Jump to content

AMOI A862W


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελικα το 3g λυθηκε...μια μετονομασια δικτυου ηθελε σε κοσμοτε....η μπαταρια το αναμενομενο για σμαρτφοουν..ουτε να τελειωνει γρηγορα ουτε να κραταει ως αυριο...με αρκετο παιξιμο ομως αρα ολα οκ...το κινητο συνεχιζει να μη κολλαει πουθενα ακομα και σε βαριες εφαρμογες...wifi συνδεθηκε παντου χωρις προβληματα(ενταξει κ με καποιο αν δεν ειναι συμβατο φανταζομαι ειναι θεμα και ρουτερ κ θα υπαρχει λυση)...συνεχιζει να με εντυπωσιαζει για τα 87 ευρω που κοστιζει ειδικα η πολυτελης αισθηση που αφηνει..πχ αν το δεις διπλα διπλα με ζτε 965 το ζτε φαινεται σαν τογιοτα σε σχεση με μερσεντες...και δεν εννοω την αξιοπιστια....η καμερα σε συνθηκες φωτισμου κλασικα πραγματα,σε σκοταδι επισης κλασικα με φλας υποτυπωδες αλλα προσωπικα δε καιγομαι οποτε δε το θεωρω και μειονεκτημα...με 5αρα δε περιμενεις και καμερα thl w8....gps δεν εχει δοκιμαστει ακομα...μη το συζητας καθολου,για τετοια τιμη...αν αποδειχτει και αξιοπιστο και βγουν κ ρομ νομιζω οτι ειναι μια παρα πολυ καλη επιλογη

 

ggkrizio, ευχαριστούμε για το mini πρακτικό και κατατοπιστικό review.Ουσιαστικά απαντάς σε όλα.

Το περιμένω κι εγώ αυτές τις μέρες (έχει κολλήσει στο αεροδρόμιο σταλμένο απο 9/12).Πιστεύω οτι είναι ακριβώς

όπως τα λές δηλ.πολύ μέτρια κάμερα,αλλά όλα τα άλλα άψογα και σίγουρα vfm.Mόλις το πάρω το πρώτο πού θά

δοκιμάσω,θα είναι το gps κι άν δεν παίζει, θα το κάνω να παίξει.Επίσης με ευχαρίστησε αυτό που λές για την ποιότητα-

εμφάνιση,γιατί ναί μεν το πήρα γιά πρόχειρη-καθημερινή χρήση,αλλά η καλή αίσθηση-εμφάνιση πάντα μετράνε.Ας το

πάρω όμως στα χέρια μου και θα αναφέρω κι εγώ τις εντυπώσεις μου.

 

Δηλαδη ρε παιδια αξιζει το root?πτρεπει να ζητησω να κανουν κ τπτ αλλο,κανενα αλλο προγραμμα,καμια γλωσσα?

Edited by makis_1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 303
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το παρέλαβα προχθές (δώρο Χριστουγέννων στη σύζυγο) και το μόνο πρόβλημα που έχω είναι η ένταση ήχου όταν συνδέω ακουστικά (το ραδιόφωνο ακούγεται ελάχιστα). Δοκίμασα 3 ακουστικά και δεν είδα διαφορά. Καμιά ιδέα???
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Με ενδιφερει κι εμενα το κινητο αυτο. στο e bay που το εψαξα λεει πως εχει μονο αγγλικα και κινεζικα για γλωσσες. εστειλα και e-mail στον πωλητη και μου το επιβεβαιωσε. στο mini deal δεν λεει κατ τετοιο αν δεν κανω λαθος. και στο mini deal ειναι και 10 ευρω πιο φτηνο. τελικα τι ισχύει εχει ελληνικα?
Link to comment
Share on other sites

Μην το παρεις απο ebay.Το Minideal ειναι απο τα πλεον αξιοπιστα και οπως γραφει εχει Ελληνικα.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

AMOI A862W Quad Core Smartphone With 4.5inch IPS Screen

24 hours delivery,Silicone case+screen protector as gift~

Installed Greek language, Free Root, Google play

[ATTACH]38980[/ATTACH]

Your Great Satisfaction is our Endless Motivity!

our offical skype: minideal17

For Complaints: salesminideal@gmail.com

welcome to http://www.minideal.net

http://cs627226.vk.me/v627226995/3debe/QeMl4Jpzx84.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κατ αρχάς χρόνια πολλά σε όλους και καλές γιορτές.

Χθές παρέλαβα το amoi a862w (20 ημέρες συνολικά) όπως ακριβώς το ζήτησα

απο το Vickmall σε άριστη συσκευασία, rootαρισμένο,με ελληνικά χωρίς ίχνος κινέζικων εφαρμογών εκτος απο 2 apn settings που χρειάστηκε να τα διαγράψω για να δουλέψει στο ελληνικό δίκτυο.

Το κινητό έχει πολύ καλή ποιότητα κατασκευής,στιβαρό με άριστα κουμπιά,το πίσω καπάκι βγαίνει εύκολα αλλα είναι πολύ ελαστικό με μιά βελούδινη αίσθηση στο χέρι.Ειναι λίγο βαρύ,και ολόκληρο το πίσω μέρος εξέχει σε σχέση με την οθόνη (περιμετρικά) ελαχιστα μεν,αλλά για μένα ενοχλητικά μέχρι, και άν το συνηθίσω.Αλλον μπορεί να τον βολεύει κι όλας δεν ξέρω.

 

Η μπαταρία έχει ειδική εγκοπή στο πλάι για να βγει,και φυσικά είχε σελοτέιπ στους πόλους της που βάζουν τελευταία γιά λόγους ασφαλείας και εννοείται το έβγαλα.

 

Οθόνη: άριστη,το λευκό-λευκό αλλά το μαύρο TFT(oxι amoled) γωνία θέασης μέτρια, η ανάλυση αν και χαμηλή δέν προβληματίζει.Σε video- foto υψηλής ανάλυσης είναι απολαυστική.Φυσικά παίζει streaming,Flash player, youtube τέλεια.

Την 4.1.2 πού φοράει την τρέχει άψογα παντού χωρίς lag.

Ηχος: πολύ καλός στό πίσω ηχείο,χαμηλός-μέτριος στά ακουστικά κι αν τον ανεβάσεις γίνεται ρηχός-ενοχλητικός.WiFi άμεσο δυνατό.

GPS άριστο.Κλείδωσε ΜΕΣΑ στο σπίτι την πρώτη φορά σε 3 δεύτερα ΧΩΡΙΣ data με τις ρυθμίσεις που είχε έρθει.Μετά που μπήκα με root explorer στό system/etc/gps.config αρχείο είδα οτι είχε προεγκατεστημένους asian,amarican,europe servers Kαι με το sygic σήμερα έξω με βαρυά συννεφιά μέχρι να το ανοίξω είχε ήδη κλειδώσει αρκετούς δορυφόρους κάνοντας τέλεια πλοήγηση.

Η κάμερα αν και τη θεωρώ μέτρια, βγάζει καλές φωτο με φυσικά χρώματα.video δέν δοκίμασα.Flashlight δυνατό.Notification led δέν έχει ούτε μαγνητόμετρο και καμία πυξίδα δεν έπαιξε άν και το Elixir μου δείχνει ότι υπάρχει μαγνιτικός αισθητήρας ενεργός.

Του έβαλα μια ΑDATA 32gb UHS-I(class10) ταιριάζει τέλεια.

Λοιπόν να μην σας κουράζω άλλο το τηλ.είναι υπεράριστο για αυτά που κάνει,με τα 85 ευρώ πού έχει.Δεν με ενθουσιάζει (ας όψεται το v3,το είδα μετά) αλλά βλέπω οτι θα έχω ένα αξιοπρεπές καλό τηλέφωνο.

Χρήστος.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερες και χρονια πολλα!

Χρηστο σε ευχαριστω για το mini review σου,ειναι οντως εξαιρετικο. μερικες ερωτησεις μιας και σκεφτομαι να το παρω...

εχεις παρατηρησει καποιες χτυπητες αδυναμιες;

απο μπαταρια πως παει;

 

 

ευχαριστω προκαταβολικα!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε για το review φιλε. Εγω το παρήγγειλα προχθές απο minideal και μου βγηκε κατι λιγότερο απο 88 ευρω. Η μνημη η 16αρα που του έβαλες ποσο περίπου κοστίζει γιατι δεν εχω ψάξει καθολου για μνημες και θα μου χρειαστεί σίγουρα.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερες και χρονια πολλα!

Χρηστο σε ευχαριστω για το mini review σου,ειναι οντως εξαιρετικο. μερικες ερωτησεις μιας και σκεφτομαι να το παρω...

εχεις παρατηρησει καποιες χτυπητες αδυναμιες;

απο μπαταρια πως παει;

 

 

ευχαριστω προκαταβολικα!

 

Φίλε ευχαριστω πολύ για τα καλά σου λόγια.

Αργησα να σου απαντήσω γιατί πρίν λίγο είδα το μηνυμά σου.

Εγινα λίγο υπερβολικός στη λεπτομέρια,γιατί όποιος περιμένει 20 μέρες ένα κινητό όσο φτηνό να είναι,άν μετανιώσει όταν το πάρει στα χέρια του τι να επιστρέψει-αλλάξει μετά,το "λούζεται" ή το χαίρεται...

Για τη μπαταρία δεν έγραψα τίποτα γιατί τη 1η μέρα το μπαινόβγαζα στίς μπρίζες δουλεύοντάς το συνέχεια.

Πρέπει να κάνει (το κάθε κινητο) μερικούς κύκλους φόρτισης-εκφόρισης για να έχεις ασφαλές συμπέρασμα.Πιστεύω όμως ότι θα βγεί πολύ καλή γιατί σήμερα έχασε 40%

σε 12 ώρες με ανοιχτά 3g,gps αρκετή οθόνη.

Αδυναμίες δεν βλέπω πουθενά αλλού εκτός των ακουστικών που πρέπει να ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΝ για να παίξουν.Κάτι παλιά από iphone 3gs τσιρίζουν ενώ τα samung παίζουν αλλά κάπως ρηχά.

Ευχάριστη έκπλιξη εκτός της οθόνης,είναι το πίσω ηχείο,το ακουστικό,και η κάμερα που όσο βγάζω φωτο και τις βλέπω είναι σαν HD ( κι ας είναι 2592Χ1944=5038848 δηλ.5mega pixels ) καί με ήλιο και συννεφιά είναι άριστες. και η μπροστινή του πολύ καλή.

 

Αntutu=11129 Quadrant=4460 και το demo Αsphalt 8 που έπαιξα για λίγο εξαιρετικό.

 

Δεν θέλω να σε παρασύρω σίγουρα υπάρχουν κι άλλα καλύτερα αλλά σε αυτά τα λεφτά και ποιότητα ανώτερη απο πολλά επώνημα???

Χρήστος.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε για το review φιλε. Εγω το παρήγγειλα προχθές απο minideal και μου βγηκε κατι λιγότερο απο 88 ευρω. Η μνημη η 16αρα που του έβαλες ποσο περίπου κοστίζει γιατι δεν εχω ψάξει καθολου για μνημες και θα μου χρειαστεί σίγουρα.

Καλώς να σου έρθει και να το χαρείς.

Είναι 32gb όχι 16 .Την έχει το e-shop 24.90 ευρώ και απ ότι κοίταξα τώρα την 16άρα τη έχει 10.50 ευρώ.Είναι class 10 γρήγορες δηλ.Ειναι σημαντικό καί να ταιριάζει η κάρτα με το κινητό καί να είναι ταχύτατης εγγραφής- ανάγνωσης ώστε να ανταποκρίνεται απροβλημάτιστα.

Απο το κινητό πάντως πιστεύω να μείνεις πολύ ευχαριστιμένος.

Χρήστος.
Link to comment
Share on other sites

Καλώς να σου έρθει και να το χαρείς.

Είναι 32gb όχι 16 .Την έχει το e-shop 24.90 ευρώ και απ ότι κοίταξα τώρα την 16άρα τη έχει 10.50 ευρώ.Είναι class 10 γρήγορες δηλ.Ειναι σημαντικό καί να ταιριάζει η κάρτα με το κινητό καί να είναι ταχύτατης εγγραφής- ανάγνωσης ώστε να ανταποκρίνεται απροβλημάτιστα.

Απο το κινητό πάντως πιστεύω να μείνεις πολύ ευχαριστιμένος.

 

 

Να σαι καλα Χρηστο. Ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

Κατ αρχάς χρόνια πολλά σε όλους και καλές γιορτές.

Χθές παρέλαβα το amoi a862w (20 ημέρες συνολικά) όπως ακριβώς το ζήτησα

απο το Vickmall σε άριστη συσκευασία, rootαρισμένο,με ελληνικά χωρίς ίχνος κινέζικων εφαρμογών εκτος απο 2 apn settings που χρειάστηκε να τα διαγράψω για να δουλέψει στο ελληνικό δίκτυο.

Το κινητό έχει πολύ καλή ποιότητα κατασκευής,στιβαρό με άριστα κουμπιά,το πίσω καπάκι βγαίνει εύκολα αλλα είναι πολύ ελαστικό με μιά βελούδινη αίσθηση στο χέρι.Ειναι λίγο βαρύ,και ολόκληρο το πίσω μέρος εξέχει σε σχέση με την οθόνη (περιμετρικά) ελαχιστα μεν,αλλά για μένα ενοχλητικά μέχρι, και άν το συνηθίσω.Αλλον μπορεί να τον βολεύει κι όλας δεν ξέρω.

 

Η μπαταρία έχει ειδική εγκοπή στο πλάι για να βγει,και φυσικά είχε σελοτέιπ στους πόλους της που βάζουν τελευταία γιά λόγους ασφαλείας και εννοείται το έβγαλα.

 

Οθόνη: άριστη,το λευκό-λευκό αλλά το μαύρο TFT(oxι amoled) γωνία θέασης μέτρια, η ανάλυση αν και χαμηλή δέν προβληματίζει.Σε video- foto υψηλής ανάλυσης είναι απολαυστική.Φυσικά παίζει streaming,Flash player, youtube τέλεια.

Την 4.1.2 πού φοράει την τρέχει άψογα παντού χωρίς lag.

Ηχος: πολύ καλός στό πίσω ηχείο,χαμηλός-μέτριος στά ακουστικά κι αν τον ανεβάσεις γίνεται ρηχός-ενοχλητικός.WiFi άμεσο δυνατό.

GPS άριστο.Κλείδωσε ΜΕΣΑ στο σπίτι την πρώτη φορά σε 3 δεύτερα ΧΩΡΙΣ data με τις ρυθμίσεις που είχε έρθει.Μετά που μπήκα με root explorer στό system/etc/gps.config αρχείο είδα οτι είχε προεγκατεστημένους asian,amarican,europe servers Kαι με το sygic σήμερα έξω με βαρυά συννεφιά μέχρι να το ανοίξω είχε ήδη κλειδώσει αρκετούς δορυφόρους κάνοντας τέλεια πλοήγηση.

Η κάμερα αν και τη θεωρώ μέτρια, βγάζει καλές φωτο με φυσικά χρώματα.video δέν δοκίμασα.Flashlight δυνατό.Notification led δέν έχει ούτε μαγνητόμετρο και καμία πυξίδα δεν έπαιξε άν και το Elixir μου δείχνει ότι υπάρχει μαγνιτικός αισθητήρας ενεργός.

Του έβαλα μια ΑDATA 32gb UHS-I(class10) ταιριάζει τέλεια.

Λοιπόν να μην σας κουράζω άλλο το τηλ.είναι υπεράριστο για αυτά που κάνει,με τα 85 ευρώ πού έχει.Δεν με ενθουσιάζει (ας όψεται το v3,το είδα μετά) αλλά βλέπω οτι θα έχω ένα αξιοπρεπές καλό τηλέφωνο.

 

με λιγα λογια βλεπω οτι πανω κατω επιβεβαιωνεται το πρωτο μου review..να προσθεσω οτι η μπαταρια μου φανηκε αρκετα καλη....η καμερα μετρια,θα διαφωνησω με το λεντακι τουλαχιστον στην στιγμιαια αναφλεξη του κατα την φωτογραφιση και να πω οτι υπαρχει στα παμπλικ ενα μονοφωνικο ακουστικο με ανταπτορακι υποτιθεται για νοκια που δουλευει κανονικα..δεν εχει εξαιρετικο ηχο,θα λεγα απλα καλο αλλα κανει δουλεια...το thl w8 ηθελε για να ακουγεται το ανταπτορακι,το αμοι χωρις αυτο οπως και το λενοβο το α760....

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα άλλα δεν μπορώ να μπω στο play store ,έχω λογαριασμό gmail ,βάζω τούς κωδικούς και μου λέει δεν είναι δυνατή η δημιουργία αξιόπιστης σύνδεσης με τον διακομιστή.........κ.τ.λ...... ,επικοινωνήστε με την εξυπηρέτηση πελατών. Μπαίνω από το pc και δεν εμφανίζετε η συσκευή (δεν είναι στην λίστα συμβατών κινητών με το play store) Αν καποιος μπορεί να βοηθήσει να το συνδέσω με το play store θα του ήμουν ευγνώμον.
Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα άλλα δεν μπορώ να μπω στο play store ,έχω λογαριασμό gmail ,βάζω τούς κωδικούς και μου λέει δεν είναι δυνατή η δημιουργία αξιόπιστης σύνδεσης με τον διακομιστή.........κ.τ.λ...... ,επικοινωνήστε με την εξυπηρέτηση πελατών. Μπαίνω από το pc και δεν εμφανίζετε η συσκευή (δεν είναι στην λίστα συμβατών κινητών με το play store) Αν καποιος μπορεί να βοηθήσει να το συνδέσω με το play store θα του ήμουν ευγνώμον.

 

 

καλημερα κ καλη χρονια σε ολους...

το κινητο εχει συνδεθει σε wifi η προσπαθεις απο το 3g της καρτας?

Link to comment
Share on other sites

Αδυναμίες δεν βλέπω πουθενά αλλού εκτός των ακουστικών που πρέπει να ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΝ για να παίξουν.Κάτι παλιά από iphone 3gs τσιρίζουν ενώ τα samung παίζουν αλλά κάπως ρηχά.

 

Θα μπορούσες να μου πεις τι ακουστικά ταιριάζουν να τα δοκιμάσω;

Έχω δοκιμάσει 3 έως τώρα και με όλα έχει απαράδεκτη απόδοση, με κυριότερο πρόβλημα την πολύ χαμηλή ένταση.

 

Σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες να μου πεις τι ακουστικά ταιριάζουν να τα δοκιμάσω;

Έχω δοκιμάσει 3 έως τώρα και με όλα έχει απαράδεκτη απόδοση, με κυριότερο πρόβλημα την πολύ χαμηλή ένταση.

 

Σε ευχαριστώ

 

Ας πω το αυτονόητο ...γιατι καμιά φορά συμβαίνει.Μήπως θέλει λίγο περισσότερο σπρώξιμο μέσα το καρφί (των ακουστικών)??? είναι το σωστο καρφί με τους 4 μεταλικούς δακτυλίους?Εγώ βολεύτικα με τα ακουστικα από ένα samsung που είχα .Καλίτερα να συμβαίνει κάτι τόσο απλό παρά τιποτ άλλο.

Χρήστος.
Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα άλλα δεν μπορώ να μπω στο play store ,έχω λογαριασμό gmail ,βάζω τούς κωδικούς και μου λέει δεν είναι δυνατή η δημιουργία αξιόπιστης σύνδεσης με τον διακομιστή.........κ.τ.λ...... ,επικοινωνήστε με την εξυπηρέτηση πελατών. Μπαίνω από το pc και δεν εμφανίζετε η συσκευή (δεν είναι στην λίστα συμβατών κινητών με το play store) Αν καποιος μπορεί να βοηθήσει να το συνδέσω με το play store θα του ήμουν ευγνώμον.

 

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ . Το κινητό έχει συνδεθεί κανονικα και από ότι βλέπω τα πάει θαυμάσια σε όλους τους τομείς , για τα λεφτά του (87 ευρώ) δεν παίζεται είναι μια πολύ καλή αγορά .

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά! Μόλις παρήγγειλα και εγώ το τηλέφωνο απο MiniDeal. Πριν δυο εβδομάδες παρέλαβα το ZTE V889M και έμεινα πολύ ευχαρηστημένος. Για να δουμε τι λέει το Amoi. Μήπως γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να βλέπω που βρίσκεται η παραγγελία (tracking). Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά! Μόλις παρήγγειλα και εγώ το τηλέφωνο απο MiniDeal. Πριν δυο εβδομάδες παρέλαβα το ZTE V889M και έμεινα πολύ ευχαρηστημένος. Για να δουμε τι λέει το Amoi. Μήπως γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να βλέπω που βρίσκεται η παραγγελία (tracking). Ευχαριστώ!

 

Καλή Χρονιά και σε σένα!

 

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά! Μόλις παρήγγειλα και εγώ το τηλέφωνο απο MiniDeal. Πριν δυο εβδομάδες παρέλαβα το ZTE V889M και έμεινα πολύ ευχαρηστημένος. Για να δουμε τι λέει το Amoi. Μήπως γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να βλέπω που βρίσκεται η παραγγελία (tracking). Ευχαριστώ!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375436

Χρήστος.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to AMOI A862W

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...