Jump to content

Nova 4G


paulchro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στα μέρη μου ηρθες...περνά και από Παπαναστασίου αν μπορείς και κάνε κανένα τεστ.

Κυρίως B20 παίζει.

Για λίγο περαστικός ήμουν.

 

Στάλθηκε από το SM-N7505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πέρισυ στην Πτολεμαΐδα ή κόκκινη ενεργοποίησε το 4G παραμονή πρωτοχρονιάς με πολικές θερμοκρασίες...Γιατί να μην γίνει το ίδιο και με την wind?

Mακάρι να το κάνουν.

Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονίκη δίνει 4G+? Είδα τέτοια ένδειξη στη συσκευή μου πριν λίγο και μετά λίγα δευτερόλεπτα γύρισε σε 4G. Πρώτη φορά το είδα τυχαία γιατί δεν έχω την τρέλα να βλέπω τις ταχύτητες. Υπάρχει καιρό ή είναι κάτι καινούργιο?
Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονίκη δίνει 4G+? Είδα τέτοια ένδειξη στη συσκευή μου πριν λίγο και μετά λίγα δευτερόλεπτα γύρισε σε 4G. Πρώτη φορά το είδα τυχαία γιατί δεν έχω την τρέλα να βλέπω τις ταχύτητες. Υπάρχει καιρό ή είναι κάτι καινούργιο?
Υπάρχει καιρό. Τελευταία βλέπω όλο και σε πιο πολλά σημεία. Παλαιότερα έβλεπα μόνο στη περιοχή της ΔΕΘ.
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο! Πολύ καλό νέο!

Λεπτομέρειες; Κάλυψη; Ταχύτητες;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4G ενεργοποιήθηκε Καρδίτσα

 

Αντε και στα δικα μας.Ετοιμασου για αλλη εμπειρια χρησης παντως.Οπου αναβαθμιζει ειναι αψογη.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Νικόλα, τι εννοείς όταν λες και στα δικά μας; Σε ποια περιοχή αναφέρεσαι;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

sdadamis με ποιον server έκανες το τεστ; Ρωτάω επειδή το ping είναι υψηλό.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Νικόλα, τι εννοείς όταν λες και στα δικά μας; Σε ποια περιοχή αναφέρεσαι;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

sdadamis με ποιον server έκανες το τεστ; Ρωτάω επειδή το ping είναι υψηλό.

 

Λεω για Ημαθια,Πελλα και γενικα Β.Ελλαδα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Λεω για Ημαθια,Πελλα και γενικα Β.Ελλαδα.

Α ναι, για να δούμε τι θα γίνει και πότε...

Λογικά πλησιάζει η ώρα.

Xθες η γυναίκα μου πήγε εκδρομή στις Σέρρες που αναβαθμίστηκαν πρόσφατα και το δίκτυο ήταν άψογο.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Στο χάρτη δεν τις έχει πάντως αυτές τις περιοχές

Εννοείς Καρδίτσα;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Η καλυψη μεσα στην πολη της Καρδιτσας φαινεται(απροσμενα) καλη.
Link to comment
Share on other sites

Η καλυψη μεσα στην πολη της Καρδιτσας φαινεται(απροσμενα) καλη.

Περισσότερες λεπτομέρειες;

Speedtest;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά, έπονται τα Τρίκαλα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε ο νέος 3G+ χάρτης αλλά όχι ακόμα ο 4G χάρτης από χθες βράδυ... πολύ περιεργο αυτό... εν τω μεταξύ η απόσταση μειώθηκε στο 1.8km που δεν πιάνω 4G στο χωριό από την γνωστή κεραία της Πιερίας... Η ισχύ είναι καραφουλ πλέον... 3G+ καινούργιο ακόμα δεν είδα κοντινότερα ούτε κάνα τεστ πρόσφατα... Αναμένουμε μετά τα Τρίκαλα να έρθουν να ανοίξουν οι διακόπτες... εν τω μεταξύ στην πράσινη έχει 3CA το χωριό και FTTC πλέον στο σπίτι με μέγιστο 200 που έρχεται από Δευτέρα... και τέλος η κόκκινη αμετάβλητη ως πάντα στο 4G Αλλά το σταθερό πλέον είναι διαθέσιμο για double play κρίμα που δεν είναι διαθέσιμη η wind εδώ ακόμα (ελπίζω όταν αγοράσει την cyta να δούμε τίποτα)... vdsl 50αρι έχουμε εδώ και 2 χρόνια πάντως...

edit: στα περισσότερα χωράφια των γονιών μου βγάζει ήδη 4G οριακό από Πιερία και επίσης σε κάποια σημεία μέσα στο χωριό μου κι εκτός πιάνει και οριακό 4G της Telekom MK Και Vip MK B20 και τα 2 και το κάνει αυτό το πρόβλημα στο 4G μόνο και πάει roaming!!! κι έτσι το έχω χειροκίνητο πλέον...

Edited by AntonisDedos92
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε ο νέος 3G+ χάρτης αλλά όχι ακόμα ο 4G χάρτης από χθες βράδυ... πολύ περιεργο αυτό... εν τω μεταξύ η απόσταση μειώθηκε στο 1.8km που δεν πιάνω 4G στο χωριό από την γνωστή κεραία της Πιερίας... Η ισχύ είναι καραφουλ πλέον... 3G+ καινούργιο ακόμα δεν είδα κοντινότερα ούτε κάνα τεστ πρόσφατα... Αναμένουμε μετά τα Τρίκαλα να έρθουν να ανοίξουν οι διακόπτες... εν τω μεταξύ στην πράσινη έχει 3CA το χωριό και FTTC πλέον στο σπίτι με μέγιστο 200 που έρχεται από Δευτέρα... και τέλος η κόκκινη αμετάβλητη ως πάντα στο 4G Αλλά το σταθερό πλέον είναι διαθέσιμο για double play κρίμα που δεν είναι διαθέσιμη η wind εδώ ακόμα (ελπίζω όταν αγοράσει την cyta να δούμε τίποτα)... vdsl 50αρι έχουμε εδώ και 2 χρόνια πάντως...

edit: στα περισσότερα χωράφια των γονιών μου βγάζει ήδη 4G οριακό από Πιερία και επίσης σε κάποια σημεία μέσα στο χωριό μου κι εκτός πιάνει και οριακό 4G της Telekom MK Και Vip MK B20 και τα 2 και το κάνει αυτό το πρόβλημα στο 4G μόνο και πάει roaming!!! κι έτσι το έχω χειροκίνητο πλέον...

 

Ειδα τον νεο χαρτη 3G,εχει κενα στα χωρια γυρω απο τους Νομους Τρικαλων,Καρδιτσας.Επσης Καρπενησι,Λαμια,Αμφισσα,Βορεια Ευβοια εχουν θεμα.Στην λαρισα προς τα Τεμπη εχει κενα στα χωρια.Ενω στα τουνελ των τεμπων στην αθηνων-θεσσαλονικης μια χαρα.

Και φυσικα η Μακεδονια θελει δουλεια.

Προς Πλατυ ακομα με Edge ειναι η κεραια που ειναι στα εργοστασια εξω απο το χωριο; Τελευταιες φορες που πηγα ειδα τα εξης:Vodafone H+ και τωρα μαζι με την Wind εχουν ιδια καλυψη.4G απο τις 2 καμια δεν εχει βαλει σε κεραια εντος Νομου Ημαθιας.Εχω πιασει απο Γεφυρα,Αδενδρο και γενικα απο Θεσσαλονικη με B20 με Voda.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

το βγάζω από έξω απο το χωριό μου μέχρι την Θεσσαλονίκη κανονικά με 4G only σε όλη τη διαδρομή ειδικά της wind γιατί η κόκκινη είναι για τις κλωτσιες... στο αυτόματο πιάνει μετά τον Λουδία έξω απο την Κρύα Βρύση μέχρι λίγο πριν την Αλεξάνδρεια μετά χάνεται λίγο και μετά εμφανίζεται 3G+ στο Πλατύ και μετά την Χαλκηδόνα 4G κανονικα... Έτσι κι αλλιώς την SIM με 4G only το έχω στο 2ο κινητό με hotspot και με συμφέρει έτσι...
Link to comment
Share on other sites

Η καλυψη μεσα στην πολη της Καρδιτσας φαινεται(απροσμενα) καλη.

 

H κάλυψη στο νομό Καρδίτσας από εποχή telestet ήταν πάντα πολύ καλή. Το πρόβλημα είναι ότι.παρέμεινε 2g.

Edited by mixtri

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ευχάριστα νέα.

Οπου υπάρχει κεραία Vodafone θα μπει και Wind και όπου δεν υπάρχει 4g θα μπει.

Ιανουάριο γεμίζει η Λάρισα και μέσα Φεβρουαρίου όλος ο νομός.

Τα συνεργεία τώρα βρίσκονται Αλεξανδρούπολη.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχάριστα νέα.

Οπου υπάρχει κεραία Vodafone θα μπει και Wind και όπου δεν υπάρχει 4g θα μπει.

Ιανουάριο γεμίζει η Λάρισα και μέσα Φεβρουαρίου όλος ο νομός.

Τα συνεργεία τώρα βρίσκονται Αλεξανδρούπολη.

Αλεξανδρούπολη δεν βρίσκεται κανείς ακόμα από τα επίσημα κανάλια και των 2 εταιριών.

 

Μακάρι να πάνε ποιό γρήγορα και να κλείσουν τα κενά.

 

Το θέμα είναι ότι αν έκλειναν και τα κομμάτια πάνω στην Εγνατία και την εθνική οδό Θεσσαλονίκης Αθηνών θα ήταν τέλεια. Θα έπαιρνε άλλη αξία το 30gb πακέτο που διατηρώ τόσα χρόνια στην εταιρία.

.

 

Send by HUAWEI Mate 8 (NXT-L29) 6" DSFA with Tapatalk

Edited by XP130TD
Off topic

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Αλεξανδρούπολη δεν βρίσκεται κανείς ακόμα από τα επίσημα κανάλια και των 2 εταιριών.

 

Μακάρι να πάνε ποιό γρήγορα και να κλείσουν τα κενά.

 

Το θέμα είναι ότι αν έκλειναν και τα κομμάτια πάνω στην Εγνατία και την εθνική οδό Θεσσαλονίκης Αθηνών θα ήταν τέλεια. Θα έπαιρνε άλλη αξία το 30gb πακέτο που διατηρώ τόσα χρόνια στην εταιρία.

 

Send by HUAWEI Mate 8 (NXT-L29) 6" DSFA with Tapatalk

 

Τρίτη πρωί θα είναι εκεί φίλε μου. Και την προηγούμενη εβδομάδα εκεί ήτανε.

Edited by XP130TD

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τρίτη πρωί θα είναι εκεί φίλε μου. Και την προηγούμενη εβδομάδα εκεί ήτανε.

 

Πάλι συνεννόηση μπουζούκι κάναμε με την εταιρία. Έχουμε κάτι τηλεμετρίες που έχουν πρόβλημα και ζητάνε οι πελάτες αλλαγή δικτύου. Να μην ανεβαίνω από Αθήνα άδικα.

 

Μήπως ξέρεις και τι θα αναβαθμίσουν σε εντός και εκτός πόλης από την τωρινή καταστασση;

Edited by XP130TD
Off topic

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova 4G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...