Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βγάλε την εξοικονόμηση ενέργειας αυτό είναι. ..

 

Καλά κάτσε να ανοίξει πρώτα το κινητό :P

 

Έκανα μια επανεκκίνηση και είχε κολλήσει στο SAMSUNG, και είπα να περάσω πάλι τον κερνελ. Αλλά μάλλον θέλει πάλι όλη η rom γιατί έχει κολλήσει τώρα στο άνοιγμα εφαρμογών.

 

Αν βγάλω μπαταρία τώρα, θα μπορώ μετά να μπω πάλι recovery?

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Ναι βγάλε μπαταρία μπες ρεικοβερι κάνε ένα γουαιπ κασε και νταλβικ κασε και θα είσαι οκ.

Δεν χάνεις τίποτα με αυτά τα γουαιπ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι βγάλε μπαταρία μπες ρεικοβερι κάνε ένα γουαιπ κασε και νταλβικ κασε και θα είσαι οκ.

Δεν χάνεις τίποτα με αυτά τα γουαιπ.

 

Έκανα full wipe και ξαναπέρασα τη ρομ γιατί με είχε εκνευρίσει το camera.daemon, έκανα πριν ένα delete το αρχείο και ίσως αυτό να με σκάλωσε στο reboot. Αλλά το κινητό όση ώρα ήταν ανοιχτό δούλευε οκ.

 

Λέω να περάσω και μία τοu civato τώρα και βλέπω έβγαλε 3.8 :S κάθε μέρα κι άλλον? wtf??????????????

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν να είχες ένα μπακαπ από ρεικοβερι και θα ήταν όλα εύκολα βέβαια και εγώ δεν κρατάω ποτέ
Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν να είχες ένα μπακαπ από ρεικοβερι και θα ήταν όλα εύκολα βέβαια και εγώ δεν κρατάω ποτέ

 

Έχω ένα, αλλά ήθελα να πέρασει καθαρό από την αρχή όλο το λογισμικό. Τώρα θα φτιάξω ένα νέο να έχω, που έγινε πάλι το στήσιμο της συσκευής.

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα,μπορώ να κάνω root ιταλικό note 3 s9005 με ήδη lolipop oficial, χωρίς να γράψει φυσικά ο knox ????

Όχι, δεν μπορείς

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολύ!!!στην αναμονή λοιπόν...

Φοβάμαι πως θα έχεις γεράσει και ακόμα θα περιμένεις δεν βλέπω φως .

Αν το έχεις πάρει απόφαση καντόνι να χαρείς το κινητό σου όπως εσύ θες αν όχι απλά ξεχνατο.

1.5 χρόνο και ακόμα δεν έχουν βρει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Φοβάμαι πως θα έχεις γεράσει και ακόμα θα περιμένεις δεν βλέπω φως .

Αν το έχεις πάρει απόφαση καντόνι να χαρείς το κινητό σου όπως εσύ θες αν όχι απλά ξεχνατο.

1.5 χρόνο και ακόμα δεν έχουν βρει τίποτα.

 

 

Σώπα....τόσο χάλια,όσα βλέπω δλδ σε YouTube εχει γράψει ο knox?κριμα γιατί βολεύει....το βλέπω να το βγάζω εκτός εγγύησης!!!!σε ευχαριστω φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

Σώπα....τόσο χάλια,όσα βλέπω δλδ σε YouTube εχει γράψει ο knox?κριμα γιατί βολεύει....το βλέπω να το βγάζω εκτός εγγύησης!!!!σε ευχαριστω φιλε μου

Υπήρχε τρόπος σε kitkat αλλά όχι σε lollipop ακόμη. Ίσως βρεθεί τρόπος, ίσως όχι. Αν έχεις το κινητό στην κατοχή σου ικανοποιητικό χρόνο για να διαπιστώσεις ότι δεν έχει πρόβλημα hardware και δεν σε ενδιαφέρει η λειτουργία knox τότε κάνε root χωρίς να περιμένεις.

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

Υπήρχε τρόπος σε kitkat αλλά όχι σε lollipop ακόμη. Ίσως βρεθεί τρόπος, ίσως όχι. Αν έχεις το κινητό στην κατοχή σου ικανοποιητικό χρόνο για να διαπιστώσεις ότι δεν έχει πρόβλημα hardware και δεν σε ενδιαφέρει η λειτουργία knox τότε κάνε root χωρίς να περιμένεις.

 

 

Είμαι σε σκέψη,η αλήθεια ειναι αυτή...αλλά ποτέ δεν ξέρεις αν βγάλει κάτι αργότερα το "ρημάδι"(λέμε τώρα) το knox δεν το χρησιμοποιώ μόνιμη εγγύηση με καίει...τσπ ευχαριστω και παλι

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Λόγω δουλειάς και μερικών θεμάτων δε παρακολουθώ πολύ τo thread!

 

Σε arya 5, αξίζει κάποιος κερνελ;; είναι σε stable επίπεδο ή θα έχω θέματα;; @Kouros17 τι λες φίλε μου;;

 

Ευχαριστω :)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Flex_ Rev2.2+Xplorer_Rev3.6

Δεν έχω κλείδωμα οθόνης πότε μου δεν το χώνεψα (σίγουρα παίζει ρόλο στην μπαταρία )

Επίσης έχω απενεργοποιήση τον φωτισμό πλήκτρων και έχω σκούρα φόντα.

Οθόνη στο 3 αυτόματο.

Τα τεστ γίνονται πάντα μετά τρεις τέσσερις φόρτίσεις με τον ίδιο κερνελ.

 

Απογοητεύτηκα πλήρως από αρυα 5 και τους κερνελ αρτερ και στοκ μετα για να λύσω τα προβλήματα που είχα.. Οπότε θα ακολουθήσω το φίλο και τη πολύ καλή μπαταρία του.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Λόγω δουλειάς και μερικών θεμάτων δε παρακολουθώ πολύ τo thread!

 

Σε arya 5, αξίζει κάποιος κερνελ;; είναι σε stable επίπεδο ή θα έχω θέματα;; @Kouros17 τι λες φίλε μου;;

 

Ευχαριστω :)

 

Έχω το arter kernel και είμαι πολύ ικανοποιημένος. Του civato επίσης είναι πολύ καλό, ενώ υπάρχει και το lean. Δοκιμάζεις και αποφασίζεις. :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Λόγω δουλειάς και μερικών θεμάτων δε παρακολουθώ πολύ τo thread!

 

Σε arya 5, αξίζει κάποιος κερνελ;; είναι σε stable επίπεδο ή θα έχω θέματα;; @Kouros17 τι λες φίλε μου;;

 

Ευχαριστω :)

 

Όπως έχει πει ξανά και ξανά ο kouros, παίζει ρόλο το κινητό του καθένα μας. Δηλαδή η χρήση που κάνουμε και τα επίπεδα της "υγείας" της μπαταρίας(όταν κοιτάμε για αυτονομία).

 

Καλός είναι ο arter(δες την υπογραφή μου για λινκ). Κι ο omega που δοκίμασα σταθερός ήταν.

 

Και τώρα έχω περάσει τον 3.8 του civato(το λινκ έχει τα πάντα, μη μπερδευτείς με τη ρομ). Καλός φαίνεται, αλλά σε στοκ ρυθμίσεις, νομίζω από θέμα αυτονομίας ήταν καλύτερα ο arter. Θα δείξει. Είμαι και καινούριος στο άθλημα και δεν έχω ψάξει να δω για περαιτέρω ρυθμίσεις προς το παρόν.

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,

 

Μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει ότι το ACR call recording παίζει σε lollipop μετά το update? Και κάνει εγγραφή και στα 2 κανάλια

Και εμένα με ενδιαφέρει.

Παρακαλώ όποιος γνωρίζει σίγουρα ας απαντήσει. !!

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα με ενδιαφέρει.

Παρακαλώ όποιος γνωρίζει σίγουρα ας απαντήσει. !!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6044532#post6044532

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6044642#post6044642

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Καλά κάτσε να ανοίξει πρώτα το κινητό :P

 

Έκανα μια επανεκκίνηση και είχε κολλήσει στο SAMSUNG, και είπα να περάσω πάλι τον κερνελ. Αλλά μάλλον θέλει πάλι όλη η rom γιατί έχει κολλήσει τώρα στο άνοιγμα εφαρμογών.

 

Αν βγάλω μπαταρία τώρα, θα μπορώ μετά να μπω πάλι recovery?[/quote

πως σας φενεται η ρομ μου παιδια?

Link to comment
Share on other sites

Καλά κάτσε να ανοίξει πρώτα το κινητό :P

 

Έκανα μια επανεκκίνηση και είχε κολλήσει στο SAMSUNG, και είπα να περάσω πάλι τον κερνελ. Αλλά μάλλον θέλει πάλι όλη η rom γιατί έχει κολλήσει τώρα στο άνοιγμα εφαρμογών.

 

Αν βγάλω μπαταρία τώρα, θα μπορώ μετά να μπω πάλι recovery?[/quote

πως σας φενεται η ρομ μου παιδια?

 

 

Για αρχή, πού κολλάει το δικό μου μήνυμα και το κάνεις παράθεση? Βοήθα λίγο να γίνει μια σύνδεση μεταξύ των δύο :)

 

Και δεύτερο, τι ακριβώς μας δείχουν τα screenshots? Το μενού της κάμερας? Τι εννοείς "rom μου?" Έχεις φτιάξει κάποια rom?

 

Αν εννοείς το στήσιμο που έκανες στο κινητό σου, είναι υποκειμενικό αρκετά το σχεδιαστικό κομμάτι. Το μόνο που μπορώ να πω είναι για τα πολλά widgets που έχεις βάλει, ότι καταναλώνουν μπαταρία!

 

υγ Φτιάχνε λίγο τις παραθέσεις, σπαζοκεφαλιές τα κάνεις τα μηνύματα.

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Για αρχή, πού κολλάει το δικό μου μήνυμα και το κάνεις παράθεση? Βοήθα λίγο να γίνει μια σύνδεση μεταξύ των δύο :)

 

Και δεύτερο, τι ακριβώς μας δείχουν τα screenshots? Το μενού της κάμερας? Τι εννοείς "rom μου?" Έχεις φτιάξει κάποια rom?

 

Αν εννοείς το στήσιμο που έκανες στο κινητό σου, είναι υποκειμενικό αρκετά το σχεδιαστικό κομμάτι. Το μόνο που μπορώ να πω είναι για τα πολλά widgets που έχεις βάλει, ότι καταναλώνουν μπαταρία!

 

υγ Φτιάχνε λίγο τις παραθέσεις, σπαζοκεφαλιές τα κάνεις τα μηνύματα.

γιατη ειδα ζοριζεσαι με ρομ...οτι εχω την καινουρια καμερα της σαμσουνκ που τραβαει βιντεο 4κ,σ6 λανσερ και παει σαν 10 σφαιρες,οχι μια... σ6 καιρο ουτε τα παρατιρισες ε?

Link to comment
Share on other sites

γιατη ειδα ζοριζεσαι με ρομ...οτι εχω την καινουρια καμερα της σαμσουνκ που τραβαει βιντεο 4κ,σ6 λανσερ και παει σαν 10 σφαιρες,οχι μια... σ6 καιρο ουτε τα παρατιρισες ε?

 

Μάλιστα. Πέρα από την κάμερα που είναι εμφανής η διαφορά, έχεις δίκιο, τα άλλα θα μπορούσαν να είναι οποιαδήποτε πρόσθετα (launcher, weather widget). Αν δεν τα αναφέρεις εξαρχής που θα το καταλάβουμε αν δεν έχουμε πιάσει το S6.

Δώσε και κάποιο λινκ των στοιχείων.

 

υγ Δεν έχω θέμα με τη ROM, άλλο ήταν το θέμα μου!

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Πέρα από την κάμερα που είναι εμφανής η διαφορά, έχεις δίκιο, τα άλλα θα μπορούσαν να είναι οποιαδήποτε πρόσθετα (launcher, weather widget). Αν δεν τα αναφέρεις, εξαρχής, που θα το καταλάβουμε, αν δεν έχουμε πιάσει το S6.

Δώσε και κάποιο λινκ των στοιχείων.

 

υγ Δεν έχω θέμα με τη ROM, άλλο ήταν το θέμα μου!

οκ δεν θα σου πω τοτε...

:lol:

Link to comment
Share on other sites

γιατη ειδα ζοριζεσαι με ρομ...οτι εχω την καινουρια καμερα της σαμσουνκ που τραβαει βιντεο 4κ,σ6 λανσερ και παει σαν 10 σφαιρες,οχι μια... σ6 καιρο ουτε τα παρατιρισες ε?

 

Nαι,ολα αυτα τα εχεις μονο εσυ και μερικες ακομα χιλιαδες ατομα που διαβαζουν τα θεματα του Νote 3 στο XDA.Ιδιως το ''σ6 λανσερ'' και ''σ6 καιρο'' τα σπανε,εχεις δικιο.Εισαι και ο πρωτος.:yahoo::yahoo::superman::superman:

Edited by PitsaMapola
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...