Jump to content

Nova 4G


paulchro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άρα, σύμφωνα με το άρθρο, το πιθανότερο όνομα θα είναι NOVA;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, p_k said:

Άρα, σύμφωνα με το άρθρο, το πιθανότερο όνομα θα είναι NOVA;

Πιθανολογω. Είμαστε εν αναμονή ανακοινώσεων...

Link to comment
Share on other sites

Περαία, οδός Ανθέων

 

Screenshot_2022-01-12-19-33-46-23_79d0ff8f9752a3fc32487e6d62330a6a.jpg

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 10/1/2022 at 1:07 ΜΜ, p_k said:

Άρα, σύμφωνα με το άρθρο, το πιθανότερο όνομα θα είναι NOVA;

Αν γίνει κάτι τέτοιο, ίσως παίζει να είναι και ο μοναδικός λόγος (από την προσωπική μου εμπειρία σε πρόσφατη ολιγόμηνη επαγγελματική συνεργασία με το συγκεκριμένο "group") για αλλαγή εταιρείας κινητής...

Σήμερα Τετάρτη μεσημέρι στο χιονοδρομικό στο Σέλι. Διακοπή ρεύματος (μάλλον πολύωρη) και οι 2 σταθμοί βάσης δίπλα από το χιονοδρομικό, εκτός. Καμία υπηρεσία (2G, 3G, 4G, 5G) από καμία εταιρεία. Μόνο ένα μακρινό (αλλά λειτουργικό αν και χαμηλό σε σήμα) 2G από Wind.

Edited by memoriesradio

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή λόγω ονόματος;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, p_k said:

Δηλαδή λόγω ονόματος;

Και ονόματος αλλά και νοοτροπίας & ποιότητας υπηρεσιών (και άλλα εκ των έσω) της νέας "εταιρείας"-συνεργασίας...

Edited by memoriesradio

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

Πυλαία Θεσσαλονίκης

 

 

 

 

 

 

Screenshot_2022-01-17-16-12-51-47_79d0ff8f9752a3fc32487e6d62330a6a.jpg

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Άλιμος, λόφος Πανί. Καταπληκτική η Wind στην περιοχή αυτή.

 

Screenshot_2022-01-18-00-23-37-182_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, mixtri said:

Άλιμος, λόφος Πανί. Καταπληκτική η Wind στην περιοχή αυτή.

 

Screenshot_2022-01-18-00-23-37-182_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Και στη δική μου (Γηροκομείο Αθηνών). Η WIND είναι η μόνη που "πετάει", ακόμα και σε ώρες αιχμής. 

Link to comment
Share on other sites

5g ταχύτητες η Wind.

Σοφάδες Καρδίτσας. Όπου πιάνει.

Screenshot_2022-01-19-07-52-06-546_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τρίλοφος Θεσσαλονίκης, 4g+

 

Screenshot_2022-01-25-19-46-57-08_79d0ff8f9752a3fc32487e6d62330a6a.jpg

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα με roaming δε μπορώ να κάνω attach σε 4g με wind. Ωραία 

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εδώ και 2 μήνες έχω πρόβλημα με το σήμα 📶 (περιοχή Μοσχάτο προς παραλία). Έχω πάρει τηλέφωνο 10 φορές και απλά μου λένε "αναβάθμιση δικτύου".. Είναι δυνατόν τόσο πολύ?.. Χάνω κλήσεις, πιάνω 1-2 μπάρες συνήθως και από ίντερνετ μόνιμα ένδειξη "Ε".. Έχει κανείς καμιά ιδέα? 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, zevoulon_13 said:

Παιδιά, εδώ και 2 μήνες έχω πρόβλημα με το σήμα 📶 (περιοχή Μοσχάτο προς παραλία). Έχω πάρει τηλέφωνο 10 φορές και απλά μου λένε "αναβάθμιση δικτύου".. Είναι δυνατόν τόσο πολύ?.. Χάνω κλήσεις, πιάνω 1-2 μπάρες συνήθως και από ίντερνετ μόνιμα ένδειξη "Ε".. Έχει κανείς καμιά ιδέα? 

Μάλλον ξήλωσαν κεραία είτε έχει βλάβη που ακόμα δεν αποκαταστάθηκε…κρίμα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, mixtri said:

Σήμερα με roaming δε μπορώ να κάνω attach σε 4g με wind. Ωραία 

ΜΙα απο τα ιδια... μονο 3G..... 

Το περιεργο επισης ειναι πως πριν καποιες μερες ειχα roaming με cosmote 5G και μετα ξαφνικα, διαλεγει μονο wind... 

Edited by doganos
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, zevoulon_13 said:

Παιδιά, εδώ και 2 μήνες έχω πρόβλημα με το σήμα 📶 (περιοχή Μοσχάτο προς παραλία). Έχω πάρει τηλέφωνο 10 φορές και απλά μου λένε "αναβάθμιση δικτύου".. Είναι δυνατόν τόσο πολύ?.. Χάνω κλήσεις, πιάνω 1-2 μπάρες συνήθως και από ίντερνετ μόνιμα ένδειξη "Ε".. Έχει κανείς καμιά ιδέα? 

Αναβάθμιση λίγο δύσκολο... Είτε βλάβη είναι, είτε ξηλώθηκε κάποια κεραία και αναμένεται να βάλουν άλλη. Γι' αυτό σου λένε "αναβάθμιση".

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

Εχετε 4G στην περιοχή σας; Από χτες το απόγευμα οι 5 γραμμές του 4G εξαφανίστηκαν και εμφανίστηκε ένα 3G ( ο θεός να το κάνει ) με 2 γραμμές. Παλαιότερα το 3G είχε 5 γραμμές. Η ταχύτητα του 3G είναι ( όταν βγάζει ταχύτητα ) 0,16 ενώ παλαιότερα έφτανε και τα 20 mbps. Υπάρχει κάποια βλάβη; Επίσης, αν και άλλου θέματος, τις τελευταίες ημέρες παρακολουθώ αργή απόκριση στο internet του σπιτιού ( veal 50 ) καθώς και στο κινητό. Παίζει κάτι με τη WIND-άρα μας;

Link to comment
Share on other sites

On 27/1/2022 at 8:14 ΜΜ, doganos said:

ΜΙα απο τα ιδια... μονο 3G..... 

Το περιεργο επισης ειναι πως πριν καποιες μερες ειχα roaming με cosmote 5G και μετα ξαφνικα, διαλεγει μονο wind... 

Και εγω το ιδιο. Με Γαλλικο δίκτυο στην Ελλαδα σε Roaming απο χτες εχει φαει BANNED ο Γαλλικός παροχος στην Ελλαδα στην Wind σε 2G3G4G  και στην Voda στους ξένους.επιτρεπει απο χτες μονο 3G . ( δεν εχει κανει χρηση data ουτε 100 megabytes και πριν μισο μηνα ηταν ... LLLLLLe de France la Παριζ

Το authentication σε 4G roaming αργει μεχρι να φαει failed ....αρα υποψιάζομαι πως οι ξένοι παροχοι ΧΡΩΣΤΑΝΕ compensation στους Ελληνικούς.

Η VodaWind παει μαζι σε ολα τελικα. Και σε συνεγκαταστασεις και σε unofficial sneaky tricks.

Edited by HORGRAP

Life appreciation Guru - Cosmos entropy Analyst -  Gravitational Lensing in SPACE will always be there and  quantum coherence in Photosynthesis always makes my mind blown with viroids and obelisks creating ... Viruses .🙂

- Consciousness happens on the quantum state of our neurons  -

...but what MAKES given COMPUTATION.... CONSCIOUS ??

Consciousness IS A MASSIVE "META" COMPRESSION STATE. ( our experiences and knowledge/ senses COMPRESSED 😉

( COMPRESSION means when you learn THE MODEL OF REALITY and you JUST HAVE TO REMEMBER where are the ... mistakes / gaps to correct and develop AND THEN ...YOU ...compress yourself 😉

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, HORGRAP said:

Και εγω το ιδιο. Με Γαλλικο δίκτυο στην Ελλαδα σε Roaming απο χτες εχει φαει BANNED ο Γαλλικός παροχος στην Ελλαδα στην Wind σε 2G3G4G  και στην Voda στους ξένους.επιτρεπει απο χτες μονο 3G . ( δεν εχει κανει χρηση data ουτε 100 megabytes και πριν μισο μηνα ηταν ... LLLLLLe de France la Παριζ

Το authentication σε 4G roaming αργει μεχρι να φαει failed ....αρα υποψιάζομαι πως οι ξένοι παροχοι ΧΡΩΣΤΑΝΕ compensation στους Ελληνικούς.

Η VodaWind παει μαζι σε ολα τελικα. Και σε συνεγκαταστασεις και σε unofficial sneaky tricks.

Εμένα ο ένας πάροχος μου επιτρέπει Cosmote. Ο άλλος μόνο Wind/Vodafone.

Και ποτέ η Cosmote στην πρώτη επιλογή.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι Τριλοφος (Θεσσαλονίκης, διότι υπάρχει και στην Ημαθία και σε άλλες περιοχές). 

4g+

 

Screenshot_2022-02-02-19-38-45-54_79d0ff8f9752a3fc32487e6d62330a6a.jpg

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Ελληνικό με 4G+. Παρεπιπτόντως η κόκκινη έχει 4G και όχι 4G+ αλλά έχει 5G με ταχύτητες 17 mbps. Η πράσινη κολλημένη στο EDGE και η WIND έχει και 5G με ταχύτητες 375 mbps. Η καλύτερη στην περιοχή.

12BD2132-8ECC-4AEC-9F48-6CD89C62F63D.png
 

 

Ελληνικό με 4G+. Παρεπιπτόντως η κόκκινη έχει 4G και όχι 4G+ αλλά έχει 5G με ταχύτητες 17 mbps. Η πράσινη κολλημένη στο EDGE και η WIND έχει και 5G με ταχύτητες 375 mbps. Η καλύτερη στην περιοχή.

Νέα μέτρηση 

524A77F5-B29E-4F1C-8EA9-4AF6ABCE287C.png

261C68AD-C08D-45D3-91A5-10A5D9832E52.png

Edited by Stak5505
Link to comment
Share on other sites

Ανεβαίνουν τα γκάζια!

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova 4G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...