Jump to content

Nova 4G


paulchro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

5 minutes ago, georgeavl3 said:

@cmvrξαναπέρασα από το σημείο που είχα μετρήσει τις προάλλες (στην Α. Παπανδρέου). Φρόντισα να έχω και οπτική επαφή με την κεραία 538. Τώρα προηγήθηκε και ένα reset και αλλαγή ROM στο κινητό, καθώς και root για να βλέπω σωστά τα CA Combos. Σε μια μόνο μέτρηση τα έπιασε τα 100 Mbps, και φυσικά έπρεπε να αλλάξω server. Σε όλες τις υπόλοιπες, έφτανε έως τα 50. Σημειωτέον ότι ήταν απανωτές όλες αυτές οι μετρήσεις. Αυτό σημαίνει ότι η κεραία είναι μια χαρά, αφού κανει 3CA. Μήπως τελικά το F2G έχει περιορισμο;Screenshot_20220927-160017_Speedtest.thumb.png.32fd35350feb44a999423e109b85b3b6.png396463030_Screenshot_20220927-160022_NetworkSignalGuru.thumb.png.7effe0597508a8304e7ed7a07143b17d.png

Δεν ξέρω αλλά σου είπα ο δικός μου βαρπυσε 100ρια.

Όσο για τους σέρβερ όταν μετράω πχ cosmote σε grnet βγάζει 12 και σε Cosmote έχει 150. Τα ίδια σε όλες τις εταιρείες. 

Και αν ανέβεις σε όροφο θα βγάζει και παραπάνω. Σε αυτήν την περιοχή η Cosmote είναι εντελώς ανύπαρκτη και η vodafone παίζει με 10 - 35.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Εμπορικό κέντρο Απολλωνεια Πολιτεία

 

Screenshot_2022-10-03-16-59-32-706_cz.mroczis.netmonster.jpg

Screenshot_2022-10-03-16-59-26-961_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Στα μισά περίπου της Σούτσου ( Πλ. Μαβίλη) ανάμεσα στις πολυκατοικίες, συσκευή Xiaomi Mi 11i  πολύ ευχαριστημένος όπου κινήθηκα σήμερα μετά από καιρό Αθήνα κέντρο και γύρω 

Screenshot_2022-10-04-14-37-16-431_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Σημαντική υποσημείωση παίδες... λάθος νήμα αφορά δίκτυο 5g, εξάλλου φαίνεται από τα νούμερα των uploaded όπου είναι εξαιρετικά μεγάλα για μένα εκεί που μένω δεν έχουμε ακόμη υποστήριξη 5g δικτύου και δεν έχω ξαναδεί 60+ Mbps upload 

Edited by konakis
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, konakis said:

πολύ ευχαριστημένος όπου κινήθηκα σήμερα μετά από καιρό Αθήνα κέντρο και γύρω 

Κέντρο Αθήνας τα πάει πολύ καλά, χωρίς προβλήματα με εναλλαγές ή με τις ταχύτητες και οι σταθμοί προσφέρουν άριστη κάλυψη στους κεντρικούς (οδικούς) άξονες.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Frpix said:

Δράμα

caa0535a343f7f3fb804ac16e19b5f50.jpg
 

Τα έχω γράψει πολλάκις εδώ για την Δράμα.... Αν έχεις συμβόλαιο ευκαιρία να το κόψεις δωρεάν

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, gogos2 said:

Δράμα η κατασταση.

Κυριολεκτικά δράμα στη Δράμα η κατάσταση 🤣🤣🤣🤣🤣

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Nickchris36 said:

Τραγωδία 

Την δουλειά σου την κάνεις. Sms, κανένα τηλέφωνο. 

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mixtri said:

Την δουλειά σου την κάνεις. Sms, κανένα τηλέφωνο. 

Καλημέρα,ναι.αυτο έλειπε ν μην είχε κάλυψη για τα βασικά...Πάλι καλά!

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, έχω ένα 4g router στο χωριό μου και είχα μία κάρτα SIM της cosmote. Κάποιες φορές στο router σταματούσε το internet και δε μπορούσε να επανέλθει παρά μόνο με επανεκκίνηση το router. Χθες έβαλα μία κάρτα της wind. Στο router έχω τη δυνατότητα να επιλέξω μπάντα που θα συνδεθεί χειροκίνητα και έχω επιλέξει τη Β1 για τη wind. Μέχρι στιγμής το router δεν είχε κανένα πρόβλημα με αποσυνδέσεις. Είναι τόσο καλή η Β1 ή απλά έχει κάνει κάποια βλακεία η cosmote;

Link to comment
Share on other sites

Πολύ πιθανό να συμβαίνει κάτι με την Cosmote και η Wind να μην το έχει. Εγώ προσωπικά πρώτη φορά το ακούω αυτό.

Όσο για την μπάντα, θα σου προτεινα να το γυρίσεις στην Β7 που έχει συνήθως μεγαλύτερες ταχύτητες.

Poco X3 Pro via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To ξερω οτι η Β7 πιανει καλυτερες ταχυτητες, στην cosmote αυτη χρησιμοποιω και μου δινει 40mbps. H wind εχει μονο Β20 και Β1 στην περιοχη και δινει 10-15 mbps που ειναι ομως πιο σταθερα

Edited by empeiros
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, empeiros said:

Γεια σας, έχω ένα 4g router στο χωριό μου και είχα μία κάρτα SIM της cosmote. Κάποιες φορές στο router σταματούσε το internet και δε μπορούσε να επανέλθει παρά μόνο με επανεκκίνηση το router. Χθες έβαλα μία κάρτα της wind. Στο router έχω τη δυνατότητα να επιλέξω μπάντα που θα συνδεθεί χειροκίνητα και έχω επιλέξει τη Β1 για τη wind. Μέχρι στιγμής το router δεν είχε κανένα πρόβλημα με αποσυνδέσεις. Είναι τόσο καλή η Β1 ή απλά έχει κάνει κάποια βλακεία η cosmote;

Ποιο ρουτερ έχεις και σε ποια περιοχή είσαι; 

Πρώτη φορά συναντώ τέτοια περίπτωση... 

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, mixtri said:

Ποιο ρουτερ έχεις και σε ποια περιοχή είσαι; 

Πρώτη φορά συναντώ τέτοια περίπτωση... 

Έχω το TP-Link mr6400

Το χωριό μου βρίσκεται στο νομό Θεσσαλονίκης αλλά έχει οπτική επαφή με τον Κιλκίς και το σήμα έρχεται από εκει

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, empeiros said:

Έχω το TP-Link mr6400

Το χωριό μου βρίσκεται στο νομό Θεσσαλονίκης αλλά έχει οπτική επαφή με τον Κιλκίς και το σήμα έρχεται από εκει

Έχει mediatek. Λογικά κάποια ασυμβατότητα με κοσμοτε. Αν το βάλεις σε αυτόματο με κοσμοτε έχεις παγώματα; Έχω το mr200 με Qualcomm και έχω μια αποσύνδεση το μήνα και μηδέν πάγωμα.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova 4G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...