Jump to content

[Επίσημο] Nokia 108


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nokia 108 / Nokia 108 Dual SIM

(RM-xxx) / (RM-xxx)

Share your shots fast with Slam

 

 

http://content.myphone.gr/photo/full/17152/nokia-108-108-dual-sim-dyo-nea-feature-phones.jpg

 

________________________

 

Ημερομηνία ανακοίνωσης:

16 Σεπτεμβρίου 2013

 

Ημερομηνία κυκλοφορίας:

Σεπτέμβρη 2013

 

Περιγραφή συσκευής:

Nokia today unveiled two new ultra-affordable camera phones: the Nokia 108 and the Nokia 108 Dual SIM. Perfect for people purchasing their first-ever camera phone, the new handsets offer more than just calls and texts. The Nokia 108 also lets people take pictures and record video, helping them capture life's important moments with an attractively-priced device. With Nokia's Slam technology on board, content can be shared faster and more easily with friends and family via Bluetooth. Support for up to 32GB of external memory ensures there's plenty of space to store people's most cherished content.

 

__________________________

 

Πλατφόρμα:

Series 30+

 

Λειτουργικό σύστημα:

Nokia OS

 

Τελευταία έκδοση λογισμικού:

 

 

Δείκτης SAR:

χχχ W/kg

 

_____________________________

 

Σελίδα υποστήριξης: Single SIM | Dual SIM

Φωτογραφίες

Δελτίο τύπου

Data Sheet: Single SIM | Dual SIM

Οδηγός χρήσεως

Edited by Alex_tz

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ξέρουμε αν ειναι S30 το ΝΟΚΙΑ 108 dual sim? Γιατι τα προηγούμενα S30 ΝΟΚΙΑ dual sim είχαν την δυνατότητα (σε αντίθεση με τα S40) να κλείνεις την μια sim και να έχεις μια μόνο ενεργή και οπότε θέλεις να ανοίγεις και την δεύτερη sim! :!:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το έφερε το πλαίσιο πήγα το έλεγξα και ναι κλείνει η μια κάρτα αν θες! Το πρόβλημα ειναι οτι κάπου διάβασα οτι δεν μπορείς να συνδέσεις ακουστικό BT στο κινητο και αν και εχει BT V3 το εχει μόνο για μεταφορά δεδομένων!!! Ειναι δυνατόν; Προσπάθησα να το συνδέσω με το plantronics 165 που έχω και δεν το έβλεπε.. Εκτός και αν κάτι έκανα λάθος γιατι βιαζόμουν όταν το προσπάθησα..
Link to comment
Share on other sites

αγορασα αυτο το κινητο απο τα ΝΟΚΙΑ CARE εχει και ελληνικους χαρακτηρες στα κουμπια αλλα εβαλα υποστηριξη χαρακτηρων περιορισμενο και παλι το ενα sms ειναι στους 70 χαρακτηρες.μετα τους 70 παει δευτερο.συμβαινει και σε αλλους αυτο?εαν ειναι να το στειλω για σερβις ως ελλατωματικο.
Link to comment
Share on other sites

αγορασα αυτο το κινητο απο τα ΝΟΚΙΑ CARE εχει και ελληνικους χαρακτηρες στα κουμπια αλλα εβαλα υποστηριξη χαρακτηρων περιορισμενο και παλι το ενα sms ειναι στους 70 χαρακτηρες.μετα τους 70 παει δευτερο.συμβαινει και σε αλλους αυτο?εαν ειναι να το στειλω για σερβις ως ελλατωματικο.

 

Ελαττωματικό δεν νομίζω να είναι. Ίσως να θέλει κάποιο update (όταν βγει βέβαια).

Αν μπορείς φίλε να μας βοηθήσεις και με το θέμα με το BT και να μας βγάλεις από την απορία.. Μπορείς να συνδέσεις ακουστικό Bluetooth στο κινητό? Γιατί το να έχει Bluetooth η συσκευή και να μην μπορείς να συνδέσεις ακουστικό Handsfree bluetooth θα είναι παγκόσμια πρωτοτυπία απο την ΝΟΚΙΑ... :X

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου συγνωμη που θα σε στεναχωρησω αλλα δεν χρησιμοποιω ποτε hands free bluetooth οποτε δεν εχω και συσκευη για να το δοκιμασω δυστυχως...
Link to comment
Share on other sites

παντως με πολυ μετρια χρηση 15-20 μηνυματα αποστολη και ληψη αλλων τοσων την ημερα και κλεισιμο το βραδυ δωδεκα με εννια το πρωι βγαζει ενα τριημερο.απαραδεκτη αναμονη καμια σχεση με αυτο που λεει η νοκια.απογοητευση.επισης στην οθονη κλειδωματος δειχνει μονο την ωρα αμα λαβεις μηνυμα η εχεις αναπαντητη κληση δεν εχει καποιο εικονιδιο ειδοποιησης.απαραδεκτο κινητο το μετανιωσα δυστυχως...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Το πήρα σήμερα. Δεν μπόρεσα να διακρίνω πολλά πράγματα. Αυτό που με ικανοποίησε είναι ότι επιτέλους υπάρχει επιλογή ποιά SIM θα είναι ενεργή.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Όσον αφορά την μπαταρία θα συμφωνήσω ότι δεν κρατάει τόσο, όσο λέει η Nokia. Για την υποστήριξη χαρακτήρων πλήρες και περιορισμένο αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα. Για ειδοποιήσεις όταν η οθόνη είναι κλειδωμένη, ρυθμίσεις-ρυθμίσεις οθόνης-ειδοποιήσεις.

 

Παραθέτω και τις δικές μου ερωτήσεις:

 

Πως ενεργοποιείται η αναφορά παράδοσης για sms?

 

Ταξινομούνται οι κατηγορίες στο menu με κάποιο τρόπο;

 

Οι επαφές δέχονται ένα νούμερο μόνο;

 

Όσον αφορά τα sms: Γιατί ο μετρητής χαρακτήρων παραμένει ίδιος και στις δύο επιλογές, πλήρες και περιορισμένο;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Οι επαφές παίρνουν 1 αριθμό μόνο.ηθελα να σας ρωτήσω το όνομα επαφής γιατι παίρνει μόνο 7 χαρακτήρες στο τηλέφωνο και 6 στην κάρτα sim μήπως θέλει καμία ρύθμιση ;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
το πήρα σήμερα για συγγενικό πρόσωπο...το ίδιο με τα sms,70 χαρακτήρες...αν δεν έχει κάτι έτοιμο η νόκια, πάει πίσω όπως ήρθε...(έλεος,εν έτη 2014) !
Link to comment
Share on other sites

το πήρα σήμερα για συγγενικό πρόσωπο...το ίδιο με τα sms,70 χαρακτήρες...αν δεν έχει κάτι έτοιμο η νόκια, πάει πίσω όπως ήρθε...(έλεος,εν έτη 2014) !

 

Mου αρεσει που εισαι και moderator..........!!! :p

 

Πας εθνικοι χαρακτηρες και το αλλαζεις νομιζω. Τουλαχιστον ετσι συμβαινει σε ολα τα sony ericsson, φανταζομαι και στα νοκια κατι παρομοιο θα εχει.

Link to comment
Share on other sites

Mου αρεσει που εισαι και moderator..........!!! :p

 

Πας εθνικοι χαρακτηρες και το αλλαζεις νομιζω. Τουλαχιστον ετσι συμβαινει σε ολα τα sony ericsson, φανταζομαι και στα νοκια κατι παρομοιο θα εχει.

 

Έχει 2 επιλογές το τηλέφωνο στα μηνύματα: πλήρες και περιορισμένο ..τις διάλεξα και τις 2 και δεν υπάρχει καμία διαφορά...σε γενικές γραμμές μάλλον αυτή η επιλογή δεν αλλάζει. Έχω απευθυνθεί σε ένα nokia κατάστημα και περιμένω τηλέφωνο για τα 2 προβλήματα που ανακάλυψα...;)

Link to comment
Share on other sites

Ελαττωματικό δεν νομίζω να είναι. Ίσως να θέλει κάποιο update (όταν βγει βέβαια).

Αν μπορείς φίλε να μας βοηθήσεις και με το θέμα με το BT και να μας βγάλεις από την απορία.. Μπορείς να συνδέσεις ακουστικό Bluetooth στο κινητό? Γιατί το να έχει Bluetooth η συσκευή και να μην μπορείς να συνδέσεις ακουστικό Handsfree bluetooth θα είναι παγκόσμια πρωτοτυπία απο την ΝΟΚΙΑ... :X

 

προσπαθώ να συνδέσω ένα HM1000 Samsung...και δεν γίνεται !!! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να συνδέεται με μπλε δόντι. . .

 

Ειναι μονο για ανταλλαγή "αρχείων".

 

Εχει γραφτεί και πιο πανω....

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

:mad::blink::wacko::confused::cry:

 

πλάκα μας κάνουν εκεί στην nokia ?

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν, παιδιά...το κινητό απο εμένα γύρισε πίσω στο πλαίσιο...βγήκε πιστωτικό (γιατί δεν το έπαιρναν πίσω έτσι απλά, καθώς "δεν είχε βλάβη")...και πήρα άλλο,άλλη μάρκας...σε επικοινωνία που είχε κατάστημα νόκια (ευόσμου) με εμένα, μου είπε ότι μίλησε με Νόκια (Φιλανδία) και ότι γνωρίζουν τα προβλήματα που οφείλονται στο Τ9 και ότι σε αναβάθμιση που έρχεται, θα λυθεί τουλάχιστον το θέμα με το encoding, δηλαδή τα sms πάνω απο 70 χαρακτήρες.

 

Καλή συνέχεια.

 

υ.γ πιθανόν χρήστες cosmote whats up (μάλλον με παλιά sim) να αντιμετωπίσουν πρόβλημα στο μενού αναφοράς παράδοσης μηνυμάτων. Με wind 64κ κάρτα, κανένα πρόβλημα.

υ.γ2 ΔΕΝ μπορείτε να συνδέσετε bluetooth ακουστικό (τουλάχιστον όχι όλα, είπε ο τεχνικός στο πλαίσιο, εγώ δοκίμασα το HM1000 Samsung). Πιστεύω ότι δεν δέχεται κανένα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Θέλει να το πάρει μία φίλη μου η οποία μόνο μιλάει στο κινητό και άντε να στείλει 2-3 sms τον μήνα. Από άποψη ακουστικού και μπαταρίας πώς τα πάει; Το πρόβλημα με τα sms διορθώθηκε;

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα με τα SMS οχι ούτε και η αποθήκευση ονομάτων στον κατάλογο ονομάτων που χωράει μόνο 6 χαρακτήρες.το δικό μου παντως το χω κανά 3 τρίμηνο κλείνει από μόνο του ανεξήγητα !!!!
Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα με τα SMS οχι ούτε και η αποθήκευση ονομάτων στον κατάλογο ονομάτων που χωράει μόνο 6 χαρακτήρες.το δικό μου παντως το χω κανά 3 τρίμηνο κλείνει από μόνο του ανεξήγητα !!!!

 

Γράφει μόνο 6 χαρακτήρες στην μνήμη της sim; Από ακουστική και αυτονομία πως τα πάει;

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Το όνομα που θα αποθηκευσεις στο κατάλογο τηλεφώνων πρεπει να εχει μέχρι 6 γράμματα απο αυτονομία πολυ καλα απο ακουστική ψιλό καλα
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Έχω την συσκευή και την δουλεύω μόνο για μουσική που πέρασα και ραδιόφωνο αντε και κανα ξυπνητήρι . Δεν έχω βάλει κάρτα σιμ δήλ χωρίς τηλέφωνο σμσ . Το sar εξακολουθεί να επηρεάζει? Ρωτάω γιατί έχει υψηλό.

 

Επίσης αν το χω κλειστό επηρεάζει?

Link to comment
Share on other sites

ωραια συσκευη,την πηρα εχθες και μπορω να πω οτι ειναι ****** γι αυτα που υποστηριζει,ειναι απλης χρησης και κοστιζει μονο 29€,επειδη εχω δυο νουμερακια τα βολεψα με την dual sim εκδοση της συσκευης...;) Edited by impreza_sti
Αφαίρεση άσεμνων εκφράσεων
Link to comment
Share on other sites

@aaaaztek84

εφοσον δεν υπαρχει συνδεση με δικτυο κινητης τηλεφωνιας, μη σε απασχολει το σαρ. ειναι μηδενικο

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις εαν μπορω να περασω καμια εφαρμογη για νετ μονιτορ???
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...