Jump to content

Samsung Galaxy Core Duos (I8262)


zio_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και τα 2 που μου ειπες ειναι τικαρισμενα.Τι αλλο να φταιει;

 

Εγω δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο.

Αλλα νομιζω πως ενα τηλεφωνο στον παροχο τις τηλεφωνιας σου θα βοηθουσε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 430
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο.

Αλλα νομιζω πως ενα τηλεφωνο στον παροχο τις τηλεφωνιας σου θα βοηθουσε.

 

Χμμμμ μάλλλον αύτο θα κάνω.Ευχαριστώ πάντως!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Pankro και kostas47y για τις απαντησεις,για την μετακινηση των φωτο ολα καλα,για το ιντερνετ kostas47y εκανα αυτο που μου ειπες και δεν γινετε συνδεση,μου λεει [[Δενυπαρχει συνδεση δικτυου.δεν βρεθηκε σημα για δικτυα κινητης τηλεφωνιας]].

Εχω κανει την ρυθμιση που μου εγραψες ενεργοποιησα τα δεδομενα κινητου και δεν συνδεεται,οταν το γυρισω στην προηγουμενη ρυθμιση και ενεργοποιω τα δεδομενα κινητου συνδεεται κανονικα μεσω της sim1 wind.

Μηπως θελει εγκατασταση ρυθμισεων internet απο την cosmote?

για την wind δεν εκανα καμια ρυθμιση συνδεθηκε με την ενεργοποιηση των δεδομενων.

 

Μου έχουν πει ότι για δεδομένα καλό είναι να χρησιμοποιείς την SIM1. Δεν το έχω δοκιμάσει στην SIM2, οπότε δεν ξέρω αν δουλεύει από κει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γειά σας και πάλι,

Είχα ξανά αναφέρει το πρόβλημα και πιο παλιά, το οποίο νόμιζα ότι είχε λυθεί αλλά μάλλον όχι. Έχω παρατηρήσει πως όταν το κινητό δεν το βάλω σε "Λειτουργία εξοικονόμησης ενέργειας" την μπαταρία την ρουφάει με το καλαμάκι. Έχεις και άλλος αυτό το πρόβλημα? Για ποιό λόγο γίνεται αυτό. Σε "Λειτουργία εξοικονόμησης ενέργειας" κρατάει σχεδόν 1.5 μέρα. Επίσεις έχει παρατηρήσει πως όταν γράφει π.χ. στο fb ή στο Hangout το πληκτρολόγιο κολλάει. Έχω δοκιμάσει και το δικό του, και το Swype αλλά και το Kii Keyboard settings. Έχεις κανείς κάποια ιδέα για να βοηθήσει?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη που γράφω δύο απανωτά ποστ αλλά το κινητό μου έχει σπάσει τα νεύρα. Και η μπαταρία του φεύγει με την μία αλλά και το κινητό κολλάει αρκετά. Του έκανα επαναφορά στις εργοστασιάκες ρυθμίσεις και του έβαλα λίγες εφαρμογές και πάλι τα ίδια. Τα νεύρα μου! Η αδελφή μου και μια φίλη μου έχει το ίδιο το μονό καρτο και παιδιά πάνε σφαίρα σε σχέση με το δικό μου. Τι γίνεται? Μπορώ να κάνω κάπως απο μόνος μου έναν πρώτο έλεγχο πριν το πάω για Service? Στο Service εάν και καλά βγάλουν την συσκευή οκ ξέρετε εάν θα υπάρχει χρέωση?
Link to comment
Share on other sites

Επισυνάπτω ένα screenshot. Σχετικά καλά πάει σήμερα. 8 ώρες και έχει πέσει στα 59%. Δεν νομίζω οτι είναι και τόσο λογικό. Εκτός εάν κάνω λάθος. Αλλά δεν είναι μόνο αυτό, το κινητό κολλάει. Άλλες φορές γράφω μία χαρά σε κάποιο chat ή πλοηγούμε στο Internet και άλλες κολλάει. Τέλος η οθόνη αλλοιώνει τα χρώματα. Εκεί που είναι οκ, μετά από ξεκλείδωμα βλέπεις τα χρώματα να θαμπώνουν. :mad:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα...μολις αγορασα το Duos και εκατσα να το ψαξω...ξερει καπιος να μου πει πως ενεργοπιω την δευτερη σιμ ???
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις,

Διαχείριση καρτων sim

 

Βαζω στην υποδοχη sim2 την καρτα μου και δεν μου την διαβαζει...δλδ στην sim1 ειναι κενο και στην sim2 ειναι η καρτα μου...και δεν κανει τπτ! Πρεπει απαρετητα να ειναι τοποθετιμενη η sim1 για να δουλεψει και η 2 ?

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να υπαρχει καρτα sim στην θεση 1 για να δουλεψει,ειχα καποιες αποριες τους πηρα τηλ.και μου το ειπαν.
Link to comment
Share on other sites

και μενα μου φαινεται οτι μου τρωει πολυ μπαταρια.μια μερα μου βγαζει και δε του κανω και καμια τρελη χρηση.

βεβαια κολλημα δεν εχει φαει ποτε

 

να ρωτησω κατι αλλο εχει βρει κανεις μαγαζι (ιντερνετικο) που να πουλαει τη ΣΩΣΤΗ μπαταρια?

γιατι και εγω και αλλοι την πατησαμε αγορασαμε μια αλλη μεγαλυτερη σε μεγεθος και ας γραφει 8262 :mad:

Link to comment
Share on other sites

Σωστή μόνο η γνήσια (την οποια κράτησα μετα τη πώληση του core)....

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Εχει εγκαταστησει κανεις το gps sygic 13.4.1 ?

Το βρηκα σπασμενο και το εγκατεστησα, το δοκιμασα βγαινοντας στο μπαλκονι ολα καλα,

αλλα οταν κατεβαινω στον δρομο δεν μιλαει. Ολα τα αλλα ειναι μια χαρα.

Αυτο ειναι θεμα κεραιας (σηματος) ?

Link to comment
Share on other sites

1. καλημερα παιδια,υπαρχει δυνατοτητα μεταφορας καποιων εφαρμογων στην micro cd,αν ναι ποια τα βηματα?

2.υπαρχει wifi hotspots στο κινητο?αν ναι σε ποιο σημειο?

ευχαριστω!!!

Edited by gavromania
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και απο μενα.Ψαχνω να αγορασω καποιο δικαρτο κινητο και επεσα πανω σε αυτο...διαβασα ολα τα μηνυματα σας και απο οτι καταλαβα ειστε αρκετα ευχαριστημενοι.Να προχωρησω στην αγορα του ή υπάρχει κάποιο καλύτερο σε αυτά τα λεφτά;
Link to comment
Share on other sites

samsung s duos 2 7582............το χεις δει?πανω κατω τα ιδια.με μειονεκτημα η πλεονεκτημα(οπως το βλεπεις εσυ)το core να ειναι πιο μεγαλο σε διαστασεις.
Link to comment
Share on other sites

samsung s duos 2 7582............το χεις δει?πανω κατω τα ιδια.με μειονεκτημα η πλεονεκτημα(οπως το βλεπεις εσυ)το core να ειναι πιο μεγαλο σε διαστασεις.

και με λιγοτερη εσωτερικη μνημη .......το s duos2.....1.7 GB περιπου..... το core 5 GB ...για τον χρειστη

Edited by kostas47y
Link to comment
Share on other sites

εχω πετυχει αυτη τη μπαταρια αλλα δεν ξερω αν κανει για το κινητακι μας :(

ειναι αυτη http://www.ebay.com/itm/2450mAh-High-Capacity-Gold-Replacement-Battery-for-Samsung-Galaxy-Core-i8260-/221443303403?pt=US_Cell_Phone_PDA_Batteries&hash=item338f0ca7eb

και εχω βρει και αυτη που λογικα κανει σιγουρα http://www.ebay.com/itm/1800-mAh-B150AC-Internal-Battery-for-Samsung-Galaxy-Core-i8260-i8262-G3502-/221428384956?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item338e2904bc

Link to comment
Share on other sites

εχω πετυχει αυτη τη μπαταρια αλλα δεν ξερω αν κανει για το κινητακι μας :(

ειναι αυτη http://www.ebay.com/itm/2450mAh-High-Capacity-Gold-Replacement-Battery-for-Samsung-Galaxy-Core-i8260-/221443303403?pt=US_Cell_Phone_PDA_Batteries&hash=item338f0ca7eb

και εχω βρει και αυτη που λογικα κανει σιγουρα http://www.ebay.com/itm/1800-mAh-B150AC-Internal-Battery-for-Samsung-Galaxy-Core-i8260-i8262-G3502-/221428384956?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item338e2904bc

Τι να πω ..απο το μεγεθος φαινετε ιδια ..αλλα θα ειναι ιδια ???? η γνησια παλη εχει πολυ καλη τιμη απο οτι βλεπω ....αν την παρει καποιος την πρωτη ας μας πει αν κανει

Link to comment
Share on other sites

αν καποιος ξερει αγγλικα (γιατι εγω δεν) και εχει e bay ας κανει μια ερωτηση στον πωλητη για την πρωτη μπαταρια

σημερα την παρηγγειλα την πρωτη με τα πολλα mAh τωρα θα δειξει

Edited by patrik
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια!Δε ξερω τι χρωμα να το παρω...προτιμουσα το ασπρο αλλα ειδα σε μερικα ατομα μετα καποιο χροικο διαστημα το ασπρο να χανει τη ''γυαλαδα'' του και να γινεται καπως προς το μπεζ σαν να ειναι βρωμικο.Σας εχει συμβει και εσας αυτο;ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα το ασπρο και μολις ειδα το μπλε πουλησα το ασπρο και το πηρα σε μπλε :lol:

μου αρεσε πιο πολυ.

τωρα αν ξεβαφει δεν το ξερω γιατι 3μηνες το ειχα κ μεσα σε θηκη σιλικονης

Link to comment
Share on other sites

Εγω πηρα το μπλε μου αρεσε καλυτερα.

Το εχω βαλει σε θηκη σιλικονης διαφανη, αλλα οποιος το δει νομιζει

οτι ειναι μαυρο.

Και παλι ειναι ωραιο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Core Duos (I8262)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...