Jump to content

Nova 4G


paulchro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

24 minutes ago, Chrischal1908 said:

Για 5G;

Κραταω μικρο καλαθι..μου ειπαν σιγουρα για 4g και πιθανως και για 5g.Αναμενουμε..εδω θ Μαστε..για οτιδηποτε θα ενημερωσω..

Παντως μονο 3g εχουμε εδω και μερες...

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Στη περιοχη Της Βοιωτιας αν καποιος εχει δει αλλαγη στο δικτυο να αναφερει..Στο Χωριo εχουμε ακομα 3g...

https://i.imgur.com/aeDDH62.jpg

Και ολη την ωρα αυτο γινεται ..χανεται το σημα....παραξενα πραγματα..

https://i.imgur.com/3YsEIqJ.jpg

https://i.imgur.com/kBgFTS1.jpg

 

Edited by Nickchris36
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Nickchris36 said:

Στη περιοχη Της Βοιωτιας αν καποιος εχει δει αλλαγη στο δικτυο να αναφερει..Στο Χωριo εχουμε ακομα 3g...

https://i.imgur.com/aeDDH62.jpg

Είμαι στην Βοιωτία,στην Λιβαδειά κέντρο κάπως καλύτερα. 1-3 Mpbs πιο πάνω. Παρόλα αυτά στα χωριά υστερεί,όπως και η κόκκινη 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, aektzhs 1 said:

Είμαι στην Βοιωτία,στην Λιβαδειά κέντρο κάπως καλύτερα. 1-3 Mpbs πιο πάνω. Παρόλα αυτά στα χωριά υστερεί,όπως και η κόκκινη 

 

Just now, Nickchris36 said:

 

Εχεις 4g κανονικα;

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, aektzhs 1 said:

Είμαι στην Βοιωτία,στην Λιβαδειά κέντρο κάπως καλύτερα. 1-3 Mpbs πιο πάνω. Παρόλα αυτά στα χωριά υστερεί,όπως και η κόκκινη 

Τι συνδρομητική βάση έχει η κάθε μια εκεί;;

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, aektzhs 1 said:

Είμαι στην Βοιωτία,στην Λιβαδειά κέντρο κάπως καλύτερα. 1-3 Mpbs πιο πάνω. Παρόλα αυτά στα χωριά υστερεί,όπως και η κόκκινη 

Στα Χωρια πριν λιγο καιρο ειχε σταθερα πανω απο 30 στο download με καλυψη φουλ 4g ...ενω μεσα στη Λιβαδεια χαροπαλευει και αγκομαχα το 4g της..Τα εχω εξακριβωσει πολλες φορες.Απλα λογω αναβαθμισης οπως λενε εχουν νεκρωσει τα παντα στο Νομο...τι κανουν δε ξερω...αναμονη..

37 minutes ago, Chrischal1908 said:

Τι συνδρομητική βάση έχει η κάθε μια εκεί;;

Χωρις να ειμαι βεβαιος νομιζω cosmote και vodafone ειναι η πλειοψηφια..

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πρόκειται για αναβάθμιση.

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, p_k said:

Μάλλον πρόκειται για αναβάθμιση.

Αυτο μου ανεφεραν στο τηλ..αλλα πανε εβδομαδες τωρα που συμβαινει αυτο...τελως παντων..αναμενουμε ...Εδω θα ειμαστε θα ενημερωσω για οποιαδηποτε εξελιξη..

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Και μέσα στο κέντρο της πόλης κανονικά 4G. Η πλειοψηφία Πράσινη και Κόκκινη 

Ειναι καλο που εχει 4g  αλλα τι ταχυτητες εχουμε πανω κατω .δοκιμασες;Τα γνωστα χαλια που ξερω;η εχει αλλαξει.κατι;Στα χωρια ακομα 3g μονο ..χανεται και το σημα κατα διαστηματα και πεταει και edge πολυ συχνα ιδιως στην κοκκινη..στην μπλε το κρατα σε 3g..δε το γυριζει..

Edited by Nickchris36
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Nickchris36 said:

Ειναι καλο που εχει 4g  αλλα τι ταχυτητες εχουμε πανω κατω .δοκιμασες;Τα γνωστα χαλια που ξερω;η εχει αλλαξει.κατι;Στα χωρια ακομα 3g μονο ..χανεται και το σημα κατα διαστηματα και πεταει και edge πολυ συχνα ιδιως στην κοκκινη..στην μπλε το κρατα σε 3g..δε το γυριζει..

Ταχύτητες όπως αναφέρω και πιο πάνω 1-3 Mpbs το πολύ πιο πάνω. Στα χωριά όντως μόνο πράσινη. Σήμερα που πέρασα και από τον περιφερειακό και εκεί κάπως καλύτερα δηλαδή σε Κάποια σημεία από 3G σε 4G. Αναμείνατε στο ακουστικό σας για οτιδήποτε νεώτερο 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, aektzhs 1 said:

Ταχύτητες όπως αναφέρω και πιο πάνω 1-3 Mpbs το πολύ πιο πάνω. Στα χωριά όντως μόνο πράσινη. Σήμερα που πέρασα και από τον περιφερειακό και εκεί κάπως καλύτερα δηλαδή σε Κάποια σημεία από 3G σε 4G. Αναμείνατε στο ακουστικό σας για οτιδήποτε νεώτερο 

Για να δουμε ,τι αναβαθμιση κανουν τοσες μερες....Αναμονη ναι..και γω αν εχω νεοτερα θα ενημερωσω..

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Εικονα σοβαρού δικτύου ενοψει υποτιθεμενης αναβαθμισης.. .....https://i.imgur.com/APKY4pr.jpg

 

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Nickchris36 said:

Εικονα σοβαρού δικτύου ενοψει υποτιθεμενης αναβαθμισης.. .....https://i.imgur.com/APKY4pr.jpg

 

Μα... Ολοκληρώθηκε η αναβάθμιση;

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, p_k said:

Μα... Ολοκληρώθηκε η αναβάθμιση;

Οχι αλλα..Αυτο δε σημαινει πως δεν πρεπει να εχουμε σημα ουτε για κληση ομως....

Edited by Nickchris36
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, Nickchris36 said:

Οχι αλλα..Αυτο δε σημαινει πως δεν πρεπει να εχουμε σημα ουτε για κληση ομως....

Το ίδιο πρόβλημα όταν έχει βλάβη η Wind. Όταν έχει κακοκαιρία στο Αργοστόλι κάνει το τηλέφωνο να δουλεύει κυρίως σε GSM Only. Και πραγματικά χάρηκα το 3G στη Κεφαλονια, αργό αλλά σταθερό.

Θέλει να βρει νέες θέσεις στις κεραίες και να προσθέσει σταθμούς. 

 

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nikolas14 said:

Το ίδιο πρόβλημα όταν έχει βλάβη η Wind. Όταν έχει κακοκαιρία στο Αργοστόλι κάνει το τηλέφωνο να δουλεύει κυρίως σε GSM Only. Και πραγματικά χάρηκα το 3G στη Κεφαλονια, αργό αλλά σταθερό.

Θέλει να βρει νέες θέσεις στις κεραίες και να προσθέσει σταθμούς. 

 

Σαν αισιόδοξος που είμαι πιστεύω ότι σε 2 χρόνια θα έχει άλλη εικόνα το δίκτυο εκεί. Προς το παρών τον Μάρτη θα επισπευθεί η συγχώνευση των δυο εταιρειών της United group.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Nikolas14 said:

Το ίδιο πρόβλημα όταν έχει βλάβη η Wind. Όταν έχει κακοκαιρία στο Αργοστόλι κάνει το τηλέφωνο να δουλεύει κυρίως σε GSM Only. Και πραγματικά χάρηκα το 3G στη Κεφαλονια, αργό αλλά σταθερό.

Θέλει να βρει νέες θέσεις στις κεραίες και να προσθέσει σταθμούς. 

 

Μωρε καλο το θρι τζι δε λεω..αλλα χανεται και το σημα τακτικα μεσα στη μερα αυτο ειν το εκνευριστικο..οπως και να χει δε μπορουμε να κανουμε αλλιως ,θα αναμενουμε...

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Να σας πω κάτι άλλο τώρα. Σήμερα μίλαγα στο τηλέφωνο πριν από κάνα μισάωρο και ξαφνικά κλείνει η κλήση. Κοιτάω έχω ακόμα πολλά λεπτά ομιλίας. Έλα που πάνω πάνω εκεί που γράφει το όνομα του δικτύου μου έγραψε για 2 δεύτερα TIM GR. Τρελάθηκα,πήγα να πνιγώ(έπινα και νερό εκείνη την ώρα). Στον φίλο σε ενα άλλο φόρουμ βλέπω λέει Teletest

Link to comment
Share on other sites

Ξάνθη, στο Μονοπάτι της Ζωής:
ea46a4ee8a11b1dda74b1dff0e07b49d.jpg9364192d599157afc85ba9312a94af93.jpg

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Check out my Speedtest result! How fast is your internet? https://www.speedtest.net/my-result/a/8200976573

 

Wind μέσω roaming 

 

Την ίδια στιγμή Voda  και cosmote 2mbps

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Σκέφτομαι να μεταφέρω έναν αριθμό από την πράσινη εδώ,και πήγα να κάνω δοκιμή σε καινούργιο αριθμό F2G(παλιός αλλά είχε λήξει και έγινε ξανά ενεργοποίηση από την αρχή) για να δω το σήμα 4G στην περιοχή μου επειδή είχα πάνω από ένα χρόνο να χρησιμοποιήσω το δίκτυο της Wind και ενώ το είχα ρυθμισει στο LTE,με είχε στο H+.Δεν είχα mb,είχα 1€ μέσα και μπήκα λίγο στο ίντερνετ με H+ κανονικά ώσπου τελείωσε το 1€.Έπρεπε να κάνω κάποια ενεργοποίηση μέσω κάποιου αριθμού στο 4G ή απλά αυτό είναι το σήμα στην περιοχή μου αυτή τη στιγμή;Επειδή θυμάμαι πέρυσι έπιανε κανονικά και λέω μήπως τώρα που το βλέπει σαν νέο αριθμό έπρεπε να κάνω κάτι συγκεκριμένο.Συσκευή Xiaomi αν παίζει ρόλο.

Link to comment
Share on other sites

On 10/3/2022 at 12:15 ΜΜ, George6633 said:

Καλημέρα.Σκέφτομαι να μεταφέρω έναν αριθμό από την πράσινη εδώ,και πήγα να κάνω δοκιμή σε καινούργιο αριθμό F2G(παλιός αλλά είχε λήξει και έγινε ξανά ενεργοποίηση από την αρχή) για να δω το σήμα 4G στην περιοχή μου επειδή είχα πάνω από ένα χρόνο να χρησιμοποιήσω το δίκτυο της Wind και ενώ το είχα ρυθμισει στο LTE,με είχε στο H+.Δεν είχα mb,είχα 1€ μέσα και μπήκα λίγο στο ίντερνετ με H+ κανονικά ώσπου τελείωσε το 1€.Έπρεπε να κάνω κάποια ενεργοποίηση μέσω κάποιου αριθμού στο 4G ή απλά αυτό είναι το σήμα στην περιοχή μου αυτή τη στιγμή;Επειδή θυμάμαι πέρυσι έπιανε κανονικά και λέω μήπως τώρα που το βλέπει σαν νέο αριθμό έπρεπε να κάνω κάτι συγκεκριμένο.Συσκευή Xiaomi αν παίζει ρόλο.

Καλησπέρα,

 

Ήθελε ενεργοποίηση το 4G. Συμβαίνει σε πολλά νέα νούμερα ή νέες συνδέσεις (φορητότητα). 

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Ilovemetal said:

Καλησπέρα,

 

Ήθελε ενεργοποίηση το 4G. Συμβαίνει σε πολλά νέα νούμερα ή νέες συνδέσεις (φορητότητα). 

Τέλεια σ ευχαριστώ πολύ!! 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Χθές που πήγα στο κέντρο στην πλατεία Γεωργίου εκεί που είναι η κεραία της wind έλειπε το κυλινδρικό κάλλυμα.Λέτε να αλλάζουν εξοπλισμό;;;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova 4G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...