Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν νομιζω οτι φταει η lollipop για το δαιμονα, κατι αλλο τον ενεργοποιει..

ειχε εμφανιστει και σε φιλο με s5 με kitkat, και σε μενα εμφανιστηκε σε lollipop μετα απο εναμιση μηνα σχεδον..(εχω πολωνικη συσκευη και νομιζω ηταν η πρωτη χωρα που την πηρε επισημα)

αν δε βαριεσαι ξαναπηγαινε στις εφαρμογες και σε οποια εχει εικονιδιο καμερας ή λεει κατι για καμερα κανε εκκα8αριση(δεδομενων & cache) και επιβολη διακοπης..

μπας και γλυτωσεις το hard reset γιατι ειναι σπαστικο να τα ξαναστηνεις απο την αρχη..:wacko:

αν δεν.. δεν ξερω αλλη λυση.. εμενα ετσι εφτιαξε..

Εννοείς πχ το istagram ,??

Εσένα με την μία έφτιαξε? ?

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

http://www.digitop.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=3755

Πρέπει η tv σου να έχει θύρα hdmi και να έχεις και καλώδιο hdmi:rolleyes:

Αυτό που έχει το πλαίσιο δεν παίζει με την συσκευή μας.

 

Εχει η tv θύρα hdmi k έχω k καλώδιο

Να σε ρωτήσω, με μια ψιλοερευνα που έκανα βρήκα αυτο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2412756 αρα δεν είναι το γνήσιο, θα έχω κάνα πρόβλημα η να το πάρω αφοβα?

Link to comment
Share on other sites

Εχει η tv θύρα hdmi k έχω k καλώδιο

Να σε ρωτήσω, με μια ψιλοερευνα που έκανα βρήκα αυτο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2412756 αρα δεν είναι το γνήσιο, θα έχω κάνα πρόβλημα η να το πάρω αφοβα?

Δεν ξέρω φίλε μου ίσως να δουλεύει,εγώ πάντως είχα το γνήσιο.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς πχ το istagram ,??

Εσένα με την μία έφτιαξε? ?

 

θα σε γελασω.. το instagram το ειχα βγάλει και δεν είχε διαφορά πάντως..

ναι με την πρώτη, απλά θυμήθηκα οτί είχα κάνει εκκαθάριση σε ότι πιστευα ότι μπορεί να έχει να κάνει με την κάμερα

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα οτι οταν μπαινω στο μενου των φωτογραφιων το λευκο χρωμα στην οθονη γινεται κιτρινοπο λευκο!! Γιατι αυτο;

 

Απενεργοποιησε την λειτουργια αναγνωσης ή μπες εκεί κι ελεγξε ποιες εφαρμογες θα ελεγχει.

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ.Απο την μέρα που πήρα lollipop εννοείται εργοστασιακό πριν και μετά,αντιμετωπίζω το πρόβλημα της καθυστέρησης στην επαναφορά στην οθόνη κατα την διάρκεια και τον τερματισμό της κλήσης όταν απομακρύνουμε το τηλέφωνο απο το αυτί.Το έχετε συναντήσει?Υπάρχει κάποια ρύθμιση?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ.Απο την μέρα που πήρα lollipop εννοείται εργοστασιακό πριν και μετά,αντιμετωπίζω το πρόβλημα της καθυστέρησης στην επαναφορά στην οθόνη κατα την διάρκεια και τον τερματισμό της κλήσης όταν απομακρύνουμε το τηλέφωνο απο το αυτί.Το έχετε συναντήσει?Υπάρχει κάποια ρύθμιση?

 

Οταν λες καθυστεριση? Δεκατα του δευτερολεπτου ή μερικα δευτερολεπτα?

καποια δεκατα προφανως και ειναι νορμαλ μεχρι να δωσει εντολη ο αισθητηρας για να αναψει η οθονη και παλι.

αν αναβε αστραπιαια θα υπηρχε περιπτωση να πατηθει κατι στην οθονη...

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες καθυστεριση? Δεκατα του δευτερολεπτου ή μερικα δευτερολεπτα?

καποια δεκατα προφανως και ειναι νορμαλ μεχρι να δωσει εντολη ο αισθητηρας για να αναψει η οθονη και παλι.

αν αναβε αστραπιαια θα υπηρχε περιπτωση να πατηθει κατι στην οθονη...

 

Ειναι 2 περίπου δευτερολεπτα.Τελος πάντων ειναι σαφώς μεγαλύτερος ο χρόνος απο πριν.οταν τελειωσει δηλ. Η κάθε κλήση όταν το κατεβάζω απο το αυτί μου περιμένω μέχρι να εμφανιστεί η οθόνη και να πατήσω τερματισμό κλησης

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ειναι 2 περίπου δευτερολεπτα.Τελος πάντων ειναι σαφώς μεγαλύτερος ο χρόνος απο πριν.οταν τελειωσει δηλ. Η κάθε κλήση όταν το κατεβάζω απο το αυτί μου περιμένω μέχρι να εμφανιστεί η οθόνη και να πατήσω τερματισμό κλησης

 

Το βρήκα απενεργοποίησα την εμφάνιση των πληροφοριών καλούντος απο το μενού ρυθμίσεις κληση

Link to comment
Share on other sites

γεια σας. αριστερα της οθονης υπαρχει σε ολους ενα βελακι που οταν το τραβας στα δεξια ανοιγει μια μπαρα με ενα μενου? σε εμενα δεν υπαρχει.. το κανετε απο καποια ρυθμιση?
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας. αριστερα της οθονης υπαρχει σε ολους ενα βελακι που οταν το τραβας στα δεξια ανοιγει μια μπαρα με ενα μενου? σε εμενα δεν υπαρχει.. το κανετε απο καποια ρυθμιση?
Προφανώς εννοείς το multiwindow tray. Θα πρέπει να το ενεργοποιήσεις είτε απο τα toggles, είτε απο τις ρυθμίσεις. Να ξέρεις οτι στην lollipop δεν υπάρχει πλέον εκείνη η "ακρούλα" που την τραβούσαμε και άνοιγε, αλλά θα πρέπει να κρατήσεις πατημένο το back button για να εμφανιστεί.
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω. δεν του εχω κανει αναβαθμιση απο τον Σεπτεμβριο που το πηρα... αξιζει να κανω?την 4.4.2 εχει
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω. δεν του εχω κανει αναβαθμιση απο τον Σεπτεμβριο που το πηρα... αξιζει να κανω?την 4.4.2 εχει

Με χίλια φίλε η lollipop στο θηρίο τα σπάει.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι 2 περίπου δευτερολεπτα.Τελος πάντων ειναι σαφώς μεγαλύτερος ο χρόνος απο πριν.οταν τελειωσει δηλ. Η κάθε κλήση όταν το κατεβάζω απο το αυτί μου περιμένω μέχρι να εμφανιστεί η οθόνη και να πατήσω τερματισμό κλησης

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Το βρήκα απενεργοποίησα την εμφάνιση των πληροφοριών καλούντος απο το μενού ρυθμίσεις κληση

 

Μπράβο ρε φίλε, το ίδιο πρόβλημα είχα.

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε φίλε, το ίδιο πρόβλημα είχα.

 

ακριβως το ιδιο γινετε και σε μενα...θα το δοκιμασω και εγω.Ευχαριστω παιδες

Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιησε την λειτουργια αναγνωσης ή μπες εκεί κι ελεγξε ποιες εφαρμογες θα ελεγχει.

 

Σωστος ειναι τικαρισμενο για το αλμπουμ

Link to comment
Share on other sites

τοσο καλη ειναι???με το kies την βαζω? μη κανω λαθος και βαλω καμια αλλη αντι lollipop
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Ειναι 2 περίπου δευτερολεπτα.Τελος πάντων ειναι σαφώς μεγαλύτερος ο χρόνος απο πριν.οταν τελειωσει δηλ. Η κάθε κλήση όταν το κατεβάζω απο το αυτί μου περιμένω μέχρι να εμφανιστεί η οθόνη και να πατήσω τερματισμό κλησης

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Το βρήκα απενεργοποίησα την εμφάνιση των πληροφοριών καλούντος απο το μενού ρυθμίσεις κληση

 

Καλημερα. Το τσεκαρα και με τους δυο τροπους που περιγραφεις και σε εμενα δεν υπαρχει καποια διαφορα στον χρονο της οθονης.

αν ομως σου λυθηκε εσενα το προβλημα ολα καλα...

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Το ειχε αναφερει και ενα παιδι σε προηγουμενα ποστ. Υστερα απο ενα παιχνιδι ειχε ζεσταθει μερος κοντα στην καμερα.Δοκιμασα να βγαλω φωτο αλλα εβγαζε προειδοποιηση σφαλμα καμερας...Απλα αναφερω εσπισης υστερα απο εγκατασταση λολιποπ ειχα κανει μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων. Επισης ειχα θεμα με mm-qcamera-daemon (20% ελεγε οτι ετρωγε) μπαταρια εκανα εκκαθαριση δεδομενων και λυθηκε.Ειμαι χωρις ρουτ. Για να ανοιξει η καμερα πρεπει να κανω επαννεκινηση της συσκευης..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Μπορει καποιος να μου εξηγησει στις πληροφοριες μπαταριας τι ειναι αυτη η καθετη γραμμη με το κλασμα που εμφανιζεται? (Μια λεει 7/4, μια 9/4 κλπ τωρα ας πουμε λεει 16/4)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Μπορει καποιος να μου εξηγησει στις πληροφοριες μπαταριας τι ειναι αυτη η καθετη γραμμη με το κλασμα που εμφανιζεται? (Μια λεει 7/4, μια 9/4 κλπ τωρα ας πουμε λεει 16/4)

 

Ημερομηνία......;)

 

(Η γκρίζα περιοχή είναι η πρόβλεψη για το επόμενο διάστημα και προφανώς φτάνει μέχρι τις 12 το βράδυ που αλλάζει η ημερομηνία.)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Ημερομηνία......;)

 

(Η γκρίζα περιοχή είναι η πρόβλεψη για το επόμενο διάστημα και προφανώς φτάνει μέχρι τις 12 το βράδυ που αλλάζει η ημερομηνία.)

Πωπω ειμαι τελειως χαζος! :p

Σε ευχαριστω!!! :)

Link to comment
Share on other sites

έχει καταφέρει κανείς να δουλέψει το samsung watchon remote με τον αποκωδικοποιητη του ΟΤΕ ΣΑΤ TV ? Η μαρκα του είναι kaonmedia, στις διαθέσιμες βρισκω μόνο KAON και δεν ξέρω αν είναι αυτός ο λογος που δεν τον βρίσκει για να αλλάξει κανάλι. Anyone? φαίνεται καλο πρόγραμμα για ελεγχο καναλιων το watchon αν έπαιζε και το ir remote.
MSCRE (Microsoft Certified Reboot Engineer)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...