Jump to content

Nova 4G


paulchro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάντως ομολογώ πως αν και απ ότι μου έχουν πει άνθρωποι που έχουν σχεσεις με εργαζόμενους σε καταστήματα η wind έχει ασυνήθιστα αρκετό κόσμο στην ήπειρο ειδικά στην κινητή(λογικό μου ακούγεται), κρατάει πολυ καλα. 


Ναι όλοι σπεύδουν να κάνουν σύνδεση Wind σε σχέση με τις άλλες δύο είναι άδεια.

Στάλθηκε από το 2107113SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, AlexM2 said:

 


Ναι όλοι σπεύδουν να κάνουν σύνδεση Wind emoji1787.png σε σχέση με τις άλλες δύο είναι άδεια.

Στάλθηκε από το 2107113SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

 

Οκ. Δεν θα κάτσω να το συζητάω πολυ. Εξάλλου ο καθένας έχει διαφορετική άποψη, και η δίκη σου είναι δεκτή. Πιστεύω όμως ότι τα νούμερα των τα ταχυτητων μιλάνε από μόνα τους και οι εργαζόμενοι κάτι ξέρουν δεν είναι τόσο στον κόσμο τους…

Edited by panos.kar

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

Οκ. Δεν θα κάτσω να το συζητάω πολυ. Εξάλλου ο καθένας έχει διαφορετική άποψη, και η δίκη σου είναι δεκτή. Πιστεύω όμως ότι τα νούμερα των τα ταχυτητων μιλάνε από μόνα τους και οι εργαζόμενοι κάτι ξέρουν δεν είναι τόσο στον κόσμο τους…

Όπως έχω πει δεν διαφωνώ καθόλου μαζί σου στην ποιότητα του δικτύου στην πόλη δεν είμαι Fan boy όμως. Αλλά άκουσες από ανθρώπους που έχουν γνωστούς που δουλεύουν σε κατάστημα ότι έχουν πολλοί κόσμο οκ. Εγώ προσωπικά έστειλα άτομο σε κατάστημα Wind στο κέντρο να πάρει αριθμό Wind F2G για τα απεριόριστα δεδομένα και δεν εξυπηρετήθηκε γιατί η υπάλληλος του είπε ότι δεν δίνουν τα απεριόριστα σε νέο αριθμό και πήγε αλλού.

Στάλθηκε από το 2107113SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχει πολλούς συνδρομητές, είναι εύκολο να έχει καλά νούμερα. Κοινή λογική. Και εκτός από τα μου είπαν, άκουσα κλπ (ειδικά από υπαλλήλους που είναι λογικό να κοιτάξουν να πουλήσουν), μερικά πράγματα είναι μετρήσιμα. Πχ αν σου έχει στο 4G 2CA με σχετικά μικρό bandwidth, δεν θέλει πολύ για να καταλάβει κανείς ότι αν βλέπει καλά νούμερα πάει να ότι ότι δεν εξυπηρετεί και πάρα πολλούς. Και μιλάω από προσωπική εμπειρία από όσο έχω δοκιμάσει την wind. Για κύρια σύνδεση δεν την προτείνω. Τουλάχιστον στους δικούς μου ανθρώπους στα μέρη που κινούμαι κι εγώ, είναι πολύ πίσω (λογικό από την στιγμή που ξεκίνησε πολύ καθυστερημένα να φτιάχνει 4G δίκτυο). Αλλού μπορεί να είναι καλύτερα, αλλά δυσκολεύομαι πολύ να πιστέψω ότι έχει πολύ καλύτερη υποδομή. Το να έχει διαφορετικό αριθμό συνδρομητών που αλλάζουν την οποία εμπειρία, μου φαίνεται πολύ πιο λογικό.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Mark_K said:

Αν δεν έχει πολλούς συνδρομητές, είναι εύκολο να έχει καλά νούμερα. Κοινή λογική. Και εκτός από τα μου είπαν, άκουσα κλπ (ειδικά από υπαλλήλους που είναι λογικό να κοιτάξουν να πουλήσουν), μερικά πράγματα είναι μετρήσιμα. Πχ αν σου έχει στο 4G 2CA με σχετικά μικρό bandwidth, δεν θέλει πολύ για να καταλάβει κανείς ότι αν βλέπει καλά νούμερα πάει να ότι ότι δεν εξυπηρετεί και πάρα πολλούς. Και μιλάω από προσωπική εμπειρία από όσο έχω δοκιμάσει την wind. Για κύρια σύνδεση δεν την προτείνω. Τουλάχιστον στους δικούς μου ανθρώπους στα μέρη που κινούμαι κι εγώ, είναι πολύ πίσω (λογικό από την στιγμή που ξεκίνησε πολύ καθυστερημένα να φτιάχνει 4G δίκτυο). Αλλού μπορεί να είναι καλύτερα, αλλά δυσκολεύομαι πολύ να πιστέψω ότι έχει πολύ καλύτερη υποδομή. Το να έχει διαφορετικό αριθμό συνδρομητών που αλλάζουν την οποία εμπειρία, μου φαίνεται πολύ πιο λογικό.

Συμφωνώ απόλυτα, για κυρία σύνδεση δεν θα εκανα ποτέ. Και οσοι γνωστοί έχουν,μου λένε ότι πληρώνουν και πολλά λεφτά για ένα μέτριο δίκτυο. Στη Θεσσαλονίκη που κινούμαι είναι μέτρια.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AlexM2 said:


Όπως έχω πει δεν διαφωνώ καθόλου μαζί σου στην ποιότητα του δικτύου στην πόλη δεν είμαι Fan boy όμως. Αλλά άκουσες από ανθρώπους που έχουν γνωστούς που δουλεύουν σε κατάστημα ότι έχουν πολλοί κόσμο οκ. Εγώ προσωπικά έστειλα άτομο σε κατάστημα Wind στο κέντρο να πάρει αριθμό Wind F2G για τα απεριόριστα δεδομένα και δεν εξυπηρετήθηκε γιατί η υπάλληλος του είπε ότι δεν δίνουν τα απεριόριστα σε νέο αριθμό και πήγε αλλού.

Στάλθηκε από το 2107113SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Χαιρομαι που λέμε το ίδιο πράγμα. Εγώ εχω δει 3ca εδώ στην αρτα νωρίς το πρωί να παίζει για πλάκα με 150 και το απόγευμα να είναι γύρω στα 40-50. Στο γεφύρι και κει 3ca παλιότερα είχα δει 3ψηφια γύρω στο 100 και τώρα ειδα 30. Στα Γιάννενα είπα στο κέντρο με 4ca από 350 πέφτει στα 200 σε ώρες αιχμής. 

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

Το δίκτυο κινητής της Nova θα απογειωθεί τα επόμενα χρόνια! Εδώ θα είμαστε να τα συζητάμε! Καλή χρονιά με υγεία και ευτυχία!🙂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, panos.kar said:

Χαιρομαι που λέμε το ίδιο πράγμα. Εγώ εχω δει 3ca εδώ στην αρτα νωρίς το πρωί να παίζει για πλάκα με 150 και το απόγευμα να είναι γύρω στα 40-50. Στο γεφύρι και κει 3ca παλιότερα είχα δει 3ψηφια γύρω στο 100 και τώρα ειδα 30. Στα Γιάννενα είπα στο κέντρο με 4ca από 350 πέφτει στα 200 σε ώρες αιχμής. 

Το σπίτι του συγγενή που μένω πιάνει από την εθνική οδό (γραμμενιτσα γράφει το be real) 2600+1800+800. μια μέτρηση πρωί και μια τώρα 

B3DF6383-C885-4C20-89C3-18259CDA5414.thumb.png.6098dd900325c19c508cb224fdf64a28.png
658C0342-8910-4C2F-8277-C749DADDA609.thumb.jpeg.e66b86d7348cadbbb179b5cabd3d8d51.jpeg


τουλάχιστον ανοίγει καλά ιστοσελίδες, social media και φορτώνει 720p και 1080p άνετα 

74194203-F0AD-4211-B63A-D0DC5ECB6DF2.thumb.png.df100eeeee02d85b39d544ab02811742.png

Edited by panos.kar

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα χρονια πολλα...παντως στη λαμια εχει αλλο δυκτιο..σε σχεση με πριν απο 6μημες..δεν εχει πουθενα 4g+ κ τωρα σχεδον παντου ειχε μευριοτατες ταχητυτες 20-40 κ φουλ 800αρες..τωρα εχει κ 1800+700+210071040a731820bc2e802f95136d8e7b83.jpg26f8b88c2abba2cec5a91852e908fb16.jpgd424f1ac7f1c8cf550955534acaa1e09.jpg6d2f240fea06c72131b31c661d1acd0e.jpg09a489de82e9f15cc77f0f9edcf0abf2.jpg

Στάλθηκε από το RMX3474 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικό το δίκτυο, μπράβο.

Έχει γίνει πάρα πολύ καλή δουλειά και τα αποτελέσματα της φαίνονται!

Το γεγονός ότι τέτοιες μέρες μάλιστα συνεχίζονται οι αναβαθμίσεις, λέει πολλά.

Πραγματική μεταμόρφωση!

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, επειδή το βλέπω τακτικά, δεν πολυκαταλαβαίνω τις συζητήσεις περί "άδειου" και "γεμάτου" δικτύου. Δικαιολογούμε τα "γεμάτα" δίκτυα όταν πέφτει σημαντικά η απόδοσή τους και λέμε "σιγά το κατόρθωμα" για τα "άδεια" δίκτυα που εξυπηρετούν αξιοπρεπώς. Όσα δίκτυα είναι "γεμάτα", ας κάνουν τις ανάλογες επενδύσεις για να μην μπουκώνουν. Όσα είναι "άδεια" και εφόσον καλύπτουν επαρκώς τις ανάγκες των όποιων συνδρομητών τους, τότε καλώς είναι όπως είναι. Προφανώς και δεν είναι τυχαία η κατάταξη των δικτύων, αλλά η υποδομή της κάθε εταιρίας οφείλει να είναι ανάλογη του αριθμού των συνδρομητών που εξυπηρετεί, γιατί ο συνδρομητής στην τελική απλώς τη δουλειά του θέλει να κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Αυτονόητες αλήθειες και η καλύτερη απάντηση στην επαναλαμβανόμενη καραμέλα.

Παντού και πάντα στη ζωή, το αποτέλεσμα μετράει

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, pluss said:

Προσωπικά, επειδή το βλέπω τακτικά, δεν πολυκαταλαβαίνω τις συζητήσεις περί "άδειου" και "γεμάτου" δικτύου. Δικαιολογούμε τα "γεμάτα" δίκτυα όταν πέφτει σημαντικά η απόδοσή τους και λέμε "σιγά το κατόρθωμα" για τα "άδεια" δίκτυα που εξυπηρετούν αξιοπρεπώς. Όσα δίκτυα είναι "γεμάτα", ας κάνουν τις ανάλογες επενδύσεις για να μην μπουκώνουν. Όσα είναι "άδεια" και εφόσον καλύπτουν επαρκώς τις ανάγκες των όποιων συνδρομητών τους, τότε καλώς είναι όπως είναι. Προφανώς και δεν είναι τυχαία η κατάταξη των δικτύων, αλλά η υποδομή της κάθε εταιρίας οφείλει να είναι ανάλογη του αριθμού των συνδρομητών που εξυπηρετεί, γιατί ο συνδρομητής στην τελική απλώς τη δουλειά του θέλει να κάνει.

Σωστότατη παρατήρηση. Και πάνω που ελεγα μέσα μου ότι δεν γράφεις τόσο όσο εμεις, και μόνο έβλεπα τις αντιδράσεις σου στα όσα λέμε εμείς, τοποθετήθηκες σωστότατα στο θέμα. 

4 minutes ago, panos.kar said:

Σωστότατη παρατήρηση. Και πάνω που ελεγα μέσα μου ότι δεν γράφεις τόσο όσο εμεις, και μόνο έβλεπα τις αντιδράσεις σου στα όσα λέμε εμείς, τοποθετήθηκες σωστότατα στο θέμα. 

Και όντας ένα δίκτυο με λιγότερους συνδρομητές ΣΕ ΓΕΝΙΚΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ γιατί ανά περιοχές αλλάζει η κατανομή συνδρομητών, κάνει πολλά παραπάνω. Γέμισε την Θεσσαλονίκη με Ν78. Δεν το έχει ανάγκη, αλλά το έκανε. Όπως μεταμόρφωσε και το δίκτυο σε άλλες περιοχές. Τώρα το ότι αναβαθμίζει εν μέρει υπο την αιγίδα της Vantage, αυτό είναι αλλου παπά ευαγγέλιο. 

55 minutes ago, vasilhs_lamia said:

Καλημερα χρονια πολλα...παντως στη λαμια εχει αλλο δυκτιο..σε σχεση με πριν απο 6μημες..δεν εχει πουθενα 4g+ κ τωρα σχεδον παντου ειχε μευριοτατες ταχητυτες 20-40 κ φουλ 800αρες..τωρα εχει κ 1800+700+210071040a731820bc2e802f95136d8e7b83.jpg26f8b88c2abba2cec5a91852e908fb16.jpgd424f1ac7f1c8cf550955534acaa1e09.jpg6d2f240fea06c72131b31c661d1acd0e.jpg09a489de82e9f15cc77f0f9edcf0abf2.jpg

Στάλθηκε από το RMX3474 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Το VoLTE το έχεις ενεργοποιήσει; Δεν νομιζω Όμως γιατί δεν βλέπω πάνω εικονίδιο. Ξανά έγραψα σε άλλο νήμα, δεν θυμάμαι αν ήσουν εσυ που ρωτούσες, αλλά VoLTE+WiFi Calling+5G ενεργοποιούνται ταυτόχρονα σαν μια λειτουργία. 

Edited by panos.kar

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

On 31/12/2022 at 12:56 ΜΜ, Chrischal1908 said:

Το δίκτυο κινητής της Nova θα απογειωθεί τα επόμενα χρόνια! Εδώ θα είμαστε να τα συζητάμε! Καλή χρονιά με υγεία και ευτυχία!🙂

Εδώ θα είμαστε του χρόνου (εύχομαι) και τo ίδιο θα λέμε!

Edited by mixtri

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, mixtri said:

Εδώ θα είμαστε του χρόνου (εύχομαι) και τι ίδιο θα λέμε!

Έτσι και εγώ το ίδιο πιστεύω 🤣

 

2 ώρες πριν, pluss said:

Προσωπικά, επειδή το βλέπω τακτικά, δεν πολυκαταλαβαίνω τις συζητήσεις περί "άδειου" και "γεμάτου" δικτύου. Δικαιολογούμε τα "γεμάτα" δίκτυα όταν πέφτει σημαντικά η απόδοσή τους και λέμε "σιγά το κατόρθωμα" για τα "άδεια" δίκτυα που εξυπηρετούν αξιοπρεπώς. Όσα δίκτυα είναι "γεμάτα", ας κάνουν τις ανάλογες επενδύσεις για να μην μπουκώνουν. Όσα είναι "άδεια" και εφόσον καλύπτουν επαρκώς τις ανάγκες των όποιων συνδρομητών τους, τότε καλώς είναι όπως είναι. Προφανώς και δεν είναι τυχαία η κατάταξη των δικτύων, αλλά η υποδομή της κάθε εταιρίας οφείλει να είναι ανάλογη του αριθμού των συνδρομητών που εξυπηρετεί, γιατί ο συνδρομητής στην τελική απλώς τη δουλειά του θέλει να κάνει.

Εγώ δεν πολύ καταλαβαίνω το ότι κάποιοι θεωρούν αργές ταχύτητες τα 20 ή 30 ή 50 Mbps. Ξαφνικά όλοι μου γίνανε amazon cloud και θέλουνε 1 gbps συνέχεια στο κινητό τους 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, cmvr said:

Έτσι και εγώ το ίδιο πιστεύω 🤣

 

Εγώ δεν πολύ καταλαβαίνω το ότι κάποιοι θεωρούν αργές ταχύτητες τα 20 ή 30 ή 50 Mbps. Ξαφνικά όλοι μου γίνανε amazon cloud και θέλουνε 1 gbps συνέχεια στο κινητό τους 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Μικροί μεγάλοι στα καφενεία...

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ήρθε η ώρα να αλλαχτει ο τίτλος του νήματος σε NOVA 4G

Link to comment
Share on other sites

Just now, Cris4524 said:

Νομίζω ήρθε η ώρα να αλλαχτει ο τίτλος του νήματος σε NOVA 4G

Γενικά παντου στο φόρουμ 

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

Θα αλλάξει παιδιά μην αγχώνεστε!!!

Poco X3 Pro via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ, όσον αφορά το νήμα που είχα ανοίξει για το 5g, προχώρησα ήδη στην αλλαγή.

Στα άλλα πρέπει να γίνει από την ομάδα διαχείρισης.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

μέσα σπίτι με μπαντ 20 κλασσικά.. 

όνειρο!! είμαι ευχαριστημένος. 

Screenshot_20230103_172629_Speedtest.jpg

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Οι ταχύτητες όμως φίλε μου δεν είναι καθόλου άσχημες, το αντίθετο θα έλεγα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, p_k said:

Οι ταχύτητες όμως φίλε μου δεν είναι καθόλου άσχημες, το αντίθετο θα έλεγα.

ποιος είπε πως είναι άσχημες..?

αυτό λέω πως είμαι ευχαριστημένος!

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Σήμα παντού, ακόμη και στο τέταρτο υπόγειο.

 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, p_k said:

Σήμα παντού, ακόμη και στο τέταρτο υπόγειο.

 

Δε μπορώ, κλαίω χαχαχα!

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova 4G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...