Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω δεν μου εμφανίζει στις ρυθμίσεις να βάλω το εικονίδιο της κάμερας στην οθόνη κλειδώματος ξέρει κανείς τι παίζει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω δεν μου εμφανίζει στις ρυθμίσεις να βάλω το εικονίδιο της κάμερας στην οθόνη κλειδώματος ξέρει κανείς τι παίζει;

Προφανως εχεις την Γερμανικη ρομ και είναι η μονη που δεν εχει την επιλογή αυτή

Link to comment
Share on other sites

Η μπάρες αναφέρουν το σήμα στο είδος της σύνδεσης. Αν είναι 4G συνήθως είναι σχετικά χαμηλά.

Επίσης το 4G τρώει σχετικά πιο γρήγορα την μπαταρία, ειδικά όταν έχει χαμηλό σήμα. Αν δεν το χρειάζεσαι συχνά (το 4G) θα σου πρότεινα να το βάλεις στο 3.5G.

Κανονικά, με μέτρια χρήση και όλα ανοιχτά, σε περιοχή με καλό σήμα, πρέπει να κρατάει άνετα 36+ ώρες.

Πάντα υπάρχει περίπτωση να έχει "πέσει" η μπαταρία. Ασύνηθες για λιγότερο από 6-8 μήνες, αλλά όχι αδύνατο.

Ναι έχεις δίκιο, το ψιλοδιαπιστωσα κιόλας όπως είδες και σε ένα από τα Edit. Απλά πες μου λίγο αυτό το 3.5G πώς ακριβώς μεταφράζεται μέσα από τις ρυθμίσεις;

Link to comment
Share on other sites

Προφανως εχεις την Γερμανικη ρομ και είναι η μονη που δεν εχει την επιλογή αυτή

 

Α σε ευχαριστώ πολυ

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άλλο, το κινητό πρέπει από την μάνα του να κάνει OCR στα ελληνικά χειρόγραφα από το s-pen; Γιατί εγώ δεν βλέπω τα ελληνικά ως επιλογή στις ρυθμίσεις του s-pen..

 

Μήπως έχει να κάνει με το ότι αυτός από τον οποίο το πήρα είχε περάσει (επίσημη) γαλλική ROM; Ή μπορώ κάπως να τα περάσω μόνος μου; Ή έστω μήπως παίζει τίποτα άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άλλο, το κινητό πρέπει από την μάνα του να κάνει OCR στα ελληνικά χειρόγραφα από το s-pen; Γιατί εγώ δεν βλέπω τα ελληνικά ως επιλογή στις ρυθμίσεις του s-pen..

 

Μήπως έχει να κάνει με το ότι αυτός από τον οποίο το πήρα είχε περάσει (επίσημη) γαλλική ROM; Ή μπορώ κάπως να τα περάσω μόνος μου; Ή έστω μήπως παίζει τίποτα άλλο;

 

Διαλέγεις πρώτα από όλα να κάνεις default το πληκτρολόγιο της Samsung και μετά πάς λίγο πιο κάτω εκεί που λέει αναγνώριση χειρόγραφου και θα σου εμφανίσει την επιλογή για επιπλέον γλώσσες. Και εκεί κατεβάζεις την Ελληνική.

Το ίδιο πρόβλημα είχα κι εγώ... και παιδεύτηκα πολύ μέχρι να καταλάβω πως γίνεται.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Διαλέγεις πρώτα από όλα να κάνεις default το πληκτρολόγιο της Samsung και μετά πάς λίγο πιο κάτω εκεί που λέει αναγνώριση χειρόγραφου και θα σου εμφανίσει την επιλογή για επιπλέον γλώσσες. Και εκεί κατεβάζεις την Ελληνική.

Το ίδιο πρόβλημα είχα κι εγώ... και παιδεύτηκα πολύ μέχρι να καταλάβω πως γίνεται.

 

Να'σαι καλά ρε φίλος, και παιδευόμουν πόσες ώρες...

Link to comment
Share on other sites

Εκεί το είχα και μου έκανε αυτό που είπα.. Τώρα το γύρισα στην ακριβώς από κάτω επιλογή...

 

Αν και θα ξεσηκωθουνε πολλοι θα το αναφερω και παλι.

Τα samsung σε περιοχες με χαμηλο σημα ΔΕΝ τα πανε καλα. Το ιδιο προβλημα εχω και εγω και αλλοι χρηστες που εχουν παρατηρισει θεμα αντιστοιχο στις πιο πισω σελιδες.

το ιδιο κανει σε εμενα. Μπορει να το δεις με 4 παυλες σημα και τελειως ξαφνικα να πεσει στο μηδεν. Μετα παλι να εχει 1-2 μετα παλι στο μηδεν μετα παλι 4 κλπ....

απο χαμενες κλησεις προσωπικα , αλλο τιποτα...

σε εξωτερικους χωρους δεν μασαει απο σημα.

Σε εσωτερικους με τοσο χαμηλο sar που εχει δεν τα παει καλα.....

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Η μπάρες αναφέρουν το σήμα στο είδος της σύνδεσης. Αν είναι 4G συνήθως είναι σχετικά χαμηλά.

Επίσης το 4G τρώει σχετικά πιο γρήγορα την μπαταρία, ειδικά όταν έχει χαμηλό σήμα. Αν δεν το χρειάζεσαι συχνά (το 4G) θα σου πρότεινα να το βάλεις στο 3.5G.

Κανονικά, με μέτρια χρήση και όλα ανοιχτά, σε περιοχή με καλό σήμα, πρέπει να κρατάει άνετα 36+ ώρες.

Πάντα υπάρχει περίπτωση να έχει "πέσει" η μπαταρία. Ασύνηθες για λιγότερο από 6-8 μήνες, αλλά όχι αδύνατο.

Φίλε 36+ ώρες με stock rom; Φορτωμένο με εφαρμογές και συγχρονισμό e-mail;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε 36+ ώρες με stock rom; Φορτωμένο με εφαρμογές και συγχρονισμό e-mail;

3 Gmail, 2 pop mail, whatsapp, viber, BBM, Hangaouts κλπ.

Όποτε όμως έχει χάλια σήμα, αυτό πέφτει δραματικά.

Πάντως μέσο όρο, το βράδυ (μετά από 15-16 ώρες) είναι στο ~60-65%

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε μια αναβάθμιση 84 ΜΒ N9005XXUGNK2, ξέρει κανείς τι παίζει????Να την κάνω????

Τι region είναι το κινητό σου?

Link to comment
Share on other sites

Είναι σλοβάκικο (ORX)

Είναι 4.4.2 που δόθηκε τέλος Σεπτεμβρίου στα Σλοβάκικα. Νομίζω ότι μπορείς να την κάνεις άφοβα.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Είναι 4.4.2 που δόθηκε τέλος Σεπτεμβρίου στα Σλοβάκικα. Νομίζω ότι μπορείς να την κάνεις άφοβα.

 

Τέλος Σεπτέμβρη αρχές Οκτώβρη μου είχε έρθει η GNGN 181 ΜΒ νομίζω......

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την έκανα τελικά και δεν διαπίστωσα καμία διαφορά πέραν του ότι μου φαίνεται πολύ πολύ πιο γρήγορο!!!

Link to comment
Share on other sites

Τέλος Σεπτέμβρη αρχές Οκτώβρη μου είχε έρθει η GNGN 181 ΜΒ νομίζω......

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την έκανα τελικά και δεν διαπίστωσα καμία διαφορά πέραν του ότι μου φαίνεται πολύ πολύ πιο γρήγορο!!!

Το ότι είναι πιο γρήγορο λογικά είναι και αρκετό. :)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Έχει ξαναγίνει ερώτηση στο νήμα και έχει δοθεί απάντηση αλλά δν θυμάμαι και δν μπορώ να το βρω με τίποτα, ξαναρωτάω λοιπόν,πήρα την s-view cover όλα καλά αλλά όταν πάω να γράψω σημείωμα βγαίνει ο βοηθός κειμένου και δν μπορώ να το διώξω!!!Τι κάνω???????
Link to comment
Share on other sites

Έχει ξαναγίνει ερώτηση στο νήμα και έχει δοθεί απάντηση αλλά δν θυμάμαι και δν μπορώ να το βρω με τίποτα, ξαναρωτάω λοιπόν,πήρα την s-view cover όλα καλά αλλά όταν πάω να γράψω σημείωμα βγαίνει ο βοηθός κειμένου και δν μπορώ να το διώξω!!!Τι κάνω???????

 

Δεν εχω sview cover αλλα το εχω διαβασει τοσες φορες που φανταζομαι οτι ειναι αυτο που ψαχνεις...

γυρισε το στα Αγγλικα και θα σου εμφανισει μετα το ΟΚ να πατησεις κ να τον ξεφορτωθεις..

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η ρύθμιση!

Καλησπέρα

 

Δεν μου εμφανιζει την την πανω επιλογή με το LTE

 

Τι συμβαινει

Link to comment
Share on other sites

Θα με δει με το κυαλι ξανα πελατη η samsung αν δεν δωσει update μεσα στο επομενο διμηνο :angry:

 

Και λεγαμε την lg καποτε για τα update. Εμενα ηδη με βλεπει μολης στρωσουν τα windows αντε γεια ...

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω sview cover αλλα το εχω διαβασει τοσες φορες που φανταζομαι οτι ειναι αυτο που ψαχνεις...

Έχεις δν έχεις φίλε μ εμένα με έσωσες,να'σαι καλα!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...