Jump to content

AMOI A862W


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή για καλό φλας σε τι κατηγορία να κοιτάξω;

 

Σε τηλ αξίας περίπου 200 ευρώ εκεί θα βρεις σίγουρα καλά φλας. Επειδή στο φλας δεν μπορεις να ξέρεις την δύναμή του, μόνο κάποιος που έχει κάποιο τηλ μπορεί να πει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 303
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά μόλις το παρήγγειλα κι εγώ από mini deals για έναν φίλο μου, αλλά θα το χω για 3-4 μέρες πριν το δώσω όποτε θα σας δώσω ένα απολαυστικό hands on μόλις έρθει...:p:D
Link to comment
Share on other sites

Παιδία μια ερώτηση. Γνωρίζει κάποιος αν φοράει από τη μανα του screen protector? Γιατί αν παρατηρήσετε την εσωτερική κάμερα φαίνεται σαν να έχει....
Link to comment
Share on other sites

Παιδία μια ερώτηση. Γνωρίζει κάποιος αν φοράει από τη μανα του screen protector? Γιατί αν παρατηρήσετε την εσωτερική κάμερα φαίνεται σαν να έχει....

 

Ναί και είναι τέλεια περασμένη

Αλλά σου δίνει την αίσθηση της πλαστικής οθόνης και με μικρή επιρροή στην αφή...κρίμα να τη βγάλω όμως

 

 

@Vlasismiriagos Καλώς να το δεχτείς....Πιστεύω σ αυτά τα λεφτά ποιοτικό με 1gram είναι καλή επιλογή....Να δούμε και τη γνώμη σου μιά και προέρχεσαι

απ τη hi-end κατηγορία...

Edited by coolbe
Χρήστος.
Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοώ το προστατευτικο που έχουν όλα τα τηλέφωνα κατα την αγορά αφου βγάλεις το προστατευτικό θα παρατηρήσεις ότι στην κάμερα την εσωτερική έχει ένα κυκλάκι. Μήπως έχει περασμένο screen protector?
Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοώ το προστατευτικο που έχουν όλα τα τηλέφωνα κατα την αγορά αφου βγάλεις το προστατευτικό θα παρατηρήσεις ότι στην κάμερα την εσωτερική έχει ένα κυκλάκι. Μήπως έχει περασμένο screen protector?

 

Το ίδιο εννούμε.

Ναί έχει εργοστασιακά περασμένο screen protector με τρυπούλες στον αισθητήρα εγγύτητας αριστερά και κάμερας δεξιά.

Χρήστος.
Link to comment
Share on other sites

Σόρρυ λάθος εγώ κατάλαβα. Τέλος πάντων. Τι χρώμα θηκη είχε? ή μήπως εγώ ήμουν ο άτυχος (ροζ)

 

Τίποτα..σιγά..

Εγώ το πήρα απο ένα μικρό μαγαζί το Vickmall που δεν είχε τότε sillicon case.3/1 παραγγέλνοντας άλλο ένα για συνάδελφο, μιλώντας στο chat του ζήτησα δεύτερο πίσω καπάκι,δεύτερη μπαταρία,και θήκες και για τα δύο.Από όλα αυτά,η απάντηση ήταν:

Η Αμοι δέν δίνει σχέτο καπάκι,δεύτερη μπαταρία απαγορεύεται να στείλουν,θήκη δεν υπάρχει,οπότε διάλεξα δυο sillicon case σε μαύρο και σε λίγο(σήμερα) πάω Ελτά να παραλάβω το 2ο με τις θήκες.Μ άρεσε αυτός γιατί εκτός απο γρήγορος μου έστειλε σε μειλ φωτο του δέματος αποστολής.

Το περιμένεις? Δεν είχε χρώματα να διαλέξεις?Κρίμα αν δέν είχε άλλο χρώμα...δέν θα...ξαδερφίζει λίγο με το ρόζ?:)...Το πολύ πολύ να πάρεις άλλη άμα δούμε οτι ταιριάζει τέλεια και δεν του προσθέτει όγκο.2.5$τη χρεώνει.

πολλά έγραψα...πάω να το πάρω και βλέπουμε.

Χρήστος.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα κι εγώ ένα μαύρο a862w. και σε μένα ροζ θήκη στείλανε αλλα δεν με ενδιαφέρει μιας και δεν πρόκειτε να την χρησιμοποιήσω. Δεν έμεινα ιδιαίτερα ευχαριστημένος με το τηλέφωνο γιατί μου φάνηκε λίγο αργό και όχι πολύ smooth. Δοκίμασσα να περάσω κάποια άλλη ROM από εδώ: http://www.needrom.com/phone-roms/amoi/a862w/ αλλά το αποτέλεσμα ήταν απογοητευτικό. Με την samsung style κολλούσε συνέχεια και έβγαζε μυνήματα τερματισμού! Επίσης αν έσβηνε η οθόνη όταν άναβε χαλούσαν τα γραφικά και δεν γινόταν τίποτα μόνο αφαίρεση μπαταρίας και restart. Τα ίδια πάνω κάτω και με την MIUI. Τώρα βρήκα την μανίσια multilanguage και περιμένω να κατέβει να την δοκιμάσω.
Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια παιδιά. Δεν βρίσκω την ROΜ την μαμίσια σε .zip για να την περάσω μέσω recovery! Αν ξέρει κανείς που μπορώ να την βρώ ή αν γίνεται να μου την στείλει κάποιος ας ενημερώσει!
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα περέλαβα το 2ο που περίμενα με 2 μαύρες silicon cases έστειλε και μια 3η διάφανη δώρο.επίσης χωρίς να τούχω πεί (δεν ήξερα οτι υπήρχαν) έστειλε και για τα δυο τηλ/να

μικρές λαστιχιένιες τάπες για τα ανοίγματα του mini usb και ακουστικών.Οι μαύρες θήκες είναι διαφανείς μολιβί γύρω-γύρω,σαγρέ στην πλάτη,και εφαρμόζουν γάντι.Η λευκή χτυπαει λίγο άσχημα στο μάτι αλλά η σκούρα είναι και εμφανίσημη και προστευτική.οπότε είμαι κομπλέ.

 

Φίλε johnmik κάτι κακογραμμένο έχει πάνω του.όπως επίσης στην S4 style λέει:

you need to first create the data in the corresponding odex files The general phone packages will have this official document, but Amoi not, which also caused serious waste of system resources. odex, boot speed, the system runs much better.

Oπότε κάνε αυτά που λές Αφού του κάνεις wipe data/factory reset και wipe cashe pertition, απ το recovery mode,με καλά φορτισμένη μπαταρία,πέρασέ του την έκδοση Amoi_A862W_V1.0.3 που είναι multilanguage ,περίμενε αρκετα να ξεκινήσει,και είσαι εντάξει.Αν μετα χαθεί το root νομίζω γίνεται εύκολα δέν το έχω δοκιμάσει.

 

Μήν πανικοβάλεσαι...gοοlαρε αυτό, Amoi A862W V1.0.3 την έχει παντού.Αν την πάρεις απ τους ρώσους μετάφρασε τη σελίδα τους και κάνε ΟΧΙ ΒΙΑΣΤΙΚΑ τα βήματα φλασαρίσματος. αν τα κανεις απλά κσι σωστα,μήν φοβάσαι τίποτα.Καλή επιτυχία!!!

Edited by coolbe
Χρήστος.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις συμβουλές! Δοκίμασα 2 διαφορετικές ROM απ τους Ρώσους αλλά καμία δεν έχει ελληνικά! Προς το παρόν το δουλεύω στα Aγγλικά και αν βρω την multilanguage θα την περάσω!
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΕΧΩ ΚΙ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ, ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΔΙΑΒΑΖΩ, ΚΙ ΑΛΛΟΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΑ ΑΚΟΥΣΤΙΚΑ. ΕΠΕΙΔΗ ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΣΤΑ PUBLIC, ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΟΠΩΣ ΠΡΟΤΕΙΝΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΔΩ ΚΑΠΟΙΑ ΑΚΟΥΣΤΙΚΑ ΠΟΥ ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΝ ΤΟ Ν828, ΟΠΩΣ ΝΟΚΙΑ ΚΛΠ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΛΗ ΑΚΟΥΣΤΙΚΗ.ΣΤΙΣ ΚΛΗΣΕΙΣ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΑΜΥΔΡΑ, ΕΝΩ ΣΤΗΝ ΜΟΥΣΙΚΗ ΣΑΝ ΑΠΟ ΜΑΚΡΙΑ. ΜΗΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΒΡΗΚΕ ΚΑΠΟΙΑ ΛΥΣΗ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ;

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone γιατί είναι σαν να φωνάζεις.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΕΧΩ ΚΙ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ, ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΔΙΑΒΑΖΩ, ΚΙ ΑΛΛΟΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΑ ΑΚΟΥΣΤΙΚΑ. ΕΠΕΙΔΗ ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΣΤΑ PUBLIC, ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΟΠΩΣ ΠΡΟΤΕΙΝΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΔΩ ΚΑΠΟΙΑ ΑΚΟΥΣΤΙΚΑ ΠΟΥ ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΝ ΤΟ Ν828, ΟΠΩΣ ΝΟΚΙΑ ΚΛΠ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΛΗ ΑΚΟΥΣΤΙΚΗ.ΣΤΙΣ ΚΛΗΣΕΙΣ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΑΜΥΔΡΑ, ΕΝΩ ΣΤΗΝ ΜΟΥΣΙΚΗ ΣΑΝ ΑΠΟ ΜΑΚΡΙΑ. ΜΗΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΒΡΗΚΕ ΚΑΠΟΙΑ ΛΥΣΗ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ;

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

 

Καλεσπέρα.

Κατ'αρχήν γραφε με μικρά και όχι με κεφαλαία, γιατί είναι σαν να φωνάζεις και είναι και ενάντια στους κανόνες του φόρουμ.

 

Για τα ακουστικά που λες εχει αναφερθεί πιο πίσω για καποια ακουστικά Nokia. Δεν σημαίνει όμως ότι οτιδήποτε nokia ακουστικά θα κάνουν.

Δες λοιπόν το μοντέλο που έχει αναφερθεί πιο πίσω και ψάξε το στο ιντερνετ να το αγορασεις.

 

Εναλλακτικα πάντως, εφ'όσον έχεις την δυνατότητα δοκίμασε διαφορα αλλα και μπορεί ίσως να βρεις καποια που να είναι συμβατά με το πρωτόκολλο που χρησιμοποιεί το AMOI.

Link to comment
Share on other sites

αυτο έγραψα πιο πάνω... ότι δοκίμασα τα ακουστικά που προτείνουν τα παιδιά και δεν κάνουν. αν και αυτά που προτείνουν είναι κάποια που κάνουν για το Ν828. Δοκίμασα και καποια άλλα, μα δεν είναι συμβατά. παρόλα αυτά, ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

αυτο έγραψα πιο πάνω... ότι δοκίμασα τα ακουστικά που προτείνουν τα παιδιά και δεν κάνουν. αν και αυτά που προτείνουν είναι κάποια που κάνουν για το Ν828. Δοκίμασα και καποια άλλα, μα δεν είναι συμβατά. παρόλα αυτά, ευχαριστώ!

 

Τα ακουστικά που έχω στο Ν828 και τα έχω δοκιμάσει και δουλεύουν μια χαρά στο A862W είναι τα WH-102.

 

Αυτά δοκίμασες και δεν κάνουν;;

Αν ναι, τότε κάποιο πρόβλημα έχει το τηλέφωνό σου.

 

Σε αυτά που δεν δουλέυουν όταν πατάς το κουμπί που τερματίζει την κλήση, φτιάχνει ο ήχος.

Link to comment
Share on other sites

http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.009664

Αυτά τα handsfree δουλεύουν κανονικά! Τα βγάζει συχνά το e-shop σε τιμή 8,80€ και αξίζουν με το παραπάνω!

 

Σε ευχαριστώ πολύ, μόνο αν και θα ήθελα να τα δοκιμάσω πρώτα, για να είμαι σίγουρη ότι δεν φταίει η συσκευή μου.. οπότε θα κοιτάξω μήπως τα έχουμε κι εμείς στο public για να κάνω το τεστ.. και πάλι ευχαριστώ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα ακουστικά που έχω στο Ν828 και τα έχω δοκιμάσει και δουλεύουν μια χαρά στο A862W είναι τα WH-102.

 

Αυτά δοκίμασες και δεν κάνουν;;

Αν ναι, τότε κάποιο πρόβλημα έχει το τηλέφωνό σου.

 

Σε αυτά που δεν δουλέυουν όταν πατάς το κουμπί που τερματίζει την κλήση, φτιάχνει ο ήχος.

 

ακριβώς! όταν πατάω το κουμπί της κλήσης φτιάχνει ο ήχος.. για να είμαι ειλικρινής, δοκίμασα τα 205 και τα 208, τα οποία επίσης πρότειναν, αλλά τα 102 δεν τα έχουμε στο κατάστημα.. οπότε πρέπει να σε ακούσω και να ψάξω γι'αυτά! :)

Link to comment
Share on other sites

Ψάξ'τα. Αυτά δουλεύουν σίγουρα γιατί όπως σου είπα και πριν τα έχω δοκιμάσει προσωπικά.

Είναι από Ν97 και μπορείς να ψάξεις πια αλλα ακουστικά είναι συμβατά με το Ν97 ώστε να τα δοκιμάσεις και στο ΑΜΟΙ

Link to comment
Share on other sites

Ψάξ'τα. Αυτά δουλεύουν σίγουρα γιατί όπως σου είπα και πριν τα έχω δοκιμάσει προσωπικά.

Είναι από Ν97 και μπορείς να ψάξεις πια αλλα ακουστικά είναι συμβατά με το Ν97 ώστε να τα δοκιμάσεις και στο ΑΜΟΙ

 

οκ, θα το κάνω σίγουρα! σε ευχαριστώ πολύ και πάλι για τη βοήθειά σου!

Link to comment
Share on other sites

http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.009664

Αυτά τα handsfree δουλεύουν κανονικά! Τα βγάζει συχνά το e-shop σε τιμή 8,80€ και αξίζουν με το παραπάνω!

Τα εβγαλε σημερα στα 8,80 και τα παραγγειλα για το N828.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ, μόνο αν και θα ήθελα να τα δοκιμάσω πρώτα, για να είμαι σίγουρη ότι δεν φταίει η συσκευή μου.. οπότε θα κοιτάξω μήπως τα έχουμε κι εμείς στο public για να κάνω το τεστ.. και πάλι ευχαριστώ!

Αν τα έχετε σε τέτοια τιμή, να περάσω να πάρω 1-2 :-)

Καλά ακουστικά, αν δεν σας ενοχλούν τα in-ear.

Ποιος υπαλληλος του e-shop ειναι εδω μεσα και τους δινει γραμμη ?

:p

Δεν χρειάζεται, εδώ και ένα μήνα περίπου τα βγάζουν σύχνα-πυκνά σε προσφορά. Ξεστοκάρισμα οσμίζομαι :-)

Link to comment
Share on other sites

Τα εβγαλε σημερα στα 8,80 και τα παραγγειλα για το N828.

 

Είμαστε σίγουροι ότι δουλεύουν με το Α862W; Τα έχει δοκιμάσει κανείς;;;

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε σίγουροι ότι δουλεύουν με το Α862W; Τα έχει δοκιμάσει κανείς;;;

Δουλευουν 100% τις 100% υποστηριζουν το παλιο προτυπο που ειναι συμβατο με το Amoi.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to AMOI A862W

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...