

 

Αν δεν βγαλεις ακρη δες εδω. Λειτουργει κανονικα.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.shumoapp.disableincreasingring

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,, πήρα και εγώ χθες το note 3 και προσπαθώ να συνηθίσω. Έχω την NB4 γαλλικό είναι υπάρχει κάποιος τρόπος να το κάνω root χωρίς να πειράξω το knox; η de la Vega δεν λειτουργεί πια διάβασα

Ευχαριστώ

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Έχω την NB4 γαλλικό είναι υπάρχει κάποιος τρόπος να το κάνω root χωρίς να πειράξω το knox;
Δεν υπάρχει τρόπος.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα, πηγα να φλασαρω την γερμανικη ρομ 4.4.2 και εχει κολλησει το odin. Μου βγαζει συνεχεια fail. Δοκιμασα με 3.0.9 και 3.0.7. Κατεβασα και αλλη μια φορα την ρομ αλλα τιποτα...
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τρόπος.

 

Σε ευχαριστώ για να δούμε αν βρούνε κανένα άλλο τρόπο, κανένα παράθυρο.

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα, πηγα να φλασαρω την γερμανικη ρομ 4.4.2 και εχει κολλησει το odin. Μου βγαζει συνεχεια fail. Δοκιμασα με 3.0.9 και 3.0.7. Κατεβασα και αλλη μια φορα την ρομ αλλα τιποτα...

 

Κανε reinstall το kies ή τους drivers ,άλλαξε θυρα usb ,τρέξε το odin ως διαχειρηστη .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα, πηγα να φλασαρω την γερμανικη ρομ 4.4.2 και εχει κολλησει το odin. Μου βγαζει συνεχεια fail. Δοκιμασα με 3.0.9 και 3.0.7. Κατεβασα και αλλη μια φορα την ρομ αλλα τιποτα...

 

Έχει να κάνει με ένα κρυφό .img που υπάρχει στις ρομ και που ενώ στις υπόλοιπες ρομ είναι πάνω κάτω ίδιο, στην γερμανική είναι μεγαλύτερο και χρειάζεται και ένα .pit αρχείο να περάσεις.

 

Edit: Σου βρήκα ένα σχετικό άρθρο που σου δίνει κάποια βήματα για να βοηθηθείς. Κοίταξε εδώ.

Edited by Giov87
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]42103[/ATTACH]

Φόρεσα χθες την omega v.11 και άλλαξα και τον κερνελ...

Έβαλα τον 1.2.2 αλλά από ότι βλέπω δεν τον έχει πάρει...

Ξέρει κανείς το γιατί...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]42103[/ATTACH]

Φόρεσα χθες την omega v.11 και άλλαξα και τον κερνελ...

Έβαλα τον 1.2.2 αλλά από ότι βλέπω δεν τον έχει πάρει...

Ξέρει κανείς το γιατί...

 

μιλάμε ότι το ελληνακι έχει κάνει πολύ καλή δουλειά ε....

έτσι είναι και σε μένα αυτός είναι ο τελευταίος κερνελ.

να δες και εδώ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=50860485

δες το ποςτ #4044

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν βγαλεις ακρη δες εδω. Λειτουργει κανονικα.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.shumoapp.disableincreasingring

 

Thanks man. Προτιμουσα κατι native, αλλα αφου δε βρισκω θα κρατησω αυτο :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η v11 σε θέμα μπαταρίας απλά σπέρνει...

3 ώρες οθόνη και είναι στο 70% με χρήση wifi κυρίως...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ναι πραγματικά είναι πολύ καλή ρομ. δεν έχει την παραμετροποιηση που έχουν οι άλλες αλλά ότι θες το βρίσκεις και το βαζεις.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες όσοι έχετε rom EB7 τα πάντα ανοίγουν πιο γρήγορα η είναι η ιδέα μου.

Και αυτό που παρατήρησα είναι ότι έχει καλύτερη διαχείριση μνήμης, εδώ και κάνα δίωρο που το σκαλίζω δεν έχει πέσει κάτω από 1,5gb βεβαία το μόνο που έβαλα από το aroma είναι ο απίστευτος kernel τίποτα άλλο από την σαβούρα.

Πάγωσα και κάποιες εφαρμογές με το ΤB και Greenify παίζω 1,5-1,7GB free

Εκπληκτικό αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εντυπωσεις απο την echoe rom θελω να ακουσω...εγω την εχω εδω και καιρο και ειναι σταθεροτατη!
Link to comment
Share on other sites

Παίδες όσοι έχετε rom EB7 τα πάντα ανοίγουν πιο γρήγορα η είναι η ιδέα μου.

Και αυτό που παρατήρησα είναι ότι έχει καλύτερη διαχείριση μνήμης, εδώ και κάνα δίωρο που το σκαλίζω δεν έχει πέσει κάτω από 1,5gb βεβαία το μόνο που έβαλα από το aroma είναι ο απίστευτος kernel τίποτα άλλο από την σαβούρα.

Πάγωσα και κάποιες εφαρμογές με το ΤB και Greenify παίζω 1,5-1,7GB free

Εκπληκτικό αποτέλεσμα.

 

όντος όλα είναι πιο γρήγορα ...

ποιον κερνελ έβαλες και για πια ρομ μιλάς?

Link to comment
Share on other sites

όντος όλα είναι πιο γρήγορα ...

ποιον κερνελ έβαλες και για πια ρομ μιλάς?

Τις υπογραφής μου και ρυθμίσεις κερνελ από το λινκ.

edit δοκιμασε μονο τον κερνελ εαν θελεις http://www.androidfilehost.com/?fid=23329332407576834 Συνεργάζεται με την ωμέγα http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=50949831&postcount=751 κανε και τις ρυθμισεις μεσα απο το synapse.

Edited by menioseten
Link to comment
Share on other sites

Τις υπογραφής μου και ρυθμίσεις κερνελ από το λινκ.

edit δοκιμασε μονο τον κερνελ εαν θελεις http://www.androidfilehost.com/?fid=23329332407576834 Συνεργάζεται με την ωμέγα http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=50949831&postcount=751 κανε και τις ρυθμισεις μεσα απο το synapse.

 

Ποσες ωρες σου βγαζει η οθονη με αυτον τον kernel?

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Ποσες ωρες σου βγαζει η οθονη με αυτον τον kernel?
Για μπαταρια εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5244667#post5244667
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...