Jump to content

Nova 4G


paulchro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Αυτα ειναι,εχεις μετρηση αντωνη;

Και αν περασεις ανατολικα απο χαριλαου,βουλγαρη και Καλαμαρια κανει 3CA?

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Μια παράκληση. Όσοι έχετε Android devices εγκαταστείστε το cell mapper και ανεβάστε δεδομένα από την περιοχή σας. Το να γράφετε εδώ για κεραίες κτλ δεν προσφέρει πολλά πράγματα. Στο cell mapper βλέπουμε ακριβώς που βρίσκεται η κεραία και με συχνότητες, περιοχή κάλυψης κτλ...

 

Την κατεβασα την εφαρμογη που λεει ομως το bandwitch;εχω android 6 και qualcomm επεξεργαστη.

Link to comment
Share on other sites

Κέντρο καρπενισιου.. a82d6813ec2a80d707a8e42df0fabc26.jpg

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πότε έβαλαν 4G κεραίες εκεί; Οι χάρτες μέχρι και πριν λίγο καιρό έδειχναν παλιό αγνό GPRS :lol:

Link to comment
Share on other sites

Πότε έβαλαν 4G κεραίες εκεί; Οι χάρτες μέχρι και πριν λίγο καιρό έδειχναν παλιό αγνό GPRS :lol:

 

Έχουν γκαζωσει εν όψει volte

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κέντρο καρπενισιου.. a82d6813ec2a80d707a8e42df0fabc26.jpg

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έλα, έβαλαν 4G στο Καρπενήσι; :lol: Πριν μερικούς μήνες ήμουν εκεί και η WIND με είχε ταράξει στο GPRS και σε κάποια ελάχιστα σημεία, αρχαίο 3G...

Link to comment
Share on other sites

Και κάπως έτσι, μια ωραία πρωία, θα δουν 4g και οι περιοχές που έμειναν χωρίς κάλυψη.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτα ειναι,εχεις μετρηση αντωνη;

Και αν περασεις ανατολικα απο χαριλαου,βουλγαρη και Καλαμαρια κανει 3CA?

 

Αυτά τα έβγαλα στην Βέροια σε ανοιχτό χώρο!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κέντρο καρπενισιου.. a82d6813ec2a80d707a8e42df0fabc26.jpg

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Νομίζω ότι σας το έχω πει ήδη για Καρπενήσι πριν 15 μέρες ότι μπήκε 4G Κι αν βρεθεί χρόνος μέσα στο καλοκαίρι να γυρίσω σε όλα τα αναβαθμισμένα μέρη καλώς...

 

----- προσθήκη μηνύματος 64 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχουν γκαζωσει εν όψει volte

Αυτό το volte ποτε θα έρθει άραγε;;; στο cellmapper αν με έδειχνε κεραίες καλά θα ήταν... όλο upload κάνει...

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και κάπως έτσι, μια ωραία πρωία, θα δουν 4g και οι περιοχές που έμειναν χωρίς κάλυψη.

 

Σε μια νύχτα η σε ένα πρωί δύσκολα... ανέμενε για νεότερα...

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα έβγαλα στην Βέροια σε ανοιχτό χώρο!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Νομίζω ότι σας το έχω πει ήδη για Καρπενήσι πριν 15 μέρες ότι μπήκε 4G Κι αν βρεθεί χρόνος μέσα στο καλοκαίρι να γυρίσω σε όλα τα αναβαθμισμένα μέρη καλώς...

 

----- προσθήκη μηνύματος 64 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό το volte ποτε θα έρθει άραγε;;; στο cellmapper αν με έδειχνε κεραίες καλά θα ήταν... όλο upload κάνει...

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Σε μια νύχτα η σε ένα πρωί δύσκολα... ανέμενε για νεότερα...

Μα το ξέρω, έκφραση είναι.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά απο κάλυψη τα πάει καλά πλέον στην ηπειρωτική Ελλάδα.

 

Με ενημέρωσαν τα παιδιά για Θράκη ότι έβαλαν και πολλές 1800αρες μέσα στις πόλεις. Δεν ξέρανε να μου πουν για πόσο φάσμα έχουν δώσει.

 

 

 

Send by ASUS Zenfone 3 Ultra 6.8" by Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το volte ποτε θα έρθει άραγε;;; στο cellmapper αν με έδειχνε κεραίες καλά θα ήταν... όλο upload κάνει...

 

1) όταν θεωρήσουν ότι δουλεύει σωστά

2) το cell mapper θέλει να το feedareis δεδομένα για να σου κάνει υπολογισμούς. Παίρνει κάποιες μέρες μέχρι να το γεμίσεις δεδομένα και να σου δείξει τους σταθμούς...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και όλη η διαδρομή Λαμία καρπενιση παίζει 4 γενιά όπου μέχρι πριν λίγο καιρό ήταν Gprs τώρα αφού έφτασε καρπενιση θα κάλυψη κ ευριτανια?

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και όλη η διαδρομή Λαμία καρπενιση παίζει 4 γενιά όπου μέχρι πριν λίγο καιρό ήταν Gprs τώρα αφού έφτασε καρπενιση θα κάλυψη κ ευριτανια?

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι,καθως και οσα χωρια εχουν απο Λαμια και γυρω νομους Gprs επειδη εχουν σημα απο ευρυτανια θα καλυφθουν και αυτα.Παραδειγμα το μισο Αιγινιο στην Πιερια πιανει απο Ημαθια Gprs και παλιο 3G.Το αλλο μισο εχει H+ και 4G.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Απο Σημα Στην Λιβαδεια Παναθλιο Αισχος .....:wacko:

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Απο Σημα Στην Λιβαδεια Παναθλιο Αισχος .....:wacko:

Μετά εκεί θα πάνε σε λίγες μέρες να τελειώσει κι εκείνο το κενό μαζί με την Εύβοια και την Σκύρο και μετά έρχονται βόρεια από Ελασσόνα προς τα πάνω..

 

Εν τω μεταξύ https://ibb.co/i7oted

Κάτι γίνεται πάλι εδώ Βέροια κέντρο... Σήμερα αντί για 3G+ βλέπω άλλη ονομασία στην υφιστάμενη κεραία αντί για 422 βλέπω 1!!! Και umts αυτό με παραξενεύει και δεν ανοίγουν τα δεδομένα... Επίσης έχω να δω αυτό το 1 από τον Εύοσμο ως 20370 κι όχι 20200 εδώ...!!! Δεν είδα τεχνικούς πάνω από το σινεμά όπου είναι η κεραία...

Αυτό το χθεσινό αλλά και σήμερα τα ίδια 4G+ με 3CA βλέπω εδώ στην Ελιά στo Delante bar!!!

Link to comment
Share on other sites

Χτες κυπαρίσσια Μεσσηνίας 800/2600 band εκεί

 

 

Θέμα με το upload έκανα 3 speed test και δεν πήγε και πολύ παραπάνω από αυτο στην φωτογραφία 3a127c6b3d704e9ba1af7c05fd324c7d.jpg

 

 

Server

 

a5962b720c1be00e97a478ab730a2da8.jpg

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Μετά εκεί θα πάνε σε λίγες μέρες να τελειώσει κι εκείνο το κενό μαζί με την Εύβοια και την Σκύρο και μετά έρχονται βόρεια από Ελασσόνα προς τα πάνω..

 

Εν τω μεταξύ https://ibb.co/i7oted

Κάτι γίνεται πάλι εδώ Βέροια κέντρο... Σήμερα αντί για 3G+ βλέπω άλλη ονομασία στην υφιστάμενη κεραία αντί για 422 βλέπω 1!!! Και umts αυτό με παραξενεύει και δεν ανοίγουν τα δεδομένα... Επίσης έχω να δω αυτό το 1 από τον Εύοσμο ως 20370 κι όχι 20200 εδώ...!!! Δεν είδα τεχνικούς πάνω από το σινεμά όπου είναι η κεραία...

Αυτό το χθεσινό αλλά και σήμερα τα ίδια 4G+ με 3CA βλέπω εδώ στην Ελιά στo Delante bar!!!

 

Και να Φανταστεις οτι ειχα ρωτησει τελος του2017 και μου ειχαν πει μεχρει τα χριστουγενα θα εχετε4G:lol::lol: παντως πηρα

watch up και σωθηκα το κραταω λιγο ακομα το F2G να δω τι θα γινει!!!!! μονο η WIND ΔΕΝ ΕΧΕΙ 4G εδω....

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Απο Χορτιατη-Αγιο Βασιλειο και πανω να φτιαχτει καθως και Κουφαλια-Νεα Χαλκηδονα.

Εντος πολης προβληματικα σημεια εχει την περιοχη Μποτσαρη και Πευκα-Ρετζικι.Απο την εξοδο της Νεαπολης στον περιφεριακο μεχρι την διασταυρωση χορτιατη μετα τον περιφεριακο ψαχνεις ακομα και 2G.

Γιατι για 3G/4G απλα δεν υπαρχει.

 

Edit:Ανοιξα το 4G στο xiaomi της μητερας μου.Μια χαρα σημα παντου πλεον για ιντερνετ.Καλαμαρια στο Les Zazous ειχε 23Mbps Down και 3Mbps Up.Δεν ξερω μπαντα και δεν εχω το λινκ για να το ανεβασω.

Edited by XP130TD

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Βρίσκομαι αυτές τις μέρες νότια Πελοπόννησο (Καλαμάτα - Κορώνη)...ειχα διαβάσει πέρσι εδώ για τη καλή δουλεια που έχει κάνει....και ψάχνω τη "Καλή" δουλειά. Στη πλειοψηφία Ε, όταν πιάνει h+ δεν είναι λειτουργικό και το γυρνάει σε Ε. Πιάνει που και που απλό 4G (πάντα 1-2 γραμμες) το κρατάει για λίγο και μετά πάλι Ε. Αν κάποιος έχει καθημερινή εμπειρία στην περιοχή ας πει την γνώμη του γιατί ενεργοποίησα και data πακέτο να εξυπηρετηθω και θα πάει χαμένο

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βρίσκομαι αυτές τις μέρες νότια Πελοπόννησο (Καλαμάτα - Κορώνη)...ειχα διαβάσει πέρσι εδώ για τη καλή δουλεια που έχει κάνει....και ψάχνω τη "Καλή" δουλειά. Στη πλειοψηφία Ε, όταν πιάνει h+ δεν είναι λειτουργικό και το γυρνάει σε Ε. Πιάνει που και που απλό 4G (πάντα 1-2 γραμμες) το κρατάει για λίγο και μετά πάλι Ε. Αν κάποιος έχει καθημερινή εμπειρία στην περιοχή ας πει την γνώμη του γιατί ενεργοποίησα και data πακέτο να εξυπηρετηθω και θα πάει χαμένο

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

αυτό ακριβώς λέω και εγώ ότι μπορεί να έχει γίνει αναβάθμιση σε κάποιες περιοχές αλλά στο δίκτυο χωρίς προσοχή και συνεχόμενη βελτίωση παρουσιάζει κακή εικόνα... Είχα αναφέρει και εγώ για την Καλαμάτα ότι σε ορισμένα σημεία ενώ παλιότερα ήταν φουλ τώρα το ψάχνεις με τα κυαλια το σήμα

Χτες κυπαρίσσια Μεσσηνίας 800/2600 band εκεί

 

 

Θέμα με το upload έκανα 3 speed test και δεν πήγε και πολύ παραπάνω από αυτο στην φωτογραφία 3a127c6b3d704e9ba1af7c05fd324c7d.jpg

 

 

Server

 

a5962b720c1be00e97a478ab730a2da8.jpg

Ακόμα και σε αυτό που έκανα post κυρ professor θέμα υπάρχει στην συγκεκριμένη περιοχή είχα δει 80-90 κατέβασμα και στο ανέβασμα 30 τώρα όσα speed test και να έκανα δεν πάει πάνω από 1 στο ανέβασμα ακόμα και εδώ πρόβλημα υπάρχει...

 

 

Και καλά το κατέβασμα δεν είναι άσχημα βέβαια σε σχέση με παλιά έχει πέσει αρκετά.... Το ανέβασμα όμως έχει θεματαρα το λιγότερο που μπορεί να πει κανένας ότι είναι για τα πανηγύρια

 

 

Εάν πεις να ανεβάσεις video 2GB - 5GB Θα περιμένεις το λιγότερο μέχρι την δευτέρα παρουσία.

 

 

Βάλτε και τα άλλα προβλήματα που λέει ο φίλος παραπάνω και δείτε συνολική εικόνα από Μεσσηνία για αυτό μην λέτε μεγάλες κουβέντες.

Edited by XP130TD

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Αρχίζει και η κάλυψη της Δυτικής/Κεντρικής Μακεδονίας από Ιούλιο. Επίσημα. Σταδιακά ενεργοποιούνται όλες οι περιοχές. Το έργο στη Στερεά Ελλάδα δεν έχει καμία σχέση με αυτό της Δυτικής/Κεντρικής Μακεδονίας.Δε ξέρω από εξοπλισμό τι παίζει. Λογικά RAN Huawei/EPC Ericsson; :confused:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

αυτό ακριβώς λέω και εγώ ότι μπορεί να έχει γίνει αναβάθμιση σε κάποιες περιοχές αλλά στο δίκτυο χωρίς προσοχή και συνεχόμενη βελτίωση παρουσιάζει κακή εικόνα... Είχα αναφέρει και εγώ για την Καλαμάτα ότι σε ορισμένα σημεία ενώ παλιότερα ήταν φουλ τώρα το ψάχνεις με τα κυαλια το σήμα

Ακόμα και σε αυτό που έκανα post κυρ professor θέμα υπάρχει στην συγκεκριμένη περιοχή είχα δει 80-90 κατέβασμα και στο ανέβασμα 30 τώρα όσα speed test και να έκανα δεν πάει πάνω από 1 στο ανέβασμα ακόμα και εδώ πρόβλημα υπάρχει...

 

 

Και καλά το κατέβασμα δεν είναι άσχημα βέβαια σε σχέση με παλιά έχει πέσει αρκετά.... Το ανέβασμα όμως έχει θεματαρα το λιγότερο που μπορεί να πει κανένας ότι είναι για τα πανηγύρια

 

 

Εάν πεις να ανεβάσεις video 2GB - 5GB Θα περιμένεις το λιγότερο μέχρι την δευτέρα παρουσία.

 

 

Βάλτε και τα άλλα προβλήματα που λέει ο φίλος παραπάνω και δείτε συνολική εικόνα από Μεσσηνία για αυτό μην λέτε μεγάλες κουβέντες.

Το να έχεις 4G στις κεντρικές πλατείες των πόλεων δεν σημαίνει και σωστή κάλυψη... Σωστη κάλυψη για μένα π.χ. που είμαι απλός χρήστης είναι να κάνω τη δουλειά μου χωρίς κολλήματά, είτε με 3g είτε 4g αρκεί να έχω σταθερή σύνδεση (Δεν με νοιάζει να πιάνω 100mbps γιατί σε εμπειρία χρήσης δεν θα τα δω ποτέ πραγματικά), είτε βρίσκομαι σπίτι, είτε στο δρόμο, είτε στη θάλασσα.

Και δυστυχώς σε αυτά τα επίπεδα είναι μόνο η πράσινη, τουλάχιστον στις περιοχές που κινούμε εγώ (Αθήνα, νότια Πελ/νησο και κεντρική Εύβοια)

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova 4G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...