Jump to content

Nova 4G


paulchro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, hercoulis said:

Άρα και εδώ θα κρατήσει το wind. Το νόβα θα γίνει εον στην τν. 

Δεν παίζει να κρατήσει το WIND. Εκτός κι αν συνεχίσει να πληρώνει μερικά εκατομμύρια στη WIND Ιταλίας, η οποία έχει το "original" όνομα. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, MitsosDaBest13 said:

Δεν παίζει να κρατήσει το WIND. Εκτός κι αν συνεχίσει να πληρώνει μερικά εκατομμύρια στη WIND Ιταλίας, η οποία έχει το "original" όνομα. 

Τα εκατομμύρια στην Ιταλική WIND δεν θα μπορούσαν μα πηγαίνουν στη συντήρηση δικτύου; Είναι εφικτό αυτό; 

Link to comment
Share on other sites

Άντε πάλι. Από χθες είναι όλο προβλήματα 3G και 1 γραμμή σε εναλλαγές με E. Η Τουρκική sim συνδέεται σε πράσινη. Όταν προσπαθώ να συνδεθώ στη WIND βγαίνει εκτός υπηρεσίας. Ούτε κλήσεις μπορώ να πραγματοποιήσω. Εκπέμπουν στην ίδια κεραία με vf. Αυτή όμως δουλεύει κανονικά. Δεν καταλαβαίνω. Η WIND - NOVA μιλάει για αναβαθμίσεις σε πανελλήνια κλίμακα. Ένας άλλος τεχνικός μου είπε ότι δεν γίνεται καμία αναβάθμιση. Καλή η WIND αλλά από εξυπηρέτηση…

D3C86FBB-5F32-42BE-B225-55AEA926C1F7.png

Link to comment
Share on other sites

Πάλι πρόβλημα. Δεν λειτουργεί τίποτα. Χρειάζομαι το τηλέφωνο για δουλειά. Έχω πρόβλημα και στο σταθερό και η WIND με έχει κρεμάσει. Απαράδεκτοι. Θα άξιζε από τη WIND να πάω στην κόκκινη;60C262E8-11E4-40AB-905C-64EE91AE1859.thumb.png.966cfff5258b4a36151e4a9867eea4d6.png

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, VS002 said:

Άντε πάλι. Από χθες είναι όλο προβλήματα 3G και 1 γραμμή σε εναλλαγές με E. Η Τουρκική sim συνδέεται σε πράσινη. Όταν προσπαθώ να συνδεθώ στη WIND βγαίνει εκτός υπηρεσίας. Ούτε κλήσεις μπορώ να πραγματοποιήσω. Εκπέμπουν στην ίδια κεραία με vf. Αυτή όμως δουλεύει κανονικά. Δεν καταλαβαίνω. Η WIND - NOVA μιλάει για αναβαθμίσεις σε πανελλήνια κλίμακα. Ένας άλλος τεχνικός μου είπε ότι δεν γίνεται καμία αναβάθμιση. Καλή η WIND αλλά από εξυπηρέτηση…

D3C86FBB-5F32-42BE-B225-55AEA926C1F7.png

Αν εκεί που βρίσκεσαι κάποτε είχε σήμα, τότε σημαίνει πως κάτι στράβωσε στην κεραία και θα φτιαχτεί σύντομα και επιπλέον η τεχνική υποστήριξη δύσκολα γνωρίζει κατευθείαν για βλάβη που έγινε πριν μία με δύο ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, CaptainNickGR said:

Αν εκεί που βρίσκεσαι κάποτε είχε σήμα, τότε σημαίνει πως κάτι στράβωσε στην κεραία και θα φτιαχτεί σύντομα και επιπλέον η τεχνική υποστήριξη δύσκολα γνωρίζει κατευθείαν για βλάβη που έγινε πριν μία με δύο ημέρες.

Δε διαφωνώ αλλά μας έχει κρεμάσει τελείως. Έτυχε να μη δουλεύει το σταθερό λόγω βλάβης και δε δουλεύουν και τα κινητά. Έχω μιλήσει με 3 ανθρώπους και μου έχουν πει 3 διαφορετικά πράγματα. Τη δουλειά μου θέλω να κάνω. Αυτοί επιμένουν ότι δεν έχει πρόβλημα η κεραία αλλά γίνονται αναβαθμίσεις σε όλη τη χώρα 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, VS002 said:

Δε διαφωνώ αλλά μας έχει κρεμάσει τελείως. Έτυχε να μη δουλεύει το σταθερό λόγω βλάβης και δε δουλεύουν και τα κινητά. Έχω μιλήσει με 3 ανθρώπους και μου έχουν πει 3 διαφορετικά πράγματα. Τη δουλειά μου θέλω να κάνω. Αυτοί επιμένουν ότι δεν έχει πρόβλημα η κεραία αλλά γίνονται αναβαθμίσεις σε όλη τη χώρα 

Καραμέλα όλων των εταιριών είναι αυτό. Αν έχεις κάποιο πρόχειρο MiFi μπορείς να πάρεις μια κάρτα giga on the spot απο ενα κατάστημα Vodafone και να κάνεις την δουλεια σου αρκετα ανετα μεχρι να φτιαχτεί η βλάβη.

Link to comment
Share on other sites

Just now, CaptainNickGR said:

Καραμέλα όλων των εταιριών είναι αυτό. Αν έχεις κάποιο πρόχειρο MiFi μπορείς να πάρεις μια κάρτα giga on the spot απο ενα κατάστημα Vodafone και να κάνεις την δουλεια σου αρκετα ανετα μεχρι να φτιαχτεί η βλάβη.

Έχω μια κάρτα με roaming 40GB και συνδέομαι στην Κόκκινη που έχει 5G εδώ. Το πρόβλημα είναι οι κλήσεις. Επειδή το σταθερό είναι εκτός λειτουργίας έχουμε κάνει εκτροπή στο κινητό. Αν δεν δουλεύει και το κινητό που να κάνω εκτροπή; Η εταιρεία μου είπε ότι δεν μπορώ να κάνω εκτροπή στον Τουρκικό αριθμό μου και να λαμβάνω εκεί τις κλήσεις. Σκέφτομαι να πάρω μια κάρτα της κόκκινης για τις κλήσεις. 
 

Υ.Γ. Θα μπορούσα να φύγω από τη WIND χωρίς πέναλτι;

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, VS002 said:

Θα μπορούσα να φύγω από τη WIND χωρίς πέναλτι;

Να δηλώσεις βλάβη στο 13700 και να πεις ότι θέλεις να φύγεις αζημίως αφού δεν έχεις υπηρεσίες. Μετά από κάποιες μέρες θα σε καλέσουν και θα σου πουν αναλόγως την βλάβη της κεραίας τι μπορείς να κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Κοντά στον Ερυθρό Σταυρό (νοσοκομείο). 

Screenshot_2022-06-10-19-24-30-971_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Screenshot_2022-06-10-19-24-46-456_cz.mroczis.netmonster.jpg

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, VS002 said:

Έχω μια κάρτα με roaming 40GB και συνδέομαι στην Κόκκινη που έχει 5G εδώ. Το πρόβλημα είναι οι κλήσεις. Επειδή το σταθερό είναι εκτός λειτουργίας έχουμε κάνει εκτροπή στο κινητό. Αν δεν δουλεύει και το κινητό που να κάνω εκτροπή; Η εταιρεία μου είπε ότι δεν μπορώ να κάνω εκτροπή στον Τουρκικό αριθμό μου και να λαμβάνω εκεί τις κλήσεις. Σκέφτομαι να πάρω μια κάρτα της κόκκινης για τις κλήσεις. 
 

Υ.Γ. Θα μπορούσα να φύγω από τη WIND χωρίς πέναλτι;

Είχες κανένα νεότερο;

Link to comment
Share on other sites

Γηροκομείο Αθηνών. Πρώτη φορά βλέπω τόσο με "Telestet" 4G. 😝  Οι τεχνικοί/συνεργάτες της WIND έχουν τερματίσει την τρασίλα της Huawei! Φανταστείτε να έκανε 4CA και να είχε το φάσμα της κόκκινης... 

Screenshot_2022-06-11-05-58-22-697_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Screenshot_2022-06-11-05-58-31-069_cz.mroczis.netmonster.jpg

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, George6633 said:

Είχες κανένα νεότερο;

Καλημέρα, 

 

Συνεχίζουν να επιμένουν για αναβάθμιση και πρότειναν να μου δώσουν απεριόριστα GB για να με αποζημιώσουν. Όταν τους είπα πως δεν μπορώ να τα χρησιμοποιήσω αφού δεν έχω 4G και 3G μου είπε ότι δεν μπορούν να κάνουν κάτι άλλο. Τους ζήτησα να διακόψω τη σύνδεση λόγω του προβλήματος ατελώς και γελώντας μου είπαν πως αυτό δεν προβλέπεται. Γνωρίζοντας από παλαιότερη διαμάχη με τον τότε ΟΤΕ τους είπα πως θα απευθυνθώ στην Ε.Ε.Τ.Τ. και έκανα αίτημα για να έχω στα χέρια μου τις ηχογραφημένες συνομιλίες. Αφού τα είπα όλα αυτά, μου είπαν ότι θα έχω έκπτωση παγίου μέχρι το πρόβλημα να διορθωθεί και επιδότηση συσκευής 180€. Σήμερα περιμένω τον τεχνικό να με πάρει στο τηλέφωνο. Τους έδωσα τον Τουρκικό αριθμό μου για να με καλέσουν και σήμερα περιμένω. Για ο,τι νεότερο θα σας ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, VS002 said:

Καλημέρα, 

 

Συνεχίζουν να επιμένουν για αναβάθμιση και πρότειναν να μου δώσουν απεριόριστα GB για να με αποζημιώσουν. Όταν τους είπα πως δεν μπορώ να τα χρησιμοποιήσω αφού δεν έχω 4G και 3G μου είπε ότι δεν μπορούν να κάνουν κάτι άλλο. Τους ζήτησα να διακόψω τη σύνδεση λόγω του προβλήματος ατελώς και γελώντας μου είπαν πως αυτό δεν προβλέπεται. Γνωρίζοντας από παλαιότερη διαμάχη με τον τότε ΟΤΕ τους είπα πως θα απευθυνθώ στην Ε.Ε.Τ.Τ. και έκανα αίτημα για να έχω στα χέρια μου τις ηχογραφημένες συνομιλίες. Αφού τα είπα όλα αυτά, μου είπαν ότι θα έχω έκπτωση παγίου μέχρι το πρόβλημα να διορθωθεί και επιδότηση συσκευής 180€. Σήμερα περιμένω τον τεχνικό να με πάρει στο τηλέφωνο. Τους έδωσα τον Τουρκικό αριθμό μου για να με καλέσουν και σήμερα περιμένω. Για ο,τι νεότερο θα σας ενημερώσω.

Θα σε καλεσει ο τεχνικος σε τουρκικο αριθμο; 😁

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, doganos said:

Θα σε καλεσει ο τεχνικος σε τουρκικο αριθμο; 😁

Το τεχνικό τμήμα εννοώ. Μου είπαν μέχρι τις 15:00. Θα σας ενημερώσω.

Edited by VS002
Link to comment
Share on other sites

VS002@ μπορείς  να γυρίσεις το κινητό σου σε 2G και να το αφήσεις για κάνα 10λεπτο;  Και πες μας αν θα βγάλει σήμα.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, hercoulis said:

VS002@ μπορείς  να γυρίσεις το κινητό σου σε 2G και να το αφήσεις για κάνα 10λεπτο;  Και πες μας αν θα βγάλει σήμα.

Τώρα είμαι εκτός Αττικής και έχω κανονικά 4G. Όταν επιστρέψω στην Αθήνα θα το δοκιμάσω. Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, hercoulis said:

Θα το βαλεισ 2G kai Θα τα κλείσεις όλα περιαγωγές, δεδομένα κλπ. 
 Παρακαλώ. 

Έγινε. 
 

Μέτρηση 4G+ Κόρινθος. Η κόκκινη τα μισά η πράσινη τα ίδια αλλά σε 5G τα 4πλάσια

8597F955-8826-4DCE-8FB9-DC69182752D8.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Κανένα νέο. Η WIND - NOVA δεν με κάλεσε ποτέ. Έκανα αυτό που πρότεινε ο @hercoulis αλλά τίποτα. Τους ξαναπήρα πριν από λίγο και μου λένε τα ίδια και τα ίδια. Σε ποια εταιρεία θα προτείνατε να πάω; 

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ με τη σειρά μου όντας πάρα πολλά χρόνια συνδρομητής Wind έχω να πω ότι έχει με διαφορά τη χειρότερη εξυπηρέτηση από όλες τις άλλες εταιρείες καθώς και πολύ πίσω σε θέματα νέων τεχνολογιών όπως π.χ. το VoLte και το VoWiFi και η Twin sim που ακόμη και μέχρι σήμερα δεν μπορεί να ενεργοποιηθεί στην πλειοψηφία κινητών τηλεφώνων.... Ο μόνος λόγος που θα πρότεινα σε κάποιον να μείνει στη Wind είναι αν έχει καλό σήμα και καλές ταχύτητες στις περιοχές που κινείται. Τότε ας κάτσει και μην το κουνήσει ρούπι

Link to comment
Share on other sites

On 10/6/2022 at 3:38 ΠΜ, MitsosDaBest13 said:

Δεν παίζει να κρατήσει το WIND. Εκτός κι αν συνεχίσει να πληρώνει μερικά εκατομμύρια στη WIND Ιταλίας, η οποία έχει το "original" όνομα. 

Κάπου διάβασα ότι η πληθυσμιακή κάλυψη του 4G της Wind/Nova είναι 98.1% με ονομαστικές ταχύτητες down 450mbps 95.2% στο 3G με ταχύτητες έως 42 και στο 5G έως 1.7gbps! 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Chrischal1908 said:

Κάπου διάβασα ότι η πληθυσμιακή κάλυψη του 4G της Wind/Nova είναι 98.1% με ονομαστικές ταχύτητες down 450mbps 95.2% στο 3G με ταχύτητες έως 42 και στο 5G έως 1.7gbps! 

Σε ποιο σύμπαν όλα αυτά;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, VS002 said:

Σε ποιο σύμπαν όλα αυτά;

Στην έκθεση βιώσιμης ανάπτυξης του 2020-2021! Είναι διαθέσιμη στο ίντερνετ!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova 4G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...