Jump to content

AMOI A862W


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 303
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ας πω το αυτονόητο ...γιατι καμιά φορά συμβαίνει.Μήπως θέλει λίγο περισσότερο σπρώξιμο μέσα το καρφί (των ακουστικών)??? είναι το σωστο καρφί με τους 4 μεταλικούς δακτυλίους?Εγώ βολεύτικα με τα ακουστικα από ένα samsung που είχα .Καλίτερα να συμβαίνει κάτι τόσο απλό παρά τιποτ άλλο.

 

Παρατήρησα στο δικό μου Ν828 ότι σε τρία ακουστικά που δεν έπαιζαν δυνατά έπρεπε να μην τα σπρώξεις μέχρι μέσα αλλά να αφήσεις ένα περιθώριο περίπου 1 χιλιοστό δηλαδή να μην κουμπώσει καλά και μετά έπαιζαν καμπάνα.

Δεν το πετυχαινείς πάντα και δεν κάθονται στην καθορισμένη θέση άρα κάτι συμβαίνει με τους μεταλλικούς δακτύλους.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλα πήρα πριν 3 μέρες το amoi a862w εχω ενα θέμα με τη σύνδεση στο internet μέσω 3g δε μπορώ να συνδεθω καμια συμβουλή πως αντιμετωπίζεται?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλα πήρα πριν 3 μέρες το amoi a862w εχω ενα θέμα με τη σύνδεση στο internet μέσω 3g δε μπορώ να συνδεθω καμια συμβουλή πως αντιμετωπίζεται?

 

Διάβασε το ποστ #19 το παιδί αναφέρει ότι ήθελε απλά μία μετονομασία του δικτύου και του συνδέθηκε κατευθείαν

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια και καλη χρονια. ενδιαφερομαι για την αγορα αυτου του κινητου. οσοι το εχουν παρει μπορειτε να μου πειτε λιγο αν αξιζει? μπαταρια.,gps , ιντερνετ, κολληματα , ακουστικο, ηχειο? . ευχαριστω πολυ.
Link to comment
Share on other sites

Διάβασε το ποστ #19 το παιδί αναφέρει ότι ήθελε απλά μία μετονομασία του δικτύου και του συνδέθηκε κατευθείαν

 

μπες ρυθμισεις στα δικτυα...λογικα εχει 3 κινεζικα δικτυα προεγκατεστημενα...πατα το αριστερο απο τα 3 τατς (αν θυμαμαι καλα) και θα σου βγαλει νεο δικτυο,νεο apn η καπως ετσι.....ονομασε το vodafone,cosmote h wind και βαλε τα στοιχεια που θα βρεις εδω:

 

http://magic-tips.blogspot.gr/2010/03/internet-mms.html

 

πχ για vodafone βαζεις ονομα vodafone gr κλπ

Link to comment
Share on other sites

Ας πω το αυτονόητο ...γιατι καμιά φορά συμβαίνει.Μήπως θέλει λίγο περισσότερο σπρώξιμο μέσα το καρφί (των ακουστικών)??? είναι το σωστο καρφί με τους 4 μεταλικούς δακτυλίους?Εγώ βολεύτικα με τα ακουστικα από ένα samsung που είχα .Καλίτερα να συμβαίνει κάτι τόσο απλό παρά τιποτ άλλο.

 

Δοκίμασα και άλλα ακουστικά, τα τοποθέτησα με προσοχή, αγόρασα καινούρια, το πρόβλημα όμως δε λύθηκε. Αν σε άλλους παίζουν κανονικά τότε ήμουν άτυχος και η συσκευή έχει πρόβλημα. Δυστυχώς υπάρχουν αυτά τα ρίσκα όταν αγοράζουμε τέτοια προϊόντα αλλά είναι απογοητευτικό να το διαπιστώνεις. Μια σημαντική χρήση των smartphones είναι αυτή ως media συσκευών (μουσική, ραδιόφωνο, videos...)...και αν δεν μπορεί να τα αξιοποιήσεις ως τέτοια, τότε σε μεγάλο βαθμό γίνονται άχρηστα.

Link to comment
Share on other sites

Για όσους είναι rooted και δεν έχουν καλό- δυνατό ήχο στα ακουστικά ας βάλουν αυτό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2191223 εμένα με έχει σώσει.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και άλλα ακουστικά, τα τοποθέτησα με προσοχή, αγόρασα καινούρια, το πρόβλημα όμως δε λύθηκε. Αν σε άλλους παίζουν κανονικά τότε ήμουν άτυχος και η συσκευή έχει πρόβλημα. Δυστυχώς υπάρχουν αυτά τα ρίσκα όταν αγοράζουμε τέτοια προϊόντα αλλά είναι απογοητευτικό να το διαπιστώνεις. Μια σημαντική χρήση των smartphones είναι αυτή ως media συσκευών (μουσική, ραδιόφωνο, videos...)...και αν δεν μπορεί να τα αξιοποιήσεις ως τέτοια, τότε σε μεγάλο βαθμό γίνονται άχρηστα.

 

Φυσικά είναι βασική έλλειψη να μην παιζουν τα ακουστικά.Το συγκεκριμένο μοντέλο φεύγει απ το εργοστάσιο χωρίς ακουστικά καί απ ότι αποδεικνύεται με το δικό σου κομμάτι μη ελεγμένο γιά καλή λειτουργία.Η καλύτερη λύση θα ήταν να βρεθεί εδώ service που αναλαμβάνει κινέζικα,αλλά και πάλι θα χρειαστεί συγκεκριμένο ανταλακτικό.

Για αυτό μην καθυστερείς άνοιξε dispute στο paylal, μίλησε με τον πωλητή, και στείλτο πίσω γιά αντικατάσταση ή επισκευή.Η εγγύηση άλλωστε για αυτό υπάρχει.Eίναι χρονοβόρο, αλλά σε θέματα hardware δεν γίνεται αλλιώς:κάποιος πρέπει να το φτιάξει ειναι κρίμα να μείνει έτσι.

Χρήστος.
Link to comment
Share on other sites

Band

2G: GSM 900/1800MHz

3G: WCDMA EVDO 800/1900MHz

σ αυτές τις συχνότητες μήπως έχουμε πρόβλημα σχετικά με το 3G ?[/quote

 

3g ειναι στα 2100..δουλευει κανονικα με τη ρυθμιση που αναφερω

 

Φυσικά είναι βασική έλλειψη να μην παιζουν τα ακουστικά.Το συγκεκριμένο μοντέλο φεύγει απ το εργοστάσιο χωρίς ακουστικά καί απ ότι αποδεικνύεται με το δικό σου κομμάτι μη ελεγμένο γιά καλή λειτουργία.Η καλύτερη λύση θα ήταν να βρεθεί εδώ service που αναλαμβάνει κινέζικα,αλλά και πάλι θα χρειαστεί συγκεκριμένο ανταλακτικό.

Για αυτό μην καθυστερείς άνοιξε dispute στο paylal, μίλησε με τον πωλητή, και στείλτο πίσω γιά αντικατάσταση ή επισκευή.Η εγγύηση άλλωστε για αυτό υπάρχει.Eίναι χρονοβόρο, αλλά σε θέματα hardware δεν γίνεται αλλιώς:κάποιος πρέπει να το φτιάξει ειναι κρίμα να μείνει έτσι.

 

δες ενα μονοφωνικο που εχουν τα παμπλικ..... Με ενα μικρο ανταπτορακι που στο αμοι δε χρειαζεται.....

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

εχει παρατηρησει κανεις να μην εχει καλη αποκριση το τατς απο την δεξια μερια?σαυτες τις περιπτωσεις φταιει το φτηνο τατς?η ρομ? πχ και το λενοβο α760 που εχω κατω δεξια δεν εχει καλη και ακριβη αποκριση με σκοπο να παταω ενα γραμμα και να μου πατιεται αλλο...στο αμοι παρατηρω οτι κατω δεξια πχ σε μια σελιδα δεν πατιεται ευκολα ενα λινκ....
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και άλλα ακουστικά, τα τοποθέτησα με προσοχή, αγόρασα καινούρια, το πρόβλημα όμως δε λύθηκε. Αν σε άλλους παίζουν κανονικά τότε ήμουν άτυχος και η συσκευή έχει πρόβλημα. Δυστυχώς υπάρχουν αυτά τα ρίσκα όταν αγοράζουμε τέτοια προϊόντα αλλά είναι απογοητευτικό να το διαπιστώνεις. Μια σημαντική χρήση των smartphones είναι αυτή ως media συσκευών (μουσική, ραδιόφωνο, videos...)...και αν δεν μπορεί να τα αξιοποιήσεις ως τέτοια, τότε σε μεγάλο βαθμό γίνονται άχρηστα.

 

Μήπως θα πρέπει να το ψάξεις λίγο καλύτερα πριν βγάλεις βιαστικά συμπεράσματα και απογοητεύεσαι τζάμπα;

Για παράδειγμα εγώ στο ΑΜΟΙ Ν828 που έχω ότι ακουστικά δοκίμαζα δεν έπαιζαν. Ακούγονταν πολύ σιγά και μόλις πάταγες το κουμπί που τερματίζει την κλήση στα ακουστικά ακούγονταν κανονικά, αλλά θα έπρεπε να το κρατάς πατημένο.

Τυχαία δοκίμασα και κάποια Nokia και ταίριαζαν τέλεια.

Θέλω να πω ότι υπάρχει πιθανότητα το τηλ σου να χρησιμοποιεί διαφορετικό πρωτόκολλο από ότι τα ακουστικά που έχεις :)

Αν θες ψάξε στο νήμα του ΑΜΟΙ Ν828 και θα δεις πολλές πληροφορίες για το συγκεκριμένο "πρόβλημα".

Link to comment
Share on other sites

...τελικά έχουμε εικόνα πόσο αξιόπιστο είναι το εν λόγω κινητό παιδιά; Διαπιστώθηκαν προβλήματα όντως; Ετοιμαζόμουν να το παραγγείλω αλλά με προβλημάτισαν οι αναφορές σας. Έχουμε νεότερα;
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έριξα και εγώ την παραγγελία από minideal και πιστεύω ότι είναι ένα αξιοπρεπέστατο κινητό για τα χρήματα που κοστίζει. Μαζί με δώρο Silicone case και film στα 106$.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έριξα και εγώ την παραγγελία από minideal και πιστεύω ότι είναι ένα αξιοπρεπέστατο κινητό για τα χρήματα που κοστίζει. Μαζί με δώρο Silicone case και film στα 106$.

καλα εκανες....κ πολυ καλο μαλιστα σαυτα τα λεφτα

Link to comment
Share on other sites

καλα εκανες....κ πολυ καλο μαλιστα σαυτα τα λεφτα

 

Το πήρα για μια ξαδέρφη και έχοντας ο ίδιος το Ν828, πιστεύω ότι είναι και ποιοτικά πολύ καλό.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα για μια ξαδέρφη και έχοντας ο ίδιος το Ν828, πιστεύω ότι είναι και ποιοτικά πολύ καλό.

 

...το Ν828 το πήρα και εγώ εις διπλούν. Όντως κορυφαίο στα χρήματά του και εποχή του. Μπορούμε να ισχυριστούμε κάτι ανάλογο και για το Α862W?

Link to comment
Share on other sites

...το Ν828 το πήρα και εγώ εις διπλούν. Όντως κορυφαίο στα χρήματά του και εποχή του. Μπορούμε να ισχυριστούμε κάτι ανάλογο και για το Α862W?

 

Ίδωμεν, εντός 20 μερών θα το διαπιστώσουμε

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω το παραγγειλα απο to2c χθες ξημερωματα και σημερα πηρα t/n.Μαζι με μια καρτα 16αρα class 10 μου βγηκε στα 87 ευρω.Ελπιζω πως μετα το πολυ αξιοπιστο lenovo a800 που το εχω και λειτουργει απροβληματιστα και το amoi θ' αποδειχθει ανταξιος αντικαταστατης του.
Ερχομαστε.Ενωση 1924.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπέρα, εγω το παρελαβα και μεσα σε 2 εβδομαδες χαλασε το κουμπι που εχει στα δεξια για το κλειδωμα/ξεκλειδωμα. μιλησα στο chat με το minideal και μου ειπαν να το στειλω πισω για αντικατασταση. το εστειλα με το ταχυδρομειο συστημενο με track No. χρειαζεται να κανω τιποτα και με το paypall?? ευχαριστω εκ των προτερων για την απαντηση!
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπέρα, εγω το παρελαβα και μεσα σε 2 εβδομαδες χαλασε το κουμπι που εχει στα δεξια για το κλειδωμα/ξεκλειδωμα. μιλησα στο chat με το minideal και μου ειπαν να το στειλω πισω για αντικατασταση. το εστειλα με το ταχυδρομειο συστημενο με track No. χρειαζεται να κανω τιποτα και με το paypall?? ευχαριστω εκ των προτερων για την απαντηση!

Δεν νομίζω ότι χρειάζεται και ότι μπορείς να κάνεις κάτι με το paypal.

 

 

Aπό Rcovery, υπάρχει τίποτα για αυτό το τηλ;;

Edited by nikstar
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπέρα, εγω το παρελαβα και μεσα σε 2 εβδομαδες χαλασε το κουμπι που εχει στα δεξια για το κλειδωμα/ξεκλειδωμα. μιλησα στο chat με το minideal και μου ειπαν να το στειλω πισω για αντικατασταση. το εστειλα με το ταχυδρομειο συστημενο με track No. χρειαζεται να κανω τιποτα και με το paypall?? ευχαριστω εκ των προτερων για την απαντηση!

 

Αν σς 45 μερες απο την ημερομηνια αγορας δεν εχει λυθει το προβλημα κανε dispute,αν κατι παει στραβα δεν θα σε καλυψει μετα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to AMOI A862W

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...