Jump to content

Σε ποιά περιοχή της Αττικής θα θέλατε να μένατε;


meleneevi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άρα φαντάζομαι δε θα πηγαίνεις Γλυφάδα και Βουλιαγμένη για καφέ, μπάνιο ή νυχτερινή διασκέδαση.

Επίσης όσον αφορά την ατμοσφαιρική ρύπανση έχεις κάνει εσύ μετρήσεις στην Κηφισιά και στη Γλυφάδα κι έχεις βγάλει αποτέλεσμα;

Νομίζω πως από τα προηγούμενα ποστ μου μπορεί να εξαχθεί η άποψη μου. Ναι, θα πήγαινα στα μέρη που αναφέρεις 1-2 φορές το μήνα, δεν είναι του γούστου μου για παραπάνω. Άμα ήταν πχ κανά Μόντε Κάρλο, μπορεί να πήγαινα και πιο συχνά, αλλά όχι για μόνιμη κατοικία.

 

Και ναι, πέραν ότι η φίλη μου ασχολείται με δαύτα, μπορώ και εγώ ο ίδιος να αισθανθώ την διαφορά ανάμεσα στις περιοχές πάνω από Νέα Ερυθραία και Κηφισιά και όλες τις υπόλοιπες...

 

Sent from my N5206 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 56
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Feregorn said:
Νομίζω πως από τα προηγούμενα ποστ μου μπορεί να εξαχθεί η άποψη μου. Ναι, θα πήγαινα στα μέρη που αναφέρεις 1-2 φορές το μήνα, δεν είναι του γούστου μου για παραπάνω. Άμα ήταν πχ κανά Μόντε Κάρλο, μπορεί να πήγαινα και πιο συχνά, αλλά όχι για μόνιμη κατοικία.

 

Και ναι, πέραν ότι η φίλη μου ασχολείται με δαύτα, μπορώ και εγώ ο ίδιος να αισθανθώ την διαφορά ανάμεσα στις περιοχές πάνω από Νέα Ερυθραία και Κηφισιά και όλες τις υπόλοιπες...

 

Sent from my N5206 using Tapatalk

Απλώς μου έκανε εντύπωση. 

 

Edited by DENIOR
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Εγώ πάλι παιδιά γεννήθηκα και μεγάλωσα στα Κάτω Πατήσια...παντρεύτηκα και έμεινα στην Πεύκη, ένα χρόνο στους Θρακομακεδόνες και τώρα πάνω απο δυο χρόνια, κάπως πιο μακριά...περα από τον Ατλαντικό...

Κατω Πατήσια πάντα θα ειναι στη καρδιά μου αλλά όπως ήταν οταν μεγάλωνα εγω εκει, δεκαετιες 80-90...

Για κάποιο λόγο μου αρέσουν τα βόρεια προάστια, ίσως επειδή έμενα Πεύκη και γενικότερα έβγαινα περισσότερο προς τα βόρεια και όχι στα νότια, αλλά αν γυρνούσα ποτέ πίσω στην πατρίδα θα ήθελα να ζούσα κοντά στη θάλασσα να τη βλέπω και να με ταξιδευει...οταν εισαι μακρια από την Ελλάδα, ξαφνικά νιώθεις ότι η Αθήνα έχει τόσες περιοχές που θα ήθελες να μείνεις...

Θρακομακεδόνες πάλι ήταν πολύ ωραία...αν και δεν έχει θέα θάλασσα. Σα να είσαι στο εξωτερικό. Μεγάλες εκτάσεις, αυλές, πράσινο και καθόλου πολυκατοικίες...Αυτές οι ρημάδες μας την έκαναν την Αθήνα μας πιο άσχημη....

 

Προς το παρόν ας προσγειωθώ στην πραγματικότητα.

Να ειστε καλά παιδιά και εύχομαι κάποια στιγμη να ξαναγυρίσω σε κάποια γειτονιά της Αθήνας και να "μαλώνουμε" για το πού έχει περισσότερο κρύο και ζέστη χαχα

Link to comment
Share on other sites

δεδομενο νο1: οπου μεγαλωσες αγαπας τον τοπο... (εκτος αν περασες ασχημα οποτε αυτο ειναι αλλο θεμα)

δεδομενο νο2: η σου αρεσει η θαλασσα ή το βουνο (μαλλων το πρωτο καθως θυμιζει καλοκαιρια)

Λατρευω τον Πειραια (καθως εχω καταγωγη απο εκει και μεγαλωσα Κερατσινη)

θα ηθελα να εμενα στο Πασαλιμανι η στη Καστελα.. τωρα μενω Μπραχαμι και το μονο καλο οτι ειναι κοντα στη δουλεια μου (Γλυφαδα-10χλμ) και κοντα στο μετρο

προσωπικο μου: LeEco pro3 x722

εργασιας : Bluboo Picasso

Alfa Romeo 156 - Gibson Thunderbird

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι εδώ και 4 χρόνια κατοικώ στη Ραφήνα παραδίπλα στον Κωστάκη τον Καραμανλή (!) απολαμβάνοντας τη γειτνίαση με τη θάλασσα, το λιμάνι και την ήσυχη, επαρχιακή σχεδόν ατμόσφαιρα, ωστόσο μου λείπει η Θεσσαλονίκη όπου ζούσα πριν! :) Edited by foxx
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Κινέτα, Ραφήνα η οπουδήποτε κατά μήκος ακτογραμμής από τη Βάρκιζα μέχρι Σούνιο.

 

Να ξυπνάς Κυριακή,με βροχή στο τζάμι σου κ να απολαμβάνεις το ζεστό καφέ ατενίζοντας το μπλε..

me > you
Link to comment
Share on other sites

Κινέτα, Ραφήνα η οπουδήποτε κατά μήκος ακτογραμμής από τη Βάρκιζα μέχρι Σούνιο.

 

Να ξυπνάς Κυριακή,με βροχή στο τζάμι σου κ να απολαμβάνεις το ζεστό καφέ ατενίζοντας το μπλε..

 

ενταξει, εσυ εφτιαξες ατμοσφαιρα...

προσωπικο μου: LeEco pro3 x722

εργασιας : Bluboo Picasso

Alfa Romeo 156 - Gibson Thunderbird

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...