Jump to content

AMOI A862W


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν σς 45 μερες απο την ημερομηνια αγορας δεν εχει λυθει το προβλημα κανε dispute,αν κατι παει στραβα δεν θα σε καλυψει μετα

 

Οι 45 μέρες είναι λίγες για την περίπτωσή του. Ίδη θα έχουν περάσει καμιά 35αριά μέρες και μέχρι να πάει το δέμα εκεί τέλειωσε η προθεσμία.

Δεν ξέρω αν το paypal σε καλύπτει σε περίπτωση μεταγενέστερης βλάβης μιας και όταν ήρθε το τηλ ήταν όλα καλά, όπως θα έπρεπε να είναι χωρίς κανένα πρόβλημα. Εδώ εμπλέκεται και η κατασκευάστρια εταιρία και ίσως είναι διαφορετικά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 303
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας και απο μενα. τελικα παραγγειλα και εγω το τηλεφωνο απο minideal και τωρα περιμενω. εχουν περασει 12 μερες απο την ημερα παραγγελιας. μολις το παραλαβω θα γραψω τις εντυπωσεις μου. παντως τα χαραχτηριστικα του για την τιμη αυτη ειναι super. βεβαια 4 μερες μετα που εκανα την παραγγελια το minideal κατεβασε την τιμη 10 δολαρια.

σε ποσες μερες ηρθε σε σας που αγορασατε απο minideal?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα. τελικα παραγγειλα και εγω το τηλεφωνο απο minideal και τωρα περιμενω. εχουν περασει 12 μερες απο την ημερα παραγγελιας. μολις το παραλαβω θα γραψω τις εντυπωσεις μου. παντως τα χαραχτηριστικα του για την τιμη αυτη ειναι super. βεβαια 4 μερες μετα που εκανα την παραγγελια το minideal κατεβασε την τιμη 10 δολαρια.

σε ποσες μερες ηρθε σε σας που αγορασατε απο minideal?

 

Περίπου 20 μέρες αλλά διάβασε εδώ μην έχεις αγωνία

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375436

 

Edit: Πήραμε και tracking number από minideal και περιμένουμε...

Edited by leonpap
Link to comment
Share on other sites

Διάβασε το ποστ #19 το παιδί αναφέρει ότι ήθελε απλά μία μετονομασία του δικτύου και του συνδέθηκε κατευθείαν

 

Tο πήρα και εγώ για έναν φίλο. Καλό κινητό λίγο μεγάλο στο μέγεθος.

Είναι λίγο έως πολύ μεγαλύτερο, από το AMOI n828 που είμαι κάτοχος, προς όλες τις διαστάσεις. Η μπαταρία του σε σύγκρηση με το Ν828 είναι και αυτή λίγο μεγαλύτερη (περίπου 1-1,5χιλ) προς όλες τις διαστάσεις και αυτή, αλλά το παράξενο είναι ότι είναι μικρότερη σε χωρητικότητα!

 

Το μόνο θέμα που έχω είναι αυτό με το δίκτυο. Υπάρχουν τρία κινέζικα ΑΡΝ τα οποία τα διαγράφω αλλά αυτά επανέρχονται (τα άτιμα) μετά από ρεστάρτ του τηλεφώνου ή της κάρτας (sim) όπως μετά από απεργοποίηση της λειτουργίας πτήσης κλπ.

Υπάρχει κανένας άλλος τρόπος εκτός από το να περάσω τις ρυθμίσεις manual, μιας και αυτό με την ονομασία του δικτύου δεν δούλεψε;;

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή πλέον στα 65 ευρώ ή κάνω λάθος; http://hotmid.com/amoi-a862w-quad-core-msm8225q-wcdma-gsm-dual-sim-4-5-inch-ips-android-phone.html

 

Η τιμη ειναι απιστευτη!Το εμπιστευομαστε το σαιτ?

 

EDIT Ακυρο παιδια.Εχει 20$ μεταφορικα με Singapore Post οποτε ξεπερναει την τιμη του Minideal που δινει και μια θηκη δωρο.Προσεξτε το.

Edited by arisg90
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!!!! Ετοιμάζομαι να παραγγείλω 4 από αυτά από minideal.net. Απλά ο ένας μας έχει ενδοιασμούς για την κάμερα του... μπορεί κάποιος να ανεβάσει κάποια φωτογραφία τραβηγμένη με το κινητό η να μ την στείλει με pm???? Επίσης υπάρχει περίπτωση να έχω πρόβλημα με την αποστολή επειδή είναι 4 κινητά και όχι 1 (τελωνεία κτλ.) ??? Ευχαριστώ!!!
Link to comment
Share on other sites

Για την κάμερα μην περιμένεις και πάρα πολλά. Αξιοπρεπές την ημέρα αλλά σε low light conditions....όπως όλα τα (φτηνά) κινέζικα.

Για το άλλο που λες αν παραγγείλεις 4 σε μία αποστολή, κατα πάσα πιθανότητα θα σου το σταματήσουν (λόγω μεγέθους) στο τελωνείο. Πες τους να σου τα στείλουν σε τέσσερα δέματα για να μην έχεις πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Η τιμη ειναι απιστευτη!Το εμπιστευομαστε το σαιτ?

 

EDIT Ακυρο παιδια.Εχει 20$ μεταφορικα με Singapore Post οποτε ξεπερναει την τιμη του Minideal που δινει και μια θηκη δωρο.Προσεξτε το.

 

και δεν εχει και Ελληνικα παρ ολο που ειναι ρουταρισμενο

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 16-01-2014 12:12 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 16-01-2014 08:22 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 31-12-2013 16:25 IPS

 

 

Εεεεεεεερχεται.....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Σήμερα το παρέλαβα. 17 μερούλες και είμαι και στην επαρχία. Θα το δουλέψω λίγο και θα σας πω εντυπώσεις. Πάντως με μια πρώτη ματιά το κινητό είναι τρία σκαλοπάτια πιο πάνω από το ΖΤΕ V889Μ που είχα αγοράσει πριν 2 μήνες. όχι πως το ΖΤΕ δεν τα σπάει. Τέλος πάντων....
Link to comment
Share on other sites

Μολις το επιασα στα χερια μου. 31 δεκεμβρη το παραγγειλα και σημερα το παρελαβα.απο minideal.πρωτη εντυπωση πολυ καλο τηλεφωνο.περισσοτερες λεπτομεριες σε καμια εβδομαδα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. κι εγω σημερα το παρελαβα απο τις 27/12 που το παρήγγειλα απο mini deal. αφου επεσε η μπαταρια και το φόρτισα για ενα 3ωρο το παιζω εδω και 2,5 ωρες και η μπαταρία πηγε στο 77%. Καλη μου φαινεται. Μιας και ειναι το πρωτο μου smartphone δεν μπορω να μιλησω για αξιοπιστία γιατι δεν ξερω απο smartphones. Εμενα παντως μου φαινεται αρκετα γρηγορο και δεν μου κολλάει πουθενα. εχω ενα προβλημα ομως. οταν μιλαω στο τηλεφωνο μου λενε οτι δεν με ακουνε καλα. με ακούνε στο βαθος. υπαρχει μηπως καποια ρύθμιση για το μικρόφωνο η ειναι προβλημα του κινητου?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή σκέφτομαι να το πάρω για έναν φίλο μου και θα είναι το πρώτο του smartphone, είναι σίγουρα αξιόπιστο; Όσοι το έχετε θα το προτείνατε για αγορά;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή σκέφτομαι να το πάρω για έναν φίλο μου και θα είναι το πρώτο του smartphone, είναι σίγουρα αξιόπιστο; Όσοι το έχετε θα το προτείνατε για αγορά;

 

Περίμενε λίγες μέρες ακόμα να μας κάνουν έναν απολογισμό τα παιδιά που το παρέλαβαν τώρα.

Αλλά, το περιμένω και εγώ να μου έρθει, απ’ ότι έχω διαβάσει είναι πολύ καλό για τα λεφτά του.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβώς, και γω αναμένω ένα απο μέρα σε μέρα, για φίλο

Περι αξιοπιστίας όμως, δεν μπορεί να εκφέρει κάποιος γνώμη, αν δεν το "δουλεψει" για κανένα δίμηνο τουλάχιστον... (και το τηλέφωνο κυκλοφόρησε τον Δεκέμβριο!)

Μέχρι τότε, σχόλιο περι ποιότητας κατασκευης να εισπράξεις, αντε και περι λειτουργικότητας (ταχύτητας, οθόνης, κλπ)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή σκέφτομαι να το πάρω για έναν φίλο μου και θα είναι το πρώτο του smartphone, είναι σίγουρα αξιόπιστο; Όσοι το έχετε θα το προτείνατε για αγορά;

Aπό μένα ένα μεγάλο ναί.

Άριστη κατασκευή και τρέχει την 4.1.2 που φοράει μιά χαρά...γενικά απροβλημάτιστο.

 

Για να καταλάβεις οι μόνες του ελλείψεις είναι η πυξίδα που δέν παίζει,και οτι είναι 2 finger touch καί φυσικά μην περιμένεις να έχει την δική σου ποιότητα κάμερας.

 

Επίσης έρχεται χωρίς ακουστικά,ο αντάπτορας του ρεύματος που στέλνουν είναι για πέταμα, και θέλει και μιά sd για να είναι πλήρες.

 

Αν μπορεί να ζήσει με αυτά, για τα χρήματα που θα δώσει, θα είναι ευτυχής κάτοχος ενός πραγματικού κινητού που κάνει ό,τι υπόσχεται...

Χρήστος.
Link to comment
Share on other sites

Aπό μένα ένα μεγάλο ναί.

Άριστη κατασκευή και τρέχει την 4.1.2 που φοράει μιά χαρά...γενικά απροβλημάτιστο.

 

Για να καταλάβεις οι μόνες του ελλείψεις είναι η πυξίδα που δέν παίζει,και οτι είναι 2 finger touch καί φυσικά μην περιμένεις να έχει την δική σου ποιότητα κάμερας.

 

Επίσης έρχεται χωρίς ακουστικά,ο αντάπτορας του ρεύματος που στέλνουν είναι για πέταμα, και θέλει και μιά sd για να είναι πλήρες.

 

Αν μπορεί να ζήσει με αυτά, για τα χρήματα που θα δώσει, θα είναι ευτυχής κάτοχος ενός πραγματικού κινητού που κάνει ό,τι υπόσχεται...

 

Όταν λες ο αντάπτορας είναι για πέταμα τι εννοείς;;;

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες ο αντάπτορας είναι για πέταμα τι εννοείς;;;

 

Λοιπόν Ό,τι έχει το κουτί του εργοστασίου είναι σφραγισμένα σε ζελατίνα και πολύ καλής ποιότητας κατασκευής.Ζητώντας εμείς ευρωπαικό αντάπτορα από τον πωλητή μας στέλνει ένα φτηνιάρικο ανταπτοράκι γιά τον φορτιστή που με το ζόρι μπαίνει στην μπρίζα,και ΔΕΝ είναι ΑΣΦΑΛΗΣ.Πρέπει να αντικατασταθεί με καλύτερης ποιότητας, ή να φοτίζουμε με άλλον "επώνημο" Φορτιστή.Είναι πάντως ένα θέμα αυτό και η έλλειψη ακουστικών,πού λύνεται πανεύκολα.

Χρήστος.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν Ό,τι έχει το κουτί του εργοστασίου είναι σφραγισμένα σε ζελατίνα και πολύ καλής ποιότητας κατασκευής.Ζητώντας εμείς ευρωπαικό αντάπτορα από τον πωλητή μας στέλνει ένα φτηνιάρικο ανταπτοράκι γιά τον φορτιστή που με το ζόρι μπαίνει στην μπρίζα,και ΔΕΝ είναι ΑΣΦΑΛΗΣ.Πρέπει να αντικατασταθεί με καλύτερης ποιότητας, ή να φοτίζουμε με άλλον "επώνημο" Φορτιστή.Είναι πάντως ένα θέμα αυτό και η έλλειψη ακουστικών,πού λύνεται πανεύκολα.

 

Α μάλιστα...Ε το πολύ πολύ να δώσω του φίλου μου έναν απο τους χιλιάδες φορτιστές που έχω στο σπίτι από προηγούμενα κινητά να κάνει τη δουλειά του...να σε ρωτήσω κάτι άλλο; πρόβλημα να πιαστεί στο τελωνείο το τηλέφωνο υπάρχει; διάβασα ότι μόνο αν διαλέξεις τις επί πληρωμή μεταφορικές παίζει τέτοιο θέμα.σωστά; γενικά υπάρχει κάτι άλλο που πρέπει να ξέρω για να μην βρεθώ προ εκπλήξεως; Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια btw...;):D

Edited by Vlasismiriagos
Link to comment
Share on other sites

Nαι, ο φορτιστής είναι στο αμερικάνικο στυλ και ο αντάπτορας που έχουν μπαίνει σφιχτά στην μπρίζα και δεν βγαίνει εύκολα. Αν το λιμάρεις λίγο στην άκρη είναι οκ.

 

Κατά τα άλλα το τηλέφωνο είναι πολύ καλό για τα λεφτά του. Σε σύγκριση με ένα lenovο Α390 με παραπλήσια τιμή, που είχε περάσει από τα χέρια μου, είναι χίλιες φορές καλύτερο.

Αυτό που μου άρεσε σε αυτό το τηλ (που δεν το είδα σε πάρα πολλά άλλα δίκαρτα) έχει χωριστές ρυθμίσεις ήχου για κάθα κάρτα.

Έχει καλή ανάλυση η οθόνη, όχι τόσο φωτεινή όμως όπως του ΑΜΟΙ Ν828 (που είναι όνως από τις κορυφαίας της κατηγορίας) ανεκτή κάμερα που έχεις πάντως autofocus, μπαταρία πολύ καλή, και ποιότητα κατασκευής πολυ καλή.

Δεν δείχνει φτηνιάρικο.

Το μόνο που δεν μου πολυάρεσε, είναι ότι είναι λίγο "μεγαλόσωμο". Ίσως είχα συνηθίσει στο άλλο ΑΜΟΙ (Ν828) που στην ίδιων διαστάσεων οθόνη είναι πιο μικρό προς όλες τις διαστάσεις.

 

Το φλάς του είναι αδύναμο, όπως σε όλα τα κινέζικα της κατηγορίας. Το βράδυ, δηλ, δεν φωτίζει πάνω από το ένα μέτρο, ώστε να είναι ικανοποιητικό το αποτέλεσμα στην φωτογράφιση.

Edited by nikstar
Link to comment
Share on other sites

Α μάλιστα...Ε το πολύ πολύ να δώσω του φίλου μου έναν απο τους χιλιάδες φορτιστές που έχω στο σπίτι από προηγούμενα κινητά να κάνει τη δουλειά του...να σε ρωτήσω κάτι άλλο; πρόβλημα να πιαστεί στο τελωνείο το τηλέφωνο υπάρχει; διάβασα ότι μόνο αν διαλέξεις τις επί πληρωμή μεταφορικές παίζει τέτοιο θέμα.σωστά; γενικά υπάρχει κάτι άλλο που πρέπει να ξέρω για να μην βρεθώ προ εκπλήξεως; Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια btw...;):D

 

Ναί αν επιλέξεις singapore post κανενα πρόβλημα...και λίγο μετά σου έχει το paypal ένα μικρό σημείωμα για τον πωλητή.Εκεί γράψ του δυό λόγια εσύ( τα βασικά τα ξέρει) Να το τσεκάρει ΠΡΙΝ το στείλει αν λειτουργουν όλα Οθόνη,ακουστικά και η rom που φοράει να έχει ελληνικά.(Οπότε θα τα κάνει για να μην εκτεθεί καί στο paypal) και προαιρετικά να το ρουτάρει άν το θές.

Επίσης πρίν απο όλα πρέπει να ορίσεις στό λογαριασμό σου στό paypal να κάνει η τράπεζα τη μετατροπή νομίσματος και όχι την default επιλογή πού έχει καί την κάνει πρός όφελός του.(Άν ήδη δέν το έχεις κάνει γιά όλες τις αγορές σου)

Χρήστος.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to AMOI A862W

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...