Jump to content

Nova 4G


paulchro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, sonakiasfun said:

"Υπομονή σε μια πενταετία θα έχει στρώσει το δίκτυο με τη United" 😃

Το δίκτυο της WIND σε κάποιες περιοχές είναι τόσο αρχαίο, που μέχρι να το φτιάξει η United, θα έρθει το 6G... 😅 Έχει πολλή δουλειά να κάνει (αν ασχοληθεί κιόλας).

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, MitsosDaBest13 said:

Το δίκτυο της WIND σε κάποιες περιοχές είναι τόσο αρχαίο, που μέχρι να το φτιάξει η United, θα έρθει το 6G... 😅 Έχει πολλή δουλειά να κάνει (αν ασχοληθεί κιόλας).

Στα αστικά κέντρα θα ασχοληθεί, δεν γίνεται διαφορετικά. Στην περιφέρεια να δούμε τι θα κάνει και τι διαφορά θα έχουν οι πάροχοι μεταξύ τους όταν τελειώσουν οι επενδύσεις τους, βλέπε 2025.

Edited by Chrischal1908
Link to comment
Share on other sites

Παντού θα ασχοληθεί, έτσι εκτιμώ.

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, p_k said:

Παντού θα ασχοληθεί, έτσι εκτιμώ.

Μακάρι! Εάν αυξηθεί το πελατολόγιο της σημαντικά ειδικά με τις νέες υπηρεσίες και τα συνδυαστικά πακέτα που θα προσφέρει σε λίγο καιρό έχει περισσότερες πιθανότητες το "παντού". Εάν έχει κόσμο δεν θα το αφήσει έτσι. Η συνεταίρα το συνηθίζει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrischal1908 said:

Μακάρι! Εάν αυξηθεί το πελατολόγιο της σημαντικά ειδικά με τις νέες υπηρεσίες και τα συνδυαστικά πακέτα που θα προσφέρει σε λίγο καιρό έχει περισσότερες πιθανότητες το "παντού". Εάν έχει κόσμο δεν θα το αφήσει έτσι. Η συνεταίρα το συνηθίζει αυτό.

Ακριβώς.

Έχει γίνει μια μεγάλη επένδυση από τη United. Η οποία δεν είναι τυχαία εταιρεία, αρκεί να δούμε την παρουσία της στη νοτιοανατολική Ευρώπη τα τελευταία χρόνια.

Επομένως, το ότι αποφάσισε να ρίξει χρήματα στην ελληνική αγορά ενοποιώντας δύο εταιρείες και δημιουργώντας μία πολύ ελπιδοφόρα κατάσταση, μόνο τυχαίο δεν μπορεί να το πει κανείς.

Σίγουρα έχουμε να δούμε πολλά πράγματα να συμβαίνουν και έχω την εντύπωση και την εκτίμηση ότι θα τα δούμε προς την καλή κατεύθυνση.

Επειδή όμως δεν έχουμε μαντικες ιδιότητες, ούτε και είμαστε προκατειλημμένοι, το μέλλον θα δείξει.

 

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, sonakiasfun said:

"Υπομονή σε μια πενταετία θα έχει στρώσει το δίκτυο με τη United" 😃

Ήμουν νιος και γέρασα. 

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κάνα vendor να αλλάξουν , γιατί αν παραμείνουν τα προβλήματα μα το 3G 2G δεν θα τους μηνει πελάτης για πελάτης , και στην κόκκινη και στην μπλε (όταν αποκτήσουν μια κάποια κίνηση και ξεκολλήσουν από rsqr -5 σε όλη την Ελλάδα ). Ακόμα και οι ποιο άσχετη πελάτες έχουν αρχίσει να το περνούν πρέφα και να γκρινιάζουν στην κόκκινη (και εννοείτε αν δεν κάνουν κάτι και στην μπλε).

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, georgebad said:

Κάνα vendor να αλλάξουν , γιατί αν παραμείνουν τα προβλήματα μα το 3G 2G δεν θα τους μηνει πελάτης για πελάτης , και στην κόκκινη και στην μπλε (όταν αποκτήσουν μια κάποια κίνηση και ξεκολλήσουν από rsqr -5 σε όλη την Ελλάδα ). Ακόμα και οι ποιο άσχετη πελάτες έχουν αρχίσει να το περνούν πρέφα και να γκρινιάζουν στην κόκκινη (και εννοείτε αν δεν κάνουν κάτι και στην μπλε).

Εγώ δεύτερο καλοκαίρι υπό τέτοιες συνθήκες δεν περνάω.. είπαμε να κάνουμε υπομονή αλλά και η κοροϊδία έχει όρια..

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, georgeavl3 said:

n78 είναι μονο 5G,ελπίζω να έκανες τυπογραφικό emoji23.png
Όσο για τα άλλα, ο χρόνος θα δείξει

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Την βάζουν και σε 4g. Το έχω δει και Φιλανδία 4g μέσω 700αρας

3 ώρες πριν, georgebad said:

Κάνα vendor να αλλάξουν , γιατί αν παραμείνουν τα προβλήματα μα το 3G 2G δεν θα τους μηνει πελάτης για πελάτης , και στην κόκκινη και στην μπλε (όταν αποκτήσουν μια κάποια κίνηση και ξεκολλήσουν από rsqr -5 σε όλη την Ελλάδα ). Ακόμα και οι ποιο άσχετη πελάτες έχουν αρχίσει να το περνούν πρέφα και να γκρινιάζουν στην κόκκινη (και εννοείτε αν δεν κάνουν κάτι και στην μπλε).

Στην vf οι εναλλαγές 4g 3g 2g  είναι τόσο έντονες που ούτε βίντεο δεν μπορείς να δεις. Στην Wind δεν είναι τόσο,  τουλάχιστον ακόμα ?

Link to comment
Share on other sites

Η 700 είναι n28. Εδώ ναι το κάνει η Wind και το χω δει ο ίδιος

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, georgeavl3 said:

Η 700 είναι n28. Εδώ ναι το κάνει η Wind και το χω δει ο ίδιος

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Και γω το έχω δει,  n28 η τέλος πάντων b28  για 4g, Πελοπόννησο το πέτυχα

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, sakels said:

Την βάζουν και σε 4g. Το έχω δει και Φιλανδία 4g μέσω 700αρας

Στην vf οι εναλλαγές 4g 3g 2g  είναι τόσο έντονες που ούτε βίντεο δεν μπορείς να δεις. Στην Wind δεν είναι τόσο,  τουλάχιστον ακόμα ?

Ζηλιάρηδες.

Και στην Wind ξεκίνησαν τα θέματα με τις εναλλαγές σε 3G και σε 2G, σε βαθμό που να χρειάζεται flight mode για να επανέλθει. Περιοχή Αιγιαλείας - Αχαΐας σε "αναβαθμισμένο" εξοπλισμό...

Λεπτομέρεια: το πρόβλημα (διακοπές στην ροή των δεδομένων και μεταπτώσεις από 4G σε πάτο), παρατηρείται έντονα σε αναπαραγωγή streaming (radio & video). Λέω την σύζυγο, κάτσε να δούμε το τελευταίο επεισόδιο από τον "Σασμό". Αμ δε! Μόνο που δε με χώρισε! Εμπειρία χρήσης (η buffer από τον video player έκανε τσιγάρο μέχρι να γεμίσει για να δείξει 3-4sec video) κάτι σαν dial-up να πούμε εν καιρό προ €.
Ενώ πχ το speedtest ολοκληρώνεται χωρίς διακοπές και με φουλ χωρητικότητα.
Τα "τζιμάνια" της victus πρέπει να είναι καλοί μόνο στην θεωρεία, γιατί στην πράξη (πεδίο - rf settings - παρεμβολές - αλληλοκάλυψη) απλά ΔΕΝ το έχουν... Φυσικά παίζει ρόλο και ο vendor (huawei) που μπορεί για λόγο κόστους και μόνο να πήραν εξοπλισμό με minimal options & configuration (plug n play).

Επίσης η κάλυψη έγινε χειρότερη σε σημείο που να είναι και εκτός κάλυψης (εκτός από 2G & Edge) σε σημαντικά παραλιακά οδικά κομμάτια. No Voice. No Data.

Ποια Victus και ποια United. Εδώ λέμε κάθε χρόνο και χειρότερα...

From real world...

Edited by memoriesradio

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

On 11/8/2022 at 1:24 ΜΜ, mixtri said:

Πάνω στην κεραία ήσουν;

Αγκαλιά με το panel, μην σου πω ότι μπορεί και να "τσίμπησε" rf με καλώδιο και attenuator κατευθείαν από την έξοδο του radio...

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Chrischal1908 said:

Έχει 5G;;

Η συσκευή που έχω δεν έχει,5g.

Τώρα π θ πάρω Υ s21 fe θα ξανακάνω τεστ κ θ σου πω.

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Λιβαδειά νωρίτερα

Δε ξέρω τι συμβαίνει Μ το δίκτυο στην https://i.imgur.com/gcQsEha.png

ευρύτερη περιοχή.

https://i.imgur.com/1Je62ib.png

https://i.imgur.com/CbFQvTM.png

Edited by Nickchris36
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Περαία, λεωφ. Θεσσαλονίκης, στο ύψος του Lidl

 

 

 

 

Screenshot_2022-08-18-19-42-57-567_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Screenshot_2022-08-18-19-43-15-877_cz.mroczis.netmonster.jpg

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, sakels said:

Κάνουν αλλαγές στην δυτική Πελοπόννησο?  Έχει αστάθεια το σήμα κάνα 2 μέρες τώρα

Ίσως σου πουν στο 13700.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, sakels said:

Κάνουν αλλαγές στην δυτική Πελοπόννησο?  Έχει αστάθεια το σήμα κάνα 2 μέρες τώρα

Έχουν freeze όλοι τώρα. Αλλαγές μέχρι Δευτέρα τις ξεχνούμε.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στο Χωριο εξω απο Λιβαδεια

Συσκευη  Sansung A03

https://i.imgur.com/4ur0Isc.jpg

https://i.imgur.com/sCh4sVM.jpg

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, p_k said:

Από Δευτέρα λήγει το freeze;

Τουλάχιστον. 

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova 4G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...