Jump to content

Samsung Galaxy Core Duos (I8262)


zio_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδία τι άποψη έχετε για το παρακάτω κινητό?

 

http://www.samsung.com/levant/consumer/mobile-phones/mobile-phones/duos/GT-I8262CWAAFR

Edited by Superuser
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 430
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδία τι άποψη έχετε για το παρακάτω κινητό?

 

http://www.samsung.com/levant/consumer/mobile-phones/mobile-phones/duos/GT-I8262CWAAFR

 

Δεν έχει κυκλοφορήσει από την ελληνική αντιπροσωπία της Samsung, μονο τo core i8260 κυκλοφορεί!

Link to comment
Share on other sites

Δες και το grand duos που έχω την εντύπωση κυκλοφορεί και από την ελληνική αντιπροσωπία
Link to comment
Share on other sites

Παιδία τι άποψη έχετε για το παρακάτω κινητό?

 

http://www.samsung.com/levant/consumer/mobile-phones/mobile-phones/duos/GT-I8262CWAAFR

 

Φιλε μου αν δε σε νοιαζει το ελληνικης αντιπροσωπειας κυκλοφορει εδω και πολυ καιρο(κοιτα στο σκρουτζ) και ειναι πολυ ωραιο και καλο κινητο.:D

Link to comment
Share on other sites

γνωρίζει κανείς πόση διαθέσιμη RAM έχει ; στο παραπάνω site μιλάνε για 8GB RAM !!! δύσκολο να το πιστέψω Edited by Grgasteus
Link to comment
Share on other sites

γνωρίζει κανείς πόση διαθέσιμη RAM έχει ; στο παραπάνω site μιλάνε για 8GB RAM !!! δύσκολο να το πιστέψω

 

Καλα κανεις και δεν το πιστευεις. 1 giga ram εχει.

http://m.gsmarena.com/samsung_galaxy_core_i8260-5419.php

Link to comment
Share on other sites

καμια αποψη για το κινιτο?

το εχει κανεις? αξιζει?

ειναι ευχαριστημενος??

 

Το κινητο ειναι παρα πολυ καλο για τα λεφτα του. Αξιζει και με το παραπανω. Αναλογα και τις απαιτησεις σου ομως.:D

Link to comment
Share on other sites

Απο επιδοσεις πως τα πηγαινει,βλεπεις κολληματα?Η μπαταρια περιπου με μετρια χρηση ποσο σου κραταει?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, καλή βδομάδα και καλώς σας βρήκα.

 

Το κινητό το έχω περίπου 3 βδομάδες. Μια χαρά πάει γενικά. Με έχει χαλάσει ότι κρατάει σχετικά λίγο η μπαταρία, αλλά σχεδόν πάντα το wifi, και τα δεδομένα ενεργοποιημένα. Μέχρι σήμερα, μου έχει κάνει 2 φορές μόνο του restart. Για ότι απορίες, πείτε μου να βοηθήσω. Τα προηγούμενα κινητά που είχα, ήταν HTC (το τελευταίο ήταν το wildfire).

 

@yamahar6

Περίπου 2 μέρες. Δεν τις φτάνει πάντως. Αν έχω ενεργοποιημένο το wifi, δεν τη βγάζει τη μέρα

 

@siemos

Είναι dual active

 

@Grgasteus

Δείχνει 4,75GB

Link to comment
Share on other sites

@Grgasteus

Δείχνει 4,75GB

αυτό είναι η διαθέσιμγ χωριτικότητα. Με ενδιαφέρει περρισότερο η RAM που εχει, το διπλανό tab, θα σου γράφει ΧΧΧΜΒ/ΧΧΧΜΒ.

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασες όντως οτι είναι dual active?Βλέπεις δηλ.και την 2η γραμμή να χτυπάει από μέσα όταν μιλάς στην άλλη και μπορείς να απαντήσεις?Sorry που σε ξαναρωτάω απλά θέλω να αλλάξω επιτέλους το Β7722.

Καλημέρα, καλή βδομάδα και καλώς σας βρήκα.

 

Το κινητό το έχω περίπου 3 βδομάδες. Μια χαρά πάει γενικά. Με έχει χαλάσει ότι κρατάει σχετικά λίγο η μπαταρία, αλλά σχεδόν πάντα το wifi, και τα δεδομένα ενεργοποιημένα. Μέχρι σήμερα, μου έχει κάνει 2 φορές μόνο του restart. Για ότι απορίες, πείτε μου να βοηθήσω. Τα προηγούμενα κινητά που είχα, ήταν HTC (το τελευταίο ήταν το wildfire).

 

@yamahar6

Περίπου 2 μέρες. Δεν τις φτάνει πάντως. Αν έχω ενεργοποιημένο το wifi, δεν τη βγάζει τη μέρα

 

@siemos

Είναι dual active

 

@Grgasteus

Δείχνει 4,75GB

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασες όντως οτι είναι dual active?Βλέπεις δηλ.και την 2η γραμμή να χτυπάει από μέσα όταν μιλάς στην άλλη και μπορείς να απαντήσεις?Sorry που σε ξαναρωτάω απλά θέλω να αλλάξω επιτέλους το Β7722.

 

Φιλε μου δεν ειναι dual active οπως ειναι το B7722 αλλα εχει αυτη την δυνατοτητα μεσω της παραμετρου που εχει στην διαχειριση καρτων σιμ και λεγεται μονιμη ενεργοποιηση διπλης σιμ αλλα ειναι με χρεωση και δεν ξερω ποσο σε χρεωνει.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά υπάρχει κάποιο πραγματικά dual active κινητό όπως το Β7722 χωρίς τη βλακεία με χρέωση για την άλλη sim?:cool:

Φιλε μου δεν ειναι dual active οπως ειναι το B7722 αλλα εχει αυτη την δυνατοτητα μεσω της παραμετρου που εχει στην διαχειριση καρτων σιμ και λεγεται μονιμη ενεργοποιηση διπλης σιμ αλλα ειναι με χρεωση και δεν ξερω ποσο σε χρεωνει.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά υπάρχει κάποιο πραγματικά dual active κινητό όπως το Β7722 χωρίς τη βλακεία με χρέωση για την άλλη sim?:cool:

 

Απο samsung δεν υπαρχει αυτη τη στιγμη κανενα. Και το s4 mini και το grand και το mega 5.8 που εχω δεν ειναι dual active. Τωρα απο αλλες εταιριες δεν ξερω να σου πω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδέυομαι να βρω ένα κινητό να το αλλάξω αλλα πουθενά κανονικό dual active.

Απο samsung δεν υπαρχει αυτη τη στιγμη κανενα. Και το s4 mini και το grand και το mega 5.8 που εχω δεν ειναι dual active. Τωρα απο αλλες εταιριες δεν ξερω να σου πω.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δεν ειναι dual active οπως ειναι το B7722 αλλα εχει αυτη την δυνατοτητα μεσω της παραμετρου που εχει στην διαχειριση καρτων σιμ και λεγεται μονιμη ενεργοποιηση διπλης σιμ αλλα ειναι με χρεωση και δεν ξερω ποσο σε χρεωνει.

Σε χρεώνει σαν να καλείς από το ένα κινητό σου στο άλλο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

δηλαδή ουσιαστικά κάνει εκτροπή της κλήσης;; αυτό σημαίνει 'χρεώνει";

 

εγώ πάλι έχω τις εξής απορίες που δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται

 

όταν η μία κάρτα θα είναι online, είτε σε περιήγηση είτε σε τσατ κλπ, αυτό σημαίνει πως η άλλη κάρτα δε θα δέχεται κλήσεις, σμσ κλπ;;

 

ή εν πάση περιπτώσει, υπάρχει κάποια στιγμή που η λειτουργία της μίας κάρτας εμποδίζει τη λειτουργία της άλλης ή ό,τι κι αν κάνει η μία η άλλη λειτουργεί κανονικά και δέχεται και ειδοποιεί για τα πάντα;;

'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

όταν η μία κάρτα θα είναι online, είτε σε περιήγηση είτε σε τσατ κλπ, αυτό σημαίνει πως η άλλη κάρτα δε θα δέχεται κλήσεις, σμσ κλπ;;

 

Όταν είναι ανοικτά τα δεδομένα είναι σαν να είσαι σε κλήση. Ο πομποδέκτης είναι απασχολημενος. Ο καλών στην άλλη κάρτα, ακούει ότι η σύνδεση δεν είναι εφικτή.

Αν καλέσει κάποιος στην κάρτα που σερφαρει η εταιρεία διακόπτει το σερφάρισμα και δίνει την κλήση.

Στην αναμονή τα δικαρτα κινητά (όπως τα μονά) κάνουν "beacon" και "ακουν" ταυτόχρονα γιατί ΟΛΑ τα δικαρτα έχουν Μόνο έναν πομποδέκτη.

Λύση; Δεύτερο τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

καταράς σ'ευχαριστώ γι ατην απάντηση. τώρα, για να καταλάβω αν λέμε το ίδιο.

εγώ στο κινητό μου (μονόκαρτο) εχώ μονίμως ανοιχτά τα δεδομένα και το ασύρματο γιατί χρησιμοποιώ αρκετά τη μορφη τσατ για επικοινωνία. (έχω καταργήσει σμσ)

 

σε ένα δίκαρτο αν η μία σιμ λειτουργεί έτσι, αυτή η ίδια θα μπορεί να δέχεται κλήσεις, όπως συμβαίνει ήδη με το κινητό που έχω τώρα, αλλά η δεύτερη σιμ θα είναι ουσιαστικά σαν κλειστή γι'αυτόν που καλεί;; κι εμένα θα μου στέλνει σμσ ειδοποίησης κατόπιν εορτής ότι κάποιος με κάλεσε;;

άρα για να μπορώ να δέχομαι ζωντανά κλήσεις και από τις 2 γραμμές ανά πάσα στιγμή θα πρέπει δεδομένα και ασύρματο να έιναι κλειστά;; ακόμα κι αν δε χρησιμοποιώ κάποια εφαρμογή;; και μόνο που είναι ανοιχτά απασχολούν τη γραμμή;; δλδ και μόνο να έχω ενεργό το gtalk χωρίς να μιλάω, απασχολείται η γραμμή; δε χρεώνομαι όμως... μόνο όταν πραγματικά χρησιμοποιώ μια εφαρμογή χρεώνει.

ναι αλλά έτσι δεν κάνουμε δουλειά... :(

'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου ταπεινό galaxy y duos όταν έχω ανοιχτά data η άλλη γραμμή χτυπάει κανονικά. (Χωρίς να έχω ενεργοποιημένη την προώθηση). Μάλιστα το τσέκαρα τώρα. Δεν βρίσκω τον λόγο να μη γίνεται το ίδιο και στο core.
Link to comment
Share on other sites

αααχχχχ... παιδιά.. παίζετε με τα όνειρά μου βραδιάτικα :lol::p

εσύ είσαι ευχαριστημένος από το y duos;

 

αν δε δέχεται όταν κάνεις πλοήγηση δε με πειράζει.. το κατανοοώ εν πάση περιπτώσει, αλλά όχι να έιναι και κλειστά τα δεοδμένα.

εσένα όταν χρησιμοποιείς ιντερνετ τι κάνει;; "μπλοκάρει" τη δεύτερη γράμμη;

'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

Σοβαρα οι καρτες δεν ειναι ενεργες ταυτοχρονα?

Στο ταπεινο samsung των 20 ευρω παντως που εχω, ειναι.

Κριμα και μου αρεσε το κινητακι για επιστροφη στην "νεα" τεχνολογια :D

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Core Duos (I8262)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...