Jump to content

Samsung Galaxy Core Duos (I8262)


zio_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα !

 

Γνωρίζει κάποιος που μπορώ να βρω γραμματοσειρές για να προσθέσω στις εργοστασιακές ; Σαν διαθέσιμες είναι μόνο 5.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • Απαντήσεις 430
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γειά σας. Το core duos υπάρχει και σε κάποια παραλλαγή με μια κάρτα; Είναι νέο μοντέλο ή κάπως παλιό? Υπάρχουν σχετικά φθηνά μοντέλα να είναι και νέα στην αγορά, μέχρι 120 -130 ευρώ και με 4 ή 4.5 οθόνη? Γειά σας καλό βράδυ. Ήθελα να δείξω link για κάποιο μοντέλο αλλά δεν μπορώ να το κάνω επικόλληση από το πρόχειρο που το χω. Πώς πρέπει να το κάνω?

 

Στάλθηκε από το SM-G355HN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Αν και παλιό το θέμα, θέλω να κάνω μια ερώτηση.

Μια φίλη μου έχει το 8260 (για λόγους συναισθηματικούς δεν θέλει να το αλλάξει) και παρουσίασε το εξεις.

Ξαφνικά που και που άρχισε να κάνει επανεκκινήσεις μέχρι που κόλλησε στο logo και δεν προχωρούσε, εδώ το αναλαμβάνω εγω. Δοκιμάζω μέσω odin και του περνάω απο sammobile την 4.1.2 που βρήκα γιατί δεν ήθελα να το ρουταρω.Την πήρε κανονικά και το κινητό δούλεψε 2-3 ημέρες μέχρι που άρχισε τα κουφά. Ξεκινάει κανονικά και κάθε 3 λεπτά περίπου κάνει επανεκκινήσεις. Αυτό γίνετε συνεχώς όσο το αφήνω ανοιχτό. Δοκίμασα ξανά με το odin αλλά αυτή την φορά βγάζει σφάλμα στην NAND και δεν προχωρά.

Αλλο παράξενο, διαγράφω κάτι εφαρμογές που έχει και ενώ λέει οτι της διέγραψε, οι εφαρμογές ξανα εμφανίζονται! Κάνω επαναφορά εργοστασιακών, και το κινητό ξεκινά και πάλι με όλες της εφαρμογές και της ρυθμίσεις. Κάνω factory reset, και ξεκινάει και πάλι σαν να μην το έκανα καθόλου!

Στο xda που το έψαξα γράφουν οτι το σφάλμα στην nand δεν είναι και καλά θέμα chip αλλά μπορεί να είναι από software.

 

Για δώστε καμιά ιδέα βρε μάγκες, ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Αν και παλιό το θέμα, θέλω να κάνω μια ερώτηση.

Μια φίλη μου έχει το 8260 (για λόγους συναισθηματικούς δεν θέλει να το αλλάξει) και παρουσίασε το εξεις.

Ξαφνικά που και που άρχισε να κάνει επανεκκινήσεις μέχρι που κόλλησε στο logo και δεν προχωρούσε, εδώ το αναλαμβάνω εγω. Δοκιμάζω μέσω odin και του περνάω απο sammobile την 4.1.2 που βρήκα γιατί δεν ήθελα να το ρουταρω.Την πήρε κανονικά και το κινητό δούλεψε 2-3 ημέρες μέχρι που άρχισε τα κουφά. Ξεκινάει κανονικά και κάθε 3 λεπτά περίπου κάνει επανεκκινήσεις. Αυτό γίνετε συνεχώς όσο το αφήνω ανοιχτό. Δοκίμασα ξανά με το odin αλλά αυτή την φορά βγάζει σφάλμα στην NAND και δεν προχωρά.

Αλλο παράξενο, διαγράφω κάτι εφαρμογές που έχει και ενώ λέει οτι της διέγραψε, οι εφαρμογές ξανα εμφανίζονται! Κάνω επαναφορά εργοστασιακών, και το κινητό ξεκινά και πάλι με όλες της εφαρμογές και της ρυθμίσεις. Κάνω factory reset, και ξεκινάει και πάλι σαν να μην το έκανα καθόλου!

Στο xda που το έψαξα γράφουν οτι το σφάλμα στην nand δεν είναι και καλά θέμα chip αλλά μπορεί να είναι από software.

 

Για δώστε καμιά ιδέα βρε μάγκες, ευχαριστώ.

 

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ... δεν του περνας την TWRP , ετσι σαν πρωτη φαση ?

 

https://forum.xda-developers.com/galaxy-core/development/recovery-twrp-3-0-2-0-samsung-galaxy-t3468405

 

απο εκει μπορεις να κανεις τα καταλληλα wipe για να βγαλεις πιο ασφαλη συμπερασματα

 

στη συνεχεια περασε του μια εκδοση λειτουργικου Lineage Os να στρωσει το κινητο και να ειναι καπως πιο updated

23503.jpg

Ψαχνω ΚΟΜΙΚΣ Disney

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Έχει κάποιος ή υπάρχει πουθενά να κατεβάσω την

I8262XXAMJ2 firmware version for Samsung Galaxy Core (GT-I8262) from region TRA!

Firmware Version Info

(PDA: CSC: CHANGELIST: 1447296 BUILD DATE: 23.10.2013)

;;

Link to comment
Share on other sites

τελικά βρέθηκε στο https://samdb.org

 

Έχει κάποιος ή υπάρχει πουθενά να κατεβάσω την

I8262XXAMJ2 firmware version for Samsung Galaxy Core (GT-I8262) from region TRA!

Firmware Version Info

(PDA: CSC: CHANGELIST: 1447296 BUILD DATE: 23.10.2013)

;;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Core Duos (I8262)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...