Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ωρες screen time??Αποκλείεται. Στα στατιστικά της μπαταρίας, πάτησε πάνω εκει που λέει οθόνη και πες μου πόσο χρόνο γράφει.

 

Έχεις δίκιο. 45 λεπτά λέει

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο. 45 λεπτά λέει

 

Δοκίμασε να το φορτίσεις όπως σου είπα και πες μου εαν θα δεις διαφορά. Αν βάλουμε όμως το σήμα edge που έχεις και τα 45 λεπτά οθόνης, νορμάλ κατανάλωση βλέπω. Εγω αυτή τη στιγμή είμαι στο 97% με 2+ ώρες λειτουργίας και 18 λεπτά screen time(υποψιν, με φουλ φωτεινότητα και τα πάντα ανοιχτά).

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να το φορτίσεις όπως σου είπα και πες μου εαν θα δεις διαφορά. Αν βάλουμε όμως το σήμα edge που έχεις και τα 45 λεπτά οθόνης, νορμάλ κατανάλωση βλέπω. Εγω αυτή τη στιγμή είμαι στο 97% με 2+ ώρες λειτουργίας και 18 λεπτά screen time(υποψιν, με φουλ φωτεινότητα και τα πάντα ανοιχτά).

 

Θα το δοκιμάσω σήμερα και θα σου πω, αλλά εγώ την φωτεινότητα την έχω στο auto και με ψιλοβολευει. Ίδωμεν

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μια ερώτηση . μπορεί να μου πει κάποιος γτ δεν αποθηκεύει προεπιλογές; δλδ εάν κάνω μια ενεργή σημείωση και κάνω κλήση αριθμού με ρωτάει εάν η κλήση θα γίνει μέσω viber ή τηλεφώνου και ενώ πατάω πάντα μέσω τηλεφώνου αυτό δεν το αποθηκεύει το ίδιο και με YouTube και άλλες επιλογές για προεπιλογή

Κανείς βοήθεια;

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ένα βήμα πριν την αγορά του, ποια η γνώμη σας ανάμεσα σε λευκό και μαύρο?

 

Διαβασα οτι το λευκό φαίνεται λιγότερο "δέρμα" στο πίσω μέρος από το μαύρο, ισχύει?

Link to comment
Share on other sites

Ρε με μπερδεψατε...χαχα

Καθηστε να απαντησει κανεναν που εχει βαλει official αλλης χωρας για να ειμαστε σιγουροι....

 

Λοιπον, οποιαδηποτε official ρομ (και μονο official!!) περαστει μεσω odin,ΣΩΣΤΑ, το knox δεν γραφει.Αν δεν πειραξετε επιλογες οπως update bootloader κλπ, δεν υπαρχει προβλημα.Επισης,οσοι δεν εχουν γνωσεις απο φλασαρισματα να μην αγγίξουν γερμανικη ρομ σε καμιά περιπτωση γιατι ειναι ιδιάζουσα κατασταση λογω διαφορετικου hiden image και θέλει αλλη διαδικασία.Να υπενθυμισω οτι τα φλασαρισματα γινονται αποκλειστικα με προσωπικη ευθυνη εκεινου που θα το επιχειρήσει.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ένα βήμα πριν την αγορά του, ποια η γνώμη σας ανάμεσα σε λευκό και μαύρο?

 

Διαβασα οτι το λευκό φαίνεται λιγότερο "δέρμα" στο πίσω μέρος από το μαύρο, ισχύει?

Επειδή είναι μία συσκευή που είναι μεγάλη θεωρώ ότι της ταιριάζει το μαύρο χρώμα περισσότερο. Το λευκό δίνει όγκο σαν χρώμα. Επίσης η πάλτη του μαύρου στην υφή φαίνεται όντως πιο δερμάτινη από του λευκού .

Όμως θα μπορούσε κάποιος να πάρει το λευκό και την μαύρη original flip cover της σαμσουνγκ και να κάνει μία πολύ όμορφη και διακριτική διχρωμία...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρονια πολλά.Εχω ενα πρόβλημα με το ηχείο μου.Οταν το βαζώ σε ανοικτη ακρόαση,την μουσική το ηχείο συντονίζεται και παραμορφώνει.Εχει αντιμετωπίσει κανένας το ίδιο πρόβλημα,το κινητό ειναι στοκ χωρίς ρουτ ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ένα βήμα πριν την αγορά του, ποια η γνώμη σας ανάμεσα σε λευκό και μαύρο?

 

Διαβασα οτι το λευκό φαίνεται λιγότερο "δέρμα" στο πίσω μέρος από το μαύρο, ισχύει?

 

Κοίτα είναι υποκειμενικό πάντα, το λευκό δείχνει πολύ πιο όμορφο και πιο premium!

Στο μαύρο χάνει και μάλιστα πολύ... Αν τα δεις δίπλα και τα δύο, θα καταλάβεις!

Καλή αγορά!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα είναι υποκειμενικό πάντα, το λευκό δείχνει πολύ πιο όμορφο και πιο premium!

Στο μαύρο χάνει και μάλιστα πολύ... Αν τα δεις δίπλα και τα δύο, θα καταλάβεις!

Καλή αγορά!!!

 

Διαφωνώ αλλά όπως είπες όλα είναι υποκειμενικό. Στα δικά μου μάτια το λευκό δείχνει πιο φθηνό ;)

Link to comment
Share on other sites

Τα είδα και τα 2 από κοντά χθες αλλά δεν μπόρεσα να αποφασίσω... Έχετε να μου πείτε κάτι που να προσέξω πριν την αγορά του ή κάποιον ανταγωνιστή του στα ίδια χρήματα περίπου?

Εκτός από την έλλειψη ραδιοφώνου του λείπει κάτι άλλο? Έχει led ειδοποιήσεων?

Link to comment
Share on other sites

Led εχει.

Για το χρωμα οτι σου κατσει καλυτερα στο ματι. Δες τα κ τα δυο κ αποφασισε.

Εγω εχω το λευκο.:happy:

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να βάλεις custom codecs. Ψάξε το λίγο στο xda. Είμαι σε σημείο που πιάνω μόνο 2G και είναι ιστορία να το ψάξω αλλιώς θα στο έβρισκα εγώ.

 

Edit: Αν πας στις ρυθμίσεις του προγράμματος, στον αποκωδικοποιητή και στην τελευταία επιλογή - λήψη προσαρμοσμένου αποκωδικοποιητή - θα σε πάει ακριβώς στη σελίδα που πρέπει για να κατεβάσεις από εκεί αυτόν που χρειάζεσαι.

 

Καλησπερα θα το δοκιμασω ετσι κ θα σου πω,ευχαριστω,το note δεν το εχω πειραξει εννοω να αλλαξω ρομ ,δεν εχει σηνασια αυτο ετσι?. http://forum.xda-developers.com/apps/mx-player/mx-player-custom-codec-dts-support-t2156254 εδω με εβγαλε ποιο κατεβαζω?

Edited by akishellas
Link to comment
Share on other sites

Το μαυρο εχει γινει εξαφανιζολ στις χαμηλες τιμες... και περιμενω να φερουν. Σε birdphone που ρωτησα δεν θα ξερουν πριν απο την επομενη Τεταρτη-Πεμπτη αν θα φερουν. Λογικα θα φερουν διαφορες εταιριες κομματια μεχρι τις αρχες Μαιου... Το σκεφτομαι και για ασπρο οπου θα το ειχα αμεσα αλλα οι θηκες που εχω σταμπαρει συνδυαζονται καλυτερα με μαυρο. Οποτε περιμενω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, επανέρχομαι με το θέμα των reboot.

 

Το πήρες με 4.3 κι έκανες αναβάθμιση?

Ακριβώς. Και ενώ κάνω το update στην τελευταία έκδοση (NC2 νομίζω, λέω καλά?), ξεχνάω να κάνω ένα hard reset εφόσον δεν είχα προλάβει να στήσει το τηλέφωνο. 1 ώρα ήταν δεν ήταν που είχα κάνει το unboxing του. FAIL... :mad:

 

Κανε ενα hard reset και παρακολουθησε το.

 

Φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ, έκανα αυτό που είπες και με γλίτωσες από τη βόλτα στην Smartec :lol:

Το τηλέφωνο έστρωσε και δεν έκανε ξανά reboot εκ τότε.

 

 

 

Βασικά από τις πρώτες μέρες είχα παρατηρήσει μια κατανάλωση μπαταρίας. Είχα αρχίσει να υποψιαζόμουν πως η 4.4.2 δεν του είχε κάτσει καλά αλλά το άφηνα. Βαριέμαι τα στησίματα από την αρχή.

Μάλιστα προέρχομαι από ένα smartphone που μου έβγαζε το λιγότερο 36ώρες χρήσης, αναφέρομαι στο LG G2. Εξαιρετική η μπαταρία του τελευταίου ας αναφέρω ευκαιρίας δοθείσης.

Αλλά αυτό που συνέβη με τρόμαξε και λέω πάει, πέσαμε σε ελαττωματική πλακέτα. DAMN :( Συμβαίνει όπως διάβασα στο διαδίκτυο.

 

Τελικά έκανα hard reset πριν αρχίσω τα τρεχάματα, το οποίο μάλιστα επειδή *κολλούσε* το κινητό, το πραγματοποίησα μέσω boot mode με volume down, power & home button.

 

*Κολλήματα*

 

-Πήγαινα για έλεγχο update και δεν ανταποκρινόταν

-Έβγαζα το S-Pen, πατούσα να ανοίξει το ενεργό παράθυρο και δεν άνοιγε

-Διάφορα άλλα κολλήματα

-Και το τελειωτικό ήταν ότι πήγαινα στο μενού Δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας----->Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και δεν μου το επέλεγε...

 

Τέλος καλό όλα καλά. Τουλάχιστον για την ώρα, δεν έχει κάνει κάτι.

 

Η τελευταία εφαρμογή που είχα εγκαταστήσει ήταν ο Nova Launcher απλά για δοκιμή. Δεν μπορεί ρε ****το να φταίει αυτός? Εκατομμύρια χρήστες των χρησιμοποιούν...

 

Συμβουλεύω όλους τους κατόχους που έκαναν OTA update, να κάνουν ένα hard reset.

Αυτά :)

Link to comment
Share on other sites

Το μαυρο εχει γινει εξαφανιζολ στις χαμηλες τιμες... και περιμενω να φερουν. Σε birdphone που ρωτησα δεν θα ξερουν πριν απο την επομενη Τεταρτη-Πεμπτη αν θα φερουν. Λογικα θα φερουν διαφορες εταιριες κομματια μεχρι τις αρχες Μαιου... Το σκεφτομαι και για ασπρο οπου θα το ειχα αμεσα αλλα οι θηκες που εχω σταμπαρει συνδυαζονται καλυτερα με μαυρο. Οποτε περιμενω.

 

Πόσο το έχει;

Link to comment
Share on other sites

Off-topic Mode: ON

Από ό,τι είδα, ο File Expert With Clouds αναβαθμίστηκε στην έκδοση 6.1.5 και πλέον λειτουργεί μία χαρά σε KitKat 4.4! Αντιγράφει, μετακινεί και μετονομάζει αρχεία στην εξωτερική SD Card. Άντε να βγούνε ανάλογα updates και για τους άλλους file managers να ησυχάσουμε ;) .

Off-topic Mode: OFF

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Πόσο το έχει;

 

Το birdphone δεν εχει ουτε το ασπρο. Ειχε ροζ τελευταιο κομματι που εφυγε σημερα. Επειδη εχω παρει 2 κινητα απο εκει με αψογη εξυπηρετηση και χωρις προβληματα θελω να τους ξαναπροτιμησω αλλα προς το παρον περιμενω.

Link to comment
Share on other sites

Ακομα δεν εχω αναβαθμιστει στην κιτ κατ παρολο που εχει ερθει στο Αυστριακο μου. Ξερετε αν εχουν διορθωθει τα μικροπροβληματακια?

Ayrton Senna

Fernando Alonso

Max Verstappen

Link to comment
Share on other sites

παρατήρησε κανείς με 4.4.2 όταν είναι κλειδωμένο το τηλέφωνο (μαύρη οθόνη) και πάει να βγάλει το πενάκι ένα μικρό κόλλημα που κάνει που δεν το έκανε στην 4.3?

KILL THE BEST AND F_U_C_K THE REST

 

http://www.bmwworld.com/images/cars/3er/compact/6677_200.jpg

 

BMW COMPACT M/// PACK

AC SCHNITZER

D&W

Link to comment
Share on other sites

παρατήρησε κανείς με 4.4.2 όταν είναι κλειδωμένο το τηλέφωνο (μαύρη οθόνη) και πάει να βγάλει το πενάκι ένα μικρό κόλλημα που κάνει που δεν το έκανε στην 4.3?

 

Ναι, το κάνει και στο δικό μου, αλλά όχι πάντα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 103 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ακομα δεν εχω αναβαθμιστει στην κιτ κατ παρολο που εχει ερθει στο Αυστριακο μου. Ξερετε αν εχουν διορθωθει τα μικροπροβληματακια?

 

Προβληματάκια όπως; Έχω (ATO).

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Προβληματακια με την καταναλωση μπαταριας ,sd card κλπ που εχουν αναφερθει κατα καιρους.

Ayrton Senna

Fernando Alonso

Max Verstappen

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...