Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για πάμε να τα μαζέψουμε σιγά σιγά... Παρακαλώ αν μπορείτε να στείλετε απαντήσεις για να ξέρουμε αν το πρόβλημα είναι μαζικό ή στα κινητά μας.

 

1) Από youtube δεν μπορείς να σώσεις video στο scrapbook όπως έδειχναν τα video

2) Πρόβλημα με Samsung Keyboard το οποίο κολλάει και crashάρει (μετά τις 30/09)

3) Χαμηλή ένταση ακουστικού.

 

Περιμένω τα feedback σας!

 

Το ακουστικό είναι το καλύτερο που έχω ακούσει σε κινητό, το handwriting έχει πρόβλημα οχι το πληκτρολόγιο, για το άλλο δεν το ξέρω δεν το έχω κάνει.

 

ΚΑΙ εγώ όταν βγάζω το πενάκι και γράφω ελληνικά είτε αγγλικά δεν μου τα εμφανίζει πάνω στο μήνυμα τι κάνω λάθος?

 

Δεν κάνεις εσύ λάθος από χθες δεν δουλεύει, περιμένουμε αναβάθμιση

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνεις εσύ λάθος από χθες δεν δουλεύει, περιμένουμε αναβάθμιση

 

a ok εχθές το πείρα γιαυτό

ακουστικό τέλειο

αυτό με το βιντεακι youtube μπας και δεν το κάνει από την εφαρμογή και το κάνει μόνο από μπροουσερ ??

πληκτρολόγιο δεν μου κολλάει το μόνο δεν δουλεύει το spen

 

αν όμως στα μηνύματα βάλεις πάνω το spen χωρίς να το ακουμπάς στο τετραγωνάκι που γράφει, σου εμφανίζει ένα τετραγωνάκι μικρο και αν το πατήσεις εκεί γράφει κανονικά με το spen και αναγνωρίζει την γραφή

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όσοι το πήρατε τι χρώμα διαλέξατε? ενώ θέλω το μαύρο στο κατάστημα Γερμανός που θα το πάρω έχουν διαθεσιμότητα μόνο το άσπρο ,το όποιο από προηγούμενα samsung μου φαινόταν τελειως πλαστικούρα λόγω χρώματος. Ισχύει και σε αυτό το κινητό το ίδιο με το λευκό. Αξίζει να περιμένω το μαύρο ?τι παίζει με αυτό το χρώμα και διαθεσιμότητα? το βρήκε κανείς ή είναι γενικότερη η έλλειψη του? ευχαριστω

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όσοι το πήρατε τι χρώμα διαλέξατε? ενώ θέλω το μαύρο στο κατάστημα Γερμανός που θα το πάρω έχουν διαθεσιμότητα μόνο το άσπρο ,το όποιο από προηγούμενα samsung μου φαινόταν τελειως πλαστικούρα λόγω χρώματος. Ισχύει και σε αυτό το κινητό το ίδιο με το λευκό. Αξίζει να περιμένω το μαύρο ?τι παίζει με αυτό το χρώμα και διαθεσιμότητα? το βρήκε κανείς ή είναι γενικότερη η έλλειψη του? ευχαριστω

 

Αθήνα το βρήκα και στα δυο χρώματα πηρα το άσπρο μου άρεσε καλύτερα από θέμα πλαστηκουρας ναι είναι άλλα είναι και γούστα δλδ έμενα μου αρέσει πολύ το ντιζάιν του κινητοί. το μαύρο είναι και αυτό ωραίο αλλά στο άσπρο κάνει κάτι τετραγωνάκια στο μπροστά μέρος σαν καρμπονιζε που με έκανε να το διαλέξω.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά για το Note 3 διάλεξα το μαύρο. Όταν είχα το Note 2, διάλεξα το άσπρο. Πάντως δεν χάνεις αν περιμένεις λιγάκι παραπάνω, μέχρι να δεις και τα δύο.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το τετράγωνα ισχύει δηλαδή είναι όοπως φαίνεται στις φώτο που κυκλοφορούν?νόμιζα καμμιά αντανάκλαση ότι ήταν. Άρα υπάρχει διαθεσιμότητα λοιπόν οπότε να περιμένω γιατί και το note 2 το είχα στο grey χρώμα και μου άρεσει περισσότερο. Απλά μάλλον τα καταστήματα Γερμανός έχουν έλλειψη.

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το τετράγωνα ισχύει δηλαδή είναι όοπως φαίνεται στις φώτο που κυκλοφορούν?νόμιζα καμμιά αντανάκλαση ότι ήταν. Άρα υπάρχει διαθεσιμότητα λοιπόν οπότε να περιμένω γιατί και το note 2 το είχα στο grey χρώμα και μου άρεσει περισσότερο. Απλά μάλλον τα καταστήματα Γερμανός έχουν έλλειψη.

 

Πιστεύω αξίζει τον κόπο να περιμένεις!

Εγώ το έχω παράγγειλα σε μαύρο, γιατί το λευκό μου φαινόταν λίγο άσχημο το πίσω καπάκι και χοντροκομμένο, μιας και το μέγεθός του δε "κόβει" στο μάτι όπως είναι το μαύρο, που κρύβει λίγο!

Βέβαια γούστα είναι αυτά! :wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Το είδα στο πλαίσιο στο Mall. Κορυφαία οθόνη. Τα άλλα που είδα θα τα πω πιο μετά. Τώρα μερικές φώτος με τη ram k δίπλα απ τα Z ultra k S4. Όπως βλέπετε σαφώς διαφορετικές κατηγορίες οπότε δεν υπάρχει σύγκριση όπως έλεγα πάρα μόνο εγκυκλοπαιδικα :)http://img.tapatalk.com/d/13/09/28/u3y6e7ad.jpghttp://img.tapatalk.com/d/13/09/28/dapazagy.jpghttp://img.tapatalk.com/d/13/09/28/a4ata2eq.jpg

Συγνώμη οχι ότι είναι λίγα αλλά γιατί μας λένε 3 και τελικα παίρνουμε λιγότερα από 2.4 γίγα ραμ ξέρει κανείς?

samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

''Χάνουν'' τα κινητά γύρω στα 200 mb ανά 1γιγα η το έχω καταλάβει λάθος? ,επίσης από πλευράς ποιοτητας οθονης και αυτονομια μπαταριας μπορει να μου πει οποιος εχει και τα δυο αν ειναι καλυτερο τοσο πολυ το 3 απο το 2 ωστε να αξιζει το 800αρι η να παω για το 2 lte με κανα 400 καλυτερα? Edited by kast1727
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα στο ξεκουδουνο είδα 1η φορά το 4g το σηματάκι στο κινητό και επιτόπου σταματησα και άρχισα τα Speedtest. Εδώ είναι το αποτέλεσμα

 

 

 

http://www.speedtest.net/android/603963616.png

 

 

Το περίεργο ήταν άλλο, ενώ προσπαθούσα να τρέξω το τεστ και την ώρα που έτρεχε με πήραν τηλέφωνο έ καπάκι το κινητό γύρισε σε Η+, δηλαδή 4G + ομιλία δεν γίνεται;

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

κάτοχος και εγώ από χθες!,

θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση.

Ξέρετε πως μπορώ να βγάλω από την lock Screen την ενημέρωση για μηνύματα και αναπάντητες?

Δε θέλω να φαίνεται εκεί το όνομα αυτού που έχει καλέσει.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδία το έχετε δει κάπου στην κρήτη??..και στο public και στο πλαίσιο μου είπαν οτι τα κομμάτια που παραλαμβάνουν φευγουν αμέσως και δεν προλαβαίνουν να βάλουν κάποιο στην εκθεση για να το δοκιμάσει το κοινό!!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδία το έχετε δει κάπου στην κρήτη??..και στο public και στο πλαίσιο μου είπαν οτι τα κομμάτια που παραλαμβάνουν φευγουν αμέσως και δεν προλαβαίνουν να βάλουν κάποιο στην εκθεση για να το δοκιμάσει το κοινό!!

 

:lol::lol::lol::lol: Ναι είναι που είμαστε και τόσο λεφτάδες και αγοράζουμε 3-4 συσκευές να έχουμε!

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol::lol: Ναι είναι που είμαστε και τόσο λεφτάδες και αγοράζουμε 3-4 συσκευές να έχουμε!

 

Κι ομως φιλε μου, στο πλαισιο την προηγούμενη βδομάδα ειχε 5 τελευταία galaxy tab 2 10.1 και μετά τέλος μιας και καταργήθηκε και σήμερα δεν είδα κανένα..αφου πουλήθηκαν 5 tab 10.1 περσυνα μοντέλα και στα 500 ευρω παρακαλω γιατι να μην πουλιούνται τα note 3 που ειναι φρεσκα κι αχνιστα??

Link to comment
Share on other sites

Συχνά πυκνά μου βγάζει ένα μήνυμα όταν κάνω εγκατάσταση ενός προγράμματος ότι internal storage left ... mb . Γιατί συμβαίνει αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Να και ένα πολύ ενδιαφέρον άρθρο σχετικά με τη Super AMOLED οθόνη του Note 3.

...όχι και άσχημα!!! :X

 

http://www.phonearena.com/news/Samsung-Galaxy-Note-3-display-ranks-on-par-with-the-best-AMOLED-hugely-improved_id47877

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από το νοτέλι, δεν με ενοχλεί ούτε το knox ούτε το region lock...

Χαλάλι τα ευρά!:)

Εννοείτε το παλιό μου νοτέλι στο συρτάρι για bakup συσκευή...

Samsung Note 8

Microsoft Surface Pro 4

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία πως κινείται ρε παιδια

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία πως κινείται ρε παιδια

 

13 ώρες ανοιχτό 2ωρες οθόνη ίντερνετ κάνα 30λεπτο 30 λεπτά κλείσεις και κάτι ψιλά που το βλέπω και το ρυθμίζω με όλα κλειστά τα data 3g gps κτλ μόνο wifi ανοιχτά και τώρα είμαι στο 73% εμένα μου φαίνεται φανταστική η μπαταρία όπως και το τηλέφωνο που το έχω ερωτευτεί.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ρε παιδιά μόλις το πήρα απο πλαίσιο. Με 699.

Επειδή με μπερδεψανε απο το πλαίσιο λένε άμεσα φόρτιση ,απο cosmote που πήγα να πάρω micro sim μου λένε ότι ειναι φορτισμένο απο το εργοστάσιο ,το άδεια ζούμε και μετά πλήρη φόρτιση για 3 πλήρεις κύκλους τι ισχύει τελικά???

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Το βάζεις να φορτίσει στο 100% πριν το χρησιμοποιήσεις. Το γράφει και το Εγχειρίδιο Χρήσης αν δεν κάνω λάθος.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Καλά όλα αλλά θα το κουράσουν φέτος με τις θήκες και τα αξεσουάρ όπως το βλέπω...

 

Έχεις βρει τίποτα αξιόλογο για θήκη φιλαράκι???

Είναι η πρώτη φορά που το έχω γυμνό και μπροστά και πίσω. ..

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Είναι η πρώτη φορά που το έχω γυμνό και μπροστά και πίσω. ..

 

Προσοχή γιατί χάλασε ο καιρός και μην κρυώσει :lol:

 

H Spigen ξεκινάει αποστολές σε 5 ημέρες

http://www.spigen.com/brands/samsung/galaxy-note/galaxy-note-3.html

 

http://tinyurl.com/o5837bu

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...