Jump to content

BlackBerry Z30


npatrin
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για το wifi και αυτή τη στιγμή αποσυνδέθηκε(ενω απο το πρωί ήταν μια χαρά) και δε μπορεί να δει το ρούτερ μου ενω λέπει άλλα. την 10.2.13062 έχω

στο BBM πως στέλνω χρονομετρημένα μυνήματα?

Είχα σε apk την εφαρμογή πλοήγησης IGO την πέρασα και δουλεύει μια χαρά:)

 

Τα χρονομετρημενα μηνυματα μπορεις να τα χρησιμοποιησεις μονο οταν βρισκεσαι σε επικοινωνια με μια επαφη του bbm.

Οταν εισαι μεσα σε καποιο group ας πουμε, εκει δεν υπαρχει η επιλογη. Στην μπαρα οπου γραφεις τα μηνυματα σου ακριβως δεξια εχει ενα ρολογακι, αυτο ειναι τα χρονομετρημενα μηνυματα. Το πατας και σου βγαζει εναν μετρητη απο κατω ουτως ωστε να επιλεξεις για ποσα λεπτα θα ειναι διαθεσιμο το μηνυμα σου.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 853
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα χρονομετρημενα μηνυματα μπορεις να τα χρησιμοποιησεις μονο οταν βρισκεσαι σε επικοινωνια με μια επαφη του bbm.

Οταν εισαι μεσα σε καποιο group ας πουμε, εκει δεν υπαρχει η επιλογη. Στην μπαρα οπου γραφεις τα μηνυματα σου ακριβως δεξια εχει ενα ρολογακι, αυτο ειναι τα χρονομετρημενα μηνυματα. Το πατας και σου βγαζει εναν μετρητη απο κατω ουτως ωστε να επιλεξεις για ποσα λεπτα θα ειναι διαθεσιμο το μηνυμα σου.

 

Το BBM το είχα και στο νοτε μου και όντως είχε δεξιά το ρολογάκι. Τωρα δε μου το εμφανίζει. Παιζει ρόλο που οι επαφές μου έχουν την έκδοση BBM για android?

Link to comment
Share on other sites

Το BBM το είχα και στο νοτε μου και όντως είχε δεξιά το ρολογάκι. Τωρα δε μου το εμφανίζει. Παιζει ρόλο που οι επαφές μου έχουν την έκδοση BBM για android?

 

Αυτο δεν το γνωριζω. Αν δεν κανω λαθος ομως τα χρονομετρημενα μηνυματα δεν υποστηριζονται ακομα στις αλλες πλατφορμες, επομενως ισως να φταιει και αυτο.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καμια καλη εφαρμογη gps-navi για το Ζ30 επι πληρωμη ή δωρεαν (περα απο τη μαμα) υπαρχει;

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

NavFree και είναι πολύ καλή

 

Ρε παιδιά, λίγο που έχω χρησιμοποιήσει το navfree, δεν έχω καταφέρει να το λειτουργήσω ποτέ. Έχω αγορασμένο το Mireo και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Στο navfree, πως μπορώ να βάλω διεύθυνση προορισμού; Όλο POI μου βγάζει στην αναζήτηση και άντε και κάποιους κεντρικούς δρόμους, χωρίς νούμερα βέβαια..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Τη προηγούμενη τρίτη αγόρασα το z30 σήμερα έσπασα την οθόνη...

έχει κανείς εμπειρία να μου πεί τι να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Τη προηγούμενη τρίτη αγόρασα το z30 σήμερα έσπασα την οθόνη...

έχει κανείς εμπειρία να μου πεί τι να κάνω?

 

...κλαφτα Χαραλαμπε!! :cry::cry::cry:

Alcatel OT Max db > Alcatel OT 511 > Alcatel OT 715 > Nokia 6230i > Nokia 6290 > Nokia 5530 > Nokia E5-00 > BB Q10 > Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Τη προηγούμενη τρίτη αγόρασα το z30 σήμερα έσπασα την οθόνη...

έχει κανείς εμπειρία να μου πεί τι να κάνω?

 

Irepair.gr

 

ΔΕΝ κάνω διαφήμιση, αλλά με έχουν εξυπηρετήσει 4 φορές όσον αφορά blackberry συσκευές με δύσκολα θέματα, με άριστα αποτελέσματα. Έχουν έναν τεχνικό από Κίνα/Ταυλάνδη δεν ξέρω που, που ασχολείται με τα μπέρρυ και ο άνθρωπος είναι γνώστης!

Link to comment
Share on other sites

Irepair.gr

 

ΔΕΝ κάνω διαφήμιση, αλλά με έχουν εξυπηρετήσει 4 φορές όσον αφορά blackberry συσκευές με δύσκολα θέματα, με άριστα αποτελέσματα. Έχουν έναν τεχνικό από Κίνα/Ταυλάνδη δεν ξέρω που, που ασχολείται με τα μπέρρυ και ο άνθρωπος είναι γνώστης!

 

κωστα σε ποιο καταστημα ειναι ο μαστορας να στειλω ενα Q10 που εχω θεμα?παλαιοτερα παντως στο καταστημα της γουναρη(γλυφαδα)δεν ειχα μεινει ευχαριστημενος....

Edited by thief
αφαίρεση αγγελίας
Link to comment
Share on other sites

κωστα σε ποιο καταστημα ειναι ο μαστορας να στειλω ενα Q10 που εχω θεμα?παλαιοτερα παντως στο καταστημα της γουναρη(γλυφαδα)δεν ειχα μεινει ευχαριστημενος....

 

Έχει δύο καταστήματα, ένα στη Γλυφάδα και ένα καινούριο στο Μαρούσι, στη λεωφόρο Κηφισίας αμέσως μετά το δαχτυλίδι. Καμία σχέση τα δυο τους στην εξυπηρέτηση. Εγώ το πάω στο Μαρούσι, έχει τη διεύθυνση στην ιστοσελίδα τους!

Φτιάχνει και τα γνωστά sim reader θέματα από κομμένες σιμ, αντάπτορες κλπ..

Edited by thief
Link to comment
Share on other sites

Υπενθυμίζω, σε περίπτωση που δεν το θυμάται κάποιος: Οι αγγελίες ζήτησης ή πώλησης απαγορεύονται στις ενότητες του myphone. Υπάρχει ειδική ενότητα για αυτό το σκοπό, το Buy&Sell, για το οποίο όμως υπάρχουν προϋποθέσεις πρόσβασης.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα μικρο προβλημα με το hub

καθε φορα που ερχεται μηνυμα στο fb κ το κινητο ειναι κλειδωμενο, για να ανοιξω το μηνυμα πρεπει να πατισω 1 φορα στο εικονιδιο, αλλη μια στο μηνυμα κ μετα βγαζει πατηστε εδω για να ανοιξει

οποτε χρειαζεται να παταω 3 φορες για να το ανοιξω ολοκληρωτικα.. γινεται με ενα αντε δυο πατηματα να ανοιγει μια κ εξω ?

επισης αφου μπω στο προγραμμα του facebook για να δω αυτο που μ εστειλαν, μετα θα πρεπει να παω μια βολτα απο το hub, να πατησω πανω στην ειδοποιηση ετσι ωστε να επιβεβαιωσω οτι διαβαστηκε.. διαφορετικα αν κλειδωσω-ξεκλειδωσω το κινητο, στην αρχικη οθονη θα υπαρχει ακομα η ιδια ειδοποιηση

 

γινεται κατι με αυτο ?

 

ευχαριστω

Γιώργος

 

Το παντελόνι μου στα γόνατα κ τα δικά της γόνατα να ακουμπάν στα χώματα.. δίχως συμπόνια!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα μικρο προβλημα με το hub

καθε φορα που ερχεται μηνυμα στο fb κ το κινητο ειναι κλειδωμενο, για να ανοιξω το μηνυμα πρεπει να πατισω 1 φορα στο εικονιδιο, αλλη μια στο μηνυμα κ μετα βγαζει πατηστε εδω για να ανοιξει

οποτε χρειαζεται να παταω 3 φορες για να το ανοιξω ολοκληρωτικα.. γινεται με ενα αντε δυο πατηματα να ανοιγει μια κ εξω ?

επισης αφου μπω στο προγραμμα του facebook για να δω αυτο που μ εστειλαν, μετα θα πρεπει να παω μια βολτα απο το hub, να πατησω πανω στην ειδοποιηση ετσι ωστε να επιβεβαιωσω οτι διαβαστηκε.. διαφορετικα αν κλειδωσω-ξεκλειδωσω το κινητο, στην αρχικη οθονη θα υπαρχει ακομα η ιδια ειδοποιηση

 

γινεται κατι με αυτο ?

 

ευχαριστω

 

Μετά το τελευταίο update, το facebook έγινε μουφα. Χρειάζεται refresh για να σου εμφανίζει τα καινούργια μηνύματα οταν συνομιλείς με κάποιον και με κάθε σύνδεση σου εμφανίζει παλιότερα μηνύματα απο τον υπολογιστή σου πχ, σαν καινούργια... εγώ το έβγαλα και μπαίνω απο τον browser μέχρι να φτιάξουν μια σοβαρή εφαρμογή του..

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως μετά την τελευταία αναβάθμιση στις αρχές Νοεμβρίου η αυτονομία της μπαταρίας έχει μειωθεί... Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι ανάλογο;
Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως μετά την τελευταία αναβάθμιση στις αρχές Νοεμβρίου η αυτονομία της μπαταρίας έχει μειωθεί... Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι ανάλογο;

προσωπικά θεωρώ το αντίθετο .....

Σε έμενα έχει βελτιωθεί λιγάκι , πάντα με την ίδια χρήση και εφαρμογές με πριν :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως μετά την τελευταία αναβάθμιση στις αρχές Νοεμβρίου η αυτονομία της μπαταρίας έχει μειωθεί... Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι ανάλογο;

 

Και εγω θα ελεγα πως ειναι μαι απο τα ιδια με μια μικρη βελτιωση. Μηπως δεν εχεις καλο σημα και λογω αναζητησης σηματος σου καταναλωνει μπαταρια? Για προσπαθησε αν φταιει κατι τετοιο να του περασεις κανενα radio.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Σαν νέος κάτοχος της συσκευής θέλω να κάνω μια ερώτηση αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει (αφορά κυρίως όσους έχουν την συσκευή με κάρτα sim της Vod@fone) ...

 

Στις αγορές από το ΒΒ World η Voda δίνει την επιλογή να γίνει η χρεώση στον αριθμό του κινητού (άρα στον λογαριασμό) και έτσι δεν χρειάζεται να δηλωθεί κάποια πιστωτική ή paypal, αλλά από ότι βλέπω δεν υπάρχει αυτή η επιλογή τώρα.

 

Να διευκρινήσω ότι δημιούργησα νέο BB id (δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο), καθώς με το προηγούμενο BB id που είχα σε συσκευή BB Q5 πριν από αρκετό καιρό νομίζω ότι υπήρχε αυτή η επιλογή και την είχα χρησιμοποιήσει στην αγορά.

Αν μπορεί/γνωρίζει κάποιος να επιβεβαιώση την δυνατότητα αυτή προκειμένου να αποφύγω το wipe για να δοκιμάσω με το παλιό BB id, θα ήμουν ευγνώμων :)

 

Άκυρο, τελικά έδωσε την επιλογή... μετά από restart :O

Edited by deltona
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας και απο εμενα. Αποφασισα και εγω να αγορασω το Z30 αλλα υπαρχει επειδη χρησιμοποιω πολυ το Viber θελω να ξακαθαρισω εκ των προτερων εαν λειτουργει κανονικα (και κλησεις και μηνυματα). Καπου διαβασα εδω μεσα οτι υπαρχει προβλημα με τις επαφες με ελληνικους χαρακτηρες.

Ισχυεει κατι τετοιο και ποια ειναι η εμπειρια σας με το Viber?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μια φιλη ενδιαφέρεται για το Ζ30. Απλα δεν ξερω απο μπαταρια , καμερα και εφαρμογές αν την καλύπτει. Μιλαω για viber , FB , YouTube και Bluetooth να δουλεύουν ικανοποιητικά. Ξέρουμε σε ποια τιμη το διαθέτουν και αν ναι σε ποια μαγαζια μονο wind αν καταλαβα η και voda μέσω παραγγελίας ;
Link to comment
Share on other sites

Μια φιλη ενδιαφέρεται για το Ζ30. Απλα δεν ξερω απο μπαταρια , καμερα και εφαρμογές αν την καλύπτει. Μιλαω για viber , FB , YouTube και Bluetooth να δουλεύουν ικανοποιητικά. Ξέρουμε σε ποια τιμη το διαθέτουν και αν ναι σε ποια μαγαζια μονο wind αν καταλαβα η και voda μέσω παραγγελίας ;

 

πριν 3 εβδομάδες το αγόρασα απο σκρουτζομάγαζο στα 280€. καλύπτεται απο ευρωπαϊκή εγγύηση , ουτως η άλλως δεν υπάρχει αντιπροσωπεία

Η μπαταρία του είναι καλή εγω με ανοιχτα δεδομένα , bluetooth wifi απο τις 8 το πρωί και με καμια ωρα ομιλία συν σερφάρισμα το βράδυ έχω πάνω απο 50%

απο τις εφαρμογές που λές δε δουλεύω καμία. Μόνο για το μπλε δόντι μπορώ να σου πώ οτι είναι άψογο. Η κάμερα ικανοποιητική, όχι τίποτα σπουδαίο όμως

Το κινητό γενικά πετάει πάντως

Το κυριότερο προσόν για μένα είναι το σήμα. ΠΙΆΝΕΙ ΠΑΝΤΟΥ

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν εχει αναφερθει αλλα τις προαλλες κατεβασα στο viber απο το app world και δεν ειχα κανενα θεμα με την προβολη ελληνικων χαρακτηρων στις επαφες μου.
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν εχει αναφερθει αλλα τις προαλλες κατεβασα στο viber απο το app world και δεν ειχα κανενα θεμα με την προβολη ελληνικων χαρακτηρων στις επαφες μου.

 

πλακα μας κανεις ετσι? απο το BBWORLD ?? Viber????

Alcatel OT Max db > Alcatel OT 511 > Alcatel OT 715 > Nokia 6230i > Nokia 6290 > Nokia 5530 > Nokia E5-00 > BB Q10 > Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...