Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιάννη καλησπέρα. Παίζει πουθενά κανένα εγχειρίδιο εκμάθησης χρήσης του s-pen στα ελληνικά, ή μόνο τα βιντεάκια στο youtube?

 

Βασικά εγώ ότι έμαθα τα έμαθα από το YouTube, δεν έχω βρει κάτι άλλο.

Έχει το eternity κανάλι που στην παρουσίαση του Note 3, στις δείχνει στα ελληνικά όλες τις λειτουργίες του.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα τα

Easeus Data Recovery

iCare Recovery

Remo Recover

Media Recover

ένα της Kingston

Yodo Photo Recovery

και ένα δυο άλλα που δε θυμάμαι.

Επίσης βρήκα πακέτο το testdisk με το photorec. Φαίνονται να κάνουν δουλειά, αφού έκανα το εξής...έβαλα την κάρτα σε μια NIKON dSLR και έκανα format (μόνο fat φτιάχνει δηλαδή). Το έτρεξα μετά και αρχίζει και βρίσκει αρχεία. Βέβαια βρήκε κάτι αρχεία από το ΜΑΜΕ για την ώρα που τα είχα ξεχασμένα και βγάζει ότι θέλει 400 ώρες να ολοκληρώσει, αλλά δείχνει ότι κάτι πάει να γίνει.

 

Εγώ σε μία παρόμοια περίπτωση (με kingston και εγώ) έκανα αυτό:

Σε command prompt (start->run->cmd.exe) γράψε

chkdsk /X /F <SD card drive letter>

πχ Αν η SD card είναι X:\ drive, γράψε: chkdsk /X /F X:

Κατάφερα και τα έσωσα σχεδόν όλα εκτός από 2-3 αρχεία που μου τα έφερνε με μέγεθος 0.

Με λένε Σωτήρη και είμαι καλά... :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. θα ήθελα να κάνω 2 σύντομεσ ερωτήσεις και να μου δώσετε τα φώτα σας.

1. Ξαφνικά στις επαφές μου εμφανίζονται όλες από το facebook. Ενώ το απενεργοποιώ από το facebook εξαφανίζονται για κάποιο χρονικό διάστημα και επανεμφανίζονται

2. Τις προάλλες πήγα να κάνω upload μια φωτογραφία από το στο fb και όταν πήγα να κάνω tag με πέταγε έξω. Αυτό δε συμβαίνει με όλες τις φωτογραφίες. Σε κάποιες μπορώ.

 

Είναι κάποιο πρόβλημα της εφαρμογής του facebook; (Ελπίζω να είναι αυτό και να μην έχω κάποιο θέμα με το κινητό).

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το Note 3 υποστηρίζει USB otg έτσι; Συνδέω ένα usb με ένα USB otg καλώδιο, ανάβει το λαμπάκι του stickακίου αλλά το κινητό δεν το διαβάζει. Θέλει τίποτα ρυθμίσεις; Τι να κάνω; Edited by Hierophant
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το Note 3 υποστηρίζει USB otg έτσι; Συνδέω ένα usb με ένα USB otg καλώδιο, ανάβει το λαμπάκι του stickακίου αλλά το κινητό δεν το διαβάζει. Θέλει τίποτα ρυθμίσεις; Τι να κάνω;

Δε χρειάζεται να κανει κάτι.πήγαινε με έναν file explorer πχ es και πάνω πανω εκεί που θα λέει SD card ή internal πατά εκεί και επέλεξε το USB. Όλα αυτά με την προϋπόθεση οτι το USB είναι σε fat32.αν είναι σε NTFS θες την εφαρμογή paragon NTFS απο το play και να είσαι root

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται να κανει κάτι.πήγαινε με έναν file explorer πχ es και πάνω πανω εκεί που θα λέει SD card ή internal πατά εκεί και επέλεξε το USB. Όλα αυτά με την προϋπόθεση οτι το USB είναι σε fat32.αν είναι σε NTFS θες την εφαρμογή paragon NTFS απο το play και να είσαι root

 

Διαβάζει και exFat χωρίς να θέλει ρουτ, το οποίο είναι επίσης βολικό filesystem για αρχεία μεγέθους άνω των 4gb.

Link to comment
Share on other sites

Εχθές παρέλαβα το MHL ανταπτορα από usb σε hdmi. Μιας και επειδή πριν καιρό είχε ρωτήσει κάποιος εδώ μέσα σχετικά με το ότι το είχε πάρει και δεν δούλευε και επειδή κι εγώ προσπαθούσα εχθές να το δουλέψω και δεν γινόταν, να ενημερώσω ότι για να δουλέψει τελικά πρέπει οπωσδήποτε να είναι συνδεδεμένο και στην πρίζα για να τραβάει ρεύμα.

 

Εμένα πάντως ενώ δείχνει μια χαρά, η τηλεόραση είναι σαν να κόβει λίγα pixels περιμετρικά.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας..Παρομοιο θεμα με τον φιλο απο πανω..

Εχθες εβαλα την 64αρα μνημη μου σε ενα ερειπιο σονυ για να βαλω τις επαφες μου

κ το μονο που κσταφερα ειναι να μου βγαζει το μηνυμα "κατεστραμμενη καρτα sd".

Δοκιμασα σε αλλο samsung, σε pc μεσω card reader κ στο ταμπ προ αλλα τιποτα.

Δεδομομενου οτιειχα ολες μου τιςφωτο μεσα κ τιςεπαφες μου μεσα (φορμαρα το νοτελι)

εχετε να προτεινετε κανενα προγραμμα για restore??

Δοκιμασα ενα της αντατα οπου βρηκε ολα τα πολυμεσα αλλα ηταν τριαλ κ δεν εσωσα τιποτα!!

Link to comment
Share on other sites

Ποσο ψυχοφθορο να καθεσαι να κυνηγας wakelocks σαυτα τα καταραμένα android... θυμηθηκα γιατι με εκνευριζαν... παλι powermanager wakelock και αλλα 10 που πρεπει να βρω τι ειναι...παλι γκουγκλαρε να λυσεις γιατι σε 10 ωρες σβηστή οθονη πεφτει 20%. Κουραστηκα...
Link to comment
Share on other sites

καλημερα. Μπορει καποιος να με βοηθησει να μου στειλει καποιο λινκ με επισημη 4.4.2 για το ΝΟΤΕ 3? γιατι θελω να την περάσω με odin? ευχαριστω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλημερα. Μπορει καποιος να με βοηθησει να μου στειλει καποιο λινκ με επισημη 4.4.2 για το ΝΟΤΕ 3? γιατι θελω να την περάσω με odin? ευχαριστω.

 

Εστω και τορεντ.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. Μπορει καποιος να με βοηθησει να μου στειλει καποιο λινκ με επισημη 4.4.2 για το ΝΟΤΕ 3? γιατι θελω να την περάσω με odin? ευχαριστω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εστω και τορεντ.

 

Μπες στο sammobile κάνε ένα register και κατέβασε την official οποία χώρας θες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, να πω και εγώ ότι το τηλέφωνο είναι από άλλο πλανήτη και να κάνω κάποιες ερωτήσεις.1)Πως γίνεται το phone info να μου λέει ότι το τηλέφωνο είναι σλοβάκικο και η samsung ότι είναι αυστριακό.και 2)Μπορεί επίσημα η samsung να μου βάλει π.χ. ελληνικό firmware ή υπάρχει πρόβλημα και πρέπει να το βάλω εγώ μόνος μου(Υπάρχει κάποιος που περνάει firmwares?????)

Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, να πω και εγώ ότι το τηλέφωνο είναι από άλλο πλανήτη και να κάνω κάποιες ερωτήσεις.1)Πως γίνεται το phone info να μου λέει ότι το τηλέφωνο είναι σλοβάκικο και η samsung ότι είναι αυστριακό.και 2)Μπορεί επίσημα η samsung να μου βάλει π.χ. ελληνικό firmware ή υπάρχει πρόβλημα και πρέπει να το βάλω εγώ μόνος μου(Υπάρχει κάποιος που περνάει firmwares?????)

Ευχαριστώ!!!

 

Μπορεί να έχουν κοινό Cid. Στο HTC one m7 για παράδειγμα, Ελληνικά και Ισπανικά έχουν 304, οπότε είναι το ίδιο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έχουν κοινό Cid. Στο HTC one m7 για παράδειγμα, Ελληνικά και Ισπανικά έχουν 304, οπότε είναι το ίδιο.

 

Και πως θα ξέρω από ποια χώρα θα μου έρθει η αναβάθμιση???Γιατί στην Αυστρία βγήκε η καινούργια 4.4.2 ενώ στη Σλοβακία όχι, και εγώ ακόμα δν έχω πάρει τίποτα!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά νομίζω ότι σταμάτησε να δουλεύει ο αισθητήρας κλήσεων. Δεν σβηνει η οθόνη όταν ακουμπώ το κινητό στο αυτί μου. Έχει συμβεί σε εσας;;
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Και πως θα ξέρω από ποια χώρα θα μου έρθει η αναβάθμιση???Γιατί στην Αυστρία βγήκε η καινούργια 4.4.2 ενώ στη Σλοβακία όχι, και εγώ ακόμα δν έχω πάρει τίποτα!!

Από τη χώρα που σου γράφει το phone info θα παρεις αναβάθμιση. Προφανώς σου εχουν αλλαξει τη ρομ, έπρεπε να φοράς την αυστριακή (δεν τρεχει και τιποτα δλδ για την λειτουργια του κινητου αλλά τίθεται θέμα εγγύησης).

Όσο για το πότε θα το παρεις είναι άλλη ιστορία. .. απο την μια υποτίθεται ότι αυτό το μήνα θα ξεκινήσει η διάθεση της 4.4.4 και από την άλλη το τελευταίο update που έχει ξεκινήσει πριν από 3 μήνες, σε πολλούς δεν έχει δοθεί ακόμη.!!!!.... αυτη τη μοναδικοτητα την εχει μονο η samsung,δυστυχως.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Και πως θα ξέρω από ποια χώρα θα μου έρθει η αναβάθμιση???Γιατί στην Αυστρία βγήκε η καινούργια 4.4.2 ενώ στη Σλοβακία όχι, και εγώ ακόμα δν έχω πάρει τίποτα!!

 

Βάλε το Cid getter από το playstore και τρεξτο. Κάπου λίγο πριν το τέλος καμία 50αρια γραμμές θα σου λέει για ποια ακριβώς χώρα προορίζεται.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας δεν ξέρω αν έχει ρωτήσει ξανά κάποιος υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για ράδιο που να μη χρειάζεται internet για να δουλέψει

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. Μπορει καποιος να με βοηθησει να μου στειλει καποιο λινκ με επισημη 4.4.2 για το ΝΟΤΕ 3? γιατι θελω να την περάσω με odin? ευχαριστω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εστω και τορεντ.

http://live.samsung-updates.com/index.php?device=SM-N9005 κανε εγγραφή και κατεβασε αγγλική, γαλλική - ιταλική ( εχουν τα γρηγοροτερα update αν δε κανω λάθος) http://ykkfive.blogspot.gr/2011/11/samsung-csc-code-reference.html?m=1#.UvKSUZ9YnqD

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, να πω και εγώ ότι το τηλέφωνο είναι από άλλο πλανήτη και να κάνω κάποιες ερωτήσεις.1)Πως γίνεται το phone info να μου λέει ότι το τηλέφωνο είναι σλοβάκικο και η samsung ότι είναι αυστριακό.και 2)Μπορεί επίσημα η samsung να μου βάλει π.χ. ελληνικό firmware ή υπάρχει πρόβλημα και πρέπει να το βάλω εγώ μόνος μου(Υπάρχει κάποιος που περνάει firmwares?????)

Ευχαριστώ!!!

Οτι σου λέει η samsung ισχύει , έχει περαστεί διαφορετικό firmware από αυτο πρέπει να έχει η συσκευη ,και αυτο έγινε είτε από το μαγαζί όπου το αγόρασες ή τον προμηθευτή .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

(βεβαια ο χειρισμος με 1 χερι ωρες ωρες ειναι σπαστικος... και ειδικα για μενα που το χρησιμοποιω καποιες φορες ενω οδηγω τη μηχανη)

 

Γιατί δεν χρησιμοποιείς το gesture που μικραίνει την οθόνη;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...