Jump to content

Nova 4G


paulchro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Lg g3 εχω και την καρτα την εχω Ιανουάριο του 13 Η+ δεν εχω δει μονο Η εχω.

 

Επειδή γνωρίζω σχετικά με κινητά, το g3, που έχω Κ γω δεν πρόκειται να σου βγάλει H+ στην ένδειξη πάνω δεξιά. Αυτό θα το δεις από ρυθμίσεις, σχετικά με τηλέφωνο,δικτυο, τύπος δικτύου. Σε αντίθεση τα Samsung βγάζουν την ένδειξη H+ κανονικά. Δεν σημαίνει οτθ εσύ δεν πιάνεις την ταχύτητα του δικτύου.

Link to comment
Share on other sites

με τι συσκευη εχετε κανει και οι 2 την μετρηση; διοτι απο οσο ξερω το 3g σε συσκευες 3g φτανει εως 21mbs και επειδη σου εβγαλε εως 25 για αυτο και μου εκανε εντυπωση.

 

εγώ είμαι με xperia Z1 (παραεισαγωγή γερμανίας) , δεν φτάνει μέχρι 21 το H+ πάει και παραπάνω από αυτό που βλέπεις, οι άλλες εταιρείες που πολύ συχνά λένε ότι έχουν 4G με ανάλογες ταχύτητες έχουν απλά πολύ χαμηλή ταχύτητα για 4G

 

γενικά επειδή έχω κάνει διάφορες μετρήσεις μες στην αθήνα με φίλους που είναι σε άλλες εταιρείες, μια χαρά είναι το internet της wind παρά τη γενικότερη άποψη που επικρατεί

 

άλλα είναι τα προβλήματα της εταιρείας και έχουν να κάνουν κυρίως με τη συμπεριφορά τους απέναντι στους συνδρομητές τους και όσο ήμουν σε σύνδεση τα είχα φάει αρκετά στη μάπα.

πλέον ευτυχώς βάζω το 10αρικο μου κάρτα κάθε μήνα και δε με ενοχλεί κανείς, για κάτι παραπάνω δεν αξίζει η ταλαιπωρία

 

ΥΓ H+ στη wind πιάνω εδώ και πάρα πολύ καιρό πάντως, από τότε που είχα galaxy nexus με custom rom, απλά ποτέ δεν είχα δει πάνω από 18Mbps

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

έχεις κάνει τη μια μέτρηση με το σήμα στα 2/5 και την άλλη στα 4/5, οπότε είναι ανούσια η σύγκριση μεταξύ τους.

 

Καταρχάς για να έχει νόημα η μέτρηση πρέπει να μετακινηθείς ώστε να έχεις 5/5 γραμμές σταθερό σήμα, μόνο έτσι έχει νόημα η μέτρηση, άμα πάω και εγώ στο υπόγειο του σπιτιού μου το 4G θα έχει οριακά μια ή καμία γραμμή και το απλό GSM θα έχει 5/5 οπότε αυτό τι αποδεικνύει ? οτι το GSM είναι πιο γρήγορο ??? ;)

 

Γυρίζω όλη την Αθήνα φίλε κάθε μέρα. Στην συγκεκριμένη περίπτωση ήμουν στο μπαλκόνι σε ένα σπίτι. Και οι δύο μετρήσεις έγιναν από το ίδιο σημείο με διαφορά 1-2 λεπτών...:p

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιανω 4g ουτε κεντρο ουτε πουθενα. Πηγα σε 2 wind καταστηματα κ ο ενας δεν ειχε ο αλλος μου λεεί δεν χρειαζεσαι αλλαγη σιμ και οτι "σιγα δεν εχει κ τοση διαφορα στην ταχυτητα". Εχω jb iphone παιζει κανα ρολο αυτο;; Edited by paulchro
6110 3310 - 3330 - Ericsson R320s - Panasonic GD 93 - 3510 - 6600 - 3230 - N73 - 5800 - C7 - iPhone 4 - iPhone 5 - iPhone 6 - iPhone 7 - iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Δεν πιανω 4g ουτε κεντρο ουτε πουθενα. Πηγα σε 2 wind καταστηματα κ ο ενας δεν ειχε ο αλλος μου λεεί δεν χρειαζεσαι αλλαγη σιμ και οτι "σιγα δεν εχει κ τοση διαφορα στην ταχυτητα". Εχω jb iphone παιζει κανα ρολο αυτο;;

 

To iphone 5 δεν υποστηριζει συχνοτητα 800MHz στο 4G και αν η wind εκπεμπει σε αυτην τοτε θα εχεις προβλημα. Απο το 5s και μετα υποστηριζουν και αυτες τις συχνοτητες.

 

Εγώ πάντως με LG G3 32gb μια χαρά εμφανίζεται το 4g, δεν είναι καινούργια κάρτα sim

 

Γραφετε ταυτοχρονα αν εχετε συμβολαιο-καρτοσυμβολαιο οσοι δεν αλλαζετε sim και εχετε 4G γιατι τετοια μηνυματα μπερδευουν. Θα το διαβασει ενας καρτοκινητος και θα περιμενει να του ερθει το 4G χωρις αλλαγη της sim.

Link to comment
Share on other sites

To iphone 5 δεν υποστηριζει συχνοτητα 800MHz στο 4G και αν η wind εκπεμπει σε αυτην τοτε θα εχεις προβλημα. Απο το 5s και μετα υποστηριζουν και αυτες τις συχνοτητες.

 

 

 

Γραφετε ταυτοχρονα αν εχετε συμβολαιο-καρτοσυμβολαιο οσοι δεν αλλαζετε sim και εχετε 4G γιατι τετοια μηνυματα μπερδευουν. Θα το διαβασει ενας καρτοκινητος και θα περιμενει να του ερθει το 4G χωρις αλλαγη της sim.

 

Σοβαρα τωρα μιλας; Δεν πιανει το 4g της wind σε iphone 5? οτι να ναι αυτη η εταιρια.

6110 3310 - 3330 - Ericsson R320s - Panasonic GD 93 - 3510 - 6600 - 3230 - N73 - 5800 - C7 - iPhone 4 - iPhone 5 - iPhone 6 - iPhone 7 - iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Σοβαρα τωρα μιλας; Δεν πιανει το 4g της wind σε iphone 5? οτι να ναι αυτη η εταιρια.

 

Μια υποθεση εκανα. Δεν ξερω αν εκπεμπει στα 800 ή στα 1800 ή στα 2600 MHz. Αν εκπεμπει ομως στην πρωτη θα εχεις προβλημα με το 5αρι.

 

Παρεμπιπτοντως, δεν φταιει η wind για αυτο. Η apple φταιει που δεν ειχε συμπεριλαβει και αυτη τη συχνοτητα και το εκανε με το 5s.

Link to comment
Share on other sites

με τι συσκευη εχετε κανει και οι 2 την μετρηση; διοτι απο οσο ξερω το 3g σε συσκευες 3g φτανει εως 21mbs και επειδη σου εβγαλε εως 25 για αυτο και μου εκανε εντυπωση.

 

Nokia Lumia 1020

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γραφετε ταυτοχρονα αν εχετε συμβολαιο-καρτοσυμβολαιο οσοι δεν αλλαζετε sim και εχετε 4G γιατι τετοια μηνυματα μπερδευουν. Θα το διαβασει ενας καρτοκινητος και θα περιμενει να του ερθει το 4G χωρις αλλαγη της sim.

συμβόλαιο έχω
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Πήγα πριν λίγο στη Wind στο mall στο Μαρούσι. Είχα πάρει από πριν τηλέφωνο και μου είπαν ότι έφεραν κάρτες για 4g σήμερα. Πάω και ο υπάλληλος μου λέει δεν έχουν φέρει ακόμα κάρτες! καλά με κοροιδευεται του λέω; τελικά ήταν ο άλλος υπάλληλος που όταν το άκουσε λέει, ναι έφεραν κάρτες για καρτοκινητο σήμερα! Και φεύγει νευρισμενος μέσα! Απαράδεκτο υπάλληλοι! Λέω στον άλλον, καλά δεν μπορείται να συνεννοηθειται μεταξύ σας για το αν έχετε κάρτες;;;; ότι να ναι.

Για να μην μακρυγορω είμαι στο mall και ένδειξη 4g δεν έχω δει ακόμα. Θα επανέλθω...

Edited by Otinanai2015
Link to comment
Share on other sites

με oneplusone έπιασε κανένας φίλος 4G ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Πήγα πριν λίγο στη Wind στο mall στο Μαρούσι. Είχα πάρει από πριν τηλέφωνο και μου είπαν ότι έφεραν κάρτες για 4g σήμερα. Πάω και ο υπάλληλος μου λέει δεν έχουν φέρει ακόμα κάρτες! καλά με κοροιδευεται του λέω; τελικά ήταν ο άλλος υπάλληλος που όταν το άκουσε λέει, ναι έφεραν κάρτες για καρτοκινητο σήμερα! Και φεύγει νευρισμενος μέσα! Απαράδεκτο υπάλληλοι! Λέω στον άλλον, καλά δεν μπορείται να συνεννοηθειται μεταξύ σας για το αν έχετε κάρτες;;;; ότι να ναι.

Για να μην μακρυγορω είμαι στο mall και ένδειξη 4g δεν έχω δει ακόμα. Θα επανέλθω...

 

Και εγω με νεα κάρτα απο το mall, δεν έχω ένδειξη για επιλογή LTE στο μενού του τηλεφώνου (optimus g). Eϊναι θέμα τηλεφώνου άραγε;

Link to comment
Share on other sites

Και εγω με νεα κάρτα απο το mall, δεν έχω ένδειξη για επιλογή LTE στο μενού του τηλεφώνου (optimus g). Eϊναι θέμα τηλεφώνου άραγε;

 

Εγώ έχω επιλογή για lte και στο lg g3 και στο lg g2. Διαδρομή από mall στο Περιστέρι δεν είδα σε κανένα σημείο ένδειξη για 4g.

Link to comment
Share on other sites

ψάξτε το τι μπάντες υποστηρίζουν τα τηλ σας, η wind στο 4G παίζει στην 800 και μάλλον και στην 2600

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

ψάξτε το τι μπάντες υποστηρίζουν τα τηλ σας, η wind στο 4G παίζει στην 800 και μάλλον και στην 2600

 

Lg g3 d855 παίζει και στις 2 που αναφέρεις. Οπότε δεν φταίει αυτό.

LTE 700 / 800 / 900 / 1800 / 2100 / 2300 / 2600 - D855

Edited by Otinanai2015
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω επιλογή για lte και στο lg g3 και στο lg g2. Διαδρομή από mall στο Περιστέρι δεν είδα σε κανένα σημείο ένδειξη για 4g.

 

Το ανέφερα και στο θέμα με τα καρτοκινητά.

Επιβεβαιώνω και εγώ ότι πολλές από τις κάρτες που δίνουν τα καταστήματα για αντικατάσταση της παλιάς sim με νέα 4g δεν είναι 4g. Οι κάρτες είναι πραγματικά ίδιες και μπερδεύονται.

Την άλλαξα την Παρασκευή στο κεντρικό της Κηφισίας και όλο το ΣΚ δεν έπιανα πουθενά 4g. Πάω σήμερα, ξανά τσέκαραν τον αριθμό μου και είδαν ότι μου είχαν δώσει μη υποστηριζόμενη κάρτα.

Μου την ξαναάλλαξαν και όλα καλά.

 

Δεν χρειάζεται να έρθει μήνυμα καλωσορίσματος στο 4g, με το που βάζεις την σωστή κάρτα παίζει απευθείας (αν είσαι σε περιοχή με 4g προφανώς).

Link to comment
Share on other sites

ψάξτε το τι μπάντες υποστηρίζουν τα τηλ σας, η wind στο 4G παίζει στην 800 και μάλλον και στην 2600

 

Μάλλον 800DD (20) και 1800 (3) πρέπει να παίζει προς το παρόν.

Link to comment
Share on other sites

σήμερα πήγα στο κατάστημα του Συντάγματος και μου είπαν ότι η σιμ μου είναι συμβατή αλλά η συσκευή όχι!!! Μήπως ξέρει να που κανείς το γιατί ?? έχω το Oppo find 7 Full phone specifications
Link to comment
Share on other sites

πηγα κ εγω σημερα σενα καταστημα wind για να αλλαξω την καρτα sim,εχω f2g κ ενα samsung s4 mini lte κ το συστημα τους, λεει οτι δεν υποστιριζει 4G η συσκευη μου....τι ειναι τουτο τωρα?δηλαδη δεν ειναι για ολες τις lte συσκευες το 4g της wind?
Link to comment
Share on other sites

Πήγα πριν λίγο στη Wind στο mall στο Μαρούσι. Είχα πάρει από πριν τηλέφωνο και μου είπαν ότι έφεραν κάρτες για 4g σήμερα. Πάω και ο υπάλληλος μου λέει δεν έχουν φέρει ακόμα κάρτες! καλά με κοροιδευεται του λέω; τελικά ήταν ο άλλος υπάλληλος που όταν το άκουσε λέει, ναι έφεραν κάρτες για καρτοκινητο σήμερα! Και φεύγει νευρισμενος μέσα! Απαράδεκτο υπάλληλοι! Λέω στον άλλον, καλά δεν μπορείται να συνεννοηθειται μεταξύ σας για το αν έχετε κάρτες;;;; ότι να ναι.

Για να μην μακρυγορω είμαι στο mall και ένδειξη 4g δεν έχω δει ακόμα. Θα επανέλθω...

 

Πήρα τηλέφωνο στο κατάστημα της Wind επειδή δεν μου έβγαζε σήμα 4g και τι νου λένε! Ναι έχετε δίκιο, δυστυχώς η εταιρεία μας έστειλε ελλατωματικες κάρτες που δεν πιάνουν 4g και θα έχουμε παραλαβή από Τετάρτη. Πιο μπ.....λο πεθαινεις....

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

πηγα κ εγω σημερα σενα καταστημα wind για να αλλαξω την καρτα sim,εχω f2g κ ενα samsung s4 mini lte κ το συστημα τους, λεει οτι δεν υποστιριζει 4G η συσκευη μου....τι ειναι τουτο τωρα?δηλαδη δεν ειναι για ολες τις lte συσκευες το 4g της wind?

 

Αν έχεις δοκιμάσει με κάρτα άλλης εταιρίας και σου έβγαλε σήμα 4g έχει πρόβλημα ή κάρτα. Συμβουλή μου, περίμενε καμία βδομάδα γιατί στα καταστήματα δεν ξέρουν τι τους γίνεται. Μετά πήγαινε στο κατάστημα και πες τους να σου αλλάξουν κάρτα και να δουν από τα συστήματα τους ότι η κάρτα είναι 4g. Δες πιο πάνω τι έπαθα εγώ και θα καταλάβεις....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova 4G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...