Jump to content

Samsung Galaxy Core Duos (I8262)


zio_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τί λέτε core duos ή s duos 2? :whistle:

 

Core με κλειστά μάτια ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 430
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και γιατί περικαλώ?:rolleyes:

 

 

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5876&idPhone2=5419

 

και για ακομα καλυτερο galaxy ace 3 duos (αν και ειναι δυσκολο να βρεθει. Μονο skroutz)

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί περικαλώ?:rolleyes:

 

Ριξε εδώ μια ματιά...

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.....Έχω ένα πρόβλημα ..Αγόρασα αυτό http://www.ebay.com/itm/2600mAh-External-Backup-Battery-Charger-Portable-Power-Bank-For-Mobile-Phones-/191000420545?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&var=&hash=item2c788320c1 2600mAh External Backup Battery Charger Portable Power Bank For Mobile Phones φορτίζει όλα τα κινητά που το έχω δοκιμάσει εκτός το δικό μου Samsung Galaxy core Duos i8262

Μετά αγόρασα αυτό μήπως και το φορτίζει http://www.ebay.com/itm/5600mAh-External-Backup-Battery-Charger-Portable-Mobile-Power-Bank-For-CellPhone-/221352740918?pt=US_Cell_Phone_PDA_Batteries&hash=item3389a6c836 5600mAh External Backup Battery Charger Portable Mobile Power Bank For CellPhone αλλά δυστυχώς και με αυτό πάλι τα ίδια …όλα …εκτός το Samsung Galaxy core Duos i8262

Ξέρει κάποιος τι μπορεί να φταίει έχω δοκιμάσει με διάφορα καλώδια.... με το λαπτοπ φορτίζει.... με αυτά όχι ...

το τηλεφωνο το εχω root παιζει καποιο ρολο αυτο ??θελει καποια ρυθμιση ???

Edited by kostas47y
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.....Έχω ένα πρόβλημα ..Αγόρασα αυτό http://www.ebay.com/itm/2600mAh-External-Backup-Battery-Charger-Portable-Power-Bank-For-Mobile-Phones-/191000420545?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&var=&hash=item2c788320c1 2600mAh External Backup Battery Charger Portable Power Bank For Mobile Phones φορτίζει όλα τα κινητά που το έχω δοκιμάσει εκτός το δικό μου Samsung Galaxy core Duos i8262

Μετά αγόρασα αυτό μήπως και το φορτίζει http://www.ebay.com/itm/5600mAh-External-Backup-Battery-Charger-Portable-Mobile-Power-Bank-For-CellPhone-/221352740918?pt=US_Cell_Phone_PDA_Batteries&hash=item3389a6c836 5600mAh External Backup Battery Charger Portable Mobile Power Bank For CellPhone αλλά δυστυχώς και με αυτό πάλι τα ίδια …όλα …εκτός το Samsung Galaxy core Duos i8262

Ξέρει κάποιος τι μπορεί να φταίει έχω δοκιμάσει με διάφορα καλώδια.... με το λαπτοπ φορτίζει.... με αυτά όχι ...

το τηλεφωνο το εχω root παιζει καποιο ρολο αυτο ??θελει καποια ρυθμιση ???

 

Καιι εγώ έχω ένα φορτιστή αυτοκινήτου και φορτίζει ότι έχω δοκιμάσει εκτός από το core Duos i8262 (δεν είναι root) ;;;;;;

Ξέρει κανείς να βοηθήσει;

Link to comment
Share on other sites

Έχει έρθει σε κάποιον αναβάθμιση σε 4.2 ?

 

Γιατί θα την "πάρει" ?

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα για να δω το imei παταω *#06# όλα οκ ΓΙΑΤΙ εμενα βγαζει δυο imei από τον ΑΡΗ είναι Η' από την βαθεια Κινα ?? πεστε μου για να μου φτιαξετε την Κυριακη !!!!
Link to comment
Share on other sites

Μα κανονικά είναι, έχει δυο imei λόγο ότι ειναι dual... :sly:

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Μα κανονικά είναι, έχει δυο imei λόγο ότι ειναι dual... :sly:

Ναι εχεις δικιο το ειδα και σε ένα άλλο φιλου :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους. Ειχα γραψει μια ερώτηση σε αυτό εδώ το θέμα αλλά για κάποιο λόγο που αγνοώ μεταφέρθηκε σαν καινούριο θέμα ενω δεν νομίζω πως είναι. Τέλος πάντων, ξανακάνω μια προσπάθεια.

Θέλω να αλλαξω κινητο και ειμαι μεταξυ του Galaxy Core duos και του Galaxy s duos 2. Θελω oποσδηποτε κινητο με 2 sim. Βλεπω οτι το Core εχει καπως μεγαλυτερη οθονη, πραγμα που εμενα δεν μου αρεσει. Ειναι καπως μεγαλο για τα γουστα μου. Το Galaxy S ειναι πιο μικρο αλλα εχει και πιο μικρη ram. (768 mb) Eνω βλεπω ιδιους επεξεργαστες. Tι προτεινετε? Αν παρω το Core θα δω διαφορα? Αξιζει τον κοπο η παραπανω ram να συνηθίσω το μεγεθος του? Η χρηση του θα είναι για ιντερνετ, κλησεις, μηνυματα viber, gps εννιοτε, κανα facebook-instagram και ισως καμια αθλητικη εφαρμογη για να περνα η ωρα. Ευχαριστω!

Edited by jpierro
Link to comment
Share on other sites

Ειχα ακριβώς, ακριβώς όμως, το ίδιο δίλημα!

Πήρα τελικά το core και δεν το έχω μετανιώσει καθόλου.

 

Ρολαρει καλά δηλαδή χωρις κολλήματα? Απο ιντερνετ τι λέει?

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας πως μπορώ να βάλω Ελληνικά στο πληκτρολόγιο μου?

Το τηλέφωνο είναι αγορασμένο από Καιζερ και είναι μάλλον από Ρουμανία.

Ευχαριστώ

Μολών Λαβέ
Link to comment
Share on other sites

Απο τις ρυθμίσεις του πληκτρολογιου...

 

Πάτα το "γρανάζι" αριστερά στο πληκτρολόγιο και θα σου βγαλει την επιλογή ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν καπου οδηγιες για το πως το κινιτο μας γινετε root?

ευχαριστω

 

Με το framaroot γινετε πανεύκολα.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2130276

Edited by nassosp
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανεις στις ρυθμισεις κατω κατω ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΤΗ στο σχεδιο το τελευταιο ειναι Εξαν. αποδοση GPU χρηση επιταχυνσης υλικου 2D στις εφαρμογες.... κ εχει κουτακι να επιλεξεις... αν δν το επιλεξεις με τι επιταχυνση παει??
Link to comment
Share on other sites

το κινιτο μου ειναι καινουριο.

πρεπει να κανω αντιγραφα ασφαλειας πριν το ρουταρω?

δεν εχω καποια αρχεια μεσα που να τα θελω

και κατι αλλο πρεπει το τηλεφωνο να εχει καρτα μνημης επανω?γιατι την περιμενω να ερθει .

συγνωμη ειμαι ψιλοασχετος αλλα μαθαινω

βρηκα και αυτο εδω http://true-android.blogspot.gr/2013/12/how-to-root-galaxy-core-gt-i8262.html

Edited by patrik
Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος ενός Galaxy Core i8262 Duos εδώ και 10-12 περίπου μέρες, αγορασμένο από το kaizershop.

 

Μιας και έριξα μια ματιά στο νήμα από την αρχή, θα θελα να επισημάνω 1-2πράγματα:

 

Ειδικά σε ό,τι έχει σχέση με την εγγύηση, πήρα την Επίσημη αντιπροσωπεία, πληκτρολόγησα τον κωδικό που μου είπαν για να εμφανίσει το ΙΜΕΙ, και η απάντηση ήταν ότι το τηλέφωνο είναι παραεισαγωγή γιατί επίσημα δεν το φέρνουν ελλάδα.

Ως προς την εγγύηση, είπαν ότι σε περίπτωση επισκευής το φτιάχνουν, αλλά αν χρειαστεί αντικατάσταση δεν υπάρχει κωδικός για να το αντικαταστήσουν.

Όσοι το σκέφτεστε για αγορά συνυπολογίστε το. Εύχομαι κανείς να μην χρειάζεται τις υπηρεσίες της αντιπροσωπείας αφού αγοράσει. Και ίσως θα έπρεπε να γίνει και κάποια σύσταση στο κατάστημα γιατί πλησιάζει τα όρια της απάτης το "έχει 2 χρόνια εγγύηση"

 

Για root κλπ σκαλίσματα ακόμα δεν έχω κάνει κάτι.

Η μπαταρία είναι όντως ένα θέμα, το οποίο βελτιώνεται κάπως με τις διαδοχικές φορτίσεις.

Η μάξιμουμ κατανάλωση που έχω κάνει μέσα σε μια μέρα είναι η ακόλουθη:

Ανοιχτό GPS για tracking app (SportyPalPro), 1 ώρα ραδιόφωνο μέχρι τη δουλειά, και μετά, κατά τις 6 το απόγευμα που έφευγα, ξανά tracking app ανοιχτό για 2 ώρες συνεχόμενα. Επιστροφή σπίτι, άνοιγμα WiFi και σερφάρισμα και κατέβασμα εφαρμογών επί 1,5 ώρα, οπότε η μπαταρία έφτασε περίπου στο 20%.

 

Τις πρώτες μέρες χρήσης ήταν πολύ χειρότερα, οπότε μην απογοητεύεστε. Μακάρι βέβαια να είχε και δυνατότητα μεγαλύτερης μπαταρίας. Αγόραασα κι εγώ μια η οποία όπως είπε και κάποιος παραπάνω ήρθε σε λάθος διαστάσεις. Σε επικοινωνία μου με τον κινέζο προσφέρθηκε να μου στείλει τη σωστή χωρίς χρέωση (δεν έχει έρθει ακόμα, θα ενημερώσω). Εγώ την πήρα από εδώ.

Acer X960 Windows Mobile 6.1 --> Samsung Galaxy Core Duos i8262 --> Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να εχεις ανοιχτά τα δεδομένα. . . . (Νομιζω...)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία είναι όντως ένα θέμα, το οποίο βελτιώνεται κάπως με τις διαδοχικές φορτίσεις.

Η μάξιμουμ κατανάλωση που έχω κάνει μέσα σε μια μέρα είναι η ακόλουθη:

Ανοιχτό GPS για tracking app (SportyPalPro), 1 ώρα ραδιόφωνο μέχρι τη δουλειά, και μετά, κατά τις 6 το απόγευμα που έφευγα, ξανά tracking app ανοιχτό για 2 ώρες συνεχόμενα. Επιστροφή σπίτι, άνοιγμα WiFi και σερφάρισμα και κατέβασμα εφαρμογών επί 1,5 ώρα, οπότε η μπαταρία έφτασε περίπου στο 20%.

 

Τις πρώτες μέρες χρήσης ήταν πολύ χειρότερα, οπότε μην απογοητεύεστε. Μακάρι βέβαια να είχε και δυνατότητα μεγαλύτερης μπαταρίας. Αγόραασα κι εγώ μια η οποία όπως είπε και κάποιος παραπάνω ήρθε σε λάθος διαστάσεις. Σε επικοινωνία μου με τον κινέζο προσφέρθηκε να μου στείλει τη σωστή χωρίς χρέωση (δεν έχει έρθει ακόμα, θα ενημερώσω). Εγώ την πήρα από εδώ.

 

εγω φιλε παρήγγειλα αυτην εδω την μπαταρια απο ebay : http://www.ebay.com/itm/231112127385?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Core Duos (I8262)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...