Jump to content

iPhone 5S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το iOS 12 υποστηρίζεται πλήρως;

 

δεν ξερω τι εννοείς με το "πλήρως" αλλά ναι η συσκευή παιρνει το 12 και τρεχει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εννοώ αν υποστηρίζει όλες τις λειτουργίες που έχει πχ το 6S. Απ' όσο έψαξα δεν υποστηρίζει ότι έχει σχέση με AR δηλ. την εφαρμογή measure. Επίσης το 3D touch που είναι θέμα hardware. Edited by nikosxeng3

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Αν εχει κάποιος το κινητο σε δίκτυο Cosmote ας ενημερώσει αν μπορεί να μπει σε 2G.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Εχω ενα 5s στην τελευταια εκδοση...σκεφτομαι να το παρω σαν 2ο και να δωσω το Android που εχω.

Αξιζει ή οχι;

Το θελω να βαλω ενα 2ο νουμερο μεσα και να εχω spotify,messenger,email και ξυπνητηρι.

Θα το συνδεω στο αυτοκινητο φυσικα για μουσικη και θα ειναι το κινητο της δουλειας.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα 5s στην τελευταια εκδοση...σκεφτομαι να το παρω σαν 2ο και να δωσω το Android που εχω.

Αξιζει ή οχι;

Το θελω να βαλω ενα 2ο νουμερο μεσα και να εχω spotify,messenger,email και ξυπνητηρι.

Θα το συνδεω στο αυτοκινητο φυσικα για μουσικη και θα ειναι το κινητο της δουλειας.

Το ίδιο έχω και εγώ για αυτό τον σκοπό.

Ήδη τώρα 3 ετών κινητό και μόνο με τις βασικές εφαρμογές και το εμαιλ της δουλειάς δουλεύει απροβλημάτιστα με το τελευταίο λειτουργικό. Σταθερο χωρίς κολλήματα και πολυ βολικό σαν μέγεθος.

Λόγω της χαμηλής τιμής σκέφτομαι όταν βρω να πάρω ένα 2ο σε περίπτωση που πάθει κάτι αυτό που έχω.

Αναλόγως της επαγγελματικής χρήσης ίσως χρειαστεί ένα μικρό power bank να υπάρχει st-by.

Link to comment
Share on other sites

Σε τέτοια περίπτωση εγώ θα έδινα ελάχιστα χρήματα παραπάνω για να πάρω ένα iPhone se

Κάνει πολύ καλύτερα την δουλειά του και με βάθος χρόνου ακόμα 2-3 χρόνια

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! 'Εχω το 5s 6χρόνια περίπου και μέχρι τώρα δεν μου έβγαλε κάποιο πρόβλημα, πέρα της μπαταρίας η οποία δεν κρατούσε πολύ.

Το πήγα για αλλαγή και αφού έβαλαν καινούργια μου παρουσίασε το εξής πρόβλημα... Ενώ ήταν φορτισμένο 100% μέσα σε 5 ώρες είχε κλείσει από μόνο του γιατί είχε τελειώσει η μπαταρία. Επίσης με την καινούργια μπαταρία έκαιγε το πίσω μέρος.

Αφού το πήγα ξανά στο service, του έκαναν έλεγχο και βρήκαν ότι έχει θέμα ένα τσιπάκι ρύθμισης ενέργειας. To κόστος του είναι 125€ και έδωσα ήδη 45€ για την μπαταρία. Και η ερώτηση είναι, αξίζει να το επισκευάσω? Το χρησιμοποιεί ο πατέρας μου για πολύ βασική χρήση. Το κινητό ήταν μια χαρά, δεν κολλούσε καθόλου και το μόνο του θέμα ήταν αυτό με την διάρκεια της μπαταρίας....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! 'Εχω το 5s 6χρόνια περίπου και μέχρι τώρα δεν μου έβγαλε κάποιο πρόβλημα, πέρα της μπαταρίας η οποία δεν κρατούσε πολύ.

Το πήγα για αλλαγή και αφού έβαλαν καινούργια μου παρουσίασε το εξής πρόβλημα... Ενώ ήταν φορτισμένο 100% μέσα σε 5 ώρες είχε κλείσει από μόνο του γιατί είχε τελειώσει η μπαταρία. Επίσης με την καινούργια μπαταρία έκαιγε το πίσω μέρος.

Αφού το πήγα ξανά στο service, του έκαναν έλεγχο και βρήκαν ότι έχει θέμα ένα τσιπάκι ρύθμισης ενέργειας. To κόστος του είναι 125€ και έδωσα ήδη 45€ για την μπαταρία. Και η ερώτηση είναι, αξίζει να το επισκευάσω? Το χρησιμοποιεί ο πατέρας μου για πολύ βασική χρήση. Το κινητό ήταν μια χαρά, δεν κολλούσε καθόλου και το μόνο του θέμα ήταν αυτό με την διάρκεια της μπαταρίας....

 

Στα 130€ παιρνεις iPhone SE...μεταχειρησμενο ειτε απο το Q Shop

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! 'Εχω το 5s 6χρόνια περίπου και μέχρι τώρα δεν μου έβγαλε κάποιο πρόβλημα, πέρα της μπαταρίας η οποία δεν κρατούσε πολύ.

Το πήγα για αλλαγή και αφού έβαλαν καινούργια μου παρουσίασε το εξής πρόβλημα... Ενώ ήταν φορτισμένο 100% μέσα σε 5 ώρες είχε κλείσει από μόνο του γιατί είχε τελειώσει η μπαταρία. Επίσης με την καινούργια μπαταρία έκαιγε το πίσω μέρος.

Αφού το πήγα ξανά στο service, του έκαναν έλεγχο και βρήκαν ότι έχει θέμα ένα τσιπάκι ρύθμισης ενέργειας. To κόστος του είναι 125€ και έδωσα ήδη 45€ για την μπαταρία. Και η ερώτηση είναι, αξίζει να το επισκευάσω? Το χρησιμοποιεί ο πατέρας μου για πολύ βασική χρήση. Το κινητό ήταν μια χαρά, δεν κολλούσε καθόλου και το μόνο του θέμα ήταν αυτό με την διάρκεια της μπαταρίας....

 

Που πηγες για αλλαγή μπαταρίας;

Καμία βλακεία σε έκαναν

Ίσως η μπαταρία που έβαλαν δεν είναι καλή γιατί μου έχει τύχει παλαιότερα και εμένα

Η μητρική να χαλάσει δύσκολα

Εάν χάλασε μόλις το πήρες από την αλλαγή μπαταρίας τότε έκαναν κάποια πατάτα αυτοί γιατί ακόμα και η μπαταρία θέλει γνώσεις για να αλλαχτεί

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Που πηγες για αλλαγή μπαταρίας;

Καμία βλακεία σε έκαναν

Ίσως η μπαταρία που έβαλαν δεν είναι καλή γιατί μου έχει τύχει παλαιότερα και εμένα

Η μητρική να χαλάσει δύσκολα

Εάν χάλασε μόλις το πήρες από την αλλαγή μπαταρίας τότε έκαναν κάποια πατάτα αυτοί γιατί ακόμα και η μπαταρία θέλει γνώσεις για να αλλαχτεί

 

Έτυχε να χαλάσει ο κοντρολερ, αυτή η συσκευή εχει θέμα, έτυχε και σε μένα αυτό το πρόβλημα παλιά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Να ρωτήσω αν είναι δυνατή η αναβάθμιση από iOS 11 σε iOS 12 χωρίς χρήση υπολογιστή;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω αν είναι δυνατή η αναβάθμιση από iOS 11 σε iOS 12 χωρίς χρήση υπολογιστή;
Φυσικά και γίνεται.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...
sos σε iphone 5s στο imessage στην περιοχή αποστολή και λήψη μόνο το email μου τσεκάρει το τηλεφωνώ όχι τι γίνεται ?
Link to comment
Share on other sites

sos σε iphone 5s στο imessage στην περιοχή αποστολή και λήψη μόνο το email μου τσεκάρει το τηλεφωνώ όχι τι γίνεται ?

 

Στις ρυθμίσεις στα μηνύματα βάλε το ID σου

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις στα μηνύματα βάλε το ID σου

 

Κλείσε το iMessage κάνε επανεκκίνηση και ξανά κάνε ενεργοποίηση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

το id το έχω βάλει

 

Εισαι σίγουρος ;

Πήγαινε στις ρυθμίσεις πάτα στα μηνύματα και μετά αποστολή και λήψη ...Πάνω πάνω δεν σου γράφει σύνδεση με Apple ID ?

Edited by pavlosdr
Link to comment
Share on other sites

το έκαναν και τα ίδια

 

Κάποιες φορές φταίει και η COSMOTE

Εγώ πήγα και μου το έφτιαξαν με επανεκκίνηση των ρυθμίσεων μέσα από τους υπολογιστές τους

Δεν είναι πάντα θέμα συσκευής

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κάποιες φορές φταίει και η COSMOTE

Εγώ πήγα και μου το έφτιαξαν με επανεκκίνηση των ρυθμίσεων μέσα από τους υπολογιστές τους

Δεν είναι πάντα θέμα συσκευής

 

Αυτό είναι σίγουρο Τάσο

Άλλωστε δυο μέρες τώρα είχε προβλήματα

Link to comment
Share on other sites

στην περιοχή αποστολή και λήψη μόνο το email μου τσεκάρει το τηλεφωνώ το διχνει αλλα δεν το τσεκαρει οπως και στο facetime
Link to comment
Share on other sites

στην περιοχή αποστολή και λήψη μόνο το email μου τσεκάρει το τηλεφωνώ το διχνει αλλα δεν το τσεκαρει οπως και στο facetime

 

Τι να κάνουμε τώρα

Δεν βλέπουμε τι κοιτάς

Εκεί που λέει το emai σου δεν γράφει από πάνω σύνδεση με Apple ID ?

Link to comment
Share on other sites

μου γράφει το Apple ID άλλα όταν πάω στην περιοχή αποστολή και λήψη μόνο το email μου τσεκάρει το τηλεφωνώ το διχνει αλλα δεν το τσεκαρει οπως και στο facetime

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

πατάω τον διακόπτη imessage , μου λέει αναμονή για ενεργοποίηση , όταν τελειώσει μου βγάζει πάνω το apple id και όταν πάω στην περιοχή αποστολή και λήψη μόνο το email μου τσεκάρει το τηλεφωνώ το διχνει αλλα δεν το τσεκαρει

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...