Jump to content

Nova 4G


paulchro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να δεις τι κλάμα πέφτει όταν δεν έχεις σήμα.

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, p_k said:

Να δεις τι κλάμα πέφτει όταν δεν έχεις σήμα.

Πάντως πέρα της πλάκας, στην περιοχή που είμαι τώρα, σε συγκεκριμένο σημείο (τυφλό), εν κινήσει με την Wind σε Voice πάντα είχα drop call, ενώ τώρα με την Vodafone όχι. Και μιλάμε για συνεγκατάσταση together.

Απλά ενημερωτικά 

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, memoriesradio said:

Πάντως πέρα της πλάκας, στην περιοχή που είμαι τώρα, σε συγκεκριμένο σημείο (τυφλό), εν κινήσει με την Wind σε Voice πάντα είχα drop call, ενώ τώρα με την Vodafone όχι. Και μιλάμε για συνεγκατάσταση together.

Απλά ενημερωτικά 

Σίγουρα υπάρχουν τέτοια σημεία, ποιος αντιλέγει;

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, p_k said:

Σίγουρα υπάρχουν τέτοια σημεία, ποιος αντιλέγει;

Ουδείς...

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

Band 20 και ξερό ψωμί 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, cmvr said:

Band 20 και ξερό ψωμί 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Σε 2 χρόνια από σήμερα θα υπάρχουν ελάχιστες B20 πέρα από την πλάκα.✌👌🏻

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrischal1908 said:

Σε 2 χρόνια από σήμερα θα υπάρχουν ελάχιστες B20 πέρα από την πλάκα.✌👌🏻

Μακάρι να συμβεί και αυτό και βλέπουμε.

Σε δύο χρόνια άλλοι θα έχουν και το δορυφορικό οπότε οι αναβαθμισμένες θα είναι πολύ μπανάλ 🤣🤣🤣🤣🤣

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Να το λέμε σωστά. Ελάχιστες κεραίες με B20 only θα μείνουν. Δεν θα την καταργήσουν την 20αρα. Ολόκληρο επανασυντονισμο στις τηλεοράσεις κάναμε το 14 και το 15 για να ελευθερωθεί η συχνότητα. Όπως και τώρα για την 28αρα (700MHz).
Επίσης πολλά μεγάλα λόγια και δε μου αρέσει. Υπάρχει και η γνωστή παροιμία.

Poco X3 Pro via Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Αυτό εννοούσε προφανώς ο συμφορουμίτης.

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ας τις αναβαθμίσει τις b20 και μετά μιλάμε. Γενικά πολύ φαμφαρολογια έχει πέσει με θεωρητικά πράγματα. Ας γίνουν ας είναι σωστά και μετά μαζί τους. Απλά δεν είναι εύκολο όταν έχεις σχεδόν παντού στα εκτός πόλης να τις αναβαθμίσεις στο τσακ μπαμ.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Chrischal1908 said:

Σε 2 χρόνια από σήμερα θα υπάρχουν ελάχιστες B20 πέρα από την πλάκα.✌👌🏻

Δεν παίζει κάτι τέτοιο (τεχνικά).

Να προστεθούν επιπλέον συχνότητες εκεί που είναι Β20 only ναι. Το να καταργηθούν οι B20 όχι.

Edited by memoriesradio

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εννοεί ρε παιδιά, όχι ότι δεν θα υπάρχει πλέον η μπάντα.

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, p_k said:

Αυτό εννοεί ρε παιδιά, όχι ότι δεν θα υπάρχει πλέον η μπάντα.

"Σε 2 χρόνια από σήμερα θα υπάρχουν ελάχιστες B20 πέρα από την πλάκα".

Κρατάμε την λέξη "ελάχιστες" που προδίδει άλλο νόημα...

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, cmvr said:

Band 20 και ξερό ψωμί 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

αγαπάμε μπαντ 20...🤣🤣🤣🥳

είναι η μπάντα της καρδιάς μας!!!

Edited by Nickchris36
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

απο οτι ειδα σημερα με αναζητηση δικτύων το 3g δικτυο της wind καταργηθηκε στην περιοχη μου Δασκαλειο Κερατεας  . Οταν κανω κληση γυριζει σε edge και μετα οταν τερματιζω την κληση γυριζει σε 4g . Η συσκευη ειναι παλια και δεν υποστηριζει volte και την σημ την πηρα για να δοκιμασω το δικτυο της wind   . Εχετε παρατηρησει προβλημα τωρα που καταργηθηκε το 3g δικτυο; γυριζει συχνα πυκνα στο 2g  ;,  . Ενα αλλο προβλημα που εχω τωρα με την καταργηση του 3g δικτυου ειναι οτι οταν κανω hotspot το κινητο και κανω κληση κοβει το ιντερνετ! διοτι γυριζει σε 2g . Πιστευεται οτι γινεται για καλο η καταργηση του 3g ; . 

Αν απο την αλλη το φασμα των 2g που δεν το χρησιμοποιει σχεδον κανενας με νεες συσκευες τωρα ξανα γυρισαμε στο 2g. Και το χειροτερο οταν το δικτυο ειναι πιτα δεν εχεις επιλογη να αλλαξεις στην 3g μπαντα και να εχεις 2η επιλογη για να μπεις στο ιντερνετ. Δεν ξερω αλλα μου φαινεται καπως ολο αυτο . Δηλαδη αμα το δικτυο ειναι πιτα στο 4g αφου δεν εχεις επιλογες , πρεπει να εχεις παρει αλλη καρτα σημ απο αλλο παροχο; . 

Υπαρχει τροπος να κλειδωσουμε το 4g δικτυο σε μια μπαντα σε smartphone ; οπως το υποστηριζει το 4g+ router της tiplink που εχω ; . Πως μπορω να δω ποσο μπουκωμενο ειναι το δικτυο σε καθε μπαντα; απλα θα την κλειδωνω και μετα θα κανω speedtest και αμα ειναι χαμηλη η ταχυτητα θα το συμπερανω με αυτο; .

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, JOHNMEGARYTHMOS said:

απο οτι ειδα σημερα με αναζητηση δικτύων το 3g δικτυο της wind καταργηθηκε στην περιοχη μου Δασκαλειο Κερατεας  . Οταν κανω κληση γυριζει σε edge και μετα οταν τερματιζω την κληση γυριζει σε 4g . Η συσκευη ειναι παλια και δεν υποστηριζει volte και την σημ την πηρα για να δοκιμασω το δικτυο της wind   . Εχετε παρατηρησει προβλημα τωρα που καταργηθηκε το 3g δικτυο; γυριζει συχνα πυκνα στο 2g  ;,  . Ενα αλλο προβλημα που εχω τωρα με την καταργηση του 3g δικτυου ειναι οτι οταν κανω hotspot το κινητο και κανω κληση κοβει το ιντερνετ! διοτι γυριζει σε 2g . Πιστευεται οτι γινεται για καλο η καταργηση του 3g ; . 

Αν απο την αλλη το φασμα των 2g που δεν το χρησιμοποιει σχεδον κανενας με νεες συσκευες τωρα ξανα γυρισαμε στο 2g. Και το χειροτερο οταν το δικτυο ειναι πιτα δεν εχεις επιλογη να αλλαξεις στην 3g μπαντα και να εχεις 2η επιλογη για να μπεις στο ιντερνετ. Δεν ξερω αλλα μου φαινεται καπως ολο αυτο . Δηλαδη αμα το δικτυο ειναι πιτα στο 4g αφου δεν εχεις επιλογες , πρεπει να εχεις παρει αλλη καρτα σημ απο αλλο παροχο; . 

Υπαρχει τροπος να κλειδωσουμε το 4g δικτυο σε μια μπαντα σε smartphone ; οπως το υποστηριζει το 4g+ router της tiplink που εχω ; . Πως μπορω να δω ποσο μπουκωμενο ειναι το δικτυο σε καθε μπαντα; απλα θα την κλειδωνω και μετα θα κανω speedtest και αμα ειναι χαμηλη η ταχυτητα θα το συμπερανω με αυτο; .

Να αλλάξεις συσκευή αγαπητέ, θα σου πρότεινα να πας σε κάτι πιο σύγχρονο. Υπάρχουν συσκευές 4G VoLTE όπως κάτι iPhone 8/iPhone SE 2020 με 200€ που παίζουν κανονικά με το δίκτυο της Wind.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Nikolas14 said:

Να αλλάξεις συσκευή αγαπητέ, θα σου πρότεινα να πας σε κάτι πιο σύγχρονο. Υπάρχουν συσκευές 4G VoLTE όπως κάτι iPhone 8/iPhone SE 2020 με 200€ που παίζουν κανονικά με το δίκτυο της Wind.

εχω μια συσκευη με volte αλλα η wind δεν ειναι το κυριο δικτυο μου ., το πηρα για να το δοκιμασω. 

 Υπαρχει smartphone που να κλειδωνεις σε μπαντες;; iphone δεν επιλεγω δεν μου αρεσουνε μονο σε android. 

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Για smartphone με mediatek επεξεργαστές ξέρω ότι γίνεται αυτό. Τουλάχιστον στα παλαιότερα γινόταν.

Poco X3 Pro via Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, JOHNMEGARYTHMOS said:

εχω μια συσκευη με volte αλλα η wind δεν ειναι το κυριο δικτυο μου ., το πηρα για να το δοκιμασω. 

 Υπαρχει smartphone που να κλειδωνεις σε μπαντες;; iphone δεν επιλεγω δεν μου αρεσουνε μονο σε android. 

Θέλει ολόκληρη διαδικασία απ όσο ξέρω,δεν ασχολήθηκα ποτέ. Απλά το VoLTE της Wind από όσο ξέρω με iOS 15 όσες συσκευές αναβαθμίζονται δηλαδή από 6s και πάνω έχουν κανονικά. Για iPhone 8 και μετά με την τελευταία έκδοση την 16 έδωσαν WiFi Calling. Βέβαια δεν την έχω για κύριο δίκτυο, όποτε δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Nikolas14 said:

Θέλει ολόκληρη διαδικασία απ όσο ξέρω,δεν ασχολήθηκα ποτέ. Απλά το VoLTE της Wind από όσο ξέρω με iOS 15 όσες συσκευές αναβαθμίζονται δηλαδή από 6s και πάνω έχουν κανονικά. Για iPhone 8 και μετά με την τελευταία έκδοση την 16 έδωσαν WiFi Calling. Βέβαια δεν την έχω για κύριο δίκτυο, όποτε δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά.

τι εννοεις οτι εχουνε την επιλογη για κλειδωμα σε μια μπαντα 4g ;. 

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, JOHNMEGARYTHMOS said:

τι εννοεις οτι εχουνε την επιλογη για κλειδωμα σε μια μπαντα 4g ;. 

Ναι υπάρχουν πχ τα galaxy έχουν ένα μενού μέσω του οποίου επιλέγεις μπάντα. Για την πρόσβαση σε αυτό δεν χρειάζεται root απλά βάζεις απο play το network monster και απο κει μπαίνεις ειτε στο κλασικό μενού που κλειδώνεις 4g/5g only, είτε στο έξτρα της samsung που σε αφήνει να διαλέξεις μπάντες. Νομίζω και τα xiaomi αλλά έχω καιρό να ασχοληθώ με αυτά

Link to comment
Share on other sites

Ναι υπάρχουν πχ τα galaxy έχουν ένα μενού μέσω του οποίου επιλέγεις μπάντα. Για την πρόσβαση σε αυτό δεν χρειάζεται root απλά βάζεις απο play το network monster και απο κει μπαίνεις ειτε στο κλασικό μενού που κλειδώνεις 4g/5g only, είτε στο έξτρα της samsung που σε αφήνει να διαλέξεις μπάντες. Νομίζω και τα xiaomi αλλά έχω καιρό να ασχοληθώ με αυτά

Δυστυχώς στα Samsung με την αναβάθμιση σε one UI 5.0 έχουν καταργήσει την επιλογή μπάντας. Πλέον μπορείς να επιλέξεις μόνο 4G/5G.
Link to comment
Share on other sites

 

2 ώρες πριν, JOHNMEGARYTHMOS said:

απο οτι ειδα σημερα με αναζητηση δικτύων το 3g δικτυο της wind καταργηθηκε στην περιοχη μου Δασκαλειο Κερατεας  . Οταν κανω κληση γυριζει σε edge και μετα οταν τερματιζω την κληση γυριζει σε 4g . Η συσκευη ειναι παλια και δεν υποστηριζει volte και την σημ την πηρα για να δοκιμασω το δικτυο της wind   . Εχετε παρατηρησει προβλημα τωρα που καταργηθηκε το 3g δικτυο; γυριζει συχνα πυκνα στο 2g  ;,  . Ενα αλλο προβλημα που εχω τωρα με την καταργηση του 3g δικτυου ειναι οτι οταν κανω hotspot το κινητο και κανω κληση κοβει το ιντερνετ! διοτι γυριζει σε 2g . Πιστευεται οτι γινεται για καλο η καταργηση του 3g ; . 

Αν απο την αλλη το φασμα των 2g που δεν το χρησιμοποιει σχεδον κανενας με νεες συσκευες τωρα ξανα γυρισαμε στο 2g. Και το χειροτερο οταν το δικτυο ειναι πιτα δεν εχεις επιλογη να αλλαξεις στην 3g μπαντα και να εχεις 2η επιλογη για να μπεις στο ιντερνετ. Δεν ξερω αλλα μου φαινεται καπως ολο αυτο . Δηλαδη αμα το δικτυο ειναι πιτα στο 4g αφου δεν εχεις επιλογες , πρεπει να εχεις παρει αλλη καρτα σημ απο αλλο παροχο; . 

Υπαρχει τροπος να κλειδωσουμε το 4g δικτυο σε μια μπαντα σε smartphone ; οπως το υποστηριζει το 4g+ router της tiplink που εχω ; . Πως μπορω να δω ποσο μπουκωμενο ειναι το δικτυο σε καθε μπαντα; απλα θα την κλειδωνω και μετα θα κανω speedtest και αμα ειναι χαμηλη η ταχυτητα θα το συμπερανω με αυτο; .

Δασκαλειό Κερατέας ε; Κοντά στον Διόνυσο δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Gv2008 said:

 

Δασκαλειό Κερατέας ε; Κοντά στον Διόνυσο δεν είναι;

ναι κοντα στο Διονυσο κερατεας . ο Διονυσος κερατεας απο οσο θυμαμαι ειναι στο δρομο για κακη θαλασσα ενω το Δασκαλειο κερατεας ειναι απο την αλλη πλευρα δεξια. 

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova 4G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...