Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα, χρονια πολλα και καλη χρονια.

 

Εχω το gn3 με Γερμανικη 5.0 date 19/11/2015 , δλδ την τελευταια που εχουν ολοι οι παροχοι.

ap n9005xxugbok6

cp n9005xxugboj1

csc : n9005dbtgbol1

 

το τηλ εχει ΠΑΡΑ πολυ αδυναμο σημα στο bluetooth-wifi σε σχεση με 2ο note 3 που εχω. Εχει παντα -2 ή -3 γραμμες σε σχεση με το αλλο εκτος αν ειμαστε απο κατω απο την κεραια. Του εκανα boot στο recovery εκανα wipe και factory reset. χωρις να εχω βαλει κανενα προγραμμα το σημα παραμενει το ιδιο.

 

Μπορω να περασω καποια αλλη rom μεσω odin official και να φτιαξει; πχ να βαλω καποια ελληνικη της cosmote ή μιας που εχω και cosmote συνδεση;

 

Αν κατεβασω μια cosmote rom και την βαλω μεσω του odin μπορει να μου χαλασει το τηλεφωνο; πχ να εχουν αλλο checksum ή να λειπει καποιο αρχειο στην καινουργια σε σχεση με την παλια;

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλάξει κανείς πρόσφατα οθόνη στην συσκευή μας; κάτι θυμάμαι για 170 ευρω τελική στην smartec. Δύσκολα θα έχει αλλάξει κάτι άλλα ρωτάω γιατί ποτέ δεν ξέρεις. Edited by christou
Link to comment
Share on other sites

Παιδια Καλησπέρα και καλή χρονιά! ! Αν θελήσω να αλλάξω τη μπαταρία στο note 3 μας......τι μου προτείνετε. ...να βάλω γνήσια μαμισια ή να ψαχτώ για μπαταρία από άλλη εταιρεία πιθανόν και με μεγαλύτερη χωριτικοτητα;;; Μαμισια υπάρχει ακόμα σε Γερμανό και άλλα τέτοια καταστηματα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια Καλησπέρα και καλή χρονιά! ! Αν θελήσω να αλλάξω τη μπαταρία στο note 3 μας......τι μου προτείνετε. ...να βάλω γνήσια μαμισια ή να ψαχτώ για μπαταρία από άλλη εταιρεία πιθανόν και με μεγαλύτερη χωριτικοτητα;;; Μαμισια υπάρχει ακόμα σε Γερμανό και άλλα τέτοια καταστηματα;

Σε εξουσιοδοτημένο service της Samsung θα βρεις τη μαμισια (smartec, omnitech κλπ) κόστος 20-25€

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλάξει κανείς πρόσφατα οθόνη στην συσκευή μας; κάτι θυμάμαι για 170 ευρω τελική στην smartec. Δύσκολα θα έχει αλλάξει κάτι άλλα ρωτάω γιατί ποτέ δεν ξέρεις.

 

 

Λοιπόν άλλαξα σήμερα οθόνη στην σμαρτεκ 147 ευρώ κόστισε

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν άλλαξα σήμερα οθόνη στην σμαρτεκ 147 ευρώ κόστισε

Αρκετά ακριβή όταν μεταχειρισμενο NOTE 3 πουλιέται στα 200. Νόμιζα θα είχαν πέσει οι τιμές μετά από 3.5 χρόνια.

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Στην αλαγη οθονης αλαζουν και το περιβλημα γυρω γυρω?

 

Συνήθως ναι. Αν πας για middle frame μονο σου λενε "οχι, μαζι με οθονη παει"

 

το τηλ εχει ΠΑΡΑ πολυ αδυναμο σημα στο bluetooth-wifi σε σχεση με 2ο note 3 που εχω. Εχει παντα -2 ή -3 γραμμες σε σχεση με το αλλο εκτος αν ειμαστε απο κατω απο την κεραια.

 

Ευχαριστω.

 

Bootloader & modem

Δες αυτο το σχολιο και το επομενο του

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6994159#post6994159

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Στην αλαγη οθονης αλαζουν και το περιβλημα γυρω γυρω?

Ναι άυτα τα 2 πάνε μαζί.

Ο King ίσως έχει δίκιο είναι πολλά άλλα από την άλλη το Note 3 έτσι όπως το έχω στημένο έτοιμο δεν το αλλάζω με καμιά συσκευή με σημερινό κόστος 147 ευρώ.

Βασικά δεν το αλλάζω ούτε με ακριβότερες συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

Ναι άυτα τα 2 πάνε μαζί.

Ο King ίσως έχει δίκιο είναι πολλά άλλα από την άλλη το Note 3 έτσι όπως το έχω στημένο έτοιμο δεν το αλλάζω με καμιά συσκευή με σημερινό κόστος 147 ευρώ.

Βασικά δεν το αλλάζω ούτε με ακριβότερες συσκευές.

Για αυτό καλά έκανες και το κράτησες απλά να το προσέχεις γιατί είναι κρίμα και εγώ δεν το αλλάζω για τίποτα με έβαλαν σε πειρασμό κάποια καινούργια αλλά είμαι τόσο ικανοποιημένος με το συγκεκριμένο κινητό που μόνο για κανα NOTE 8 θα το αλλάξω αν βγει καλό γιατί το 7 μας τα χάλασε. Αναμένουμε να βγουν τα s8 να αρχίσουν στο xda να φτιάχνουν νέες Rom nougat για το κινητό μας.

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Bootloader & modem

Δες αυτο το σχολιο και το επομενο του

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6994159#post6994159

 

Κατέβασα odin και έκανα τα βήματα. Λογικά έγινε γιατί μου έγραψε success και έκανε μόνο του επανεκκίνηση. Το τηλέφωνο μου φαίνεται πιο γρήγορο αν και από θέμα wifi τα ίδια. Πρέπει να κάνω factory settings ή θα έβλεπα βελτίωση στο ίδιο setup?

 

Πως μπορώ να τσεκάρω αν όντως τα έβαλα ή όχι; ο κωδικός του cp άλλαξε σε GBPl1 το ap και το csc έμειναν τα ιδια.

 

Στο report του odin όλα έδειχναν ok.

 

 

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα odin και έκανα τα βήματα. Λογικά έγινε γιατί μου έγραψε success και έκανε μόνο του επανεκκίνηση. Το τηλέφωνο μου φαίνεται πιο γρήγορο αν και από θέμα wifi τα ίδια. Πρέπει να κάνω factory settings ή θα έβλεπα βελτίωση στο ίδιο setup?

 

Πως μπορώ να τσεκάρω αν όντως τα έβαλα ή όχι; ο κωδικός του cp άλλαξε σε GBPl1 το ap και το csc έμειναν τα ιδια.

 

Στο report του odin όλα έδειχναν ok.

 

 

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

 

Κατεβασε το phone info και δες να ειναι bootloader GBPH2

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι h2. Το wifi σήμα παραμένει χαμηλο.

 

Να κάνω install την έκδοση από το kies που κατεβάζει την αυθεντική και την ξαναπερναει;

 

 

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλο το forum και καλή χρονιά η μπαταρία στο note 3 μετά από δύο χρόνια και κάτι χρήσης αποφορτίζεται γρήγορα να παραγγείλω καινούρια από σκρουτζ γνωρίζει κανείς αν είναι γνήσιες η να πάρω καλύτερα από το επίσημο σέρβις της Samsung
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλο το forum και καλή χρονιά η μπαταρία στο note 3 μετά από δύο χρόνια και κάτι χρήσης αποφορτίζεται γρήγορα να παραγγείλω καινούρια από σκρουτζ γνωρίζει κανείς αν είναι γνήσιες η να πάρω καλύτερα από το επίσημο σέρβις της Samsung

 

Αγορασα και εγω μπαταρια απο 3ο μαγαζι αυθεντικη περιπου 20€ παρολο που την πηρα αρχες 2016 η μπαταρια ηταν φτιαγμενη το 2014. Λογικα αν παρεις απο το επισημο ισως λογο καταναλωσης να εχουν πιο φρεσκια.

 

Οτι και να βαλεις μην περιμενεις να κραταει οσο κρατουσε καινουργιο γιατι καινουργιο δεν ειχε android 5 και οι εφαρμογες ηταν 2-3 χρονια πισω σε λειτουργιες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα χρειαστει κ ενας φιλος μπαταρια,ξερετε απο καπου εγγυημένα γνήσιες μπαταρίες; Οταν λέμε την επίσημη samsung ποιο μαγαζι εννοούμε στην αθηνα;κ ποσο κοστίζουν αν γνωρίζει κάποιος θα με βοηθούσε πολύ.ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην βαράτε αλλά είμαι ακόμη με την 4.4.2 στοκ (γαλλικό) μιας και δεν είχα προβλήματα σχεδόν τρία χρόνια !!! Μια αναβάθμιση που μου έχει έρθει από τον περασμένο Απρίλιο την έχω σε αναμονή μιας και με είχαν τρομάξει κάτι θεματάκια που άκουγα με την 5.

Η αλήθεια είναι ότι όσα κινητά βλέπω δεν νομίζω να φτάσουν σε ομαλότητα και απουσία προβλημάτων το note 3.

Εάν κάνω την ΟΤΑ αναβάθμιση να κάνω πριν και μετά hard reset ?

Link to comment
Share on other sites

Για να μην έχεις κολλήματα το φρόνιμο είναι να κάνεις, ΝΑΙ, αφού πρώτα πάρεις καλό BACKUP!

 

υγ Αφού δεν είχες προβλήματα και σε βόλευε η συσκευή όπως την είχες, μια χαρά έκανες που δεν το πείραξες. ;)

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά, είμαι ακόμα με τη μαμίσια rom 4.4.2 και τώρα μια εβδομάδα όταν πατάω το κεντρικό πλήκτρο για απενεργοποίηση εφαρμογών μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα:

Η διαδικασία com.android.systemui διακόπηκε.

Δεν έχω εγκαταστήσει κάτι νέο για να συμβαίνει αυτό έχω τις ίδιες εφαρμογές όπως πριν.

Αν έχετε κάποια λύση την περιμένω.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Πάρε backup τα αρχεία σου και κάνε παναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, είμαι ακόμα με τη μαμίσια rom 4.4.2 και τώρα μια εβδομάδα όταν πατάω το κεντρικό πλήκτρο για απενεργοποίηση εφαρμογών μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα:

Η διαδικασία com.android.systemui διακόπηκε.

Δεν έχω εγκαταστήσει κάτι νέο για να συμβαίνει αυτό έχω τις ίδιες εφαρμογές όπως πριν.

Αν έχετε κάποια λύση την περιμένω.

Ευχαριστώ.

Φταίει η ενημέρωση της google!Το έχουν πάθει πολλά κινητά με 4.4.2.Πήγαινε ρυθμίσεις εφαρμογών βρες το google και κάνε απεγκατάσταση ενημερώσεων και θα φτιάξει.Μην ξανακάνεις μετά ενημέρωση όμως πάλι γιατί θα στο ξαναβγάλει!

Link to comment
Share on other sites

Σ΄ευχαριστώ πάρα πολύ Dimitris-1386, λύθηκε το πρόβλημα αμέσως.

Αυτό το Forum βοηθάει πολύ κόσμο χάρη στην καλή προαίρεση όλων.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα έχω ένα note3 με 5.0 έκδοση Android ρουταρισμενο...έχω κάνει backup με otg και μέσω smartswitch και έκανε κανονικά την διαδικασία...πάω ομως να το κάνω restore στο ίδιο τηλ και δεν μπορεί να το βρει καθόλου...(ξέχασα να αναφέρω ότι όλο αυτό έγινε επειδή θέλαμε να κανουμε Hard reset)...παιδιά τι γίνεται τώρα?δεν το βλέπει καθόλου εννοώ δεν συμβαδιζουν οι μορφές των αρχείων...πχ στον φάκελο contacts που δημιουργήθηκε από το backup είναι σε μορφή .bk ενώ το smartswitch αναφέρει τις μορφές .spb κτλ...

 

20170211_194242.jpg

 

20170211_194257.jpg

 

20170211_194352.jpg

 

20170211_194347.jpg

Edited by Evoliasmenos
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα παιδιά.

Έχω εντοπίσει ότι για τρεις φορές σε διάστημα 4 μηνών μου έχουν διαγραφεί φωτογραφίες από μόνες τους, υποψιάζεστε τι μπορεί να συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...