Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

5.5 χρονια μετα ακομα δινει πονο η κινηταρα που εβγαλε τοτε η samsung.

 

Ενα βιντεακι δικο μου με την τελευταια Aosp extended android 9. Το κινητο απλα παει σφαιρα παντου ολα δουλευουν αψογα και η οθονη του ειναι εντυπωσιακοτατη. Ουτε notch ουτε μακροστενες αναλογιες τιποτα. Εχω magisk για root και κρυβω κανονικα το root απο cosmote go. Οι εφαρμογες ebaking δουλευουν επισης αψογα χωρις θεμα. Youtube vanced και adguard και διαφημισεις τελος παντου. Εχω διπλα μου xiaomi mi8 και huawei nova 3i και απλα το Note 3 ειναι εκτος ταχυτητας/καμερας σε ολα τα αλλα καλυτερο.

 

https://youtu.be/SlsMIh60NlU

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Μετά από 4.5 χρόνια και 4 διαφορετικές μπαταρίες (ebay,skroutz) είπα να δοκιμάσω μια polarcell από Γερμανία. 20€ με τα μεταφορικά. Αφού έχω περάσει ότι rom υπάρχει το γύρισα στο stock 5.0 lollipop ελπίζω να βγει καλή μπαταρία.

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 4.5 χρόνια και 4 διαφορετικές μπαταρίες (ebay,skroutz) είπα να δοκιμάσω μια polarcell από Γερμανία. 20€ με τα μεταφορικά. Αφού έχω περάσει ότι rom υπάρχει το γύρισα στο stock 5.0 lollipop ελπίζω να βγει καλή μπαταρία.

Κάποιο link για αγορά?

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο link για αγορά?

 

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.co.uk%2Fulk%2Fitm%2F332929060988

Από εδώ την πήρα ή μπορείς να μπεις στο site της polarcell που είναι το ίδιο πράγμα.

Μέσα σε 5 μέρες ήρθε από Γερμανία.

Μου κάνει εντύπωση ότι η μπαταρία πάνω γράφει 3400 αντί για 3200 που είναι η εργοστασιακή. Στο μέγεθος πάντως είναι ίδια.

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.co.uk%2Fulk%2Fitm%2F332929060988

Από εδώ την πήρα ή μπορείς να μπεις στο site της polarcell που είναι το ίδιο πράγμα.

Μέσα σε 5 μέρες ήρθε από Γερμανία.

Μου κάνει εντύπωση ότι η μπαταρία πάνω γράφει 3400 αντί για 3200 που είναι η εργοστασιακή. Στο μέγεθος πάντως είναι ίδια.

Σε ευχαριστώ πολύ ελπίζω να βγει αξιόπιστη

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Η κινηταρα μας

 

Δοκίμασα δίσκους 1TB γεμάτο και 4TB δίσκο με OTG. 2.5αριδες χωρίς τροφοδοσία. Τους διάβασε σε 5 δευτερόλεπτα και τους 2. NTFS και οι 2. Ο 1TB γεμάτος ταινίες ο mx player έπαιξε κανονικά και ταινία 25GB με atmos. Κάποια στιγμή ίσως δοκιμάσω και 1TB sd card όταν πέσουν οι τιμές. Την 256αρα που έχω την πάει τραίνο.

 

9042b9d701995052c266d66c19f5c575.jpg

ee66b400522b46d55f76a62ca6479132.jpg

306bda10c9bd5fa3b812807a886419db.jpg

f8b32b6758b12b9ab562ed2a3ae296e7.jpg

Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Θέλω να σας κάνω μία ερώτηση... στα μέσα του Ιουλίου Έκαναν μία ενημέρωση εφαρμογή του messenger την οποια δε μπορούσε να τελειώσει την εγκατάσταση η συσκευή. σκέφτηκα να την κάνω απεγκατάσταση και να την εγκαταστήσω από την αρχή πράγμα που δεν με άφηνε να το κάνω μόνο τη Lite έκδοση με αφήνει να κάνω εγκατάσταση. από τη Samsung που είπαν να βγάλω και να ξανα βάλω το λογαριασμό της Google από τη συσκευή μου. πως γίνεται αυτό από τους λογαριασμούς; θα καταφέρω κάτι; Ευχαριστώ πολύ. . .
Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω καινούργια και καλή μπαταρία για το note 3 ? Βλέπω διάφορες στο ίντερνετ αλλά διαβάζω κακές κριτικές για φουσκωματα και διάφορα προβλήματα. Κρήτη υπάρχει σέρβις της samsung ?
Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

Πήρα από polarcell και είμαι πολύ ευχαριστημένος την πρότεινε πιο πάνω άλλος χρήστης μέχρι στιγμής καλύτερη από την αυθεντική.
P800, P990, N95, N9, Note 3, Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία από το λινκ παραπάνω που γράφει ότι είναι για το 9003 το δίκαρτο, κάνει και για το 9005 που έχω εγώ;
Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

Έχει πολλές μπαταρίες για διάφορα μοντέλα. Αν ψάξεις θα βρεις ακριβώς αυτό που θέλεις.
P800, P990, N95, N9, Note 3, Note 10+
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)
  • 1 month later...

Γεια σας. Κι εγώ υπερευχαριστημένη από το Note μας για 8 χρόνια και δε θέλω να το αλλάξω με τίποτα.

Δυστυχώς όμως μόλις σήμερα πρόσεξα κάτι, το οποίο ξέρω να χει συμβεί και σε άλλους με άλλα κινητά.

Το ακουστικό του τηλεφώνου (όχι το ηχείο) έχει πια πολύ χαμηλή ένταση. Μάλλον από τα αντισηπτικά, παρότι πρόσεχα όσο γινόταν.

Ενεργοποίησα κι εκείνο το κουμπί που έχει η Samsung στην εφαρμογή τηλεφώνου αλλά πάλι είναι πολύ χαμηλό. Ανοικτή ακρόαση δουλεύει τέλεια αλλά αν είσαι με άλλους δεν είναι πρακτικό, όπως και τα handsfree για μένα.

 

Έχει συμβεί σε κανέναν? Τι άλλο μπορώ να κάνω? Να το πάω σε κάποιο service?  Κάποια άλλη λύση?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Δεν είναι υψηλό το κόστος να αλλάξεις το ακουστικό. Αξίζει να το πας και στο επίσημο service. Εκτός και αν είναι απλά λερωμένο και θέλει καθάρισμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, athanaso77 said:

Δεν είναι υψηλό το κόστος να αλλάξεις το ακουστικό. Αξίζει να το πας και στο επίσημο service. Εκτός και αν είναι απλά λερωμένο και θέλει καθάρισμα.

Επειδή συχνά διαβάζω τη συμβουλή καθαρισμού του ακουστικού με χρήση οδοντόβουρτσας, θα ήθελα να ρωτήσω αν και κατά πόσο η μεγαλύτερη του κανονικού πίεση των τριχών της οδοντόβουρτσας μπορεί να προκαλέσει ζημιά στο ακουστικό. 

Υπάρχουν κάποια άλλα βουρτσάκια που προορίζονται κυρίως για φωτογραφικές μηχανές και λοιπο ευαίσθητο ηλεκτρονικό εξοπλισμό.

Θα μπορούσαν να χρησιμοποιηθούν και αυτά με επιτυχία ή έχει κάτι το ιδιαίτερο η οδοντόβουρτσα που μπορεί να διεισδύσει βαθύτερα και να καθαρίσει με μεγαλύτερη αποτελεσματικότητα ένα λερωμένο ακουστικό; 

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Γενικα με μαλακο πινελο που εχω παρει απο το σουπερ μαρκετ καθαριζω ολες τις υποδοχες εδω και χρονια χωρις προβληματα σε ολες μου τις συσκευες.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Προτείνεται η οδοντόβουρτσα γιατί έχει το κατάλληλο μήκος και σκληρότητα να διεισδύει πιο αποτελεσματικά. Αλλά χρειάζεται να συνοδεύεται και από αιθυλική αλκοόλη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, athanaso77 said:

Προτείνεται η οδοντόβουρτσα γιατί έχει το κατάλληλο μήκος και σκληρότητα να διεισδύει πιο αποτελεσματικά. Αλλά χρειάζεται να συνοδεύεται και από αιθυλική αλκοόλη.

Οινόπνευμα; 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
4 minutes ago, p_k said:

Οινόπνευμα; 

Ναι καθαρό, η υγρή μορφή βοηθάει να διαλυθεί η όποια βρωμια και δεν αφήνει κατάλοιπα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είσαστε ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟΙ.

Όντως φαινεται να βοήθησε! Αφού επέμεινα με ένα μικρό ψιλισκληρό βουρτσάκι είδα ότι μία από τις καμιά 15ρια τρυπούλες που έχει έγινε ...μαύρη, δηλ. έφυγε το βύσμα που την έκλεινε. Συνέχισα και τις υπόλοιπες και ο ήχος φαίνεται να επανήλθε! 

 

Edited by AnnaPodi
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Κάτοχος ξανά από σήμερα του θηριου.το βρήκα σε πάρα πολύ κατάσταση αν και λίγο ακριβο(150€) και το τσίμπησα😁😁 .η εξωτερική κατάσταση είναι οκ θεωρώ για την ηλικία του αν κ δε με πολυνοιαζει όσο με ένοιαζε να είναι η οθόνη οκ, χωρίς γρατζουνιες και burn in

Το πήρα ρουταρισμενο...οποτε τώρα μένει να βρω χρόνο να αρχίσω τις δοκιμές παλι κ τα φλασαρισματα 😆😆

20231207_144939.jpg

20231207_144946.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
On 28/1/2024 at 12:05 ΠΜ, johnpapad24 said:

Πραγματικα κινηταρα...

 

Το καλυτερο και πιο stable ειναι το crdroid 7 (android 11) αλλα παιρνει και 13

Πέρασα σήμερα την 13 

Screenshot_20240205-211850_Ρυθμίσεις.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...