Jump to content

iPhone 5S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω για την απαντηση. Οταν λεμε κλειδωμενο μια χαρα ανοιγει το τηλεφωνο, μπαινω νετ, ανοιγουν οι εφαρμογες κλπ. αλλα δεν ξερω απο iphone, εχει το mail και το ονομα του φιλου που μου το εδωσε και απλα θελω να του βαλω νεο sim και να το γυρισω στο ονομα του ανηψιου μου. Τωρα αν αυτο ειναι το "κλειδωμα" και δεν γινεται τιποτα... το πεταμε και αγοραζουμε μια αλλη android φτηνη συσκευη! 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν το προβλημα σου ειναι το υπαρχον apple id και δεν θυμασαι το password ακολουθησε τις οδηγιες. Αφου θα εχεις προσβαση στο apple id τοτε θα το αφαιρεσεις και θα κανεις reset. Για τον νεο κατοχο να δημιουργησεις κατα το στησιμο ενα νεο προφανως apple id. 

 

 

 

 

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, rasape said:

Ευχαριστω για την απαντηση. Οταν λεμε κλειδωμενο μια χαρα ανοιγει το τηλεφωνο, μπαινω νετ, ανοιγουν οι εφαρμογες κλπ. αλλα δεν ξερω απο iphone, εχει το mail και το ονομα του φιλου που μου το εδωσε και απλα θελω να του βαλω νεο sim και να το γυρισω στο ονομα του ανηψιου μου. Τωρα αν αυτο ειναι το "κλειδωμα" και δεν γινεται τιποτα... το πεταμε και αγοραζουμε μια αλλη android φτηνη συσκευη! 

Πρέπει ο φίλος σου να βγάλει το Apple Id του από τη συσκευή ώστε να μπορέσεις εσύ να βάλεις καινούργιο. Επικοινώνησε μαζί του και πες του το. Μάλλον κι αυτός είναι άσχετος μιας και σου έδωσε τηλέφωνο με το δικό του id χωρίς να το σβήσει!

Edited by koutsis

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 6/9/2023 at 7:06 ΜΜ, koutsis said:

Πρέπει ο φίλος σου να βγάλει το Apple Id του από τη συσκευή ώστε να μπορέσεις εσύ να βάλεις καινούργιο. Επικοινώνησε μαζί του και πες του το. Μάλλον κι αυτός είναι άσχετος μιας και σου έδωσε τηλέφωνο με το δικό του id χωρίς να το σβήσει!

Αργησα να απαντησω, αλλα, φιλε φιλε μου καλε, ολοι οσοι μπαινουν σε συτο το φορουμ δεν ειναι παιδαρελια 20 - 40 χρονων που ασχολουνται ολη μερα με τα κινητα τους. Ο φιλος μου λοιπον ειναι 70 χρονων κι οταν του ζητησα το Apple Id με ρωτησε τι γλωσσα μιλαω. Για να παρει τηλεφωνο βγαζει το μπλοκακι με τα νουμερα απο την τσεπη και πληκτρολογει, δεν ξερει και δεν θελει να μαθει να χρησιμοποιει το ευρετηριο του τηλεφωνου. Το τηλεφωνο του το εφτιαξαν, του το εδωσαν, του ειπαν τι θα παταει οταν τον καλουν και τι θα παταει για να βγει το πληκτρολογιο να καλεσει καποιον. Δεν ξερει τι ειναι ιντερνετ, games, google, ψαξιμο, σερφαρισμα, viber. To τηλεφωνο το χρησιμοποιει μονο για τηλεφωνικη επικοινωνια και τιποτα αλλο.

Υπαρχουν και τετοιοι ανθρωποι που το κινητο τους δεν ειναι ολη ηζωη ττους, ουτε και αποτελει προεκταση καποιου οργανου του σωματος τους.

Αυτα και ευχαριστω οσους απαντησαν.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...