Jump to content

AMOI A862W


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

This is another worth buying product of Amoi(octa core and 2g ram 4g rom only ¥1499)

MTK6592 1.7GHZ With 5inch OGS FHD IPS 1920x1080p RAM 2GB ROM 32GB

http://www.amoi.com.cn/goods.php?id=142

more details pls visit the official website of Amoi.

Your Great Satisfaction is our Endless Motivity!

our offical skype: minideal17

For Complaints: salesminideal@gmail.com

welcome to http://www.minideal.net

http://cs627226.vk.me/v627226995/3debe/QeMl4Jpzx84.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 303
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

...Αυτο που συνεχίζει να μη δουλεύει, είναι το ποσοστό μπαταρίας στη μπάρα ειδοποιήσεων (αν και το έχω επιλέξει και απο το Gravity Box) και επίσης δεν μου δείχνει τον αριθμό των χαρακτήρων οταν γράφω sms.

 

Αν εξαιρεσεις τα δυο παραπανω προβληματα, κατα τα αλλα το τηλεφωνο ειναι καλο για τα χρηματα του.

Και η μπαταρια του αρκετα ικανοποιητικη αν και δεν εχει στρωσει ακομα. Το μονο μειονεκτημα της μπαταριας ειναι οτι απο το 100% στο 90% πεφτει κατευθειαν μεσα σε 10 λεπτα μολις το βγαλω απο την πριζα.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Ναι δουλεύει κανονικά τελικά.

Αυτο που συνεχίζει να μη δουλεύει, είναι το ποσοστό μπαταρίας στη μπάρα ειδοποιήσεων (αν και το έχω επιλέξει και απο το Gravity Box) και επίσης δεν μου δείχνει τον αριθμό των χαρακτήρων οταν γράφω sms.

Να σου προτείνω την εγκατάσταση του battery doctor που σου εμφανίζει το ποσοστό της μπαταρίας στη μπάρα ειδοποιήσεων

ενώ παράλληλα δείχνει -κατά την γνώμη μου- να διαχειρίζεται και την μπαταρία με καλό τρόπο ;)

Nokia C7 / NextWay F7 / Ainol 7 Fire / Doogee DG100 / OEM W450 / ZTE V965 / Lenovo S650 / Modecom FreeTab 1001 / Jiayu G2F / Huawei MediaPad T1 / Doogee X5 Pro / Turbo-X Hive V/ Lenovo A5500 / Blackview BV2000 / Samsung Galaxy J5 2015 / Samsung J5 2016 / Samsung J7 2017 / Huawei MediaPad T3 / Samsung A7 2018 / Samsung A41
Link to comment
Share on other sites

Να σου προτείνω την εγκατάσταση του battery doctor που σου εμφανίζει το ποσοστό της μπαταρίας στη μπάρα ειδοποιήσεων

ενώ παράλληλα δείχνει -κατά την γνώμη μου- να διαχειρίζεται και την μπαταρία με καλό τρόπο ;)

Σ'ευχαριστω, θα το δοκιμασω. :)

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Οταν συνδεω το τηλεφωνο στο pc, δεν φαινεται ο αποθηκευτικος χωρος του τηλεφωνου και δεν με αφηνει να αντιγραψω κατι μεσα σε αυτον.

Επισης δεν φαινεται καθολου και η καρτα sd.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Οταν συνδεω το τηλεφωνο στο pc, δεν φαινεται ο αποθηκευτικος χωρος του τηλεφωνου και δεν με αφηνει να αντιγραψω κατι μεσα σε αυτον.

Επισης δεν φαινεται καθολου και η καρτα sd.

 

Αφού δεν φαίνεται πως πας να αντιγράψεις κάτι?

 

Αnyway, όταν συνδέεις το κινητό πήγαινε στο notification bar και θα δεις 2-3 αναφορές για το USB. Επιλέγεις στην μια "σύνδεση ως αποθηκευτικός χώρος" και στην άλλη "ενεργοποίηση αποθηκευτικού χώρου"

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν φαίνεται πως πας να αντιγράψεις κάτι?

 

Αnyway, όταν συνδέεις το κινητό πήγαινε στο notification bar και θα δεις 2-3 αναφορές για το USB. Επιλέγεις στην μια "σύνδεση ως αποθηκευτικός χώρος" και στην άλλη "ενεργοποίηση αποθηκευτικού χώρου"

 

 

Ok εφτιαξε, σ'ευχαριστω πολυ. :)

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εβαλα τις ίδιες ρυθμίσεις mms που έχω και στο one (cosmote) αλλα δεν μπορω να λαβω mms.

Χρησιμοποιώ το chomp sms λέτε να φταίει αυτό;

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι η συγκεκριμένη εφαρμογή λειτουργεί σωστά στα δίκαρτα;

Οχι, δεν ειμαι καθόλου.

Θα τη βγάλω και θα δοκιμάσω ξανά.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορειτε να με βοηθησετε λιγο ? ποια ρομ ως τωρα ειναι η πιο σταθερη κ λειτουργικη?(κανα λινκ θαταν ευπροσδεκτο). Επισης πως σβηνουμε τα κινεζικα apns? και πως βαζω τα ελληνικα(apns) ? ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Α και κάτι ψιλοάσχετο με τα τελευταία post.Να ξέρετε,ότι τέλεια εφαρμόζουν τα ακουστικά από zte blade,το πρώτο που είχε κυκλοφορίσει και έχω

 

επίσης,ελέγχοντας το κινητό με μια εφαρμογή,μου βγάζει ότι ι μπαταρία ειναι 1000αρα,οχι 2000 όπως την πουλάνε.Δε ξέρω κατά πόσο ισύει,αλλα μάλλον εξηγεί γιατί κρατάει τόσο λίγο!

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

Α και κάτι ψιλοάσχετο με τα τελευταία post.Να ξέρετε,ότι τέλεια εφαρμόζουν τα ακουστικά από zte blade,το πρώτο που είχε κυκλοφορίσει και έχω

 

επίσης,ελέγχοντας το κινητό με μια εφαρμογή,μου βγάζει ότι ι μπαταρία ειναι 1000αρα,οχι 2000 όπως την πουλάνε.Δε ξέρω κατά πόσο ισύει,αλλα μάλλον εξηγεί γιατί κρατάει τόσο λίγο!

 

Ποιο πρόγραμμα χρησιμοποιείς για την μπαταρία;

Link to comment
Share on other sites

Απο το μητρωο κλησεων πώς σβήνουμε μία κλήση;
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Απο το μητρωο κλησεων πώς σβήνουμε μία κλήση;

 

Πατάς την κλήση που θέλεις μια φορά και μετά το πλήκτρο επιλογών και μετά "κατάργηση από το αρχείο"

Link to comment
Share on other sites

Πατάς την κλήση που θέλεις μια φορά και μετά το πλήκτρο επιλογών και μετά "κατάργηση από το αρχείο"

 

 

Αυτο ηξερα κι εγω, ελα μου ντε που δεν το κανει και δεν ξερω τι να κανω. :(

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Απο το μητρωο κλησεων πώς σβήνουμε μία κλήση;

 

Στο Dial pad πηγαίνεις στη καρτέλα call log, δηλαδή τη μεσαία καρτέλα και πατάς το αριστερό capacitive κουμπί. Θα σου εμφανίσει επιλογή για να διαγράψεις όλο το ιστορικό κλήσεων.

Link to comment
Share on other sites

Στο Dial pad πηγαίνεις στη καρτέλα call log, δηλαδή τη μεσαία καρτέλα και πατάς το αριστερό capacitive κουμπί. Θα σου εμφανίσει επιλογή για να διαγράψεις όλο το ιστορικό κλήσεων.

Ναι αυτό το κάνει. Αυτο που δεν ξέρω πως γίνεται, αν γίνεται, να σβήνεις μεμονομενες κλήσεις.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στο call log και πάτα μια κλήση για πάνω από 2". Ανοίγει λίστα με όλες τις κλήσεις. Πατάς αυτές που θες να διαγράψει και στο τέλος πατάς το Οκ πάνω δεξιά. Σου βγάζει επιβεβαίωση διαγραφής, πατάς Ναι και είσαι έτοιμος
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλημέρα!!έχω ένα πρόβλημα στο android και δε ξέρω αν είμαι στο σωστό topic.Δε μπορώ να χρησιμοποιήσω κάποιες εφαρμογές (skype,viber,instagram,facebook) μπαίνοντας με τα δεδομένα της σύνδεσης (cosmote).Αντίθετα,με wifi μπαίνω κανονικά!!Έχει κανείς καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει??
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να περάσεις manual τις APN ρυθμίσεις.

Έχει ξανασυζητηθεί εδώ. Googleαρε να βρεις τις ρυθμίσεις και πέρασέ τες.

Link to comment
Share on other sites

όχι,δεν έχει ξανασυζητηθεί.Μπαίνω στο ίντερνετ,με τις συγκεκριμένες εφαρμογές είναι το πρόβλημα και κυρίως και skype και viber
Link to comment
Share on other sites

όχι,δεν έχει ξανασυζητηθεί.Μπαίνω στο ίντερνετ,με τις συγκεκριμένες εφαρμογές είναι το πρόβλημα και κυρίως και skype και viber

Το εχω κι εγω αυτο το προβλημα, αλλα δεν βρηκα ακρη με τις ρυθμισεις.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

όχι,δεν έχει ξανασυζητηθεί.Μπαίνω στο ίντερνετ,με τις συγκεκριμένες εφαρμογές είναι το πρόβλημα και κυρίως και skype και viber

 

Yπάρχει κάποια εφαρμογή που μπορείς και συνδέεσαι στο ιντερνετ με mobile internet και όχι wifi?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to AMOI A862W

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...