Jump to content

Nova 4G


paulchro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχώς δεν το ξέρω αυτό

Αλλά και με το προηγούμενο τηλέφωνο που είχα που έκανε σίγουρα πάλι δεν έβλεπα CA

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

Στην Αθήνα είχα δει αρκετό CA. Με 1800 ποτέ. 7/20 αρκετό. Το Huawei μου δε φημίζεται για το σωστό configuration. Έχω "χεστεί" αρκετές φορές με δαύτους.

Γενικά μη ξαφνιαστείς αν δεις ο δίπλα σου να έχει ca και εσύ όχι. #τοέχωζήσει

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ένα redmi note 5 έχω με τον 636

Ίσως να μην είναι ενεργοποιημένο απο την wind καθώς η b7 είναι πολύ φρέσκια ακόμα

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by Vasileios
Συγκρίσεις δικτύων δεν έχουν θέση σε αυτό το νήμα.
Link to comment
Share on other sites

Κι εδώ Χανιά έχουν πλυθήνει οι Β7 αλλά CA δεν έχω δεί με το Redmi 4x ακόμα. Τώρα άρχισε να βάζει Β3 και Β7 και εκτός πόλης. Έχω δεί Β3 στο Νέο Χωριό και Β7 στην Αλμυρίδα. Δυστυχώς Καλύβες που πάω συχνά σε εσωτερικούς χώρους δεν έχει ούτε Edge καλό. Μόνο σε εξωτερικούς χώρους 4G με μέτριο σήμα και χαμηλές σχετικά ταχύτητες αν και κάνεις δουλειά για email και social media...

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Αλεα Τρίπολη κοντά στην σήραγγαα αρτεμισίου

 

 

Δεν είδα τι band ήταν.... f3eb658e3cfcd8f89b5aa513b73c0466.jpg

 

Φυσικά είχαμε σταματήσει με το αμάξι...

εν κινήσει δεν έκανα κανένα να βλέπαμε διάφορες

 

 

Πάντως Ούτε super είναι ούτε άσχημα είναι

 

 

 

 

9bd41dbb0a78eaa3319655a3ffb5b830.jpg

 

SERVER

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν χθες μετά την ανακοίνωση που έκανε τοπικός ραδιοφωνικός σταθμός της Πέλλας για το κεραιοσυστημα στο Μεσημέρι Έδεσσας παρατήρησα ότι: στα πρώτα 5 λεπτά έσβησε ο κεντρικός (μπαταρία γιοκ) και επειδή δεν είχε σήμα ο συγκεκριμένος βγήκαν και κάποιοι άλλοι εκτός όπως Λουτροχωρι, Μαυροβουνι, Σκυδρα και Ριζο... Και με έκανε εντύπωση τέλος πάντων ενώ πιάνει από την Έδεσσα μόνο με G Γιατί σε 2 κεραίες πέτυχα Ε (το παλιό αναφέρω βασικά);;;

Μετά από 2 ώρες επανήλθαν αλλά δεν ανέβηκε κάνεις ακόμα για αλλαγες...

Το απόγευμα που ήμουν Βέροια είδα ξανά για λίγο 3G+ αλλά χάλια οι ταχύτητες... είχα ξεμείνει από MB Και έχω το MiFi με τα 30GB που συμφέρει... Σε λίγο screenshot στο edit... https://ibb.co/h11o58 Για ένα περίεργο λόγο είδα upload περίπου 1 και μου θύμισε το Adsl :P

Μετά πήγα στο κατάστημα που είδα Νέο προσωπικό μέσα όλοι οι παλιοί έφυγαν από εκεί και με λένε για Ιούλιο κι αυτοί!!! Παίρνω τηλέφωνο κεντρικα και ακούω για αρχές Φθινοπώρου!!! Παίρνω την Ξα μου που βρίσκεται Αλεξάνδρεια τους ρώτησε και λένε επίσης για Ιούλη!!! Σήμερα πήγα Νάουσα τίποτα το ιδιαίτερο κι επίσης είπαν για Ιούλη!!! Τι γίνεται άραγε;

Έρχεται η ώρα;;;

Edited by AntonisDedos92
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν χθες μετά την ανακοίνωση που έκανε τοπικός ραδιοφωνικός σταθμός της Πέλλας για το κεραιοσυστημα στο Μεσημέρι Έδεσσας παρατήρησα ότι: στα πρώτα 5 λεπτά έσβησε ο κεντρικός (μπαταρία γιοκ) και επειδή δεν είχε σήμα ο συγκεκριμένος βγήκαν και κάποιοι άλλοι εκτός όπως Λουτροχωρι, Μαυροβουνι, Σκυδρα και Ριζο... Και με έκανε εντύπωση τέλος πάντων ενώ πιάνει από την Έδεσσα μόνο με G Γιατί σε 2 κεραίες πέτυχα Ε (το παλιό αναφέρω βασικά);;;

Μετά από 2 ώρες επανήλθαν αλλά δεν ανέβηκε κάνεις ακόμα για αλλαγες...

Το απόγευμα που ήμουν Βέροια είδα ξανά για λίγο 3G+ αλλά χάλια οι ταχύτητες... είχα ξεμείνει από MB Και έχω το MiFi με τα 30GB που συμφέρει... Σε λίγο screenshot στο edit... https://ibb.co/h11o58 Για ένα περίεργο λόγο είδα upload περίπου 1 και μου θύμισε το Adsl :P

Μετά πήγα στο κατάστημα που είδα Νέο προσωπικό μέσα όλοι οι παλιοί έφυγαν από εκεί και με λένε για Ιούλιο κι αυτοί!!! Παίρνω τηλέφωνο κεντρικα και ακούω για αρχές Φθινοπώρου!!! Παίρνω την Ξα μου που βρίσκεται Αλεξάνδρεια τους ρώτησε και λένε επίσης για Ιούλη!!! Σήμερα πήγα Νάουσα τίποτα το ιδιαίτερο κι επίσης είπαν για Ιούλη!!! Τι γίνεται άραγε;

Έρχεται η ώρα;;;

 

Χάλια τα 10 Mbps 3G; :blink:

Link to comment
Share on other sites

Όχι γιατί απ ότι λένε δεν είναι η victus στην περιοχή.
Δεν σημαίνει τίποτα για το που βρίσκεται η victus. Έχουν και εξωτερικούς εργολάβους που συνεργάζονται για τα καθαρά δικα τους σημεία.

 

Send by ASUS Zenfone 3 Ultra 6.8" by Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπόν χθες μετά την ανακοίνωση που έκανε τοπικός ραδιοφωνικός σταθμός της Πέλλας για το κεραιοσυστημα στο Μεσημέρι Έδεσσας παρατήρησα ότι: στα πρώτα 5 λεπτά έσβησε ο κεντρικός (μπαταρία γιοκ) και επειδή δεν είχε σήμα ο συγκεκριμένος βγήκαν και κάποιοι άλλοι εκτός όπως Λουτροχωρι, Μαυροβουνι, Σκυδρα και Ριζο... Και με έκανε εντύπωση τέλος πάντων ενώ πιάνει από την Έδεσσα μόνο με G Γιατί σε 2 κεραίες πέτυχα Ε (το παλιό αναφέρω βασικά);;;

Μετά από 2 ώρες επανήλθαν αλλά δεν ανέβηκε κάνεις ακόμα για αλλαγες...

Το απόγευμα που ήμουν Βέροια είδα ξανά για λίγο 3G+ αλλά χάλια οι ταχύτητες... είχα ξεμείνει από MB Και έχω το MiFi με τα 30GB που συμφέρει... Σε λίγο screenshot στο edit... https://ibb.co/h11o58 Για ένα περίεργο λόγο είδα upload περίπου 1 και μου θύμισε το Adsl :P

Μετά πήγα στο κατάστημα που είδα Νέο προσωπικό μέσα όλοι οι παλιοί έφυγαν από εκεί και με λένε για Ιούλιο κι αυτοί!!! Παίρνω τηλέφωνο κεντρικα και ακούω για αρχές Φθινοπώρου!!! Παίρνω την Ξα μου που βρίσκεται Αλεξάνδρεια τους ρώτησε και λένε επίσης για Ιούλη!!! Σήμερα πήγα Νάουσα τίποτα το ιδιαίτερο κι επίσης είπαν για Ιούλη!!! Τι γίνεται άραγε;

Έρχεται η ώρα;;;

Πάντως εμένα στο 1260 μου είχαν πει για τα μέρη σας τέλος του χρόνου. Εκτός αν κάνουν switch on σταδιακά. Θα δείξει πάντως κοντός ψαλμός αλληλούια.

 

Send by ASUS Zenfone 3 Ultra 6.8" by Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Πλησιάζει επομένως η ώρα.

Σήμερα βρισκόμουν στον άγιο Παντελεήμονα Φλώρινας, στο πανέμορφο χωριό στις όχθες της Βεγορίτιδας και είχα εναλλαγές E και G, κυρίως όμως Ε.

Η περιοχή είναι στα όρια των νομών Πέλλας και Φλώρινας, για όσους δεν γνωρίζουν.

Επιτακτική η ανάγκη να μπει 4g, ευτυχώς καθώς φαίνεται το θέμα βρίσκεται στην τελική ευθεία.

Στην επιστροφή για Θεσσαλονίκη, περνώντας από τα Γιαννιτσά, τα παιδιά έπιασαν για δευτερόλεπτα 4g, το οποίο αμέσως αντικαταστάθηκε από Η.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πλησιάζει επομένως η ώρα.

Σήμερα βρισκόμουν στον άγιο Παντελεήμονα Φλώρινας, στο πανέμορφο χωριό στις όχθες της Βεγορίτιδας και είχα εναλλαγές E και G, κυρίως όμως Ε.

Η περιοχή είναι στα όρια των νομών Πέλλας και Φλώρινας, για όσους δεν γνωρίζουν.

Επιτακτική η ανάγκη να μπει 4g, ευτυχώς καθώς φαίνεται το θέμα βρίσκεται στην τελική ευθεία.

Στην επιστροφή για Θεσσαλονίκη, περνώντας από τα Γιαννιτσά, τα παιδιά έπιασαν για δευτερόλεπτα 4g, το οποίο αμέσως αντικαταστάθηκε από Η.

 

Η φλωρινα δεν έχει παντού 4G ούτε καν παντού Ε!!! Πιο πολύ G βλέπεις που σημαίνει ότι οι κεραίες εκείνες δεν αναβαθμίστηκαν καθόλου...

Link to comment
Share on other sites

Η φλωρινα δεν έχει παντού 4G ούτε καν παντού Ε!!! Πιο πολύ G βλέπεις που σημαίνει ότι οι κεραίες εκείνες δεν αναβαθμίστηκαν καθόλου...

 

Μέσα στην πόλη έχει νομίζω.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μόνο μέσα στην πόλη αλλά είναι 4G μόνο η μια από τις 3 κεραίες...

Και στις Πρέσπες έχει 4g.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Και στις Πρέσπες έχει 4g.

 

Πρέσπες έχει κανονικότατα 4G... Στη Φλώρινα από vdsl πηγή παίρνει και είναι αυτή στο πεζόδρομο μέσα... να καλύπτει το πολύ 10 χιλιόμετρα είναι 800αρα... 3G+ δεν έχει καν... Λοιπόν για το νόμο Φλώρινας έμειναν ακόμα 8 κεραίες:

Νίκη, Μελίτη, Φλώρινα out, Καϊμακτσαλάν, Αμύνταιο, Ξινο Νερό, Φιλωτας, Λεχοβο.

Για το Νόμο Κοζάνης έχει αρκετές... 5 είναι για Πτολεμαΐδα και 8 Κοζάνη... Για όλο τον υπόλοιπο νόμο έχει καμία 6-7 θα τα γράψω σε λίγο...

Edit: 2 μέσα στην Πτολεμαΐδα 1 στο Δροσερό (πάρκο κεραιών), Βλάστη και στην γνωστή ΔΕΗ...

Λευκόβρυση, Ποντοκωμη, Αλωνακια, Κοζάνη κέντρο

Και: Μεταξάς (πάρκο κεραιών), Νεράιδα (Βελβεντος), Σερβια και Φλαμουρια

Edited by AntonisDedos92
Link to comment
Share on other sites

ΟΑΚΑ το 4G νεκρό. Το 3G δουλευε μεν σερνόταν δε...

 

Ντροπή θα έλεγα. Δεν υπάρχει κανένας λόγος φαντάζομαι για αυτό.

 

Χωρίς να γίνομαι υπερβολικός στην Αμερική downtime δικτύου σε γήπεδο που παίζεται σημαντικός αγώνας μπορεί να σημαίνει και απόλυση του εργαζόμενου που σχεδίασε το δίκτυο εκεί. Για αυτό έχουν χώσει ως και LAA σε γήπεδα.

Edited by mixtri

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ντροπή θα έλεγα. Δεν υπάρχει κανένας λόγος φαντάζομαι για αυτό.

 

Χωρίς να γίνομαι υπερβολικός στην Αμερική downtime δικτύου σε γήπεδο που παίζεται σημαντικός αγώνας μπορεί να σημαίνει και απόλυση του εργαζόμενου που σχεδίασε το δίκτυο εκεί. Για αυτό έχουν χώσει ως και LAA σε γήπεδα.

 

Ειλικρινά δεν το περίμενα. Δεν έχω ακριβή εικόνα τι γινόταν με τις άλλες αλλά λογικά έπαιζαν κανονικά γιατι εβλεπα να χρησιμοποιούν κινητά και είδα και μετά στο instagram ακόμα και αποθηκευμένα live. Κρίμα.

Link to comment
Share on other sites

στο ποδοσφαιρικό ΟΑΚΑ το πρόβλημα είναι αισθητό και στις 3 εταιρίες ιδίως στο ημίχρονο αγώνα με μέτριο και πάνω κόσμο. Κανονικά δείχνει 4G και 4G+ αλλά από ΄΄κίνηση΄΄, άθλια ........

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά δεν το περίμενα. Δεν έχω ακριβή εικόνα τι γινόταν με τις άλλες αλλά λογικά έπαιζαν κανονικά γιατι εβλεπα να χρησιμοποιούν κινητά και είδα και μετά στο instagram ακόμα και αποθηκευμένα live. Κρίμα.

 

στο ποδοσφαιρικό ΟΑΚΑ το πρόβλημα είναι αισθητό και στις 3 εταιρίες ιδίως στο ημίχρονο αγώνα με μέτριο και πάνω κόσμο. Κανονικά δείχνει 4G και 4G+ αλλά από ΄΄κίνηση΄΄, άθλια ........

 

Άλλο νεκρό, άλλο πάει χάλια... η Wind ήταν νεκρή. Εφόσον βλέπουν ότι δε δουλεύει ας αλλάξουν τον τρόπο που καλύπτουν το στάδιο. Είναι και θέμα έκτακτης ανάγκης να καλύπτονται άψογα τα στάδια. Καταλαβαίνετε τι εννοώ, κούφια η ώρα. Ας βάλουν LAA όπως οι Αμερικάνοι αν δε τους φτάνει το φάσμα και ας πολλαπλασιάσουν τις κυψέλες τους. Φάσμα έχουν πολύ. To TDD το έχουν πετάξει στα σκουπίδια οι Έλληνες radio planners. Why?

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Άλλο νεκρό, άλλο πάει χάλια... η Wind ήταν νεκρή. Εφόσον βλέπουν ότι δε δουλεύει ας αλλάξουν τον τρόπο που καλύπτουν το στάδιο. Είναι και θέμα έκτακτης ανάγκης να καλύπτονται άψογα τα στάδια. Καταλαβαίνετε τι εννοώ, κούφια η ώρα. Ας βάλουν LAA όπως οι Αμερικάνοι αν δε τους φτάνει το φάσμα και ας πολλαπλασιάσουν τις κυψέλες τους. Φάσμα έχουν πολύ. To TDD το έχουν πετάξει στα σκουπίδια οι Έλληνες radio planners. Why?

 

Ξέρουμε αν έχουν δωθεί άδειες για κεραίες μέσα στο στάδιο; Μήπως προσπαθούν αν το καλύψουν περιμετρικά; Δύσκολο να μην έχουν ρίξει _ΟΛΗ_ τους την χωρητικότητα στο ΟΑΚΑ.

Link to comment
Share on other sites

Μια παράκληση. Όσοι έχετε Android devices εγκαταστείστε το cell mapper και ανεβάστε δεδομένα από την περιοχή σας. Το να γράφετε εδώ για κεραίες κτλ δεν προσφέρει πολλά πράγματα. Στο cell mapper βλέπουμε ακριβώς που βρίσκεται η κεραία και με συχνότητες, περιοχή κάλυψης κτλ...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε αν έχουν δωθεί άδειες για κεραίες μέσα στο στάδιο; Μήπως προσπαθούν αν το καλύψουν περιμετρικά; Δύσκολο να μην έχουν ρίξει _ΟΛΗ_ τους την χωρητικότητα στο ΟΑΚΑ.

 

εγώ το έχω τσεκάρει πάντως αρκετές φορές σε derby τα τελευταία χρόνια, ιδίως στο ημίχρονο νεκρώνουν τα πάντα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

εγώ το έχω τσεκάρει πάντως αρκετές φορές σε derby τα τελευταία χρόνια, ιδίως στο ημίχρονο νεκρώνουν τα πάντα

 

Έχεις δει RSRP εκεί να έχουμε μια ιδέα αν έχουν κεραίες μέσα στο ΟΑΚΑ;

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova 4G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...