Jump to content

Nova 4G


paulchro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχίζει και η κάλυψη της Δυτικής/Κεντρικής Μακεδονίας από Ιούλιο. Επίσημα. Σταδιακά ενεργοποιούνται όλες οι περιοχές. Το έργο στη Στερεά Ελλάδα δεν έχει καμία σχέση με αυτό της Δυτικής/Κεντρικής Μακεδονίας.Δε ξέρω από εξοπλισμό τι παίζει. Λογικά RAN Huawei/EPC Ericsson; :confused:

 

Μέσα έπεσες...

Link to comment
Share on other sites

Αρχίζει και η κάλυψη της Δυτικής/Κεντρικής Μακεδονίας από Ιούλιο. Επίσημα. Σταδιακά ενεργοποιούνται όλες οι περιοχές. Το έργο στη Στερεά Ελλάδα δεν έχει καμία σχέση με αυτό της Δυτικής/Κεντρικής Μακεδονίας.Δε ξέρω από εξοπλισμό τι παίζει. Λογικά RAN Huawei/EPC Ericsson; :confused:

 

:thanks:

.

.

.

Δάκρυα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχίζει και η κάλυψη της Δυτικής/Κεντρικής Μακεδονίας από Ιούλιο. Επίσημα. Σταδιακά ενεργοποιούνται όλες οι περιοχές. Το έργο στη Στερεά Ελλάδα δεν έχει καμία σχέση με αυτό της Δυτικής/Κεντρικής Μακεδονίας.Δε ξέρω από εξοπλισμό τι παίζει. Λογικά RAN Huawei/EPC Ericsson; :confused:

 

εχει γινει ηδη προεργασια η ξεκιναει τωρα?

Link to comment
Share on other sites

Mήπως το report του τηλεφώνου σου για την 800 λέει ότι η 800άρα έχει θόρυβο; Το δίκτυο αποφασίζει βάσει του report. Στο κάνει και με άλλες συσκευές; :wacko:

λείπω δεν είμαι Χανιά τώρα.

ποιός ειναι ο ανεκτος θόρυβος για να το τσεκάρω οταν γυρίσω?

Όσο για τις συσκευές δεν έχω αλλη στην wind για να δοκιμάσω.

Το κινητό είναι το redmi note 4

Ένα redmi note 5 έχω με τον 636

Ίσως να μην είναι ενεργοποιημένο απο την wind καθώς η b7 είναι πολύ φρέσκια ακόμα

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

Κι εδώ Χανιά έχουν πλυθήνει οι Β7 αλλά CA δεν έχω δεί με το Redmi 4x ακόμα.

Το redmi note 4(x) δεν έχει ενεργοποιημένο το ca, ισως και το 5 .

Link to comment
Share on other sites

λείπω δεν είμαι Χανιά τώρα.

ποιός ειναι ο ανεκτος θόρυβος για να το τσεκάρω οταν γυρίσω?

Όσο για τις συσκευές δεν έχω αλλη στην wind για να δοκιμάσω.

Το κινητό είναι το redmi note 4

 

 

 

Το redmi note 4(x) δεν έχει ενεργοποιημένο το ca, ισως και το 5 .

 

To redmi 4x έχω, όχι το note. Αλλά παίζει να είναι κλειδωμένο το CA όπως λες. Εν τω μεταξύ νέα Β7 και στην Γεωργιούπολη. Σε καφετέρια εξωτερικό χώρο έπιανε γύρω στο -80dBm και φόρτωνε κανονικά. δεν έκανα μέτρηση γιατί είχα λίγα ΜΒ. Την επόμενη φορά...

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

λείπω δεν είμαι Χανιά τώρα.

ποιός ειναι ο ανεκτος θόρυβος για να το τσεκάρω οταν γυρίσω?

Όσο για τις συσκευές δεν έχω αλλη στην wind για να δοκιμάσω.

Το κινητό είναι το redmi note 4

 

 

 

Το redmi note 4(x) δεν έχει ενεργοποιημένο το ca, ισως και το 5 .

κατέβασε αν μπορείς το gnet track και στείλε μου αυτό το view. 4b18194c9fe8df7885d3ae586a780a06.jpg

 

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και αυτό f7bef54965dc47c55ae0a20ffd679d5d.jpg

 

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Απλά για να βλέπεις σηματακι 4g είναι οι 1800. Κορδελιό πεζόδρομος.b775933149aede34e5872e74e8d0d8d0.jpgf666afd0b3309afdc5e48ecd7495ba62.jpg

 

Στάλθηκε από το ANE-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γνωστές κεραίες και οι 2... Επίσης έρχονται προς τα εδώ...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας από την πόλη της Ηγουμενίτσας. Μετά από πολύ καιρό αποκλειστικά με band 20 εμφανίστηκε band 7 στο κέντρο της πόλης. Καλά το πάνε αλλά πρέπει να αρχίσουν να δοκιμάζουν και το VoLTE κάποτε...

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας από την πόλη της Ηγουμενίτσας. Μετά από πολύ καιρό αποκλειστικά με band 20 εμφανίστηκε band 7 στο κέντρο της πόλης. Καλά το πάνε αλλά πρέπει να αρχίσουν να δοκιμάζουν και το VoLTE κάποτε...

 

Ηγουμενίτσα έπρεπε να μπει. Όχι πως το δίκτυο ήταν άσχημο αλλά με το Roaming γονατιζε ώρες ώρες. Από όσο ξέρω θα μπει και προς Συβοτα αλλά και πιο νότια προς Πάργα και Πρέβεζα. Πρέβεζα νέος σταθμός.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ηγουμενίτσα έπρεπε να μπει. Όχι πως το δίκτυο ήταν άσχημο αλλά με το Roaming γονατιζε ώρες ώρες. Από όσο ξέρω θα μπει και προς Συβοτα αλλά και πιο νότια προς Πάργα και Πρέβεζα. Πρέβεζα νέος σταθμός.

 

Mixtri για πες για μας εδώ κάνα νέο;;;

Link to comment
Share on other sites

Mixtri για πες για μας εδώ κάνα νέο;;;

 

Eίπαμε, Αύγουστο 4η γενιά στο σπίτι του Bayern.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέροντα τα νέα, δύο μήνες έμειναν, υπομονή.

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol:

 

Αμα αναβαθμίσουν αυτην την κεραία στην πατρίδα, μαζί με της Βέροιας θα κανω κωλοτουμπες

Να φορέσεις κουβά στο κεφάλι.... Όπως την άλλη φορά που είχες βάλει αλουμινοχαρτο.και να την ανεβάσεις εδώ

 

 

ΧΕΧΕΧΕΧΕΧΕΧΕΧΕΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα στη Βέροια τίποτα... Ούτε την αλλαγή ονομασίας κεραίας δεν είχε... όλα είναι όπως ήταν...

 

Εν τω μεταξύ πολύ call drop και συνέχεια ανεβοκατεβαίνει το σήμα μέχρι σε ένα σημείο όπου κάνει εναλλαγές με πάρα πολλές κεραίες παρακαλώ... Τι εννοώ; Είσαι σε ένα σημείο και το κινητό δεν το κουνάς Ούτε χιλιοστό... Αυτό αντί να μείνει σταθερά με μια κεραία κάθε σχεδόν 5-10 δευτερόλεπτα κάνει εναλλαγή από μια κεραία στην άλλη και το κάνει συνέχεια με αποτέλεσμα να τρώει μπαταρία (900&1800 στο 2G) και να χάνει κλήσεις όπως και να ανεβοκατεβαίνει η μπάρα... πολλές φορές πάω να κάνω κλήση ενώ βλέπω φουλ και είμαι στο ίδιο σημείο ξαφνικά να χάνεται το σήμα και μετά από λίγο να ξανάρχεται... κάνω κλήση αν με πετάξει από την κλήση για να ξανακάνει κλήση θέλει κάνα λεπτό γιατί όλο εκείνο το διάστημα το πετάει συνέχεια... δοκιμές με 4 SIM και 3 κινητά και είναι το ίδιο αποτέλεσμα... 2 q και 2 wind... πάντα συμβαίνει αυτό όταν αναβαθμίζουν...

 

Η μοναδική κεραία που δε κάνει πρόβλημα είναι αυτή των Γιαννιτσών με το 3G+ άλλα δεν την έχω παντού αυτήν την εμβέλεια αλλιώς... από 4G αν δεν έρθει το volte να μην το έχω στο χειροκίνητο από Πιερία...

 

Τις βραδινές ώρες με ξημερώματα δεν έχει καθόλου σήμα συνήθως 2-5 Όπως έγιναν σε πολλές περιοχές κατά την αναβάθμιση... άντε να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα στη Βέροια τίποτα... Ούτε την αλλαγή ονομασίας κεραίας δεν είχε... όλα είναι όπως ήταν...

 

Εν τω μεταξύ πολύ call drop και συνέχεια ανεβοκατεβαίνει το σήμα μέχρι σε ένα σημείο όπου κάνει εναλλαγές με πάρα πολλές κεραίες παρακαλώ... Τι εννοώ; Είσαι σε ένα σημείο και το κινητό δεν το κουνάς Ούτε χιλιοστό... Αυτό αντί να μείνει σταθερά με μια κεραία κάθε σχεδόν 5-10 δευτερόλεπτα κάνει εναλλαγή από μια κεραία στην άλλη και το κάνει συνέχεια με αποτέλεσμα να τρώει μπαταρία (900&1800 στο 2G) και να χάνει κλήσεις όπως και να ανεβοκατεβαίνει η μπάρα... πολλές φορές πάω να κάνω κλήση ενώ βλέπω φουλ και είμαι στο ίδιο σημείο ξαφνικά να χάνεται το σήμα και μετά από λίγο να ξανάρχεται... κάνω κλήση αν με πετάξει από την κλήση για να ξανακάνει κλήση θέλει κάνα λεπτό γιατί όλο εκείνο το διάστημα το πετάει συνέχεια... δοκιμές με 4 SIM και 3 κινητά και είναι το ίδιο αποτέλεσμα... 2 q και 2 wind... πάντα συμβαίνει αυτό όταν αναβαθμίζουν...

 

Η μοναδική κεραία που δε κάνει πρόβλημα είναι αυτή των Γιαννιτσών με το 3G+ άλλα δεν την έχω παντού αυτήν την εμβέλεια αλλιώς... από 4G αν δεν έρθει το volte να μην το έχω στο χειροκίνητο από Πιερία...

 

Τις βραδινές ώρες με ξημερώματα δεν έχει καθόλου σήμα συνήθως 2-5 Όπως έγιναν σε πολλές περιοχές κατά την αναβάθμιση... άντε να δούμε...

Παρά πολύ άσχημη εικόνα για ένα δίκτυο αυτό... Πως μετά να μην νευριάζω που σήκωσε το αμανέ και γίνεται ακριβότερη η παρουσιάζει ψευτοαπεριόριστα 15 GB στην ουσία και μετά ταχύτητα χελώνας με τιμές από άλλο πλανήτη... 72€ ακούσατε ακούσατε

 

Πάρτε και ένα speed test χτες το πρωί από κυπαρίσσια Μεσσηνίας αν και είναι καλύτερα τα πράγματα σε σχέση με το προηγουμενο στην ίδια περιοχή με προβλήματιζει το upload το test είναι στην κεντρική πλατεία που έχει κατάστημα wind μάλλον υπάρχει κρυφή κεραία στο μαγαζί band δεν είδα γιατί δεν πρόλαβα την ώρα που έκανα το speed test γενικά εκεί έχει 800/2600

 

aa279622f274e237a5182d78754a81c6.jpg

 

 

Server 7ebd9967c3ba49c70d32030a7af67dd0.jpg

 

 

Στην Καλαμάτα τέτοια ταχύτητα δεν έχουμε δει από την Wind και μου κάνει εντύπωση πως σε μια μικρή κωμόπολη το πολύ 10000 χιλιάδες που είναι η κυπαρίσσια έχει τέτοια ταχύτητα και στην Καλαμάτα 7 φορές μεγαλύτερη από την κυπαρίσσια να μην της βλέπουμε ούτε για αστείο... Εντελώς ανώμαλο αυτο

 

 

Μην μου πει κανείς ότι στην Καλαμάτα έχει φόρτο το δίκτιο λόγο πληθυσμού από την μία λογικό είναι αυτό από την άλλη και στην κυπαρίσσια έχουν αρκετά άτομα Wind νεολαία.... Οπότε... Κάτι δεν έχει γίνει σωστά στην Καλαμάτα όπως έχω αναφέρει και διάφορα προβλήματα για την Καλαμάτα μεριές με πολύ καλό σήμα και άλλες μεριές με μια γραμμή... Σήμα σε 4G/3G

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άντε να τελειώσουν το δίκτυο να δούμε και καμία λογική προσφορά σε συμβόλαιο.

 

Send by ASUS Zenfone 3 Ultra 6.8" by Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς το Xiaomi Redmi 5 η το 5 plus να μου πει αν δουλεύει καλά το netmonitor και οτιδήποτε άλλο εφαρμογή μετρήσεων σωστά; αυτές τις μέρες αλλάζω κινητό και σίγουρα ψάχνω κάτι που να μετράει σωστά και πάνω απ όλα υποστηρίζει και την 800αρα και 4G+ 2CA τουλάχιστον...
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς το Xiaomi Redmi 5 η το 5 plus να μου πει αν δουλεύει καλά το netmonitor και οτιδήποτε άλλο εφαρμογή μετρήσεων σωστά; αυτές τις μέρες αλλάζω κινητό και σίγουρα ψάχνω κάτι που να μετράει σωστά και πάνω απ όλα υποστηρίζει και την 800αρα και 4G+ 2CA τουλάχιστον...

Κι εγώ ψάχνομαι για νέο κινητό, προσανατολίζομαι προς το Redmi 5 plus (4/64).

Η Global version υποστηρίζει την 800άρα.

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς το Xiaomi Redmi 5 η το 5 plus να μου πει αν δουλεύει καλά το netmonitor και οτιδήποτε άλλο εφαρμογή μετρήσεων σωστά; αυτές τις μέρες αλλάζω κινητό και σίγουρα ψάχνω κάτι που να μετράει σωστά και πάνω απ όλα υποστηρίζει και την 800αρα και 4G+ 2CA τουλάχιστον...

 

Ακούω καλά λόγια για το One +6

Link to comment
Share on other sites

Υποστηρίζει 4g+ το redmi?

Δεν λέω δεν...αλλά για ψάξτε το καλύτερα

Μήπως δεν το υποστηρίζει το firmware...

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova 4G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...