Jump to content

Nova 4G


paulchro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, Nickchris36 said:

Σπασμενη🥳🤣🤣🤣🤣

 

Εμένα με ξεπερνάει, ο τρόπος που ξηγιέσαι τα screenshot... Άρχοντας!

Edited by memoriesradio

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

Μήπως το συγκεκριμένο μοντέλο δεν παρέχει τη δυνατότητα λήψης στιγμιότυπου οθόνης;

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, p_k said:

Μήπως το συγκεκριμένο μοντέλο δεν παρέχει τη δυνατότητα λήψης στιγμιότυπου οθόνης;

Λες; Από την άλλη υπάρχει και το "share" του test μέσα από το speedtest.

Μύδια ανοίγουμε;

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, memoriesradio said:

Λες; Από την άλλη υπάρχει και το "share" του test μέσα από το speedtest.

Μύδια ανοίγουμε;

Χθες έφαγα υπέροχα μύδια, σε ταβέρνα σαν του παλιού καιρού, στο Αγγελοχώρι.

Edited by p_k

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, p_k said:

Χθες έφαγα υπέροχα μύδια, σε ταβέρνα σαν του παλιού καιρού, στο Αγγελοχώρι.

Να μην σου θυμίσω δηλαδή τις ψαροταβέρνες (παράγκες) μετά το Καλοχώρι, στη λιμνοθάλασσα, όπως το Μπαγκλαντές και το νησί της αφροδίτης ε;

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν φίλτατε, χθες είχαμε με τη σύζυγο αυτήν ακριβώς την κουβέντα, ότι ποτέ μα ποτέ δεν πήγαμε να επισκεφτούμε αυτές τις υπέροχες ψαροταβέρνες σε αυτό το τόσο όμορφο μέρος.

Και μου το έλεγε ένας παλιός φίλος, ότι πρέπει να παω οπωσδήποτε εκεί.

Έχω την εντύπωση ότι πρέπει να έχουν κλείσει αυτές.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, p_k said:

Λοιπόν φίλτατε, χθες είχαμε με τη σύζυγο αυτήν ακριβώς την κουβέντα, ότι ποτέ μα ποτέ δεν πήγαμε να επισκεφτούμε αυτές τις υπέροχες ψαροταβέρνες σε αυτό το τόσο όμορφο μέρος.

Και μου το έλεγε ένας παλιός φίλος, ότι πρέπει να παω οπωσδήποτε εκεί.

Έχω την εντύπωση ότι πρέπει να έχουν κλείσει αυτές.

Έχουν (τις έχουν κλείσει - παράνομα κτίσματα) εδώ και 5-8 (ή/και περισσότερο) χρόνια. Πρόλαβα και πήγα όμως την δεκαετία του '90. Στην "παράγκα' συνάντησα και τους Αφοί Κατσιμίχα και κάποιους ακόμα που δεν θυμάμαι. Ρεύμα φυσικά ούτε λόγος. Και ο δρόμος λασπουριά μέχρι να φτάσεις σώος. Αλλά από εκεί είχε περάσει όλος ο καλός ο κόσμος... Και φυσικά τότε όλα ήταν πιο αγνά και πιο αληθινά, πράγματα και άνθρωποι...

Edited by memoriesradio

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

Μόλις διάβασα ένα σχετικό άρθρο και επιβεβαιώνει όλα όσα αναφέρεις.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, memoriesradio said:

Εμένα με ξεπερνάει, ο τρόπος που ξηγιέσαι τα screenshot... Άρχοντας!

🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sonakiasfun said:

Υπάρχει τρόπος να φύγεις από την εταιρεία αζημιως για λόγους κατάστασης δικτύου;

Ναι, όταν δεν μπορούν να σου παρέχουν τις υπηρεσίες στην διεύθυνση που έχεις δηλώσει έχεις το δικαίωμα να φύγεις από την εταιρεία ατελώς. Εννοείται ότι η συγκεκριμένη είναι και η πιο δύσκολη να το καταφέρεις αυτό αλλά το δικαίωμα το έχεις κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Arinos said:

Ναι, όταν δεν μπορούν να σου παρέχουν τις υπηρεσίες στην διεύθυνση που έχεις δηλώσει έχεις το δικαίωμα να φύγεις από την εταιρεία ατελώς. Εννοείται ότι η συγκεκριμένη είναι και η πιο δύσκολη να το καταφέρεις αυτό αλλά το δικαίωμα το έχεις κανονικά.

Ισχύει, εγώ με 2 καταγγελίες στην ΕΕΤΤ το έλυσα το πρόβλημα μου. 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Nikolas14 said:

Ισχύει, εγώ με 2 καταγγελίες στην ΕΕΤΤ το έλυσα το πρόβλημα μου. 

Θυμάμαι που το διάβαζα, αν δεν έγραφες την ιστορία σου με την wind δεν θα το περίμενα ποτέ ότι θα ήταν τόσο δύσκολοι.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Arinos said:

Θυμάμαι που το διάβαζα, αν δεν έγραφες την ιστορία σου με την wind δεν θα το περίμενα ποτέ ότι θα ήταν τόσο δύσκολοι.

Και όμως, μέσω call centrer που έδινε προσφορές για συμβόλαια η Wind έκανα την σύνδεση Wind zone FTTH 100/10+Wind Vision Basic δώρο+ W Unlimited 65€ συνολο το πάγιο. 
1) ΠΟΤΕ δεν πλήρωσα 65€ πάγιο παρά μόνο 39€ το κινητό και μετά 26€ το Σταθερο. 

2) Δυο μήνες αναμονή να πάμε σε οπτική σε οικοδομή που είχε περαστεί εγκατάσταση. Κοινώς υπήρχε box έξω από το διαμέρισμα και έπρεπε να περάσει μέσα η οπτική στο σπίτι. 
 

3) Τραγική η κάλυψη στη Κεφαλονιά που ήμουν εκείνο το διάστημα, καθώς και σε Κυλλήνη Ηλείας και Πάτρα. Θεσσαλονίκη ήταν αρκετά μέτρια, σε σχέση με τώρα που γύρισα σε F2G. 
 

4) Είχα και επιδότηση που η συσκευή άργησε να έρθει διότι δεν την είχαν ετοιμοπαράδοτη και είχα κάνει ήδη την καταγγελία και μου ζήτησαν ρήτρα σύνολο 321€. 

Να ναι καλά ο άνθρωπος από το τεχνικό τμήμα που ήταν και ο μοναδικός που αναγνώρισε το πρόβλημα ότι προέρχεται από ελλιπή κάλυψη. Η Wind έπαιζε στο σπίτι μου από δυο κεραίες εκτός Αργοστολίου και μια νομίζω μέσα που είχε τότε. Ωστόσο επειδή οι συνδέσεις γίνονται με μικροκυματικά-ασύρματη ζεύξη κατά βάση με κάθε κακοκαιρία(καταιγίδες)  σερνόταν τα δεδομένα μέχρι και σε φαινόμενα τύπου Ιανός που προκάλεσε και φυσικές καταστροφές είχε πέσει το δίκτυο. 
Σε εσωτερικούς χωρους μόνο Edge και εκτός υπηρεσίας. Μια γραμμή άντε 2 έπιανα έξω είτε 3G είτε 4G για δεδομένα. 
@Nickchris36

 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Χαλια μαυρααα

Γειά σου νοβαρα!!!🤣🥳

Screenshot_20230328_175757_Speedtest.jpg . Συνέχισε..το έχεις!!🤌

Edited by Nickchris36
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Nickchris36 said:

Χαλια μαυρααα

Γειά σου νοβαρα!!!🤣🥳

Screenshot_20230328_175757_Speedtest.jpg . Συνέχισε..το έχεις!!🤌

Καλά είσαι…

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

On 28/3/2023 at 7:19 ΜΜ, Nikolas14 said:

Καλά είσαι…

Πήγαινε μίλησε της 😂

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

σερνεται το δικτυο κινητης της nova  στην περιοχη του Βιντζι Δασκαλειου Κερατεας με 4g+ ( band 20 )  και στο speedtest δεν βγαζει πανω απο 11 mbs 😞 και εβαλα το πακετο με 1,50 ευρω απεριοριστα data , για να κατεβασω κατι βιντεο απο το skype , περιμενω να καταναλωσω το υπολοιπο και να αλλαξω σημ να βαλω την vodafone να δω τωρα με την καταργηση του 3g πως παει και αυτη, σιγουρα καλυτερα απο την wind-nova το πιστευω . 

https://www.speedtest.net/result/14570389507.png 

 

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, doganos said:

11mbps δεν είναι σύρσιμο....

Εγώ που είχα τις μισές ταχύτητες στο χωριό μου είναι καλύτερα; Μην λέμε ότι θελουμε.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nikolas14 said:

Εγώ που είχα τις μισές ταχύτητες στο χωριό μου είναι καλύτερα; Μην λέμε ότι θελουμε.

Αυτο λεω.. μην λεμε οτι θελουμε... 

Τι να πουμε και εμεις που εχουμε 0.10 - 1 mbps.... 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, doganos said:

11mbps δεν είναι σύρσιμο....

οταν κατεβαζεις ενα αρχειο 1,3gb και θελει μιση ωρα να κατεβει . Ενω σημερα παλι με συνδεση παλι με καρτοκινητο free to go nova οπως και εχτες στις 19:49 που κατεβασα το ιδιο αρχειο 1,3 gb  κατεβηκε με ταχυτητα 3,4-4,1mb σε 5 λεπτα . Δεν υπαρχει μαλλον υπαρχει μεγαλος φορτος στην κεραια. Ενω σημερα δεν υπαρχει τι αλλο να σκεφτω!. Στο ιδιο σημειο εχω το modem και με 4g+ και με την ιδια band 20 οπως και εχτες . Εξαλλου ειναι η μοναδικη  band που εχει. Το μοντεμ tip link mr 600 4g + v2 που εχω οταν παω να κανω χειροκινητη αναζητηση μου βγαζει error και οτι δεν υπαρχει αλλη διαθεσιμη. Επισης οταν παω να βαλω χειροκινητα το apn και συμπληρωνω nova στο ονομα και apn gint.b-online.gr παλι βγαζει error. Oποτε δεν μπορω να το ορισω . 

672.png 

673.png

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, JOHNMEGARYTHMOS said:

οταν κατεβαζεις ενα αρχειο 1,3gb και θελει μιση ωρα να κατεβει . Ενω σημερα παλι με συνδεση παλι με καρτοκινητο free to go nova οπως και εχτες στις 19:49 που κατεβασα το ιδιο αρχειο 1,3 gb  κατεβηκε με ταχυτητα 3,4-4,1mb σε 5 λεπτα . Δεν υπαρχει μαλλον υπαρχει μεγαλος φορτος στην κεραια. Ενω σημερα δεν υπαρχει τι αλλο να σκεφτω!. Στο ιδιο σημειο εχω το modem και με 4g+ και με την ιδια band 20 οπως και εχτες . Εξαλλου ειναι η μοναδικη  band που εχει. Το μοντεμ tip link mr 600 4g + v2 που εχω οταν παω να κανω χειροκινητη αναζητηση μου βγαζει error και οτι δεν υπαρχει αλλη διαθεσιμη. Επισης οταν παω να βαλω χειροκινητα το apn και συμπληρωνω nova στο ονομα και apn gint.b-online.gr παλι βγαζει error. Oποτε δεν μπορω να το ορισω .

. . .

Edited by memoriesradio

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Nickchris36 said:

 ί εν μπί 2899👎👎👎

Screenshot_20230407_171747_Speedtest.jpg

Screenshot_20230407_161758_Speedtest.jpg

Screenshot_20230407_193036_Speedtest.jpg

Έλα μωρέ τώρα υπερβολικός γίνεσαι είναι υπέρ ταχύτητες για το 1995 🤣

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova 4G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...