Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και το δικό μου (πριν κανά μήνα το πήρα) 9/13 γράφει. Θεωρώ πιθανό να μην είναι αξιόπιστο το πρόγραμμα. (Ελβετικό)
Tι να σου πω..τρια δικα μου συν 5-6 φιλων που τσεκαραμε συμβαδιζουν οι ημερομηνιες κατασκευης με τις αγορες.Ειναι ολα κατασκευης 20-30 ημερων πριν την αγορα.Δεν μπορω να γνωριζω ακριβως την αξιοπιστια της συγκεκριμενης εφαρμογης αλλα σε 9 κομματια που το δοκιμασαμε,να πεφτει μεσα και σε αλλα εξω?....
Link to comment
Share on other sites

26.9.13 και εμενα....

Αγορα πριν κανενα μηνα κ εγω ισως κ λιγο λιγοτερο....δεν θυμαμαι ακριβως...

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

13/2/2014 γράφει το δικό μου και το πήρα πριν από 3 εβδομάδες από kaizershop.gr. Είναι Αυστριακό
Link to comment
Share on other sites

26.9.13 και εμενα....

Αγορα πριν κανενα μηνα κ εγω ισως κ λιγο λιγοτερο....δεν θυμαμαι ακριβως...

Μπορει να ξετρυπωσαν καποιο στοκ απο εξω και το ριξαν στην αγορα.Δε σημαινει βεβαια οτι κατι εχουν οι συσκευες απλα ειναι λιγο περιεργο που παιζουν στην αγορα αυτες οι ημερομηνιες
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι μάλλον τα περισσότερα από αυτά γερμανικά έτσι είναι.

Θα τους ξέμειναν κομμάτια.

Πήρα ένα μαύρο και ένα άσπρο και τα δύο την ίδια ημερομηνία είχαν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Θελω να ρωτησω που σκατα μπορω να βρω το ελληνικο firmware της κιτ κατ...Γιατι μπαινω στο sammobile αλλα δεν μπορω να το βρω...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Θελω να ρωτησω που σκατα μπορω να βρω το ελληνικο firmware της κιτ κατ...Γιατι μπαινω στο sammobile αλλα δεν μπορω να το βρω...
στην αναμονή μαζί με τους άλλους.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μια ερώτηση . μπορεί να μου πει κάποιος γτ δεν αποθηκεύει προεπιλογές; δλδ εάν κάνω μια ενεργή σημείωση και κάνω κλήση αριθμού με ρωτάει εάν η κλήση θα γίνει μέσω viber ή τηλεφώνου και ενώ πατάω πάντα μέσω τηλεφώνου αυτό δεν το αποθηκεύει το ίδιο και με YouTube και άλλες επιλογές για προεπιλογή
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ολοι οσοι το πηρατε προσφατα ειχε πανω την 4.3.3 ;

 

Ναι της κόρης μου Γερμανικό που πήρε την προηγούμενη εβδομάδα από extreme-mobile είχε από τη μάνα του 4.3.3.:)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

τελικά ρε παιδιά ξέρει κανενας για το περιεργο θέμα με την ''ghost'' ειδοποίηση; χτυπαει η συσκευή σαν να εχεις sms η οτιδήποτε καποια ειδοποίηση και μετα δεν υπάρχει τιποτα...!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Να κάνω μια ερώτηση αν και υποπτεύομαι από τώρα την απάντηση..:)

Με βάση τα στοιχεία του phone info , έχω EUR CSC (όλα τα CSC και CSC ISO).

Product code : SM-N9005ZKEEUR

Baseband info N9005XXUENA2

PDA info N9005XXUENA6

CSC info N9005OXXENA5

 

CSC Country Greece.

 

Υπάρχει περίπτωση να αλλάξω το firmware σε κάποια άλλη χώρα ΧΩΡΙΣ να κάνω void την εγγύηση και το knox counter?

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Αν βαλεις official rom δεν γραφει το knox

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Αν βαλεις official rom δεν γραφει το knox

Αν είναι έτσι, γιατί όλα τα παιδιά που περιμένουν την ελληνική, απλά δεν κάνουν το ίδιο;

 

Δεν σε αμφισβητώ, απλά μου κάνει μεγάλη εντύπωση.

 

Παρένθεση, με 4.4.2 το πήρα, απλά σκέφτομαι να το κάνω για να γυρίσει CSC (πχ σε γαλλικό) όπως είχα κάνει με το Note 2 και να παίρνω τα updates πιο γρήγορα.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως για να ισχυει 100% η εγγυηση πρεπει να φοραει το κινητο την ρομ με την οποια βγηκε κ οχι αλλης χωρας. Για το knox δεν γραφει απο οσο εχουν αναφερει εδω τα παιδια.

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Αν βαλεις official rom δεν γραφει το knox

 

Είσαι σίγουρος γι αυτό;; Εχω την εντύπωση οτι γράφει κανονικά εαν βάλεις άλλης χώρας official, δεν γράφει μόνο εαν βάλεις της χώρας που προορίζεται η συσκευή.

 

Αν είναι έτσι, γιατί όλα τα παιδιά που περιμένουν την ελληνική, απλά δεν κάνουν το ίδιο;

 

Δεν σε αμφισβητώ, απλά μου κάνει μεγάλη εντύπωση.

 

Παρένθεση, με 4.4.2 το πήρα, απλά σκέφτομαι να το κάνω για να γυρίσει CSC (πχ σε γαλλικό) όπως είχα κάνει με το Note 2 και να παίρνω τα updates πιο γρήγορα.

 

Το χω χάσει λίγο με τα updates αλλά νομίζω τα γαλλικά δεν αναβαθμίζονται απ τα πρώτα αν θυμάμαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Ρε με μπερδεψατε...χαχα

Καθηστε να απαντησει κανεναν που εχει βαλει official αλλης χωρας για να ειμαστε σιγουροι....

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Ρε με μπερδεψατε...χαχα

Καθηστε να απαντησει κανεναν που εχει βαλει official αλλης χωρας για να ειμαστε σιγουροι....

Έχει γράψει ο knox σε κάποιο παιδί και δεν το πιστεύαμε.
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα Αυστριακο csc (Ato), τωρα εχω Γερμανική rom με knox 0..

Ολα καλα.Και μαλιστα δεν ειχε κατεβει καλα η ρομ και εβγαλε error τη πρωτη προσπάθεια.

Παρόλα αυτα δεν εγραψε.

Ξανακατεβασα και ολα καλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από εμένα παίδες. Μόλις μπήκα στην παρέα του Note 3, ερχόμενος από LG G2. Ήταν φανταστικό κινητό, αλλά ήθελα κάτι μεγαλύτερο στα χέρια μου.

 

Η συσκευή είναι φανταστική, με διαφορά ότι πιο γρήγορο έχω κρατήσει (και έχω περάσει σχεδόν όλα τα smartphones), απλά μετά το G2 η σύγκριση με την μπαταρία πονάει λίγο. Χάνει αρκετά εύκολα μπαταρία, ακόμα και σε φάση idle. Δείτε λιγάκι μέσα σε 2 περίπου ώρες τι έχει χάσει, και πείτε μου αν κάνω λάθος και έτσι πρέπει να είναι, ή αν μπορώ να κάνω κάτι γι αυτό. Το κινητό είναι στοκ 4.4.2 από δεύτερο χέρι

 

Edit: λέει 42 λεπτά battery time επειδή το έβαλα 2 δευτερόλεπτα να δοκιμάσω το βύσμα του φορτιστή αυτοκινήτου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από εμένα παίδες. Μόλις μπήκα στην παρέα του Note 3, ερχόμενος από LG G2. Ήταν φανταστικό κινητό, αλλά ήθελα κάτι μεγαλύτερο στα χέρια μου.

 

Η συσκευή είναι φανταστική, με διαφορά ότι πιο γρήγορο έχω κρατήσει (και έχω περάσει σχεδόν όλα τα smartphones), απλά μετά το G2 η σύγκριση με την μπαταρία πονάει λίγο. Χάνει αρκετά εύκολα μπαταρία, ακόμα και σε φάση idle. Δείτε λιγάκι μέσα σε 2 περίπου ώρες τι έχει χάσει, και πείτε μου αν κάνω λάθος και έτσι πρέπει να είναι, ή αν μπορώ να κάνω κάτι γι αυτό. Το κινητό είναι στοκ 4.4.2 από δεύτερο χέρι

 

Edit: λέει 42 λεπτά battery time επειδή το έβαλα 2 δευτερόλεπτα να δοκιμάσω το βύσμα του φορτιστή αυτοκινήτου.

 

Καλώς τον. Καταρχήν με edge ή συνεχείς εναλλαγές σήματος η μπαταρία χάνεται σαν το νεράκι σε όλες τις συσκευές. Το είχα δοκιμάσει και το G2, μια χαρά μπαταρία αλλά του Note μου φαίνεται λίγο καλύτερη.

 

Αυτό που έχω δει εγω είναι οτι οταν το βάζω για φόρτιση απ το 20-25% η πτώση είναι αρκετά μεγαλύτερη ενω όταν τον τελευταίο καιρό που το βάζω απ το 50-60% η μπαταρία πέφτει πολύ πιο αργά. Πόση ώρα screen time έχεις??

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα Αυστριακο csc (Ato), τωρα εχω Γερμανική rom με knox 0..

Ολα καλα.Και μαλιστα δεν ειχε κατεβει καλα η ρομ και εβγαλε error τη πρωτη προσπάθεια.

Παρόλα αυτα δεν εγραψε.

Ξανακατεβασα και ολα καλα.

Αν δεν σε κουράζω, πως πέρασες την ROM ;

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Καλώς τον. Καταρχήν με edge ή συνεχείς εναλλαγές σήματος η μπαταρία χάνεται σαν το νεράκι σε όλες τις συσκευές. Το είχα δοκιμάσει και το G2, μια χαρά μπαταρία αλλά του Note μου φαίνεται λίγο καλύτερη.

 

Αυτό που έχω δει εγω είναι οτι οταν το βάζω για φόρτιση απ το 20-25% η πτώση είναι αρκετά μεγαλύτερη ενω όταν τον τελευταίο καιρό που το βάζω απ το 50-60% η μπαταρία πέφτει πολύ πιο αργά. Πόση ώρα screen time έχεις??

 

Καλως σας βρηκα. Εχω περίπου 2 ώρες. Μήπως θέλει καλιμπραρισμα επειδή ο προηγούμενος δεν την φορτιζε σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Καλως σας βρηκα. Εχω περίπου 2 ώρες. Μήπως θέλει καλιμπραρισμα επειδή ο προηγούμενος δεν την φορτιζε σωστά?

 

2 ωρες screen time??Αποκλείεται. Στα στατιστικά της μπαταρίας, πάτησε πάνω εκει που λέει οθόνη και πες μου πόσο χρόνο γράφει.

Edited by hic_et_nunc
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...